Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Sta dodajete u hranu guzvancima? EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Sta dodajete u hranu guzvancima? EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Sta dodajete u hranu guzvancima? EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Sta dodajete u hranu guzvancima? EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Sta dodajete u hranu guzvancima? EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Sta dodajete u hranu guzvancima? EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sta dodajete u hranu guzvancima? EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Sta dodajete u hranu guzvancima? EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Sta dodajete u hranu guzvancima? EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Sta dodajete u hranu guzvancima? EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Sta dodajete u hranu guzvancima?

Ići dole 
+9
Vladica
Mina
Big Mazi
unaltraina
rugievithus
neron
Beauty Hana
Murphypei
Skarfi
13 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Sta dodajete u hranu guzvancima? Empty
PočaljiNaslov: Sta dodajete u hranu guzvancima?   Sta dodajete u hranu guzvancima? EmptySub Nov 28, 2009 10:29 am

Skarfi je na domacoj kuhinji i prezadovoljna sam kako napreduje...

flower
Pored hrane u njegovoj ciniji mozete naci maslinovo ulje, kapi od koprive, med, caj od nane u rinfuzi, alge, malo vegete ..... afro flower

Da li vi stavljate nesto u hranu vasem psu?
Hajde da se menjamo sa spiskovima dodataka flower flower flower
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Sta dodajete u hranu guzvancima? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta dodajete u hranu guzvancima?   Sta dodajete u hranu guzvancima? EmptySub Nov 28, 2009 12:46 pm

Hm,prava tema za mene. Smile Marfi je takođe na domaćoj kuhinji s tim što kombinujemo živo meso i kuvanu hranu i obroci su nam puni nekih dodataka. To izgleda ovako:

1. Kokosovo ulje za kuvanje (jednu kašičicu stavim u hranu,a drugu Marfi oliže)-antivirusno i antibakterijsko dejstvo,jača imunitet
2. Ulje lana (samo jednu kašičicu) sadrži omega 3 i omega 6, omega 6 su proinflamatorne masne kiseline,a Marfi ima autoinflamatornu bolest pa zato tako malo-odlično je za kožu i dlaku
3. đumbir u prahu (pola kašičice)-đumbir ima antiinflamatorno dejstvo,ali ima malo jači ukus pa ne smem da preteram
4. pivski kvasac (pola kašičice)-bogat kompleksom vitamina B,fosforom,magnezijumom,gvožđem i cinkom koji je jako bitan oligoelement,sadrži i niacin koristan za pravilan rad organizma-ne treba preterivati jer može da omekša stolicu
5. Kurkuma (Turmeric powder) (malo dodati kao kad solite hranu)-indijski začin žute boje ima antiinflamatorno dejstvo i ubrzava varenje i eliminiše toksine iz organizma,takođe ne sme se preterati zbog stolice.
6. Probiotski Jogurt (2 supene kašike)-sadrži bakterije koje su korisne za rad i očuvanje crevne mikroflore,bez njega nema obroka.
7. Ljuske od jaja (sušene najmanje 24h pa usitnjene,2 kašičice)-najbolji i najprirodniji izvor kalcijuma,ja dodajem ljuske svaki 2-3 dana.

To bi bilo to. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Sta dodajete u hranu guzvancima? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta dodajete u hranu guzvancima?   Sta dodajete u hranu guzvancima? EmptyUto Jan 05, 2010 10:47 pm

Pedja, moram se ispraviti, nije ulje vec kapi od koprive.
Dijetetski proizvod. Kopriva sadrzi Na,K,Fe,Mg,Ca,P, zatim vitamin A, C i E. Dobro je kao dodatak za jacanje organizma. U listovima koprive se nalaze supstance koje nadoknadjuju odsustvo insulina, takozvani glikokinini. Kopriva je odlican diuretik. Ja Skaretu stavljam dva puta na dan po 10 kapi u obrok.

Probajte i vi SmileSmileSmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Sta dodajete u hranu guzvancima? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta dodajete u hranu guzvancima?   Sta dodajete u hranu guzvancima? EmptyUto Jan 05, 2010 11:18 pm

Ovo super zvuči, jedino što ja ne smem da dodajem Marfiju, znam da sam negde čitao o koprivi i mislim da sam naleteo da je prirodni diuretik, ali nisam bio skroz siguran. Šteta za Marfija, ali dobro za ostale. Wink
Nazad na vrh Ići dole
Beauty Hana

Beauty Hana


Ženski Broj poruka : 353
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2010

Sta dodajete u hranu guzvancima? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta dodajete u hranu guzvancima?   Sta dodajete u hranu guzvancima? EmptyUto Dec 07, 2010 9:09 pm

Mi Hani dodajemo pola kasice maslinovog ulja....pa sledeci dan kokos, da polize...pola kasicice praha od ljuske jaja u svaki obrok...jel preterujemo sa tim? Uvescemo i pola kasicice meda...
Jogurt se podrazumeva....
Svaka sugestija je dobrodosla Shocked
Nazad na vrh Ići dole
Beauty Hana

Beauty Hana


Ženski Broj poruka : 353
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2010

Sta dodajete u hranu guzvancima? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta dodajete u hranu guzvancima?   Sta dodajete u hranu guzvancima? EmptyUto Dec 07, 2010 9:10 pm

E, da! Nasli smo konacno i jaja od prepelice...to cemo 3 nedeljno ..jel to zivo da umesam u hranu? A neki dan smo dodali i kuvano jaje/samo zumance...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Sta dodajete u hranu guzvancima? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta dodajete u hranu guzvancima?   Sta dodajete u hranu guzvancima? EmptyUto Dec 07, 2010 10:35 pm

Dodajte joj riblje ulje, slobodno svaki dan, njima su potrebne velike količine omega 3. Za ljuske od jaja: bez brige ne može se predozirati njima, Kalli dodajem jednu kašičicu u svaki obrok. Jaja od prepelice su super živo u hranu odlično. Problem je sa kokošijim jajima jer se malo malo pojavljuju slučajevi salmonele pa ukoliko nisu iz proverenog izvora onda kokošija bolje kuvati. Slobodno može da jede i žumance i belance posebno kad je kuvano jaje. Wink
Nazad na vrh Ići dole
Beauty Hana

Beauty Hana


Ženski Broj poruka : 353
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2010

Sta dodajete u hranu guzvancima? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta dodajete u hranu guzvancima?   Sta dodajete u hranu guzvancima? EmptyUto Dec 07, 2010 10:42 pm

Da, kokosije jaje je bilo kuvano, zaboravih da napisem....ok, moze celo! Hvala ti na brzom odgovoru! cheers kupujem sutra i riblje ulje!
imam jos pitanja u vezi sa hranom, al cu to u adekvatnoj rubrici farao
Nazad na vrh Ići dole
Beauty Hana

Beauty Hana


Ženski Broj poruka : 353
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2010

Sta dodajete u hranu guzvancima? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta dodajete u hranu guzvancima?   Sta dodajete u hranu guzvancima? EmptyPon Mar 28, 2011 7:26 am

Hana i Strahinja kao dodatke u hrani dobijaju -ulja (maslinovo, laneno i kokosovo, na smenu, u svaki obrok po kafenu kasicicu, laneno malo manje ), svaki treci dan prepelicje jaje (obicno uz dorucak), jogurt (obicno uz pirinac i papaline, oko 4-5 puta nedeljno), a od pre 2 dana dodajem i kurkumu (prstohvat u svaki obrok), i tecnu surutku (najpre kafenu, a posto ok reaguju sada ne bas punu supenu kasiku, u svaki obrok koji ne sadrzi jogurt). Pasta (riblje ulje, vit C, Ad kapi, ljuske od jaja svaki obrok po pola kafene kasicice).

Pitanje-sta mislite o ovome, da li je nesto suvisno, da li treba mozda drugaciji raspored ili je sve ok? Svaka sugestija je dobrodosla bee
Da, ne koristimo granule, sveze i kuvano.

Mozda malo off, oprostite, mislila sam da im uz sve ovo dam ponekad poneku tabletu PET FOSA, sugestija veterinara....neka sugestija u vezi kolicine i ucestalosti?
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Sta dodajete u hranu guzvancima? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta dodajete u hranu guzvancima?   Sta dodajete u hranu guzvancima? EmptyPon Mar 28, 2011 11:06 am

Sveze i kuvano - bravo
Sve sto dodajes je super, "ne bih ja tu nista dirala" lol2
Hana i Strahinja uzivaju kod tebe lick
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support
rugievithus


Muški Broj poruka : 1561
Godina : 41
Lokacija : 13. galaksija 2. međuplanetarnog sistema
Datum upisa : 25.08.2010

Sta dodajete u hranu guzvancima? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta dodajete u hranu guzvancima?   Sta dodajete u hranu guzvancima? EmptyPon Mar 28, 2011 11:46 am

Super ti to kombinuješ ... bravo Uglavnom isto koristimo. Ja dodajem i mladi sir često u obroke. I voli to da jede...

Na žalost, imamo probleme sa ribom Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Beauty Hana

Beauty Hana


Ženski Broj poruka : 353
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2010

Sta dodajete u hranu guzvancima? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta dodajete u hranu guzvancima?   Sta dodajete u hranu guzvancima? EmptyPon Mar 28, 2011 12:28 pm

E, obradovase me vasi postovi bee nastavljamo onda tako...
Rugievithus, Hani taj mladi sir uz pirinac i jogurt bude obrok, vecera najcesce, a zaboravih ga staviti...
U pocetku ni Hana nije bila odusevljena ribom, al kad je videla da nema sledece klope, dok god to ne pojede...stvari su se promenile flower a i da bih joj malo olaksala, u to (isecem papaline na 2-3 dela+pirinac+jogurt) dodam kokosovo ulje, jer joj je ono najdraze i pola kasicice meda.... Ako nisi vec, mozda da probas tako nesto Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Sta dodajete u hranu guzvancima? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta dodajete u hranu guzvancima?   Sta dodajete u hranu guzvancima? EmptyPon Mar 28, 2011 12:38 pm

Mladene, zao mi je sto tvoja "svilena " Nika ne voli ribu, sto je i logicno, ne zeli gospodjica da smrdi hehe
Salu na stranu, ja sam odusevljena, Neron papaline jede sirove, nekada ih sameljem, a jede ih cele Smile Gladna godina Smile
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Sta dodajete u hranu guzvancima? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta dodajete u hranu guzvancima?   Sta dodajete u hranu guzvancima? EmptyPon Mar 28, 2011 12:57 pm

Super za Hanu, Strahinju, Nerona, Niku i ostale guzvance koji imaju u svom obroku dragocene dodatke koji mogu pozitivno doprineti razvoju ove nase blesave rase Smile
Jako je vazno da svi koji hrane pse domacom kuhinjom, tj, ne daju granule, obrate paznju na balans vitamina koji je potreban psima, a to se moze postici upravo dodavanjem svega ovoga u obrok.
Mladene, ne vredi da se uzbudjujes, ona jednostavno ne voli taj ukus i miris.
Moj Skare, ne bi pojeo ribu ako nije umocena u jogurt ni da je to jedini obrok na svetu.... jednostavno smeta mu taj miris....tako da sam ja pronasla resenje, riba servirana sa jogurtnim prelivom njam njam dance
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Sta dodajete u hranu guzvancima? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta dodajete u hranu guzvancima?   Sta dodajete u hranu guzvancima? EmptyPon Mar 28, 2011 2:36 pm

Moji od dodataka svakodnevno dobijaju, vit. C, kurkumu, kokosovo ulje i omega 3 perle posto su oni sami morsku ribu proglasili potpuno nepozeljnom u obrocima. Jako mi je zao jer su godinama unazad skusu jeli u kolicinama koje su i vise nego zadovoljavale potrebe. Sta je tu je...sada gutaju perle Sad ili je jedu sa rostilja tek malo precvrljenu da pocne lepse da mirise Smile
Ono sto dobijaju svaki drugi-treci dan je : jaja prepelice,probiotik kapsulu istresenu u jogurt ili hranu( Acidophilus lactobacillus ili Probiotik (ivancic i sinovi)), hitozan kapsulu u hranu, kordiceps kapsulu u hranu, lecitin kapsulu svakom, Q10 svakom po jednu(30mg), kasicicu praha od ljuski jaja. Kada neko ima losiji apetit dobije par dana tabletice B vitamina.
U kuvane obroke od svinjskog mesa od skoro dodajem i kasiku zeolit praha za svih cetvoro.
Gore navedene antioksidante ne dodajem od jednom vec naizmenicno...prakticno svaki dan po neki istresen preko hrane.
Kapi od koprive ne dobijaju ali u prolece kada joj je sezona skoro svakodnevno dobiju poparenu i samlevenu mladu koprivu u obrok.
Sto se surutke tice nekada je to dehidrurana ovcije- kozija u obrok ali u zadnje vreme piju svezu surutku i to nekoliko puta nedeljno kao samu, oko podne. Obozavaju da je lapcu, ne znam koliko ko popije jer uspem 2l u veliku plitku posudu i svi piju zajedno Smile


Poslednji izmenio unaltraina dana Ned Okt 09, 2011 1:59 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Sta dodajete u hranu guzvancima? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta dodajete u hranu guzvancima?   Sta dodajete u hranu guzvancima? EmptyPon Mar 28, 2011 8:50 pm

Beauty Hana ::
Hana i Strahinja kao dodatke u hrani dobijaju -ulja (maslinovo, laneno i kokosovo, na smenu, u svaki obrok po kafenu kasicicu, laneno malo manje ), svaki treci dan prepelicje jaje (obicno uz dorucak), jogurt (obicno uz pirinac i papaline, oko 4-5 puta nedeljno), a od pre 2 dana dodajem i kurkumu (prstohvat u svaki obrok), i tecnu surutku (najpre kafenu, a posto ok reaguju sada ne bas punu supenu kasiku, u svaki obrok koji ne sadrzi jogurt). Pasta (riblje ulje, vit C, Ad kapi, ljuske od jaja svaki obrok po pola kafene kasicice).

Pitanje-sta mislite o ovome, da li je nesto suvisno, da li treba mozda drugaciji raspored ili je sve ok? Svaka sugestija je dobrodosla bee
Da, ne koristimo granule, sveze i kuvano.

Mozda malo off, oprostite, mislila sam da im uz sve ovo dam ponekad poneku tabletu PET FOSA, sugestija veterinara....neka sugestija u vezi kolicine i ucestalosti?

Super su dodaci, e sad jedino mala izmena, kako nauka o shar-peiu napreduje ovim novim istraživanjem, je ta da ulje lana više nema potrebe dodavati, ono uglavnom sadrži omega 6 koje su navodno proinflamatorne po onome što kaže Linda Tintle. Ovo ostalo je skroz ok i dopada mi se baš. Wink
Nazad na vrh Ići dole
Beauty Hana

Beauty Hana


Ženski Broj poruka : 353
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2010

Sta dodajete u hranu guzvancima? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta dodajete u hranu guzvancima?   Sta dodajete u hranu guzvancima? EmptyČet Apr 07, 2011 8:48 am

Hvala, Pedja Very Happy i onako su nas nervirale malene bocice lanenog
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support
rugievithus


Muški Broj poruka : 1561
Godina : 41
Lokacija : 13. galaksija 2. međuplanetarnog sistema
Datum upisa : 25.08.2010

Sta dodajete u hranu guzvancima? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta dodajete u hranu guzvancima?   Sta dodajete u hranu guzvancima? EmptyČet Apr 14, 2011 7:18 pm

Jedno pitanje za iskusne poznavaoce... Nabavio sam hranu iz kućne radinosti jednog čovjeka, koja je po sastavu i svježini savršena. Sastoji se upravo od svega onoga što naši psi treba da jedu, ako se hrane mesom. Čovjek pravi svaki dan kod kuće i proda oko 1500 kg mjesečno. Hrana se sastoji od svinjskih i junećih iznutrica- džigerice, pluća, bubrezi, želuci i sl te mesa koje sjecka na komadiće, kuva, pakuje i stavlja u zamrzivač. Cijena je isto više nego dobra, tako da 1 kg hrane dođe oko 0.5 evra.

Stavlja oko 8% pirinča na tu smjesu i ne dodaje nikakvu tjesteninu, kukuruzno, pšenično brašno i sl.

Međutim... Very Happy ... stavlja kuhinjsku so 1 supenu kašku na tu količinu riže koja onda ide na 50 kg mesa. Faktički, ispada 1 supena kaška soli na 50 kg mesne smjese.

Nadam se da joj to neće smetati, tj. da to nije opasna količina! Molio bih vas da me posavjetujete u vezi s tim jer to bi mi bio spas. I po pitanju cijene i po pitanju raznovrsnosti i kvaliteta same hrane.

Hvala...
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Sta dodajete u hranu guzvancima? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta dodajete u hranu guzvancima?   Sta dodajete u hranu guzvancima? EmptyČet Apr 14, 2011 7:45 pm

Nije opasna kolicina ali ne znam odakle coveku koji se time profesionalno bavi ideja da stavlja so u hranu za pse. Ti ces joj svakako davati i piletinu pa pomesaj Mladene, tako ces jos smanjiti taj procenat soli u hrani.
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support
rugievithus


Muški Broj poruka : 1561
Godina : 41
Lokacija : 13. galaksija 2. međuplanetarnog sistema
Datum upisa : 25.08.2010

Sta dodajete u hranu guzvancima? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta dodajete u hranu guzvancima?   Sta dodajete u hranu guzvancima? EmptyČet Apr 14, 2011 9:13 pm

Nadam se da neće uticati na zdravlje u toj količini, a zašto on stavlja... hmmm, mislim da on ima neku svoju teoriju jer tvrdi da se riža bolje skuva sa solju nego bez. Ja mislim da so ne igra bitnu ulogu u kuvanju, al` šta je tu je.

Meni se svidjelo što je hrana stvarno raznovrsna jer ja nisam do sada uspjevao obezbjediti raznovrsnost u toj mjeri. Još kada u to dodam mladi sir, kuvano jaje i sl. nadam se da će biti ok.
Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

Big Mazi


Muški Broj poruka : 1713
Godina : 51
Lokacija : Obrenovac
Datum upisa : 17.04.2010

Sta dodajete u hranu guzvancima? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta dodajete u hranu guzvancima?   Sta dodajete u hranu guzvancima? EmptyČet Apr 14, 2011 9:15 pm

Bolje da je bacio shaku soli preko leda ...to je ok za kuvanje lol2
Nazad na vrh Ići dole
Mina

Mina


Broj poruka : 23
Godina : 33
Datum upisa : 08.10.2011

Sta dodajete u hranu guzvancima? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta dodajete u hranu guzvancima?   Sta dodajete u hranu guzvancima? EmptyNed Okt 09, 2011 1:38 pm

Moja Mia jede uglavnom granule mesene s jogurtom il vodom i malo vegete.Dajem joj i mesa od rucka Smile Voli i cvarke da jede Very Happy Al imamo jedan problem,kad joj dam kosti da jede,ne cesto onda uvek povrati,pa me zanima dal je to kod svih tako? I koliko puta treba da joj dam da jede,mi smo je razmazili pa kad god mi jedemo damo i njoj? I sta mi preporucuje te da joj dam jos u ishrani.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Sta dodajete u hranu guzvancima? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta dodajete u hranu guzvancima?   Sta dodajete u hranu guzvancima? EmptyNed Okt 09, 2011 1:54 pm

Meso od rucka ...slano, Vegeta uglavnom so , cvarci su takodje slani sem ako nisu oni industrijski neslani, namenjeni za ishranu pasa....So steti psima, posebno ovoj rasi koja genetski ima sklonosti ka oboljevanju bubrega.
Sto se kostiju tice ako su termicki obradjene naravno da ce ih povratiti jer su nesvarljive a ukoliko se to desava sa sirovim kostima onda je premalen razmak izmedju termicki obradjene hrane(tu spadaju i granule) i sirovog, drugaciji enzimi se luce za varenje termicki obradjene hrane i one u sirovom stanju. Razmak izmedju takvih obroka najmanje 8-12 sati ako je prvo jela granule a ako su bile prvo sirove mesne kosti onda 4-6 sati do novog obroka.
Omega 3 su obavezne za nase zguzvance, C 500 sa produzenim dejstvom takodje,svakodnevno, umesto Vegete stavi malo Kurkuma zacina, neslani mlecni proizvodi, posebno Kefir ili probiotik jogurt, i po koje kuvano jaje bili bi olicna dopuna ishrani. Naravno po koji komad sirovog mesa je nazamenljiv izvor kvalitetnih aminokiselina koje su nepohodne ovim psima.


Poslednji put izmenio unaltraina dana Ned Okt 09, 2011 2:06 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

Sta dodajete u hranu guzvancima? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta dodajete u hranu guzvancima?   Sta dodajete u hranu guzvancima? EmptyNed Okt 09, 2011 1:56 pm

Vegetu izbaci odmah!!! To psi ni u kom slucaju ne treba da jedu,jer stetno deluje na bubrege...Za granule ti rekoh juce na chatu koje su prihvatljive...Meso od rucka ne valja ako je przeno i zacinjeno...Sto se kostiju tice,cesto se desi da povrate posle toga..Za njen uzrast najbolje je da jede 2 puta dnevno.. Smile Dobro bi bilo da ima i mlecnih proizvoda u ishrani...npr.pored jogurta kefir ili mladi sir...Od zacina tu je takodje kurkuma koja je ok...U vodu moze par kapi jabukovog sirceta...Za zguzvance su posebno zdrave omega 3 kiseline koje se dobijaju iz ribljeg ulja ili morske ribe...Ali sto se toga tice moram napomenuti da kod nekih zguzvanaca dolazi do pojave proliva (kod moje Tie a i jos nekih sa foruma...)
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

Sta dodajete u hranu guzvancima? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta dodajete u hranu guzvancima?   Sta dodajete u hranu guzvancima? EmptyNed Okt 09, 2011 1:57 pm

sad videh da je i ljilja napisala post,ali svejedno ,vecina stvari se poklapa.. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sta dodajete u hranu guzvancima? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta dodajete u hranu guzvancima?   Sta dodajete u hranu guzvancima? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Sta dodajete u hranu guzvancima?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Polica za posude
» Proteinska baza za komercijalnu hranu za pse

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdrava ishrana-
Skoči na: