Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Oni i njihove "sasave" osobine

Ići dole 
+27
Milosc89
Gaga^_^Aki
TijanaCezar
tattoo 035
Dejana
sandra1000
**artur**
Lea<3
Big Mazi
neron
Hana
EMA
Nesha
kud
Kesten_Pire
slavkan73
Shila
Andrea_Lily
Jovana_Dario
Heron
sharpi
Skarfi
Bora
mikans
Murphypei
Siniša
ivana&bane
31 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
kud

kud


Broj poruka : 1143
Godina : 56
Datum upisa : 11.08.2009

Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 EmptySre Okt 14, 2009 5:26 pm

Kada se Mrki baš razigra sa drugim psom koji razume njegov stil što je u suštini retko, to bude jako smešno.Prvo Mrki juri njega i sve vreme reži i gunđa jer ne može da ga stigne.Tu se uglavnom igra završava jer drugi ne razumeju to režanje.
Kad drugi stane, režanje prestaje,spušta prednji deo tela a guzica ostaje gore.Tad počinje mahnito mahanje repom na sve strane pa deluje kao propeler i kratko izazivačko lajanje.Onda ide gurkanje tj. bockanje tj. grickanje za zadnji deo u fazonu "obrati pažnju na mene".A ako to prihvati onaj drugi onda ide glavni deo tj. "borba".Vrti se u krug tako da nikad ne bude glavom prema "protivniku" i stalno baca tog drugog guzicom tj. lupi ga guzicom i onda čeka da ovaj opet krene prema vratu i glavi pa on opet okreće guzu.Sve to je uvek praćeno nekim režanjem tj. gunđanjem.Da li i vaši to rade guzicom?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 EmptySre Okt 14, 2009 6:18 pm

Potpuno istu stvar radi i Marfi,ima negde na onim snimcima. Obavezno guzica leti na sve strane i glavu uvek okreće od svog ''protivnika''. Smile Mene nervira kad Marfi stane pored drugog psa pa se gledaju onako kao sa strane,i onda u jednom trenutku krene da bocka drugog psa njuškom po vratu i tad uglavnom taj drugi pas poludi.
Gotovo sve isto radi kao i Mrki osim što ne laje i ne reži,ali voli da taj drugi pas bude apsolutno miran kad se upoznaju,jer ako nije miran onda krene sa čuvenim ''bufkanjem'' (neartikulisan zvuk kad mu se obrazi zatresu) i na kraju skoči bez upozorenja,mada u 99% slučajeva znam kad će to da se desi pa ga opomenem i smirise.
Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

slavkan73


Muški Broj poruka : 384
Godina : 50
Lokacija : Novi SAd
Datum upisa : 25.08.2009

Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 EmptySre Okt 14, 2009 8:09 pm

A kako reaguju kada naidju na zenku . . . ???
Jel i onda bockaju . ? hehehehe
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 EmptySre Okt 14, 2009 9:23 pm

Marfi ne pravi razliku njemu je i muško i žensko isto,čak nije bitno ni koja je životinja u pitanju,zaskače i mačke. Smile Realno je manijak. Smile
Nazad na vrh Ići dole
kud

kud


Broj poruka : 1143
Godina : 56
Datum upisa : 11.08.2009

Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 EmptyČet Okt 15, 2009 3:16 pm

Mrki se najviše tako i igra sa ženkama jer mužjaci baš i ne tolerišu takav stil.Što se naskakanja tiče Mrki je kao mali naskakao radi dominacije na pse pa smo ga toliko odvikli od toga, da ne naskače ni na koga.A bockanje više voli sa ženkama Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 543818.
Nazad na vrh Ići dole
EMA

EMA


Muški Broj poruka : 76
Godina : 31
Lokacija : Backa Palanka
Datum upisa : 06.03.2009

Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 EmptySre Okt 21, 2009 12:49 am

ema do sada nije lajala nikako ali je videla od nekog mešanca što imam u boxu zatvorenog kako laje na svakoga ko uđe pa počela i ona Smile Very Happy ... Ema je najsmešnija kada neko jede, ona sedne i gleda u tanjir (ne trepće) dok joj neko nešto ne baci da jede, a ako niko ništa neće da baci onda ona legne i okrene se na leđa kao da protestuje hahaha Smile
Nazad na vrh Ići dole
kud

kud


Broj poruka : 1143
Godina : 56
Datum upisa : 11.08.2009

Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 EmptyPon Okt 26, 2009 5:44 pm

Mrki je do sada dobio 4 kosti i svaki put se ponovila ista stvar.Naime,on se tog momenta menja tj. ćud mu se menja i to traje 2-3 dana.Valjda dok ne zaboravi kosku.Postaje jako ćudljiv i čuva kosku kao da mu je poslednja.Nikom ne da da priđe i odmah reži a maše repom.I kad kost ostane na terasi(pošto to tamo jede)a on uđe unutra isto se ponaša.Da li neko ima slična iskustva?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 EmptyPon Okt 26, 2009 5:51 pm

Interesantno,on mi uopšte nije ličio da je zaštitnički nastrojen prema hrani,naprotiv delovao mi je kao i Marfi blentavo. Smile Znači dvostruka ličnost u zavisnosti od koske. Smile Jel ste probali da mu uzmete kost tada? Marfi ne ferma 2% kad jede može mu se hrana iz usta uzimati i on ne reaguje.
Nazad na vrh Ići dole
Hana

Hana


Muški Broj poruka : 472
Godina : 111
Lokacija : tu i tamo
Datum upisa : 16.05.2009

Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 EmptyPon Okt 26, 2009 6:16 pm

Arciju mozes da uzmes sve bukvalno iz usta, i kada jede hranu Hana ga bukvalno izgura i jede mu iz cinije, jedino kost ili svese meso ne da Hani da dira , zarezi kao lav, pomislio bi covek pojesce je.
Na mene i na nikog iz porodice nije zarezao bez obzira sta jede.
Nazad na vrh Ići dole
Kesten_Pire

Kesten_Pire


Ženski Broj poruka : 589
Godina : 46
Datum upisa : 21.05.2009

Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 EmptyPon Okt 26, 2009 8:19 pm

Mrki je kao ovaj pas pogledajte

https://www.youtube.com/watch?v=jZsG28JcRg8
Nazad na vrh Ići dole
Kesten_Pire

Kesten_Pire


Ženski Broj poruka : 589
Godina : 46
Datum upisa : 21.05.2009

Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 EmptyPon Okt 26, 2009 8:22 pm

Pseca paranoja:)

Salim se malo Smile Ovaj video klip me uvek zesmeje do suza.. Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Admin
Admin
Siniša


Muški Broj poruka : 1948
Godina : 36
Lokacija : Indjija
Datum upisa : 24.06.2007

Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 EmptyPon Okt 26, 2009 8:39 pm

Nesto nije u redu sa ovim psom 100%
Nazad na vrh Ići dole
http://shar-pei.bestofforum.net
Siniša
Admin
Admin
Siniša


Muški Broj poruka : 1948
Godina : 36
Lokacija : Indjija
Datum upisa : 24.06.2007

Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 EmptyPon Okt 26, 2009 8:41 pm

btw, kad sam vec u ovoj temi.. Sara ima veliki strah od visokih vozila kao sto su npr. kamioni i autobusi.

Cesto kada se setamo trotoarom kraj puta i kada prodje kamion ona bezi u stranu i ukopa se...
Nazad na vrh Ići dole
http://shar-pei.bestofforum.net
Kesten_Pire

Kesten_Pire


Ženski Broj poruka : 589
Godina : 46
Datum upisa : 21.05.2009

Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 EmptyPon Okt 26, 2009 11:17 pm

Sara ima iracionalne strahove kao sto je imala moja doga. Samo sto se ona plasila pojedinih zvukova, npr kada neko zalupi klizna vrata?! Na obicna vrata nije reagovala. Kada bi ih cula bezala bi ili bi se ukopavala. Svaki pas ima strah od necega, kao i covek..
Nazad na vrh Ići dole
kud

kud


Broj poruka : 1143
Godina : 56
Datum upisa : 11.08.2009

Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 EmptyUto Okt 27, 2009 3:18 pm

Plakala sam od smeha na ovaj klip.Stvarno je paranoja u pitanju.Mrki ima blaži oblik Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 Affraid .
On i nije takav kad je bilo koja druga hrana u pitanju.Mogu iz usta da mu vadim i guram ruku u posudu sa hranom i što kažeš Peđa,potpuno blentav.Ali,kad dobije kosku on uleti u paranoju kao ovaj na snimku.Šalim se,ali totalno se menja.To traje 2-3 dana i onda opet sve normalno.U tih 2 dana on čuva sve.Svoj krevet,svoje igračke,hranu,teže pušta nepoznate unutra,mene čuva da se npr. ne pozdravim sa tim ko je došao.Ma,totalno bude drugi pas.Posle dva dana ništa od toga se više ne dešava. Do sada sam to povezivala sa fazama u odrastanju ali od pre par dana smo shvatili da to ima veze samo sa koskom. Jako čudno.
Što se Sare tiče mislim da je to normalno.Pa,koliki je autobus ili kamion naspram nje i još tutnji frekvencijom koja je njima bučnija nego nama.To ti je isto kao kad bi ti šetao i pored tebe na metar sleteo ili poleteo Boing.Ne bi bežao?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 EmptyUto Okt 27, 2009 4:37 pm

Ovaj klip je vrhunski,kuca je "bolid" (greh reći) Smile Smile Smile Smile
Znači Mrki sa koskom je kao Erik kada pojede bananu... LOL Smile
Stvarno ne znam šta bih rekao. Marfi kad ima kosku ili neku hranu tad ga ne zanima ništa može da uđe ko god hoće da mu se obraća bilo ko jednostavno je tada u "transu" i može da mu se radi bilo šta. Smile
E a ovo za čudne zvuke,moj nema taj problem osim što beži od igračaka što pište to ne može da podnese i iz nekog meni nepoznatog razloga beži od svih gumenih stvari posebno beži od lopti. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 EmptyPet Feb 18, 2011 6:29 pm

Moj pas se danas u setnji svadjao sa velikom suskavom najlon kesom koja je bila zakacena na zivoj ogradi Rolling Eyes confused
Prikradao se kesi kao da je lovina, a onda je nagrnuo da laje kao poludeo grin
I naravno, na kraju, podignuta noga, i mlaz, cisto da on to obelezi blush cool
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 EmptyPet Feb 18, 2011 7:06 pm

Ovaj moj monstrum je poceo da" vidi" cudne stvari Smile
Juce je , gledajuci u mebl na krevetu, koji je sav u nekim krugovima , pikirao jedan zuti krug i poceo da laje i grebe kao lud. Dugo se svadjao sa tim krugom, kopao pa njemu, sve dok mu nisam , pedagoskim vikanjem Smile , dala do znanja da unistava krevet, koji nije nas Smile Sta god da mu se ucinilo, citavo vece mu se vracao, veoma raspolozen da ga nekako skine sa kreveta... Nije mu uspelo Smile
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 EmptyPet Feb 18, 2011 9:08 pm

hehe hehe hehe
Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

Big Mazi


Muški Broj poruka : 1713
Godina : 51
Lokacija : Obrenovac
Datum upisa : 17.04.2010

Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 EmptySub Feb 19, 2011 7:37 am

Razz hehe lick lolol
Nazad na vrh Ići dole
Lea<3

Lea<3


Ženski Broj poruka : 167
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 27.12.2010

Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 EmptySub Feb 19, 2011 12:29 pm

hehe kiss1 za malog ludaka kojem se prividjaju stvari Smile
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 EmptySub Feb 19, 2011 3:14 pm

Razmisljam da ga prekrstim u agent Molder Smile
Nazad na vrh Ići dole
**artur**

**artur**


Ženski Broj poruka : 9
Godina : 29
Lokacija : Vranje
Datum upisa : 28.10.2012

Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 EmptyPon Okt 29, 2012 10:33 pm

A mi imamo jedan problem..Artur se igra sa drugim psima ali nikako ne daje da mu pridje neko nepoznat..tad zauzme stav i laje,nekad i reze,a nekad se povlaci nazad..igra se samo sa nama u kuci..desavalo se da kad nismo tu,napravi lom u sobi,tad ga lepo izgrdimo,udarimo,pa se desi da i na nas laje i reze..to mi se uopste ne svidja,tad poludimo..-.- da li je neko imao slicno iskustvo..?i jos jedno pitanjce,sad ima 4 mes.do koliko mes.treba da ga hranimo 3x..?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 EmptyPon Okt 29, 2012 10:38 pm

Da bi pas razumeo zašto je kažnjen mora da bude uhvaćen na delu. Wink Znači ako je on napravio nered koji vi niste videli i niste ga uhvatili dok to radi, kazna nema nikakav smisao jedino što može da proizvede je da vas se pas boji jer nema pojma zašto ste besni na njega ili da pokuša da se suprotstavi. Ljudi kao argument protiv ovoga koriste čuveno: "Ali on se sav pokunjio i razume sve" Ne, pas ne razume zašto ste besni na njega nego oseti vašu energiju i shvata da nešto nije u redu ali ne zna šta.
Šar-pej je pas koji ume da se pobuni protiv lošeg tretmana, tako da se ne savetuje primena sile.
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 EmptyUto Okt 30, 2012 12:39 am

Neznam da li neko praktikuje ali ja kad pitam ljutito "Sta si to uradila" to je kao da je dobila neznam kakve batine. Oni... hehe umeju tako da naprave stetu iz inata sto smo ih ostavili kuci da je to strasno. Uglavnom se hvataju za stvari do kojih nam je stalo. Haski moj momka kad god ostane kuci sam na krevetu se misteriozno pojavi neka mokra fleka. I po mirisu se moze zakljuciti da je zalivao krevet onako bas dok ovaj nije dosao. I tako smo ga vrebali i vrebali na kraju je uhvacen na delu... dobio je batine sa plasticnom flasom koja je bila prazna, ali proizvodi buzan zvuk te nikada vise se nije popeo na krevet, a kamo li zalivao.

Beti napada patike nasih gostiju i jos ako su sarene one su opasan neprijatelj hehe a ima i momente da pokida pertle. Onda se pravi luda kao da nista nije uradila Rolling Eyes.

A kad prodje auto koji ide na gas/plin obavezno podrigne Shocked hehe
A kad pusti goluba skoci ko da ju je neko u zadnjicu sutnuo hehe
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Oni i njihove "sasave" osobine - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Oni i njihove "sasave" osobine
Nazad na vrh 
Strana 4 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» "NO, THANK YOU to GMO in SERBIA"!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Ostalo-
Skoči na: