Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
pomoc oko ishrane EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
pomoc oko ishrane EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
pomoc oko ishrane EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
pomoc oko ishrane EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
pomoc oko ishrane EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
pomoc oko ishrane EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
pomoc oko ishrane EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
pomoc oko ishrane EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
pomoc oko ishrane EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
pomoc oko ishrane EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 pomoc oko ishrane

Ići dole 
+3
sloti
Murphypei
Andrijana
7 posters
AutorPoruka
Andrijana




Broj poruka : 10
Godina : 32
Datum upisa : 09.01.2010

pomoc oko ishrane Empty
PočaljiNaslov: pomoc oko ishrane   pomoc oko ishrane EmptySub Jan 09, 2010 7:25 pm

sta mislite da li je dobro hraniti shar-pei profilumovom hranom i koliko dnevno se moze hraniti pas tom hranom i sta bi jos moglo u toku dana da se doda od kuvanih jela??
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

pomoc oko ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc oko ishrane   pomoc oko ishrane EmptySub Jan 09, 2010 8:09 pm

Andrijana dobrodošla na forum. Wink
Za početak koliko je zgužvanac star? Moje neko mišljenje je da su oni svaki ponaosob priča za sebe pa je jako teško reći koja će kome hrana najbolje odgovarati. Baš sinoć sam gledao sastav profilum hrane i ne deluje mi loše sačekaj još nekog da se uključi možda ima iskustva sa tom hranom. Wink Broj obroka zavisi od starosti zgužvanca kad su baš mali trebalo bi da jedu 3-4 puta na dan, vremenom im treba ukidati jedan do dva obroka pa po mom mišljenju negde sa 6meseci pa do kraja života trebalo bi da jedu 2 puta dnevno. Što se tiče kuvanih jela ja sam za to da se psu dodaje još nešto pored granula mada se mnogi ne slažu, mada svako ima svoje razloge za i protiv. Sardine su npr. odlične, jogurt posebno ovi probiotski (BioAktiv i sl.), meso uvek nedostaje svim našim granulama. Pregledaj temu sa domaćim receptima ovde u delu Zdrava ishrana, ima puno korisnih stvari.
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Andrijana




Broj poruka : 10
Godina : 32
Datum upisa : 09.01.2010

pomoc oko ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc oko ishrane   pomoc oko ishrane EmptyNed Jan 10, 2010 5:38 pm

hvala puno ....stara je devet nedelja jos je nisam uzela stize u sredu....i jedva cekamo....zove se Aurora ima je ovde na sajtu ...
Nazad na vrh Ići dole
sloti

sloti


Muški Broj poruka : 257
Godina : 46
Lokacija : Zrenjanin, www.sharpei.iz.rs
Datum upisa : 06.04.2009

pomoc oko ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc oko ishrane   pomoc oko ishrane EmptyNed Jan 10, 2010 5:52 pm

Da, da ispravka starija je 10 nedelja, i ruckala je do sada Bento... Nego Andrijana nazovi me da se dogovorimo za sutra
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sharpei.iz.rs
sloti

sloti


Muški Broj poruka : 257
Godina : 46
Lokacija : Zrenjanin, www.sharpei.iz.rs
Datum upisa : 06.04.2009

pomoc oko ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc oko ishrane   pomoc oko ishrane EmptyNed Jan 10, 2010 5:53 pm

sloti ::
Da, da ispravka starija je 10 nedelja, i ruckala je do sada Bento... Nego Andrijana nazovi me da se dogovorimo za sutra

Nije starija nego je stara 10 nedelja...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sharpei.iz.rs
Andrijana




Broj poruka : 10
Godina : 32
Datum upisa : 09.01.2010

pomoc oko ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc oko ishrane   pomoc oko ishrane EmptyNed Jan 10, 2010 11:04 pm

Sta radi mala Aurora?
Nazad na vrh Ići dole
sloti

sloti


Muški Broj poruka : 257
Godina : 46
Lokacija : Zrenjanin, www.sharpei.iz.rs
Datum upisa : 06.04.2009

pomoc oko ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc oko ishrane   pomoc oko ishrane EmptyNed Jan 10, 2010 11:34 pm

Uziva jos malo sa bracom i majkom...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sharpei.iz.rs
Beti

Beti


Ženski Broj poruka : 368
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 20.01.2010

pomoc oko ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc oko ishrane   pomoc oko ishrane EmptySre Jan 20, 2010 6:09 pm

Da li štene staro 9 nedelja sme da jede sve vrste mesa? Mi smo novi ovde pa ne znamo još mnogo toga
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

pomoc oko ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc oko ishrane   pomoc oko ishrane EmptySre Jan 20, 2010 9:33 pm

Sme da jede sve vrste mesa bez ikakvih problema. 9 nedelja je već dovoljno veliko štene. Wink Nego, koji način ishrane ste izabrali? U zavisnosti šta mu je osnovna ishrana (granule, kuvano,... ) možda mogu više da pomognem.
Nazad na vrh Ići dole
Beti

Beti


Ženski Broj poruka : 368
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 20.01.2010

pomoc oko ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc oko ishrane   pomoc oko ishrane EmptySre Jan 20, 2010 9:55 pm

I granule i kuvano, najčešće dobija granule, mešane sa kuvanom hranom. Pregledali smo vaše recepte kuvanih jela i neke od njih smo već isprobali, svideli su se Beti !
Nazad na vrh Ići dole
sloti

sloti


Muški Broj poruka : 257
Godina : 46
Lokacija : Zrenjanin, www.sharpei.iz.rs
Datum upisa : 06.04.2009

pomoc oko ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc oko ishrane   pomoc oko ishrane EmptySre Jan 20, 2010 9:56 pm

pa nas Pedja ti je Jamie Oliver sto se tice ishrane...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sharpei.iz.rs
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

pomoc oko ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc oko ishrane   pomoc oko ishrane EmptySre Jan 20, 2010 10:12 pm

Beti ::
I granule i kuvano, najčešće dobija granule, mešane sa kuvanom hranom. Pregledali smo vaše recepte kuvanih jela i neke od njih smo već isprobali, svideli su se Beti !

A pa vi onda nemate nikakvih problema. Wink

sloti ::
pa nas Pedja ti je Jamie Oliver sto se tice ishrane...

Fali mi još samo kecelja i kompletan sam. Wink
Nazad na vrh Ići dole
Beti

Beti


Ženski Broj poruka : 368
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 20.01.2010

pomoc oko ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc oko ishrane   pomoc oko ishrane EmptySub Maj 22, 2010 5:06 pm

Beti sad ima 6 mesci, pa vidim da je vreme da je prebacim na istrahnu 2x dnevno, samo ne znam koliko količinski treba da joj bude jedan obrok, obzirom da joj ne dajem samo granule pa da gledam tabelu koja stoji na džaku već joj dajem i granule i kuvano, nekad samo kuvano u zavisnosti od dana. E sad i dalje stoji dilema koliki količinski treba da budu obroci da se ne bi ni prejela a da ne ostane ni gladna.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

pomoc oko ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc oko ishrane   pomoc oko ishrane EmptySub Maj 22, 2010 6:19 pm

Realno i iskreno, sva pravila tu padaju u vodu. Najbolja opcija je pratiti samog psa. Isto je i što se tiče granula, ono na vreći je samo vodilja nekima je to dovoljno, a nekima treba više ili manje od onog što je napisano. Postoji ono "pravilo" da treba da jedu 2-4% od svoje težine opet zavisi od psa i njegovog metabolizma i naravno od fizičke aktivnosti. Aktivnijem psu će uvek trebati više hrane količinski nego onom koji je manje aktivan. E sad na vama je da otkrijete koja je njena količina. Smile
Svašta sam rekao, a ništa nisam rekao Smile
Nazad na vrh Ići dole
Beti

Beti


Ženski Broj poruka : 368
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 20.01.2010

pomoc oko ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc oko ishrane   pomoc oko ishrane EmptySub Maj 22, 2010 6:21 pm

pa baš Smile, dobro ajde ovako. Koliko je količinski jeo Marfi sa 6 meseci?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

pomoc oko ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc oko ishrane   pomoc oko ishrane EmptySub Maj 22, 2010 6:32 pm

Uh Marfi nije neki reper jer on sam sebi dozira obroke, jedan dan jede kao mećava, a drugi dan možda samo promrlja ili ne pojede ništa. Po meni, najbolja opcija bi bila njenu kilažu pomnožiti sa nekih 3 ili 4 % i tu količinu davati dnevno, naravno podeljeno u ta 2 obroka. U suštini ne znam da neko ko hrani kombinaciju (kuvano-dehidrat ili kuvano-sirovo) baš meri tačno koliki su obroci, znam da ljudi to rade isključivo kod dehidrata.
Zavisi i kakve su njene navike tj. kako jede. Da li je proždrljiva ili zna sama sebi da dozira?
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

pomoc oko ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc oko ishrane   pomoc oko ishrane EmptyPet Maj 28, 2010 9:02 am

Koliko i da li uopšte sme Don da jede hranu koja je začinjena? Da li sme da jede ono šta je za nas skuvano?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

pomoc oko ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc oko ishrane   pomoc oko ishrane EmptyPet Maj 28, 2010 10:41 am

Zavisi koja je hrana tj. koji je začin. Poenta je da njima nije prirodno da jedu razne vegete, soli, biber i još masu tih hemijskih sredstava koje dodaju u te začine da budu tako dugovečni. Samim tim nijedan pas nema potrebne enzime da bi sa lakoćom (da bi uopšte) svario takve stvari jer je to neprirodno za njih. Od jednog zalogaja mu neće biti ništa, ali ja lično ne vidim potrebu ni za tim jednim, to je samo naša potreba da ih što više približimo ljudima, a oni svakako nisu ljudi, oni su nešto daleko bolje. Wink
Nazad na vrh Ići dole
Pasha123

Pasha123


Ženski Broj poruka : 3
Godina : 26
Lokacija : BiH-HR
Datum upisa : 21.01.2015

pomoc oko ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc oko ishrane   pomoc oko ishrane EmptySre Jan 21, 2015 1:30 pm

Poz. Ja sam nova na forumu , a i prvi put imam psa i to bas zguzvanca . Pasha ima 4 mjeseca i posto nisam znala davala sam mu Pedigre Junior posto sam mislila da je to najbolja hrana za mlade pse . Medjutim jucer smo primijetili da ima crvenilo na kozi i da mu dlaka malo opada i imao je jednu upalu na zglobu lijeve zadnje noge . Mislila da se ozlijedio no medjutim nije , veterinar mi je objasnio da je to od hrane i da ni u kom slucaju ne dajem hranu koja sadrzava zitarice . Preporucio mi je pilecu dzigericu sirovu , Royal canin briketiranu hranu itd. Medjutim u mojoj blizini ne mogu da nadjem a vidjela sam na netu da je jako skupa. Pa me interesita posto preporucuju meso za ishranu moze li se koristiti meso divlje svinje posto lako mogu doci do tog mesa i kako davati , da li sirovo ili kuhano i koliko . Unaprijed Hvala .
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

pomoc oko ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc oko ishrane   pomoc oko ishrane EmptySre Jan 21, 2015 3:08 pm

Poz! Dobro nam dosli. 
Za pocetak, vet vam je delimicno dao dobru preporuku. Moja prica je bila slicna, pa znam da , pored Pedigre granula i Royal nije resenje za zguzvance.Ima manje zitarica od Pedi. ali ih i dalje ima.  Hrana za nase ljubimce mora biti bez zitarica, a Royal je stavio na dzak sliku shar peia, pa ljudi se zalete, bez citanja sastava iste. U linku vam saljem ono sta je ok www.new-instinct.com ako se odlucite za granuliranu hranu. Surfajte po netu, trazite iskljucivo bez zitarica.
Vi ste na najgori nacin shvatili na sopstvenom primeru sta znaci hraniti ljubimca kako treba. Mnogo slicnih prica je bilo ovde, gde su psi slicno reagovali na nezdravu hranu. Uvek se krece od toga-skupo je. Onda se shvati da novac koji se ustedi na dzaku granula ili mesu da veterinaru,a to sto pas ne dobija iz hrane sta treba i kako to utice na njegovo zdravlje, to je posebna prica. 
Ja sam uvek za opciju hranjenja psa sirovim mesom, jer od kada je Neron na takvoj ishrani, problem sa zdravljem, kozom pogotovu, nismo imali. Za meso divlje svinje ne mogu da ti dam savet, jer ga nikada nisam koristila, ali ce se vec javiti neko sa takvim iskustvom. 
p.s. U delu foruma Upoznajmo se mozes napraviti Pashi temu i kaciti fotke, pisati o njemu Wink
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

pomoc oko ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc oko ishrane   pomoc oko ishrane EmptySre Jan 21, 2015 5:01 pm

Pasha123 ::
Poz. Ja sam nova na forumu , a i prvi put imam psa i to bas zguzvanca . Pasha ima 4 mjeseca i posto nisam znala davala sam mu Pedigre Junior posto sam mislila da je to najbolja hrana za mlade pse . Medjutim jucer smo primijetili da ima crvenilo na kozi i da mu dlaka malo opada i imao je jednu upalu na zglobu lijeve zadnje noge . Mislila da se ozlijedio no medjutim nije , veterinar mi je objasnio da je to od hrane i da ni u kom slucaju ne dajem hranu koja sadrzava zitarice . Preporucio mi je pilecu dzigericu sirovu , Royal canin briketiranu hranu itd. Medjutim u mojoj blizini ne mogu da nadjem a vidjela sam na netu da je jako skupa. Pa me interesita posto preporucuju meso za ishranu moze li se koristiti meso divlje svinje posto lako mogu doci do tog mesa i kako davati , da li sirovo ili kuhano i koliko . Unaprijed Hvala .

welcome

Samo od sirove pileće džigerice pas može da dobije proliv. Retko koji pas može da izdrži da mu samo džigerica bude obrok, a još je i štene u pitanju. U ovom delu foruma je teme sa receptima za optimalan obrok, ako je to komplikovano (a znam da bude početnicima, meni je bilo) najbolje je rešenje da se hrani granulama bez žitarica. Nutrivet, Orijen, Acana, N&D Farmina, Brit Care Cereal Free itd. bitno je da na pakovanju postoji jasno napisano grain free ili cereal free. Royal nema na našem tržoštu hranu bez žitarica, ne znam da li uopšte proizvode išta takvo...
E sad, u vezi sa divljom svinjom, divljač je dobra stvar, ali nije baš najsigurnija jer često sadrži parazite i onda bi trebalo kuvati sve, mlad organizam još nema imunitet da može da se izbori sa raznoraznim problemima pa ne savetujem sirovo osim ako ne odleži u zamrzivaču od 48 do 72h. Opet, kod pasa koji se hrane sirovim/kuvanim ključ je u raznovrsnosti, posebno u rotiranju mesa pa samo divlja svinja nije dovoljna.
Nazad na vrh Ići dole
Pasha123

Pasha123


Ženski Broj poruka : 3
Godina : 26
Lokacija : BiH-HR
Datum upisa : 21.01.2015

pomoc oko ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc oko ishrane   pomoc oko ishrane EmptySre Jan 21, 2015 11:50 pm

Murphypei ::
Pasha123 ::
Poz. Ja sam nova na forumu , a i prvi put imam psa i to bas zguzvanca . Pasha ima 4 mjeseca i posto nisam znala davala sam mu Pedigre Junior posto sam mislila da je to najbolja hrana za mlade pse . Medjutim jucer smo primijetili da ima crvenilo na kozi i da mu dlaka malo opada i imao je jednu upalu na zglobu lijeve zadnje noge . Mislila da se ozlijedio no medjutim nije , veterinar mi je objasnio da je to od hrane i da ni u kom slucaju ne dajem hranu koja sadrzava zitarice . Preporucio mi je pilecu dzigericu sirovu , Royal canin briketiranu hranu itd. Medjutim u mojoj blizini ne mogu da nadjem a vidjela sam na netu da je jako skupa. Pa me interesita posto preporucuju meso za ishranu moze li se koristiti meso divlje svinje posto lako mogu doci do tog mesa i kako davati , da li sirovo ili kuhano i koliko . Unaprijed Hvala .

welcome

Samo od sirove pileće džigerice pas može da dobije proliv. Retko koji pas može da izdrži da mu samo džigerica bude obrok, a još je i štene u pitanju. U ovom delu foruma je teme sa receptima za optimalan obrok, ako je to komplikovano (a znam da bude početnicima, meni je bilo) najbolje je rešenje da se hrani granulama bez žitarica. Nutrivet, Orijen, Acana, N&D Farmina, Brit Care Cereal Free itd. bitno je da na pakovanju postoji jasno napisano grain free ili cereal free. Royal nema na našem tržoštu hranu bez žitarica, ne znam da li uopšte proizvode išta takvo...
E sad, u vezi sa divljom svinjom, divljač je dobra stvar, ali nije baš najsigurnija jer često sadrži parazite i onda bi trebalo kuvati sve, mlad organizam još nema imunitet da može da se izbori sa raznoraznim problemima pa ne savetujem sirovo osim ako ne odleži u zamrzivaču od 48 do 72h. Opet, kod pasa koji se hrane sirovim/kuvanim ključ je u raznovrsnosti, posebno u rotiranju mesa pa samo divlja svinja nije dovoljna.    



 Hvala na savjetima . Danas je imao proliv pa sam mu veceras skuvala rizu i pilecu jetricu ohladila i malo rijedje dala za veceru , mislim da je to u redu. Pa cu da vidim sutra hoce li imati opet . Medjutim nasla sam u trgovini hranu  Miglior cane i na njoj pise da od zitarica ima samo riza i to 4% . Uslikala sam vrecicu i sastav hrane ali neznam postaviti fotke. Pa mi treba savjet dal mogu i tu hranu ubaciti kao jedan obrok posto ni jedne druge u svom gradu nisam nasla bez zitarica .
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

pomoc oko ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc oko ishrane   pomoc oko ishrane EmptyPet Jan 23, 2015 7:38 pm

Uh, kada se pojavi proliv jetra nikako nije dobro rešenje. Puna je vitamina i veoma jaka, uglavnom se ide na posno meso, najčešće belo, i malo pirinčane vode.
Što se tiče Migliore Cane, nije poenta samo u 4% pirinča nego i u ostalim sastojcima koji su problematični i izazivaju da bakterije i gljivice buktaju. Često se tu nađu još neki sastojci koji nisu primereni za šar-pejeve, a i tih 4% pravi problem. Slike se postavljaju tako što se klikne na ovu ikonu sa disketicom (u nizu gde je youtube) i samo se podesi veličina slike. Direktno sa računara se postavlja.
Nazad na vrh Ići dole
Pasha123

Pasha123


Ženski Broj poruka : 3
Godina : 26
Lokacija : BiH-HR
Datum upisa : 21.01.2015

pomoc oko ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc oko ishrane   pomoc oko ishrane EmptyUto Jan 27, 2015 1:31 am

Jos jednom da se zahvalim na savjetima . Sto se tice mesa i jetrica to cu od sad sve da kuvam i mijesam sa krompirom ili rizom . Kupila sam u Lidlu brikete Orlando pise da od zitarica ima samo 4% rize i to cu davati natopljeno u medju obroke , pa cu vidjeti kako ide . Poz.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





pomoc oko ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc oko ishrane   pomoc oko ishrane Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
pomoc oko ishrane
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» agresivni ili razmazeni
» pomoc
» Pomoc
» Pomoc

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdrava ishrana-
Skoči na: