Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Parenje, graviditet i ostale teme...

Ići dole 
+23
nege69
neron
Dona&Bella
MitaBG
sandra1000
Milosc89
Vladica
ma ja
thealimovic
Vladislav
aca81
Buba_mara
Dacha
NIKOLA
Big Mazi
Bora
Kaja i Boki
Skarfi
unaltraina
dacadixi
Nikita
Murphypei
sloti
27 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 EmptySre Avg 08, 2012 10:21 pm

Podižem temu zbog nekoliko pitanja o parenju, ne bi bilo loše da se pročita od početka ili povede diskusija o ovome (da se ne nadam uzalud hehe ) to je uvek korisno jer se nauči nešto novo i neke stvari budu jasnije.
Danas je jako teško uzgajati shar-peieve, ograničeni smo mnogim stvarima od samog genetskog materijala do materijalnih uslova u kojima se ceo svet nalazi, što uslovljava slab pristup novom genetskom materijalu. Parenje se radi planski pre svega zbog poboljšanja rase, prvo zdravstvenog pa onda i eksterijernog zato ovde ide i tema o standardu DISKUSIJA O STANDARDU KLIK OVDE

Svaki uzgoj treba da bude dobro isplaniran, treba poznavati svog psa, pa psa sa kojim se pari pa onda poznavati rodovnike i na osnovu toga pretpostaviti šta se može dobiti, naravno biti kompletno iskren po pitanju predaka u rodovniku, što u doba interneta nije teško saznati. Pre svega treba sačekati potpunu zrelost psa, a to je najmanje 2 godine pa čak i više za ovu rasu, onda odraditi i neke testove (snimci, tiroidna, bris...). Ima dosta stvari koje treba pre parenja saznati i uraditi pa onda se upustiti u tu avanturu. Ponekad deluje kao da su ovde svi protiv parenja pasa, što uopšte nije tačno, najveći problem je što još uvek kod nas nisam video kombinaciju koja zadovoljava 100% sve kriterijume odgovornog-planskog uzgoja nego najčešće sve kreće rečima "u teranju je pa joj tražimo momka" ili "traži devojku". Ako ovo ima pozitivan primer i grešim nek me odmah neko ispravi.
Meni nije nikakav problem da budem predstavljen kao ludak ili smarač po ovom pitanju, ko god misli da nisam u pravu ima puno pravo da uđe argumentovano u debatu, ali bez obzira na sve zdravlje rase je uvek na prvom mestu pa zatim osnovne karakteristike. Džaba nam novih štenaca ako će uveseljavati vlasnike samo nekoliko godina pa ih zatim iscrpeti emotivno i finansijski. Svako ko se pati sa veterinarima i dugim lečenjima zna o čemu govorim.


Poslednji put izmenio Murphypei dana Čet Avg 09, 2012 9:18 pm, izmenio ukupno 2 puta (Razlog : popravljen link do standarda)
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 EmptyČet Avg 09, 2012 3:09 am

goodpost Zas sve sto si rekao si u pravu. Moras imati razumevanja jer mnogi ljudi neznaju oko ovih stvari koje su jako bitne.
Polazim od sebe i cituckam i pripremam sebe na vreme, ne zelim da me ista iznenadi. Mi smo resili tek cemo bebe s tri godine. Nije samo posao upariti kuju vec nad tim psom treba bditi i pruziti svu mogucu negu. Pocev od ishrane pa do redovnih poseta veterinaru, kad dodju bebe i tad treba psu pomoci. Nije to nimalo naivno. Nevidim sto je to drugacije kad je to apsolutno isto sto se i nas ljudi tice. Koja bi zena dete pravila s retardom, aj da vidim tu srecnu majku kojoj nije bitno dal ce dete da joj se rodi retardirano ili jos nesto gore. Shvatite ljudi da ovo nije parenje svinja, goveda ili sta znam cega ovo je produzavanje zivotnog veka rase koja je umalo izumrla. Rase pasa koja je nekada zivela i do 20 godina. Ako vam ovo nije nimalo bitno, vama i netreba pas. Nemojte raditi lose stvari, nije sve u parama ima nesto i u drugim stvarima. Mnogo je lep osecaj kad vidite klince kojima je tata kupio kuce, veselo, zdravo, razigrano, puno znage i zivota, a ne psa kojeg ce od kako zna za sebe vucarati po veterinarima, a mnogo njih nas je i napustilo ovde s foruma. Cuvajte rasu Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 855870jrtlp3y3dv
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 EmptyUto Sep 17, 2013 4:32 pm

Kao i uvek Ljiljana, Pedja i Dacha su uvek tu da pomognu i posavetuju kad je neki problem. Jer, koliko vodim svi ostali nisu zainteresovani za bilo kakvu komunikaciju a da pritom nemaju trenutnu korist. 

Vreme se blizi. Procitala sam dva puta celu ovu temu i opet imam neke nedoumice. Beti, sad u februaru puni tri godine. Mislim da je to ok period za potomstvo. Ona je zdrav, vitalan i pun snage pas. Nikakve probleme nismo imali sem ono s ocima, ali to je manje vise problem kod svakog zguzvanca. Trazim estecki lepog i pre svega zdravog psa KOJI NEMA BERCEKE U BLIZEM SROSTVU!!! Takodje bih volela da nadjem crnog muzijaka s plavim jezikom radi ispravljanje greske kod moje Beti jer je njen jezik pola/pola, ali sad ni boja nije toliko vazna bitno je da je pas celicnog zdravlja. Ovde u kraju imam jednog crnog i jednog zutog zguzvanca, ali opet ne vidim nikakvu korist od toga iako su oba psa finog porekla. Crni je sitan, zgoljav, ima samo lepu glavu, a zuti je prelepe gradje, krupan misicav, ali ima mnooogo koze na glavi sto po mom ukusu nije i cini ga ruznim. Tacno znam sta zelim to je da je pas krupan, fino negovan, zdrav, da su mu preci takodje dobrog zdravlja i jako bitno da su zivi. Da nije mnogo ispeglan i da nije prenaboran. Betina majka Agata ima 8 godina, a otac Zak 5 i oboje su zivi kao i Betin deda Albrent. Znam da su Bercekovi psi katastrofa, zato mi je jako vazno da muzijak ima sto manje "Von Bercek" u liniji ili jos bolje da ih uopste nema. Sve sam lepo procitala sta kako ide pre parenja i to mi je jasno. treba mi pomoc vas koji ste s iskustvom da mi pomognete da nadjem muzijaka. Ne zanimaju me nikakve pare niti prodaja ovo iskljucivo radim iz ljubavi prema ovim psima. Zelim lepe i zdrave pse jer cu ih zadrzati. Ukratko da bi me sto bolje razumeli, volela bih psa sa foruma, o kome znamo sve i koji mene kao vlasnika ove rase poznajete, koliko volim i koliko zelim dobro ovim psima. E da... jako bitno. Zanima me pas Brash coat, jer ako ne gresim Horse je teze da odrzavanje. Zelim i vase kritike i pohvale i savete i sve sto je za moje dobro, ja iskustva nemam i ne usudjujem se sama da se upustam u ovu pricu. Ljilja, Dacha po meni ljudi koji perfektno izvode svoja legla, Pedja koji ih zna u srz... mislim da nisam u problemu Wink

-Zanima me zasto se pas mora oceniti pre parenja i zato je to toliko vazno, gde se to radi?

-Koje se analize rade i gde kako bi se proverilo da li postoji opasnost od potencijalnih naslednih bolesti, groznice i sl...?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 EmptyUto Sep 17, 2013 4:47 pm

Sandra ja tebe obožavam. Very Happy
Vidi, kontaktiraj Daču na FB i Ljilju isto tako i popričajte o trenutnom stanju sa štencima kod nas. Moj savet ti je da ukoliko nije neophodno da je ne pariš još uvek jer ćeš videti da ljudi imaju problem sa udomljavanjem pasa, posebno ako je leglo veće od 3 šteneta. Možda da je izvedeš na neku izložbu i da je oceniš ili da zakažeš ocenjivanje u KSRS jer štenci ne mogu da dobiju rodovnike ukoliko roditelji nisu ocenjeni. Štenci bez rodovnika ne treba da se stvaraju znaš i sama kakvo nam je stanje sa napuštenim psima, a kad pričamo o rasnim psima i stvaranju nečeg dobrog onda je rodovnik neophodan. Kalla ima 3,5 godine i nemam u planu leglo sa njom još uvek, ne kažem da neću imati jer mi bude žao da pas koji je odličnog zdravlja (kuc, kuc) i dugovečnog rodovnika ne ostavi svoj genetski materijal i možda nešto dobro za rasu. Ako i dalje razmišljaš o parenju takođe savet od mene, gledaj nekog jačeg hc psa jer je dlaka izuzetno bitna rasna karakteristika. Wink
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 EmptyUto Sep 17, 2013 5:12 pm

Eto vidis Pedja, nemam pojma s tim stvarima. Zato i trazim pomoc od vas. Ne bi udomljavala pse koje kuda, ja svoje volim vise od sebe, kum i sestra su veliki ljubitelji ovih pasa, pa bi eto kad bi doslo vreme njima dala po jedno stene, a ostale zadrzala pa neka mi je leglo od sedam stenaca, iznajmicu kucu i tako resila problem s prostorom. Izlozba je nemoguca misija zato jer je Beti prgava, ali ovo sto kazes za KSRS mislim da bi bilo mnogo lakse za saradnju. Volela bih da je vidis, ona je jako lepa uzivo, krupna je kao muzijak, misicava, skroz je dugacija uzivo i hod i sve, bas je posebna hearty Rodovnici su obavezni, zato se i interesujem sta je sve potrebno. Ako se kojim slucajem dogodi u leglu manje pasa 3-4 svi psi ostaju meni jer kao sto i sam vidis koliku borbu vodim sa napustenim psima i koliko se zalazem za njihova prava ne bi podnela da moj pas ide od mene. Ako se vec upustam u ovo onda cu se i maksimalno posvetiti tome. Popricacu sa Ljiljom i Dacom, a i Ljilji sam vec rekla da se beti tera cudno, poslednja dva puta niti znam kad je pocelo ni kad se zavrsava, nabacuje se muzijacima i kad je van ciklusa. Mislim da je ona spremna za to, da joj treba potomstvo. Opet se ponavljam i kazem, jako cenim vase savete i mnogo mi pomazu. Jako mi je bitno vase misljenje. Ne zelim da se naljutite na mene i budem odbacena s vase strane ako napravim nesto na svoju ruku i time nanesem stetu ovoj rasi Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 EmptyUto Sep 17, 2013 7:21 pm

Neces naneti stetu vise nego neki sa ovog foruma i mnogi van njega koji svesno pare pse sa ocenom 3 i 4 pa i date od strane specijaliste za rasu i pse ne manjih mana nego sto ih ima Beti...ali to nije ljubav prema rasi vec kocka sa tim da se dobije jos vise pasa sa tezim manama kojih je pupulacija vec puna.No svako radi kako misli da treba. Beti nije dobro pigmentisana i ima polegnutiju dlaku nego sto bi trebalo i uz ne tako idealnu gradju to su njene mane.... ali isto tako ima i problem sa hormonima i opcija je ili je sterilisati ili je razmnoziti. Rodovnik ima i ako se i pored toga sto je uzasno stanje sa udomljavanjem (javno kazem da sam se pokajala sto sam uopste parila odlicnog psa i starog pet godina prvi put i iz sadasnje perspektive i posle ovog odlicnog legla gde stenci nemaju mana kada je standard u pitanju,mislim da Sigi iako je takva kakva jeste i mozda i kvalitetnija zenka od Dune najverovatnije nece imati stence uopste. ....ali sad je gotovo....neka su zivi i zdravi i valjda ce jos ova dva muzjaka naci vlasnike jer ce biti cupavo ako zavrsim sa cetri muzjaka u kuci i osam pasa). Ako odlucis da ima potomstvo obavezno je oceni. Muzjaka sa HC( sto je i moja preporuka) dlakom i nema bas a da su u standardu i prihvatjivog  karaktera sto bi se takodje moralo iskombinovati uz nju. Razgovaraj sa Dachom, on ima korektnog HC muzjaka odlicne gradje i van srodstva pa ako se ipak odlucis moj savet je: prvo se njemu obrati.kiss
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 EmptyUto Sep 17, 2013 8:01 pm

Niko se nece naljutiti na tebe, nismo mi ovde ni sudije ni dzelati ali jesmo neko ko zeli da postivi pitanje ZASTO razmnoziti svakog psa? Bar ti ne juris za time da ti pas vrati novac ulozen u njega ili zaradi sto je masi osnovni razlog. Zar nije svima nama koji obozavamo ove pse u interesu da budu svi i lepsi i zdraviji ciji god da su. Pasa je toliko puno... i mnogo je loseg u domacoj pupulaciji. .
Nazad na vrh Ići dole
MitaBG

MitaBG


Muški Broj poruka : 707
Godina : 48
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2012

Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 EmptyUto Sep 17, 2013 8:06 pm

sandra1000 ::
Kao i uvek Ljiljana, Pedja i Dacha su uvek tu da pomognu i posavetuju kad je neki problem. Jer, koliko vodim svi ostali nisu zainteresovani za bilo kakvu komunikaciju a da pritom nemaju trenutnu korist. 
Ne zelim da se naljutite na mene i budem odbacena s vase strane ako napravim nesto na svoju ruku i time nanesem stetu ovoj rasi 
Samo da znas ja se naljutio Evil or Very Mad    Wink 
Salim se, naravno. Obozavam kad ljudi prvo pitaju, pa onda krecu da urade nesto. Najcesce ide obrnuto. Ja se slazem sa tobom da je najbolje otici u KSRS i izvrsiti ocenjivanje. Za izlozbu je ipak potrebno malo vise pripreme. Ocena je obavezna zbog rodovnika to sad znas, a i ja bih te posavetovao da sacekas jos malkice. Koliko god ti se cinilo da je sve tako lako, mozda bas i nije, pogotovo sto si ti veliki ljubitelj pasa i sigurno bi se strecala na svaki njihov pisak, jer se nisi do sad susretala sa leglom u svom domu. U pravu si sto trazis savet od Ljilje, Dache i Pedje, a od koga bi drugog ako ne od njih. Bitne stvari treba pripremiti na vreme, a za pocetak naravno treba naci adekvatnog muzjaka. Mlad, lep, zdrav i zgodan pa jos i dobre naravi. Pitaj prvo dvoje koliko je to danas tesko naci u Srbiji. Verovatno ce ti dati prave savete i uputiti na prave adrese. Ja se slazem sa tvojim razmisljanjem sto se Paka tice. Ali ipak ti odlucujes
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 EmptySre Sep 18, 2013 9:48 am

Razlog zašto se meni ne dopada ocenjivanje u KSRS je što tamo možeš da odvedeš kozu i da je oceniš kao šar-peja, naravno ocena 5. Druga stvar skuplje je nego odvesti psa na izložbu i to dosta skuplje. Podržavam samo u slučaju kada vlasnik zna šta ima ili kada ima nekoga pored sebe ko će da kaže šta su mane, a šta prednosti psa. Ne kažem da je na izložbama nešto bolja situacija, ali kad se pojavi sudija koji poznaje rasu onda se može i čuti nešto.
I sad ću ja opet da kontriram, ali da tražim mužijaka za parenje nikada ne bi bio mlađi od 3 godine, a po mogućstvu i daleko stariji, skoro u veteranima.

Hoću da vam predstavim šta rade Amerikanci po pitanju testiranja pasa pre parenja:

http://www.caninehealthinfo.org/brdreqs.html?breed=SP

Penpei's Light My Fire je predstavnik šar-pejeva za CHIC (Canine Health Information Center). Trenutno se zahteva da prođu testiranje na HD, ED, kolena, autoimunološki tiroiditis i kontrola očiju.


Nazad na vrh Ići dole
Dona&Bella

Dona&Bella


Muški Broj poruka : 228
Godina : 53
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 23.05.2013

Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 EmptySre Sep 18, 2013 11:45 am

Mi smo Donu prvi put parili sa pune tri godine sa muzijakom kao sto Mita kaze;mlad,lep,zdrav,zgodan ali malo ostrije naravi i dobili smo Dona koji je isto to samo jos i razmazen.Drugi put smo je uparili sa drugim muzjakom koji je skroz po nasem ukusu:prelep,zdrav i sto je nama bilo jos vazno odlicne naravi i ponasanja.Iz te kombinacije smo dobili 6 prelepih beba koji za sada nemaju nikakvih problema ni sa ocima,dlakom,ni sa karakterom,inace i Dona i Badi su zdravi i veseli psi.Donu smo parili iskljucivo zbog malih kuca koje svi mnoogooo volimo,ja, supruga i dvoje dece se nismo odvajali od njih svo vreme dok nas nisu napustili.Ostavili smo nasu Bellu koja nas je osvojila na prvi pogled i mislimo da pored odlicnog karaktera poseduje i ostale kvalitete,ali polako videcemo..Sto se tice prodaje ako cemo gledati na to onda stvarno sve funkcionise tako kod nas kao sto Pedja kaze za vrecu krompira i po tome ih nikada ne bih pario.Ali nekako ce mo se izboriti velikom ljubavlju i borbom za kvalitetom da nesto uradimo za ove nase prelepe ljubimce,zasluzili su to.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 EmptySre Sep 18, 2013 1:26 pm

Kvalitet. Volela bih kada vec pominjemo kvalitet da i ostali zainteresovani clanovi napisu sta sve konkretno podrazumevaju pod kvalitetom jednog psa ove rase.Ne postoji savrsen pas, ka savrsenstvu se tezi ali sta je to sto ljudi kada su njihovi ljubimci u pitanju podrazumevaju pod terminom kvalitet psa koji treba u rasplod?
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 EmptySre Sep 18, 2013 4:47 pm

Uf... bas ste me naterali da se zapitam radim li ispravno. Ja vama od srca kazem, nikada vise u zivotu ne bi kupila Shar pea, nikada. Ne zato sto mi se nesto ne svidja, vec zato sto moju Beti niko i nista ne moze da zameni. Vi nebi verovali kakav je ona vojnik. Sa njom sam radila, dva-tri sata svaki dan. Ona je prgava i to bas, bas, ali je dovoljno da me pogleda ona zna sta sme a sta ne. Na komandu "NE" se ukopa u milimetar da ne znam sta da se desava ispred nje. Moram postovati svog psa i ako to mnogima zvuci idiotski, i moj pas ima svoju licnost kao i ja. Ima stvari koje voli, koje ne, sta mu smeta, sta ne... To treba postovati. U vezi muzijaka i njihovog karaktera sam razmisljala. Znate kako kazu "Od ludog oca i jos ludje majke se nista normalno ne moze ocekivati" ali evo Ahil ( zuti pei ) on je beba nad bebama, mozete da ga razvlacite i natezete na sve strane on nece reagovati, flegma samo takva. Star je 3 godine i nikada nije bio bolestan, nije imao problem ni sa ocima. Kako kaze njegov vlasnik on ide veterinaru samo na vakcine. Ali on je dobar ali nije lep, ne onako kako se meni svidja. Ima prelepo krupno telo, jako, misicavo, negovan samo tako, ali mu je glava prenaborana.  A Cezar ( crni pei ) je prelepe glave, prelepe ali je kao zaostao u razvoju, sitne zgoljave gradje, kao jadnicak da jede jednom nedeljno. On ce sad cetiri godine i nikada nije bio bolestan, poreklom je iz Madjarske od jakih roditelja, ali djaba mu takvi roditelji kad je on smesan.

Evo ga Ahil

https://2img.net/r/ihimg/a/img12/2091/xotu.jpg

https://2img.net/r/ihimg/a/img407/4182/e70k.jpg

https://2img.net/r/ihimg/a/img845/828/prcw.jpg

https://2img.net/r/ihimg/a/img849/3163/6scn.jpg

Tako da karakter ima i nema bitnu ulogu, lagala bih ako bi vam rekla da mi smeta ova prgavost kod Beti, godi mi i te kako jer se ona sklanja od ljudi. Drustvena je ali ne voli galamdzije, narkomane, alkoholicare i uopste ima to sesto culo za one koji nemaju dobre namere. Kljucnu ulogu igra vaspitanje psa, a to je do vlasnika. Volela bih da je parim, ali da kad vec to radim popravim koliko toliko njene greske sa psom koji je savrsen. Ja je necu voditi na izlozbe, niti cu voditi njene stence. Ja uzivam u njima i imam svoj svet. Parim je samo zato da bi imala nesto njeno jer moj pas nece ziveti zauvek. Ja vam to naiskrenije kazem. Ali kad vec to zelim daj onda neka budu zdravi i lepi. Niti zelim da ih dajem niti me znima prodaja. Pare me ne zanimaju i zgrazavam se kad vidim oglase i sve na sta su ljudi spremni. Prodaju Shar pea sampionskog porekla sa ili bez papira. Da poludi covek. Pitacu Dacu, nadam se da se nece naljutiti, ja stvarno pse mnogo volim. Ali ako se kojim slucajem nesto izdesava sa Betinim zdravljem odustacu od parenja, nije mi cilj da imam stence po svaku cenu.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 EmptySre Sep 18, 2013 4:55 pm

Šta znači to poreklom je iz Mađarske od jakih roditelja? Moramo jednom da definišemo, šta znači to "jaki roditelji"? Što Ljilja gore reče šta znači kvalitet? Šetamo kroz mnogo termina i fraza, a za svakoga imaju različito značenje. Bilo bi sjajno da vidimo šta znači šta.
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Dacha


Muški Broj poruka : 825
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2010

Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 EmptySre Sep 18, 2013 7:43 pm

Caos Sandra, procitao sam gore da si napisala da Beti nikad nece ici na izlozbe i njeni stenci, tako da kapiram da beti nije ni ocenjena, To sto kazes da stence neces prodavati mislim da nemam nikakve veze da li ces ih zadrzati ili nekom dati,mislim da svaki pas treba da ima pedigre,to ti je kao  da covek nema licnu kartu. U  nekom prethodnom postu si isto spomenula da dva steneta poklonila sestri,kumi ili kome vec, ko ti ne garantuje da njih nece povuci zelja da je upare jednog dana? A ja verujem da hoce i to 99,9999999% jer svi dobiju zelju za tim,pogoto oni koji o rasi ne znaju nista!!!  Tako da  mislim da je skroz bzv raditi tako nesto a  da se ne zna poreklo :)Sto se tice Paka,hm... iz tvoje price kakva je Beti moje misljenje je da Pako nije za nju,njoj definitivno onda treba neki bebac po naravi a Pako nije takav, njemu mozes raditi sta hoces ali samo ako sam ja pored njega,u drugim situacijama je to vec potpuno drugi pas Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 EmptyPon Sep 23, 2013 12:34 pm

Ne. Rekla sam da Beti nece ici na izlozbe samo zato sto nikom zivom ne da da je pipne, a kamo li da joj gleda zube. Da to moze onako na razdaljinu od 3-4 m mozda bi funkcionisalo Very Happy Odvescu je u KZRS da je ocene naravno, zivo me zanima sta ce da dobije. Kao sto rece Pedja, mozes kozu odvesti tamo i dace joj 5, time mi niko ne garantuje da ce ocena biti realna. Jako mi je bitno da stenci imaju rodovnike. Od kad se druzim s vama dosta sam stvari naucula kao i to da je rodovnik uvid u lozu naseg psa a samim time i uvid u zdravstveno stanje svakog psa u lozi. Karakter psa mi je nebitan, od dva agresivna psa niko ne garantuje da ce biti jos gori, Ja da nisam htela da beti bude prgava ona ne bi bila. Slusa besprekorno, na "NE" se ukopa, ali isto tako ima prava da se stiti.A njena oba roditelja su maze. Ja sam vec spomenula da mi je u planu da iznajmim kucu, jer ja vec sad imam problem sa psima,  ja sam pre svega ljudsko bice, ko voli da je zatvoren ih kad pomislim kako bi tek Beti bila misicava da je ceo dan napolju da trci. Nisam nista odlucila, ne zuri mi se uopste. Samo sam htela na vreme da nadjem nekog momka za nju da je zdrav i lep. Samo mi je to vazno. Samim time cu i ja biti zdrava, vidite i sami koliko se samo kidam kad nesto nije u redu. Sad je pre neki dan brat doneo Staforda na cuvanje i koliko vidim ostace.. vezo se za Beti, ona ga prihvatila, a dusa me boli sto ne znam nista o njemu, nisam ni nacisto s time dal je cist, da nema Pitbulla u sebi ili nekog drugog psa. Zato je jako vazno da imaju papire.
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 EmptyPon Sep 23, 2013 12:58 pm

Odustala sam. Necu pariti Betty. Treba teziti ka boljem, a ne ka gorem. Razmnozavati pse koji su zaista pravi primerci, zdravi, a ne solidne i sa sumnjivim poreklom. Iskreno se nadam da ce se "Von Bercek" iskoreniti iz linija nasih pasa, koliko god bila kritikovana ja njega ne smatram zivim bicem vec cudovistem. Pokojna Nikita mi je utrela strah u kosti i zaista ne bi mogla da prolazim kroz pakao. Ne bih mogla to da uradim jer, Beti je zdrava, Ali ko meni garantuje da njena decica nece naslediti to prokletsvo od Berka. Odustala sam, necu vise o tome da pricam. Hvala vam svima na iskrenosti, to vas cini jos vecim u mojim ocima, jer da ste neljudi podrzali bi me u ovoj nameri. Hvala vam hearty

Ja moju Betty volim vise od zivota, ona, ona i samo ona. Ljubav nije pariti svog psa, vec je ljubav zvom psu pruziti sto kvalitetniji zivot, a ne pariti psa koji nije za rasplod.
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 EmptyPon Sep 23, 2013 1:21 pm

thumbup Ne treba nista u zivotu raditi posto-poto. Uzivaj sa njom i svim ostalim njuskama koji te okruzuju, sto tvojim,sto tudjim Wink
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 EmptyPon Sep 23, 2013 1:39 pm

kiss Bravo Sandra!
Nazad na vrh Ići dole
MitaBG

MitaBG


Muški Broj poruka : 707
Godina : 48
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2012

Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 EmptyPon Sep 23, 2013 4:15 pm

bravo queen cheers
Nazad na vrh Ići dole
nege69

nege69


Broj poruka : 17
Godina : 54
Datum upisa : 16.04.2011

Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 EmptySub Maj 03, 2014 6:06 pm

Ja imam jedno pitanje imam zenku sar pea i sada je u teranju stara je tri i po godine ni jednom nije bila skotna pa sada imam pitanje ne zeli da prihvati ni jednog psa kod sebe prosli put smo isli na vestacku oplodnju vodili smo i muzjaka ali ona nije ostala skotna,imate li nekog saveta..?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 EmptySub Maj 03, 2014 7:16 pm

Da li je rađen progesteron test da se odrede plodni dani kada je rađena veštačka?
Nazad na vrh Ići dole
nege69

nege69


Broj poruka : 17
Godina : 54
Datum upisa : 16.04.2011

Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 EmptyUto Maj 06, 2014 12:07 pm

Nije radjen test sada posto je prokrvarila vec 3 dan planiramo tamo 7 da odradimo test i opet da pokusamo sa vestackom oplodnjom pa da vidimo sta ce biti..Ali prosli put je kasno radjena vestacka 17 dan krvavljenja..
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 EmptyUto Maj 06, 2014 12:23 pm

Verovatno je to razlog zašto nije ostala skotna prvi put. Dani za parenje variraju od ženke do ženke. Progesteron će da pokaže kada je najbolji dan za parenje.
Nazad na vrh Ići dole
Dona&Bella

Dona&Bella


Muški Broj poruka : 228
Godina : 53
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 23.05.2013

Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 EmptyUto Maj 06, 2014 1:15 pm

Progesteron test se obicno radi 9-10 dana(pa u zavisnosti od rezultata se ponavlja za par dana, ako prvi put nije pokazao najpribliznije vreme za parenje),a dani za parenje variraju i za zenku(mada mnogi kazu da zenka obicno svaki put kada je u "teranju" u isti dan je najplodnija,sto nama sa Donom nije bio slucaj),Dona je prvi put 13 dan(kada se rodio Don),a drugi put kada se Bella rodila test progesteron je pokazao 17-18 dan  i oba puta smo radili vestacku oplodnju.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 EmptyUto Maj 06, 2014 1:36 pm

da varira, i ako ima uslova i veterinara koji ima iskustva sa "zutim celijama" odlicno je  uraditi i carvikalni bris za plodnost uporedo sa progesteronom. Da nije bilo toga, Duni bi po pregesteronu promasili plodne dane  jer joj je hormon vrtoglavo skocio  sa 4.5 do 14 za nepunih 36 sati Smile, osemenjena samo jednom, deveti dan sa skoro danom zakasnjenja po cervikalnom brisu jer prethodni nije bilo dostupnog veterinara a ona je odbila muzjaka....a prerano po progesteronu  da smo gledali onaj nivo od nepunih 5 osmog dana prepodne   Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Parenje, graviditet i ostale teme... - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Parenje, graviditet i ostale teme...
Nazad na vrh 
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» parenje
» Parenje!
» Parenje u srodstvu (inbreeding, linebreeding...)
» PARENJE ASTON
» Neplanirano parenje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Ostalo-
Skoči na: