Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Peti prst EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Peti prst EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Peti prst EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Peti prst EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Peti prst EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Peti prst EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Peti prst EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Peti prst EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Peti prst EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Peti prst EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Peti prst

Ići dole 
+11
nesa151
Heavenwho
sandra1000
JOVANKA BROZ
Nesha
kud
Skarfi
unaltraina
Bosko&Ljubo
Murphypei
Nikita
15 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Nikita

Nikita


Muški Broj poruka : 143
Godina : 43
Lokacija : Kikinda
Datum upisa : 02.04.2010

Peti prst Empty
PočaljiNaslov: Peti prst   Peti prst EmptyČet Apr 08, 2010 8:58 pm

Hteli bi da Nikitu izvedemo na izložbu pasa 02. maja koja se održava u Kikindi.Pošto smo početnici u odgajanju pasa to će biti novo iskustvo i za Nikitu i za nas. Danas sam nešto tražio na internetu i slučajno naleteo na temu petog prsta kod pasa! Moram da kažem da mi na kraju ništa nije jasno!

Evo fotografije prednjih nogu:

Peti prst Prednjenoge.th

Evo fotografije zadnjih nogu:

Peti prst Zadnjenoge.th

Na prednjim nogama taj prst praktično jedva da se i vidi tj. vidi se samo nokat. Na zadnjim nogama je taj prst nešto krupniji. Gledao sam par slika na ovom forumu i te prednje prstiće sam video (ili mi se čini), a one na zadnjim nogama nešto nisam primetio!?

Da li su ti prsti kod nje kako treba ili se tu šta treba odstranjivati? scratch

Nadam se samo da sam ja tu nešto pogrešno skontao, jer ako već nešto treba da se "seče" onda smo to trebali ranije ali nisam znao! No

Hvala na odgovoru! bounce
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Peti prst Empty
PočaljiNaslov: Re: Peti prst   Peti prst EmptyČet Apr 08, 2010 9:35 pm

Peti prst na prednjim nogama je skroz normalan, za to nemoj da brineš, osim naravno što taj nokat ume da bude dosadan pa mora da se skarćuje. Pouzdano znam da ga u Americi odgajivači seku štencima (mislim na prst ne na nokat) kod nas ne znam da to iko radi, a u Engleskoj npr. postoji zakon koji zabranjuje bilo kakvo "puštanje krvi" u estetske svrhe.
E sad, na zadnjim nogama ne bi trebalo da ga bude i trebalo bi da se računa kao greška, ALI način na koji naši ocenjuju pse i kako ih pregledaju "detaljno" verujem da neće biti nikakvih problema, šta više, garantujem da nijedan sudija neće ni primetiti. Znači kod vas više posla, umesto sraćivanja vučijih noktiju samo na prednjim nogama morate i na zadnjim. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Nikita

Nikita


Muški Broj poruka : 143
Godina : 43
Lokacija : Kikinda
Datum upisa : 02.04.2010

Peti prst Empty
PočaljiNaslov: Re: Peti prst   Peti prst EmptyČet Apr 08, 2010 10:49 pm

JBG! Neutral

Taj peti prst na zadnjim nogama se prilično jasno vidi. Posebno ako se pas gleda od pozadi. Na toj fotografiji i nisu toliko došli do izražaja jer je slikano iz ugla.Da sam znao, to smo trebali uraditi dok je bila još manja.Sad šta je tu je. Sledeće nedelje ćemo je verovatno voditi za Suboticu da joj Ilonka pogleda kapke da li treba zatezanje, jer joj oči nešto definitivno iritira.Videćemo da li je entropija,infekcija ili nešto treće. Do tada ćemo već odlučiti šta ćemo sa tim prstićima.Nije važno ako ne bude spremna za 02. maj možemo i da preskočimo tu izložbu. Ima vremena samo da je ona nama zdrava i vesela! cheers

Hvala na odgovoru! Wink
Nazad na vrh Ići dole
Bosko&Ljubo

Bosko&Ljubo


Muški Broj poruka : 102
Godina : 26
Lokacija : Kula-Novi Sad
Datum upisa : 27.03.2010

Peti prst Empty
PočaljiNaslov: Re: Peti prst   Peti prst EmptyPet Apr 09, 2010 4:58 pm

Dodjite i ako mozete u Kulu (moju selendru) 28 ili 29 maja na cac i puno srece na izlozbi Smile Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Nikita

Nikita


Muški Broj poruka : 143
Godina : 43
Lokacija : Kikinda
Datum upisa : 02.04.2010

Peti prst Empty
PočaljiNaslov: Re: Peti prst   Peti prst EmptyPet Apr 09, 2010 5:19 pm

Bosko&Ljubo ::
Dodjite i ako mozete u Kulu (moju selendru) 28 ili 29 maja na cac i puno srece na izlozbi Smile Smile Smile Smile

Hvala na pozivu! cheers Sa obzirom da Kula nije "preterano" daleko od Kikinde razmotrićemo i tu kombinaciju!? Basketball Pre učestvovanja na bilo kojoj izložbi moramo odraditi "domaći zadatak" kao vlasnici, tako da Nikita bude predstavljena u najboljem svetlu ,a ne da zbog našeg neznanja bude loše ocenjena.Posebno što je to i naša i njena PRVA izložba! Shocked
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Peti prst Empty
PočaljiNaslov: Re: Peti prst   Peti prst EmptyPet Apr 09, 2010 9:34 pm

Peti prstic odn. prvi prstic na zadnjim nogicama smatra se nedostatkom kod cistokrvnih pasa i sudija moze staviti ozbiljnu zamerku. Moj savet je da prvi put kada devojcica bude iz nekog drugog razloga pod anestezijom odstranite i te prstice sa zadnjih nogu. Ne bih je svakako samo zbog toga anestezirala ali ta intervencija se moze odraditi uz nesto drugo, prvom prilikom jer je bezazlenija dok je stene mladje.Naravno ako je mislis izlagati, u suprotnom i nije neophodno, samo ces kako Pedja kaze imati vise posla oko skracivanja noktica.
@murphypei
moja tri mladja psa nemaju prstice ni na prednjim nogama. Odstranio ih je odgajivac iz cije odgajivacnice su i obe starije devojke. Asistirao je kad se Nia stenila i to je uradio uz moj pristanak i u mom slucaju ne iz estetskih razloga vec zbog toga sto je moja Buki svoj nokat na prvom prstu prednje leve noge vrlo strucno zakacila negde u dvoristu i iscupala nokat iz korena. Ostao je da visi samo na delicu koze, naravno uz lokvu krvi.Morao ga vetrinar sasvim odstraniti i nikada nije izrastao novi.Sigurna sam da ju je jako bolelo jer je nogicu drzala podignutu jos nekoliko dana nakon toga.
Nii i Blue nisu odstranjeni ti prednji prstici samo iz razloga sto je on tada bio na bolnickom lecenju a iskljucivo on radi tu intervencijicu vec dva tri dana po rodjenju.Tada je sasvim bezazleno.Naravno a on to cini vise iz estetskih razloga i iz razloga sto prst nema nikakvu funkciju.
Mislim da je to radio hirurskim makazicama i ta mala ranca koja uopste nije krvarila nije zahtevala nikakvu negu. Nije nista usivao vec samo premazao jacim rastvorom hipermangana. Sve je trajalo jako kratko i ni jedno od cetiri steneta nije se oglasilo od od cega sam najvise i strepela.
Da ce ih boleti i da ce to i pokazati nekako.Naravno da mi je bilo zao beba, ali zaista je sasvim bezazleno.
On svim svojim stencima godinama unazad odstranjuje prve prstice na prednjim nogama i mislim da jedino on to i radi u nasoj zemlji. Tako da ukoliko vidite psa bez njih i iz Srbije je, najverovatnije je "Od Kuce R".
Nazad na vrh Ići dole
Nikita

Nikita


Muški Broj poruka : 143
Godina : 43
Lokacija : Kikinda
Datum upisa : 02.04.2010

Peti prst Empty
PočaljiNaslov: Re: Peti prst   Peti prst EmptyPet Apr 09, 2010 9:55 pm

Hvala @unaltraina na odgovoru! Mi bi smo želeli da Nikitu izvedemo na izložbu.Baš sam danas čuo od komšije da i on to radi njegovim rotvajlerima dok su isto jako mali. Eto za inat mi smo za to pravilo vezano za prstiće saznali tek juče i to prilično slučajno. Berček to nije uradio dok je Nikita bila baš mala, a nije nam ni rekao da se to treba uraditi (valjda je mislio da znamo ili je zaboravio). Sad šta je tu je. Javiću šta smo sa tim uradili! bounce
Nazad na vrh Ići dole
Bosko&Ljubo

Bosko&Ljubo


Muški Broj poruka : 102
Godina : 26
Lokacija : Kula-Novi Sad
Datum upisa : 27.03.2010

Peti prst Empty
PočaljiNaslov: Re: Peti prst   Peti prst EmptyPet Apr 09, 2010 10:42 pm

Nikita posto je Kula moje domace mesto mozemo nesto dogovoriti sa sudijama Smile Smile Smile afro afro afro afro afro afro pirat
Nazad na vrh Ići dole
Bosko&Ljubo

Bosko&Ljubo


Muški Broj poruka : 102
Godina : 26
Lokacija : Kula-Novi Sad
Datum upisa : 27.03.2010

Peti prst Empty
PočaljiNaslov: Re: Peti prst   Peti prst EmptyPet Apr 09, 2010 10:43 pm

I jedno pitanje koliko je Nikita stara? (pitam zbog kategorije u koju spada)
Nazad na vrh Ići dole
Nikita

Nikita


Muški Broj poruka : 143
Godina : 43
Lokacija : Kikinda
Datum upisa : 02.04.2010

Peti prst Empty
PočaljiNaslov: Re: Peti prst   Peti prst EmptySub Apr 10, 2010 10:22 am

Hvala na ponudi ali ne bih voleo da Nikita ima bilo kakve protekcije kod sudija. Prosto mi u tom slučaju takmičenje i ocenjivanje nemaju preteranog smisla. Hoću da je što objektivnije ocene ali je šteta da joj ti prsti kvare prosek.Posebno što ne bi ni bili u ovoj situaciji da smo se bolje informisali ili da je odgajivač odradio taj deo posla ali jbg.Neutral

Inače Nikita 26. aprila puni 6 meseci! cheers
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Peti prst Empty
PočaljiNaslov: Re: Peti prst   Peti prst EmptySub Apr 10, 2010 10:50 am

Nista strasno, jos je ona devojcurak, ima vremena za izlaganja ceo svoj zivot Very Happy Very Happy
Jedino sto ne valja u celoj ovoj prici je sto ce je skidanje prstica u tom uzrastu mozda vise boleti Sad
Nazad na vrh Ići dole
Nikita

Nikita


Muški Broj poruka : 143
Godina : 43
Lokacija : Kikinda
Datum upisa : 02.04.2010

Peti prst Empty
PočaljiNaslov: Re: Peti prst   Peti prst EmptySub Apr 10, 2010 11:28 am

Verovatno ćemo je u toku sledeće nedelje voditi kod Olje&Bilje da to odrade.Videćemo da li treba i zatezanje kapaka pa da se to uradi sve odjednom. Meni je isto žao što će je više boleti nego kada je bila manja ali ... Sad

Izdržaće ona to.... cheers
Nazad na vrh Ići dole
Nikita

Nikita


Muški Broj poruka : 143
Godina : 43
Lokacija : Kikinda
Datum upisa : 02.04.2010

Peti prst Empty
PočaljiNaslov: Re: Peti prst   Peti prst EmptyUto Apr 13, 2010 9:39 pm

Pre par sati smo se vratili sa operacije prstića i zatezanja kapaka. Sad

Ipak smo se odlučili da odemo u Suboticu kod Ilonke. Ilonka je imala mnogo više razumevanja prilikom zakazivanja termina i slično za razliku od Olje & Bilje. Sama veterinarska stanica "Veterinar" izgleda jako uredno i savremeno, moram da priznam da sam bio više nego prijatno iznenađen. Posebno sam bio iznenađen kada smo dobili račun. Svega 2143 dinara. Kada sam zvao Olju&Bilju da pitam orijentaciono za cenu, samo za prstiće su rekli da košta 3-4 hiljade plus otprilike isto toliko za kapke (zavisi šta bi se radilo). U svakom slučaju razlika je drastična! Shocked

Operacija je bila danas između 16-17h tako da se evo tek pre neki minut podigla na noge. Naši putevi su prilično loši tako da se više puta budila tokom puta, ali sada je kući i odmah se vidi po njoj koliko je opuštenija.Jadna, ceo dan nije ništa smela da jede pre operacije zbog anestezije.Mislim da vode nije ni liznula ceo dan. Malo pre smo joj dali da jede,a vodu za sada neće.Jadna tako slaba ipak je smogla snage da izađe napolje da piški, nije htela unutra!Prava je princeza!Basketball

Moram da priznam da ni ja ni brat nismo bili dovoljno psihički pripremljeni da je vidimo posle operacije. Kapke na očima nisu sekli nego su samo radili lifting (valjda se tako zove).Kada smo je videli na operacionom stolu onako polu ošamućenu sa tim kapcima polu otvorenim, pa još kada su bratu pokazali kako se previja rana na nozi morala su dvojica da ga drže da ne padne u nesvest.Ja sam morao da sednem na stolicu i da se umijam vodom (srećom imao sam flašicu kod sebe). U principu nije to ništa tako jako strašno nego jednostavno nemamo "stomak" za te stvari,a i prvi put nam je pa nismo znali šta da očekujemo. Ti njeni "peti" prstići su imali dosta razvijen zglob. Šavovi na nogama su jedno 5-6 cm dugački. Pošto je malo pre hodala izgleda da je neće preterano boleti, jedino se vidi da je sva izmrcvarena i slaba.Trebaće par dana da se vrati u formu. bounce Čak će i meni trebati bar jedan dan da se povratim ,a ne njoj!Neutral

Danas smo eto imali dosta buran dan, ali nadam se da će sve na kraju biti u redu. cheers
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Peti prst Empty
PočaljiNaslov: Re: Peti prst   Peti prst EmptyUto Apr 13, 2010 10:16 pm

Drago mi je da ste sve zavrsili odjednom, da je ne bi dva puta uvodili u anesteziju.
Ona je mali borac i videce te vrlo brzo ce se ona oporaviti:)SmileSmileSmile
Postujte uputstva koja vam je dala Ilonka za njen oporavak i sve ce biti super.

Poljubac za malu garavu SmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Peti prst Empty
PočaljiNaslov: Re: Peti prst   Peti prst EmptyUto Apr 13, 2010 10:32 pm

Super!!!! Bice ona dobro samo postujte uputstva veterinara Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Nikita

Nikita


Muški Broj poruka : 143
Godina : 43
Lokacija : Kikinda
Datum upisa : 02.04.2010

Peti prst Empty
PočaljiNaslov: Re: Peti prst   Peti prst EmptyUto Apr 13, 2010 10:57 pm

Ohrabrilo me je to što je već stala na noge i vidim da ide bez problema. Malo joj zadnje noge klecaju ali to je zbog iscrpljenosti i anestezije. Sada lepo spava pa verujem da će ujutru biti kao nova! sunny

Poštovaćemo preporuke veterinara!

Ovo mi je bio prvi put da dam psa na operaciju "petog" prsta i "...teško da će me ta buva opet ujesti..."!? Bude li se Nikita ikada štenila kučićima ima obavezno da se ti prstići poseku dok još ne znaju za sebe,a ako opet nekada budem kupovao psa obavezno samo sa 4 prsta! scratch Ovoga puta nisam bio dovoljno informisan tako da sam sada naučio važnu lekciju!

@Skarfi & @unaltraina hvala vam na podršci i puno pozdrava od nas! Wink
Nazad na vrh Ići dole
kud

kud


Broj poruka : 1143
Godina : 56
Datum upisa : 11.08.2009

Peti prst Empty
PočaljiNaslov: Re: Peti prst   Peti prst EmptySre Apr 14, 2010 3:43 pm

Samo kada je sve dobro prošlo.To je najvažnije.Pošto kapci nisu sečeni jako brzo će se oporaviti a nogice čim hoda znači da su ok.Nadam se da neće kasnije opet morati kapke pošto se to nekada dešava.Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Nikita

Nikita


Muški Broj poruka : 143
Godina : 43
Lokacija : Kikinda
Datum upisa : 02.04.2010

Peti prst Empty
PočaljiNaslov: Re: Peti prst   Peti prst EmptySre Apr 14, 2010 4:20 pm

Danas je vesela i raspoložena skoro kao juče pre operacije,a eto nije prošlo ni 24h. Very Happy Raduje me što je počela baš dobro da jede.Mnogo, mnogo više nego pre operacije.Shocked Juče nije skoro ceo dan ništa jela (tek uveče malo), pa valja danas to nadoknađuje. Ranije smo je morali skoro moliti da jede,a danas je pojela hrane koliko je nekada jela za tri dana ,a dan još nije gotov!

Jedino nam još čudno izgleda sa tim izrogačenim očima affraid , jer ranije je imala onaj tromi pogled,a sada sa ovim koncima ima oči kao sova! Shocked Nadam se da neće morati na sečenje tih kapaka, jer imala je samo blago uvrtanje kraja kapaka, pa ako bude imala sreće sve će se to ispraviti sa ovim koncima!? bounce

Što se tiče nogu nisam primetio ni jednog trenutka da je zacvilila , a danas je dosta trčkala po dvorištu, tako da je rana na nogama verovatno ne boli!? cheers Za sada nije ni pokušavala da skine taj flaster/zavoj sa nogu!

Sada trenutno spava u toplom jer napolju je danas baš za inat malo , pa malo kiša!

Pozdrav od Dragana i Nikite!
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Peti prst Empty
PočaljiNaslov: Re: Peti prst   Peti prst EmptySre Apr 14, 2010 4:32 pm

Niki je cudo Very Happy Very Happy Very Happy BRAVO MALENA!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Peti prst Empty
PočaljiNaslov: Re: Peti prst   Peti prst EmptySre Apr 14, 2010 10:35 pm

Super! Drago mi je da se oporavlja! Wink Very Happy
Pozdrav! Wink
Nazad na vrh Ići dole
JOVANKA BROZ

JOVANKA BROZ


Broj poruka : 31
Godina : 34
Datum upisa : 08.04.2011

Peti prst Empty
PočaljiNaslov: Re: Peti prst   Peti prst EmptyPon Maj 23, 2011 12:53 am

Cao! Sad bas citam ovo oko prstica izgleda im je to mana. I moj Bruno je imao na zadnjim sapama 2 prstica viska ali mi smo mu odradili operaciju sa 2 meseca dok je jos bio mali.Sad mu se vidi mali rez gde je bila operacija i kao zadnje sape su mu manje razvijene ili se barem meni cini!! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Peti prst Empty
PočaljiNaslov: Re: Peti prst   Peti prst EmptyPon Maj 30, 2011 1:19 pm

Kad vec pomenuste taj peti prst.... hm... nama se nesto "nazire" ispod tanke kozice, pomera se i to je taj peti prst ali nije napolju, vec kao da je sakriven pod tankom jedva prozirnom kozicom. Jel to bio i slucaj sa Nikitom kad je bila mala tj. kad je imala od prilike 3 meseca. Ako je taj prst potencijalni problem da znam da ga na vreme odstranimo, mada, mi ne planiramo da idemo po izlozbama, cisto me zanima da li nesto remeti hod, smeta psu i sl. ?
Nazad na vrh Ići dole
Heavenwho

Heavenwho


Muški Broj poruka : 65
Godina : 38
Lokacija : Kikinda
Datum upisa : 02.05.2010

Peti prst Empty
PočaljiNaslov: Re: Peti prst   Peti prst EmptyPon Maj 30, 2011 1:51 pm

Sto se tiče Nikite i petog prsta dok ga je imala on se jasno video! To se još zove Vučija kandza, tako da je bas bio primetan! Više nego na prednjim nogama!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://facebook/rajko.popov
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Peti prst Empty
PočaljiNaslov: Re: Peti prst   Peti prst EmptyPon Maj 30, 2011 2:11 pm

Sandra , pas se rodi sa petim prstom na zadnjim nogama.
Hajde slikaj to sto se nazire pod kozom pa postavi da vidimo
Nazad na vrh Ići dole
nesa151

nesa151


Muški Broj poruka : 843
Godina : 80
Lokacija : Sr.Kamenica-Novi Sad
Datum upisa : 16.05.2011

Peti prst Empty
PočaljiNaslov: Re: Peti prst   Peti prst EmptyPet Avg 19, 2011 10:48 am

Mogu li da pitam ?
A gde pise da je peti prst na zadnjim nogama "greska" -"mana".?
nemojte pogresno da me razumete ,nebrojeno puta sam citao FCI 309 i to ne nadjoh.Moguc je previd pa bih vam bio zahvalan da mi to objasnite .
FCI 309 kolko se secam je proistekao iz UK standarda ,ok uz dodatke i iz originalnog Kineskog.
Unapred zahvalan nesa151 !
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Peti prst Empty
PočaljiNaslov: Re: Peti prst   Peti prst Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Peti prst
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Peti prst

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Nega-
Skoči na: