Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
neprijatan zadah - Page 2 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
neprijatan zadah - Page 2 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
neprijatan zadah - Page 2 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
neprijatan zadah - Page 2 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
neprijatan zadah - Page 2 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
neprijatan zadah - Page 2 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
neprijatan zadah - Page 2 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
neprijatan zadah - Page 2 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
neprijatan zadah - Page 2 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
neprijatan zadah - Page 2 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 neprijatan zadah

Ići dole 
+9
sandra1000
Zoya
Nesha
Bruno Djela
Big Mazi
Skarfi
ljilja-pei
Murphypei
Kaja i Boki
13 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

neprijatan zadah - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: neprijatan zadah   neprijatan zadah - Page 2 EmptyPet Avg 17, 2012 3:55 pm

Da javim... Evo koliko ima 4-5 dana od kad dajem Betty PlaqueOFF mogu da kazem da manje smrdi. Pojacala sam davanje probiotskog jogurta i hranu bazirala na sirovom, junece srce, grkljane, jagnjeca rebarca, kosti. Jos nisam primetila razliku na zubima, ali se nadamo i tome.

Nama je najveci problem nabavka ovih namirnica. Jako tesko dolazimo do svega. Ako neko ima nekog ko to prodaje nek me obavesti ja bih narucila 20-30 kg.
Nazad na vrh Ići dole
Mimmi

Mimmi


Ženski Broj poruka : 87
Godina : 31
Lokacija : Crna Gora,Podgorica
Datum upisa : 31.10.2009

neprijatan zadah - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: neprijatan zadah   neprijatan zadah - Page 2 EmptyPon Mar 18, 2013 4:40 pm

Lara odavno ima zadah iz usta,ali nijesam nikad obracala posebnu paznju na to.Nije bas da ubija,ali kad dodje i lizne te..onesvijestis se.Nekako sam uvijek smatrala da je do ishrane s' obzirom da se nekad osjeca manje,nekad vise..one koskice za zadah su mi odlicne,mada nema drstaicnih promjena..smatram da pas ne moze da mirise,mora da ima onaj neki zadah poslije jela..e sad,ako neki snjuvo bas,bas ubija...
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

neprijatan zadah - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: neprijatan zadah   neprijatan zadah - Page 2 EmptyPon Mar 18, 2013 5:26 pm

Normalno je pas ima zadah svoje vrste ali on nije intenzivan ni posto te pas olize...svaki pretereno upadljiv miris znaci neki poremecaj....ili je to problem sa zubima i uopste usnom supljinom u smislu prerazmnozavanja bakterija, ili problem sa varenjem(premecena crevna flora ili neko oboljenje sistema za varenje) ili neki drugi problem sa zdravljem. Ja licno svojim psima ne odrzavam higijenu zuba i usta ni sa cim sem sirovim kostima i nikada do sada ni sa psima pre ovih nisam imala niti jedan problem sa zadahom zbog zuba i pored umerenog plaka koji se stvara tokom godina uticajem raznih stvari sem hrane...pa i zbog kvaliteta vode koju pas pije...... ali jesam imala lose zadahe kod pasa iz raznoraznih razloga(uglavnom su bolesti bile u pitanju). Onog trenutka kada mi zadah zasmeta i kada mi pas olize ruku za mene je znak da sa psom nesto nije kako valja.Onog trenutka kada neprijatan zadah osetite i na samo dahtanje psa ako vam je u blizini znajte da sa psom nesto ne valja ozbiljnije i krenite prvo od provere zdravlja usne supljine i zuba naravno. Ne treba mesati zaostali zadah od hrane neko vreme nakon obroka sa svim ostalim neprijatnim mirisima.Ja licno uvek osetim i specifican zadah i uopste miris psa koji se hrani granulatima.

Najintezivniji zadah koji sam osetila kod svojih pasa(mislim na sve koje sam imala ne samo ovu rasu) je bio vezan za teska oboljenja...i to je kod pasa sa tumorima( kod svih vrlo neprijatan zadah koji podseca na miris lesine koji nekad osetimo od stradalih zivotinja pored puta. ili miris pokvarene morske ribe ili pokvaren kiseli kupus),zatim tu je los zadah koji podseca na kiselu trulez uvek kod infekcija gornjih disajnih puteva........ i onaj koji se ne zaboravlja Sad ...zadah smrti kako ga neki zovu a to je uremican zadah psa kome su bubrezi otkazali.

Stvar koju iz navike uvek uradim kada mi se ucini da sa psom nesto nije u redu, sem sto ovima obavezno izmerim temperaturu, je da podignem usnu psa sa strane i pomirisem sem sto pogledam boju.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





neprijatan zadah - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: neprijatan zadah   neprijatan zadah - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
neprijatan zadah
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Los zadah
» ZUBOBOLJA I NEPRIJATAN DAH

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Nega-
Skoči na: