Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba)

Ići dole 
+5
Andjela1994
nesa151
Vladica
aca81
Murphypei
9 posters
AutorPoruka
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) Empty
PočaljiNaslov: Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba)   Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) EmptyČet Okt 22, 2009 7:08 pm

Uvrtanje donje usne preko zuba je pojava kod shar-peia (posebno kod štenaca) kada se meko tkivo sa donje usne uvija preko donjih zuba i pritiska zube. Postoji verovanje da meko tkivo donje usne pritiska donju vilicu (mandibulu) i da to rezultira predgrizom,ali za takvu tvrdnju nema dovoljno naučnog osnova jer je nelogično da tkivo može da utiče na vilicu. Međutim,ukoliko tkivo pritiska zube može da utiče na sam pravilan razvoj zuba i može da dovede do odstupanja od pravilnog makazastog zagriza. Sudeći po veterinaru dr Jeff Vidt (najbolji stručnjak za shar-peia) gotovo nikada nije naleteo na slučaj da donja usna smeta prilikom ishrane i jela,ali JEDINO ako je to slučaj preporučuje se operacija. Operacija zatezanja donje usne obično se radi veoma rano ukoliko postoji problem sa jelom (negde oko 3 meseca),u drugim slučajevima nije preporučljivo raditi operaciju jer je oporavak komplikovan zbog održavanja čistoće rane. Ozbiljniji slučaj je ukoliko koža pritiska prve premolare (P1) jer tada onemogućava pravilno uzimanje hrane jer koža prelazi preko njih. Ukoliko je to slučaj vrlo često dolazi do bakterijskih upala donje usne jer se hrana sakuplja sa donje strane i psu je nemoguće da je pravilno odstrani jezikom.

Ovo je primer kako izgleda ovaj sindrom kod shar-peia

Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) 8bb2082f580d839a

Ovo je slika makazastog zubala sa mlečnim i stalnim zubima

Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) Zubalo11

Važno je napomenuti da psi sa ovim sindromom ne bi trebalo da budu korišćeni u daljem uzgoju jer se veruje da je nasledan.

Što se tiče iskustva ljudi koji imaju ovu rasu,uglavnom se savetuje da veterinari ne diraju ništa ukoliko pas jede normalno,veseo je,igra se i dobija na kilaži tj. napreduje. Ukoliko postoji problem,ali ozbiljan problem kao što su konstantne infekcije unutrašnjosti donje vilice između donje usne i donjih zuba,nemogućnost psa da jede tada se preporučuje operacija,ali takvi slučajevi su RETKI.
Sa nekih 8-12 meseci glava shar-peia bi trebalo da se potpuno formira i tada će se jasno videti koliko je problem ozbiljan,ukoliko je problem samo predgriz i nepravilan zagriz to nije strašno,ukoliko pas ne može da jede (a to se vidi daleko ranije) tada je trebalo reagovati.
Moje lično mišljenje je da ovakve stvari ne treba dirati ukoliko ne pravi ozbiljne probleme koji su navedeni gore u tekstu.

napomena: tekst sam preveo koristeći literaturu na internetu
Nazad na vrh Ići dole
aca81

aca81


Broj poruka : 53
Godina : 42
Lokacija : Pirot
Datum upisa : 21.03.2012

Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) Empty
PočaljiNaslov: Re: Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba)   Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) EmptyNed Mar 25, 2012 10:14 pm

Lepo opisano goodpost mozda imamo taj problem Sad Ariju ispada hrana iz usta,nemoze lepo da pije vodu pa ima vise vode po sebi nego sto popije a danas kad nije mogo da pojede kosku morao sam da mu pogledam zube i primetio sam da donja usna preklapa komplet donju vilicu ili je to mozda tako kad ne jede Surprised
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) Empty
PočaljiNaslov: Re: Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba)   Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) EmptyNed Mar 25, 2012 10:21 pm

Daj mu malo vremena da izraste glava i zategne se koža. Uglavnom je to kod štenaca tako. Bitno je da mu ne pravi rane i naravno da mu kasnije ne pomeri zagriz kad počne da menja zube. Ovaj tekst gore koji sam pisao je bukvalno prevod sa sajta DVM Vidta i on sam kaže da skoro nikada nije naleteo na slučaj da štene zbog toga ne može da jede uopšte i da zbog toga gubi na težini.
Nazad na vrh Ići dole
aca81

aca81


Broj poruka : 53
Godina : 42
Lokacija : Pirot
Datum upisa : 21.03.2012

Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) Empty
PočaljiNaslov: Re: Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba)   Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) EmptyNed Mar 25, 2012 10:36 pm

Nisam primetio da ima rane ili da se grize dok jede ali mu stalno ispada hrana iz usta,bilo sta da jede vise ga ima pored cinije nogo sto proguta a danas kad sam mu dao neku hrskavicu nije mogo da je sazvace ....sad pokusavam da mu dam suve granule da vidim hoce li njih da zvace i krcka ali drema i nece da se pomeri ni za zivu glavu Smile stavljam mu pod nos vise vrsta hrane i zovem ga ali jedva otvori jedno oko do pola,pogleda me i opet nastavi da hrce Smile Smile Smile pa dobro....ostaje nam samo da cekamo i nadamo se da ce biti sve u redu,pozdrav i hvala Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) Empty
PočaljiNaslov: Re: Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba)   Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) EmptyNed Mar 25, 2012 10:41 pm

hehe dobrodošao u svet shar-peia, pasa kojima treba brisati usta posle hrane, vode i duuuge šetnje (a i u toku šetnje). Smile Sve što nabrajaš sasvim normalno za shar-peia mesnate i kratke njuške. Wink
Nazad na vrh Ići dole
aca81

aca81


Broj poruka : 53
Godina : 42
Lokacija : Pirot
Datum upisa : 21.03.2012

Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) Empty
PočaljiNaslov: Re: Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba)   Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) EmptyNed Mar 25, 2012 10:50 pm

sad mi je malo lakse Smile hvala na dobrodoslici i pomoci koju mi pruzate forum nisam ni pretpostavljao da je tako komican i nezan,kao da imamo jos jedno dete u kuci Smile a pametan je za deset i pokazao je neverovatan osecaj za higijenu,na momente mi izgleda kao da razmislja,kapira i planira Laughing izgleda da se savseno razumemo Smile Very Happy Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) Empty
PočaljiNaslov: Re: Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba)   Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) EmptyNed Mar 25, 2012 10:52 pm

Aco,ja mislim da se ti previse brines... Very Happy Tj.totalno me podsecas na mene kad sam prvi put dosla ovde na forum... Very Happy U pocetku sam pronalazila nepostojece simptome raznih bolesti o kojima sam ovde citala i ucila.. Very Happy
Vidces malo dok se naviknes na novog clana porodice sve ce doci na svoje.. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
aca81

aca81


Broj poruka : 53
Godina : 42
Lokacija : Pirot
Datum upisa : 21.03.2012

Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) Empty
PočaljiNaslov: Re: Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba)   Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) EmptyPon Mar 26, 2012 9:09 am

znaci to je normalna pojava i kod pasa i kod vlasnika Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
nesa151

nesa151


Muški Broj poruka : 843
Godina : 80
Lokacija : Sr.Kamenica-Novi Sad
Datum upisa : 16.05.2011

Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) Empty
PočaljiNaslov: Re: Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba)   Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) EmptyPon Mar 26, 2012 9:40 am

Pogotovo kod vlasnika Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) Empty
PočaljiNaslov: Re: Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba)   Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) EmptyPon Mar 26, 2012 8:05 pm

Da,da,apsolutno normalna... Very Happy Razz
Nazad na vrh Ići dole
Andjela1994




Ženski Broj poruka : 35
Godina : 30
Lokacija : Smederevo
Datum upisa : 19.08.2013

Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) Empty
PočaljiNaslov: Re: Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba)   Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) EmptyPet Avg 23, 2013 12:26 am

Mi imamo ovaj problem.. Sliku gore ne mogu da otvorim, pa neka mi neko kaze da li je ovo vidjao kod svojih stenaca Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) Dsc0589 Sad donja usna mu prekriva donje zubice i ovaj gornji zubic ,cini mi se ,ocnjak, mu se zario u donju vilicu.. Sad(( :'( sta da radimo? Sad hoce li to proci? Sad
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) Empty
PočaljiNaslov: Re: Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba)   Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) EmptyPet Avg 23, 2013 1:29 am

ne, na zalost nece proci samo od sebe, pokusajte svakodnevno i sto cesce masazom odvajati tu usku usnu od zubica, neka sto vise glaba velike sirove junece kosti pa ce mozda biti labavija dovoljno da ne potisne vilicu i pas postane podgrizav ili se zubi nepravilno razviju. Ja imam odraslog muzjaka sa tim problemom od malena ali na srecu ne i preozbiljnim da bi morao na operaciju.... takvi psi se izbacuju iz rasploda jer je sindrom uske usne stvar koja moze ozbiljno  da remeti funkciju vilice i ima jos pratecih problema (uranjanje ocnjaka u usnu ili brzo kvarenje zuba preko kojih je usna i ne ciste se dovoljno, jak neprijatan zadah zbog iste stvari i naslaga bakterija koje se tu skupljaju i ponekad uzrokuju i upale . ....nazalost jos jedna posledica eksterijernih prepravki pasa u ono sto je ljudima simpaticno a to su predebele usne Sad
Nazad na vrh Ići dole
Andjela1994




Ženski Broj poruka : 35
Godina : 30
Lokacija : Smederevo
Datum upisa : 19.08.2013

Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) Empty
PočaljiNaslov: Re: Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba)   Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) EmptyPet Avg 23, 2013 2:28 am

Sad mi je na mojoj temi jedan clan odgovorio da i njegovi psici imaju ovaj problem i da to nije strasno. . Sad a ta donja usna joj skroz pokrije zubice. . Mada ona rucka i zvace i laje i gricka nas. . Ne znam da li joj to smeta. . Sad nema ranica u ustima i nema neprijatan zadah. . Sad sad se bas brinem. . :'(
Nazad na vrh Ići dole
Andjela1994




Ženski Broj poruka : 35
Godina : 30
Lokacija : Smederevo
Datum upisa : 19.08.2013

Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) Empty
PočaljiNaslov: Re: Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba)   Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) EmptyPet Avg 23, 2013 2:29 am

Da li je ovo po Vama ozbiljniji tip problema? Sad kako vam se cini? Sad
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) Empty
PočaljiNaslov: Re: Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba)   Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) EmptyPet Avg 23, 2013 8:47 am

To je ozbiljna mana.Problem koji manje vise ometa funkciju vilice a dovoljno ozbiljan da se psi zbog toga iskljuce iz priploda. "Nije strsno" ako pas funkcionise ali ne treba da ima potomke iz razloga sto medju potomcima moze biti i onih kojima ce se problem pogorsati i neophodna je operacija. Operacija je jako bolna , sece se usna i zarezima koji se tamponiraju drzi koza u rategnutom stanju tamponima ,koliko sam ja informisana, veoma dug proces zarastanja tako otvorenih rana i u ustima punim bakterija i veoma bolno po psa!!! Meni nije na pamet palo da svog muzjaka parim i budem odgovorna da neki novi psi mozda imaju takvu patnju i trpe toliki bol ....sem sto je i prerstao sto nije tako strasno jer je samo estetska mana po standardu.To sto su veci ili manji nego sto treba ih nikada ne boli .
Rastezi usnicu masazom, svojim kaziprstom, svakodnevno, mozda ce se malko i opustiti, dovoljno da mozes pregledati kako izgledaju donji zubici ispod usne,neka ima stalno velike junece sirove kosti, okupirani glockanjem ce i prirodno potiskivati kozu nanize, navikli su oni da trpe neprijatan osecaj pa cak i bol, zive sa time i "ujedaju" stalno sopstvenu usnu...... kasnije ce biti lakse da po potrebi i operes zubice ako se pojavi neprijatan zadah.Jos je to stene...neki od problema vezanih za usku usnu nastaju kasnije.
No kao i mnogo drugih i ozbiljnijih problema na ovom svetu ljudi olako prihvataju tudju patnju, posebno ne ljudskih vrsta i neki odgajivaci cak namerno koriguju i prikrivaju manu ako pas lepo izgleda spolja da bi se mogao takmiciti i ici u priplod , a i Mengele je bio covek takodje tako da ni to ne treba nikog da zacudi...sve je na moralu pa tako ljudi razlicito i prihvataju problem, nekima je strasno, nekima ne... a volela bih da svi kojima to nije pokusaju svoju usnu postaviti u taj polozaj i jesti Wink
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) Empty
PočaljiNaslov: Re: Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba)   Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) EmptyPet Avg 23, 2013 12:05 pm

Heh a ja mislio to normalno pošto to vidim i kod Don-a i kod Betty. Smile
Imaju pravilan zagriz a donja usna im dođe ovako između očnjaka. Smile

Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) Dscn8246aresize
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) Empty
PočaljiNaslov: Re: Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba)   Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) EmptyPet Avg 23, 2013 12:37 pm

Ocnjak je normalan Neso, Svima napravi to svoje mesto i ide preko donje usne, to je normalno :)ali donja usna ne sme pokrivati vrhove donjih  zubica i uvrtati se preko njih i biti stegnuta toliko da se tesko pokazuje zagriz psa ili ne moze povuci uopste. Betty usna normalno stoji, vidi se i donji ocnjak i nije uvrnuta preko sekutica


Poslednji izmenio unaltraina dana Pet Avg 23, 2013 1:37 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Andjela1994




Ženski Broj poruka : 35
Godina : 30
Lokacija : Smederevo
Datum upisa : 19.08.2013

Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) Empty
PočaljiNaslov: Re: Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba)   Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) EmptyPet Avg 23, 2013 12:43 pm

Meni sad nije najjasnije.. Sad Sad PREKO OCNJAKA MOZE DA IDE, ALI PREKOD ODNJIH ZUBICA NE SME? Tako?
Nisam sigurna ali mislim da Dora dodnju uznu ''grize'' samo ocnjakom i da joj ne prekriva dodnje zubice.. Jaoj, sad nista nisam sigurna.. Moram da proverim danas kad dodje.. Sad
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) Empty
PočaljiNaslov: Re: Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba)   Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) EmptyPet Avg 23, 2013 1:32 pm

Donja usna ne sme da pokriva sekutice donje vilice tako da se kada se pogleda odozgo ne vide njihovi vrhovi a donji ocnjak jos manje sme biti prekriven usnom, znaci donja usna, njena ivica, ne sme biti uvrnuta preko zuba niti tesna da se tesko ili nikako povlaci na dole dok se pregleda zagriz !!!Lakim povlacenjem donje usne na dole treba donje zubice lako otkriti da se vide celom duzinom iz korena.

Gornji ocnjak se normalno spusta preko donje usne kod svakog psa pa tako i kod ovih nasih s tim sto zbog mesnate donje usne taj gonji ocnjak sebi napravi mesto :)Nesa je pomesao sindrom uske donje usne sa tim udubljenjem u usni koji vremenom napravi taj gornji ocnjak :)Nadam se da je sad jasnije Smile
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) Empty
PočaljiNaslov: Re: Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba)   Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) EmptyPet Avg 23, 2013 1:42 pm

Embarassed Embarassed ..nisam pročitao dobro prvi put tamo u temi..
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Dacha


Muški Broj poruka : 825
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2010

Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) Empty
PočaljiNaslov: Re: Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba)   Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) EmptyPet Avg 23, 2013 2:58 pm

Andjela, evo danas sam pravio nove slike pa je jedna bas ispala tako da ce ti mozda biti jasnije kad je u pitanju usna preko donjih zubica. Evo ovako treba da bude.

Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) 1237091_10201744355948208_135855364_n
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
MitaBG

MitaBG


Muški Broj poruka : 707
Godina : 48
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2012

Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) Empty
PočaljiNaslov: Re: Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba)   Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) EmptyPet Avg 23, 2013 5:15 pm

Andjela, evo i ja sam napravio nove slike pa ce ti mozda pomoci kad je u pitanju donja usna preko donjih zubica. Evo i ovako moze da bude.
Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) 8a1j
Nazad na vrh Ići dole
Andjela1994




Ženski Broj poruka : 35
Godina : 30
Lokacija : Smederevo
Datum upisa : 19.08.2013

Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) Empty
PočaljiNaslov: Re: Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba)   Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) EmptyPet Avg 23, 2013 5:35 pm

Hvala vam punooooooooo! Nadam se da je i njoj tako.. Nije danas dolazila, spava kod mog decka.. Dovesce je veceras, pa cu je i ja slikati.. Mozda sam samo dizala galamu, jer sam se uplasila.. Nadam se da joj uznica ne prekriva zubice.. Videcemo.. :'( hvala jos jednom! :'(
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) Empty
PočaljiNaslov: Re: Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba)   Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) EmptyPet Avg 23, 2013 8:26 pm

sunny 
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) Empty
PočaljiNaslov: Re: Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba)   Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Tight Lip Syndrome (uvrtanje donje usne preko zuba)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Bubuljice ispod donje usne
» NEGA ZUBA I USTA
» Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Bolesti pasa-
Skoči na: