Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei

Ići dole 
+5
Dacha
hektor
Murphypei
Skarfi
MarkoBGD
9 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
MarkoBGD




Muški Broj poruka : 25
Godina : 35
Lokacija : Beograd-Zvezdara
Datum upisa : 14.11.2010

Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei Empty
PočaljiNaslov: Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei   Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei EmptyNed Nov 14, 2010 3:58 am

za početak veliki pozdrav svima, dosta sam vršljao po forumu i vidim da ste mnogima pomogli, drago mi je što postoji ovakvo mesto za upoznavanje sa Shar Pei rasom. zanima me par stvari u vezi tog preslatkog zgužvanka Very Happy

1. da li Shar Pei-a mogu drzati u stanu od 60m2?(da to ne predstavlja mučenje za njega) ?

2. da li njegova ishrana mora da sadrzi granule, ili to moze biti "domaća hrana" (kuvano meso, krompir, tunjevina, kačamak...itd.) ?

3. da li mogu da verujem odgajivaču na reč da u porodici pas nije imao bolesti tipa groznice i ostalih naslednih bolesti?

4. da li ima velikih problema sa kozom, konkretno zbog nabora?

5. da li je to rasa koja je non-stop bolesna, jer koji god forum da pogledam svi se zale na probleme sa ochima, kozom, groznicom itd.

odlučio sam da uzmem psa, i Shar Pei je rasa koja mi se najviše svidja. dosta toga sam "naučio" čitajući ovaj forum, i naravno hocu da budem spreman pre nego shto malishana dovedem u svoj dom. već sebe zamishljam kako ga ponosno šetam svakog dana kroz kraj(i to više puta) Very Happy svako ko ima neshto specifično za ovu rasu nek mi kaže. i da još neshto, zvao sam par odgajivacha i traze od 200 do 300eu za shtene, recite mi da li je to ok cena, ili je premala? (stvarno se ne razumem) inače ovo bi mi bio prvi pas.. hvala unapred svima koji zele i mogu da mi pomognu...
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei Empty
PočaljiNaslov: Re: Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei   Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei EmptyNed Nov 14, 2010 10:02 am

Pozz Marko,

ja sam Ivana i ponosni sam vlasnik crnog muzijaka koji se zove Skarfi.
Ajmo redom, stan od 60m2 je sasvi dovoljan za njega. Skarf i ja zivimo u stanu od 35m2 i veruj mi da on ima savrseno dovoljno prostora. Redovno ga setam, svaki dan obavezno 3 puta, a nekada uskoci i neka dodatna setnja. Veci deo vremena u stanu ce ti provoditi izvaljen i hrkace SmileSmileSmile
Sto se tice hrane, to zavisi od tebe. Ja svog psa ne hranim granulama, vec jede sirovo meso, nekada kuvano, i jos more dodataka koji idu uz njihovu ishranu. Na forumu imas deo sa ishranom gde mozes iscitati kako hrane svoje pse ljudi koji imaju mnogo vise iskustva od mene. Procitaj i domace recepte, i kada sve informacije sakupis, ti razmisli i odluci, jer tu odluku ti moras doneti Smile
Sto se tice odgajivaca, hmmmmm....
To je tesko pitanje, jer videces i sam, ovde se vodi polemika o prilazu odgajivaca ovoj rasi i uopste koliko im vise nista nije bitno, osim da se njihova zenka osteni i da oni zarade pare. Naravno, cast pojedinim izuzecima!!! Smile
Pre nego se odlucis za kupovinu, dobro se raspitaj, jer ne mora da znaci ako je stene od sampionskih roditelja, a u Srbiji imamo sampiona za izvoz, da stene ima zdravu liniju. Isto tako, malo vise novca ulozenog u kupovinu ti donekle garantuje i zdravlje tvog psa....jer posle ces na lecenja dati mnogoooo vise, veruj mi, pricam iz licnog iskustva.
Nabori, veciti mit oko Shar peia:)Smile Ne brini, to sto si citao da se nabori moraju brisati, i da se njima koza razboli bas zbog toga su obicne gluposti. Oni se vrlo dobro snalaze sa svojim naborima:)Smile
Odgovor na peto pitanje mozes i sam sebi da das....jer upravo sto sam ti napisala za odgajivace je i odgovor na ovo pitanje.... Ova rasa je pocela nekontrolisano da se razmnozava. Pare se jedinke u srodstvu i jednostavno, tu mora da dodje do zdravstvenih anomalija, jer je to neprirodno.....
Nije tacno da je to rasa koja je non stop bolesna.
Moj pas ima problema sa ocima, ali to nam je izazvao nestrucni veetrinar!!! Ovako, on je jedan zdrav, veseo muzijak, koji je moj cimer vec dve ipo godine i ne bi ga dala ni za sta na svetu SmileSmile
Znaci, pre nego sto ga kupis, dobro se raspitaj za veterinara u tvom mestu, jer taj cika ce trebati da ti pomogne kad ti se pas razboli....nemoj da prodjes kao nekoliko nas, da veterinar napravi gluposti. Isto tako nacin ishrane, utice na njihovo generalno zdravlje, rekla sam ti i o tome razmisli SmileSmile
Svrati na forum i uvece....ima chat na forumu, tu smo svi uglavnom, pa pitaj ljude koji imaju ove pse vec godinama...sigurna sam, svi ce ti pomoci SmileSmileSmile

Veliki pozdrav SmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei Empty
PočaljiNaslov: Re: Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei   Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei EmptyNed Nov 14, 2010 11:09 am

Pozdrav Marko dobrodošao na forum

Ivana ti je već odgovorila na pitanja, al uvek je dobro da više ljudi napiše svoje mišljenje. Wink Da ima like dugmence kliknuo bih jednom na njen post. Smile

1. Shar-pei može da živi u bilo kom prostoru nebitna je veličina ukoliko se redovno izvodi u duge šetnje (moje mišljenje je 3x dnevno od čega 2 šetnje moraju da budu najmanje pola sata i duže, ova jedna može da bude i kraća), što više šetnji to bolje po njega. Naravno ko ima dvorište njemu je daleko lakše jer igranje po dvorištu i trčanje može da zameni jednu do 2 šetnje.

2. Ishrana shar-peia je veoma interesantna, prva stvar koju napominjem je da je poželjno da se bazira na hrani bez žitarica (nije prirodno da pas jede kukuruz, pšenicu, ječam...) Da li će to biti granule ili će to biti kuvana domaća ili sirova hrana na vlasniku je da odluči. Srećom i mi sada u Srbiji imamo dehidrate koji ne sadrže žitarice tako da ta opcija uopšte nije toliko loša u pet centru ima da se kupi Brit Care koji ima formule bez žitarica (Venison Cereal Free). Nema potrebe da štene bude na puppy ili junior programu odmah se hrani hranom za odrasle već sam o tome pisao negde na forumu. Takođe oni koji hrane granulama NE dodaju nikakve vitamine posebno NE kalcijum iako i veterinari savetuju da treba i o tome sam negde pisao. Ako se odlučiš za kuvano ili sirovo tu ima malo caka o kojima treba razmišljati, ali ništa komplikovano, a izuzetno zdravo za sve pse.

3. U razgovoru sa odgajivačem ćeš proceniti koliko je on upućen u rasu i koliko šta zna. Najbitnija stvar je da pregledaš rodovnike oba roditelja i da pitaš odgajivača šta zna o precima iz rodovnika. Onaj ko je bar malo razmišljao o tome pre parenja znaće da ti kaže životni vek bar 2 psa iz rodovnika i eventualno da te uputi u neko opšte stanje. Ovde na forumu možeš da pregledaš rodovnike i da pročitaš neke komentare, kao i da shvatiš koje linije treba izbegavati u širokom luku i zašto. Naravno svaki odgajivač će ti reći da kod njega nije nikada bilo nikakvih problema u liniji i da su svi uvek bili zdravi (uz dodatak da su svi šampioni). Onda se samo seti da je rasa sačuvana od malog broja primeraka i da su svi psi u jednom trenutku u srodstvu, neki su poboljšali svoje linije mudrim parenjem, a neki pare sve i svašta i samo uništavaju rasu. U suštini i sreća igra veliku ulogu, ali i znanje svakako.

4. Problemi sa kožom su jedan od mitova kod ove rase. Uglavnom nastaju iz nekoliko razloga prvi je parenje nedovoljno zrelih jedinki sa nerazvijenim imunološkim sistemom, drugi je držanje štenaca u nehigijenskim uslovima pa štene završi sa gljivicama i bakterijskim infekcijama, treći je neadekvatna ishrana (puna žitarica i ugljenih hidrata), četvrti je genetska komponenta mada možda bi ovo trebalo da ide kao prvi. Smile Nabori nemaju nikakve veze sa bolestima kože i ovako kada odrastu trebalo bi da se zategnu i da izgube nabore.

5. Ovo nije rasa koja je stalno bolesna. Ima izuzetno zdravih primeraka, ali je situacija bila takva da se parilo i pari sve i svašta pa rasa izlazi na loš glas po pitanju zdravlja. Oči su standardna boljka uglavnom se radi zatezanje štencima, a ređe entropija kod starijih pasa. Ako isčitaš po forumu shvatićeš da su masu problema napravili veterinari koji ne znaju kako sa ovom rasom posebno što se tiče očiju. Naravno ima fantastičnih ljudi i među njima koji imaju iskustva ili koji su spremni da zatraže pomoć kada nešto ne znaju. Groznica je postala jedan od gadnih problema u rasi posebno zato što se o tome ćuti i zato što veterinari ne znaju za nju pa lupetaju kad je dijagnoza u pitanju, isto tako i otkazivanje bubrega koje je u nekoj meri povezano sa groznicom. Uskoro bi trebalo da izađe test koji će svako moći da uradi i proveri koliko mu je linija zahvaćena. A da još jedna stvar jedan od čestih problema je i displazija lakta ili kuka, sve se nekako nadam da će se kod nas to promeniti i da će jednom i to biti obavezno (mislim na snimanje) pa ćemo i sa te strane biti sigurniji.

Što se tiče cene tu zaista ne znam šta da kažem. Mislim da je cena štenaca trenutno jako mala, ali cenu diktiraju oni koji svaki mesec izbace po jedno leglo i kojima je u cilju da samo prodaju štence i naprave još. Logično mi je da štene bez ijednog testa urađenog na roditeljima (laktovi, kukovi, patella) bude jeftinije od onog koje ima sve to i logično mi je da one linije koje u sebi imaju SVETSKE i EVROPSKE šampione budu skuplje od onih koji imaju naše "vašar" šampione. Naravno ta titula bar meni ne znači ništa i sam kad sam kupovao drugo štene sam se vodio zdravljem i testovima koji su urađeni i oba roditelja su samo ocenjena, ali su u standardu.

Moj savet, samo nastavi da čitaš i da istražuješ kao što Ivana reče na forumu postoji i chat na kojem uglavnom budemo uveče pa možeš i tamo pitati što te zanima.
Verovatno će se još neko javiti da doda nešto sigurno sam nešto zaboravio.
Srećno
Nazad na vrh Ići dole
MarkoBGD




Muški Broj poruka : 25
Godina : 35
Lokacija : Beograd-Zvezdara
Datum upisa : 14.11.2010

Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei Empty
PočaljiNaslov: Re: Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei   Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei EmptyNed Nov 14, 2010 2:12 pm

već par dana neprestano "zujim" po forumima, registrujem se na svaki forum koji ima temu "Shar Pei" i bukvalno nigde mi niko nije ni prokomentarisao post, naravno sve dok nisam došao ovde Very Happy mnogo ste ljubazni, i svaka čast na ovom forumu.
što se veterinara tiče, ja sam iz Beograda-ovde ih ima dovoljno, čak i previše, tako da ću verovatno naći odgovarajućeg, naravno uz preporuku...
a što se odgajivača tiče voleo bih da mi neko preporuči nekog (što bi se reklo sigurnog), naravno nikad se ne zna da li će pas biti zdrav, čak i ako dolazi iz porodice bez ranijih problema, ali mi je jako bitno da odgajivač ne zeli samo da zaradi, nego radi to i iz ljubavi prema rasi.
planiram da uzmem psa tek u narednih mesec do dva meseca, ali hocu dobro da se pripremim, jer će mi to ipak biti prvi pas... malo me plaše sve te priče o bolestima, ali opet nije samo Shar Pei "bolešljiv" pas. verujem da se na internetu moze naći veći broj tema bolesti iz razloga što vlasnici većinom idu na forum tek kad imaju neki problem sa psom pa traze pomoć drugih vlasnika, pa onda to meni tako izgleda.
Prvi put kad sam video Shar Pei-a začarao me je svojom lepotom, stasom, mudrošću.
još jedno pitanjce, koliko kilograma ima jedan odrasli zdrav mužjak? i vaše mišljenje da li je bolji muzjak ili zenka? ne planiram da ga vodim na takmičenja, već ga želim samo kao ljubimca...
hvala puno, najbolji ste Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
hektor

hektor


Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 55
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei Empty
PočaljiNaslov: Re: Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei   Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei EmptyNed Nov 14, 2010 2:22 pm

Marko,dobrodoslica na forum i od nas Smile
Ivana i Pedja su ti sve rekli tako da nemam sta da dodam osim da je ovo najdivnija rasa pasa na svetu,veruj mi neces se pokajati Smile Ja svog peica drzim u kuci iako imam dvoriste i nemam problem jer su jako inteligentni i cisti i ne bih ga dala nizasta na svetu Smile
Jednom sar pei,zauvek sar pei Smile
Srecno pri kupovini,pozz od nas Smile Hektor & Vanja Wink
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Dacha


Muški Broj poruka : 825
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2010

Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei Empty
PočaljiNaslov: Re: Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei   Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei EmptyNed Nov 14, 2010 2:29 pm

Pozdrav i od nas. Smile Drago mi je sto si se odlucio za ovu rasu,a vidim da si se i dobro pripremio sto se tice znanja za Shar Pei,to je i vise nego dobro za pocetak Smile E sad sto se tice muzjaka ili zenke ,to sad sve zavisi od tebe sta vise volis. Smile Ja sam godinama drzao samo zenke pa cak i ranije dok sam drzao druge rase uglavnom su to bile samo zenke Smile a evo pre 8 meseci sam prvi put uzeo muzjaka, i sad sam iz svog legla ostavio jos jednog Smile ali i dalje sam vise ljubimac zenki Smile Smile Smile
Veliki pozdrav od mojih guzvavih i mene Smile
Smile http://www.siriuspei.com Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
MarkoBGD




Muški Broj poruka : 25
Godina : 35
Lokacija : Beograd-Zvezdara
Datum upisa : 14.11.2010

Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei Empty
PočaljiNaslov: Re: Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei   Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei EmptyNed Nov 14, 2010 4:55 pm

sad sam gledao rodovnike, ali se uopšte ne razumem u to :S za mene je to špansko selo... pri kupovini zgužvanka moraću da povedem nekog ko je stručniji...
zanima me još nešto, šta mislite o kastraciji? s'obzirom da me ne zanima parenje, da li mislite da je pametno da kastriram svog psa? da li mu se nakon toga menja ćud, raspoloženje, da li je to mučenje psa? (ono što ne mogu da nadjem na forumu pitaću vas ovde, pa ukoliko neko može da mi pomogne hvala unapred) Smile pitanja mi sama naviru, pa ću povremeno da vas pitam dok sve ne budem saznao Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei Empty
PočaljiNaslov: Re: Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei   Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei EmptyNed Nov 14, 2010 5:37 pm

Moje misljenje je da kastraciju ne treba raditi, osim ako to zdravstveni problemi nalazu!!!
Naravno da mu se menja cud, jer kao i kod ljudi, hormoni su odgovorni za sva stanja u organizmu, a kad kazem to, mislim i na karakter SmileSmileSmile, pa kad nekome to oduzmes, definitivno dovodis do nekih promena

Pitaj, sta budemo znali, odgovoricemo SmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
AhKin

AhKin


Ženski Broj poruka : 1364
Godina : 41
Lokacija : Bavaniste
Datum upisa : 29.09.2010

Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei Empty
PočaljiNaslov: Re: Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei   Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei EmptyNed Nov 14, 2010 5:43 pm

Nikako kastracija,to je uzasno raditi zdravom psu.A i sta ce ti rodovnik i poreklo,ako bi kastrirao psa.To je mucenje psa. Sad
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei Empty
PočaljiNaslov: Re: Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei   Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei EmptyNed Nov 14, 2010 7:25 pm

Dobrodosao i od mene Smile
Uvek se obradujem kada vidim da se neko zeli upoznati sa rasom koju bi zeleo da ima kao ljubimca cheers
Vecinu stvari si saznao od ostalih dodala bih samo da nije vazno da li ces u stanu imati zenku ili muzjaka, ovo je sto se karaktera tice, jedina pogodnost muzjaka je sto u vreme teranja nema gacica i ulozaka i cuvanja od zaljubljenih muzjaka na ulici :)Opet, zenke su umiljatije...mada nije pravilo Smile
Kastracija i sterilizacija su stvari o kojima razni ljudi razlicito razmisljaju. Moj stav je takodje da pse(sem lutalica i to u cilju kontrole prerazmnozavanja) ne treba sterilisati ako su zdravi, jer nema apsolutno nikakvih dokaza da je dobro po zdravlje psa kako mnogi tvrde.A sto se razmnozavanja tice postoji mnogo nacina da se to izbegne.Sterilisani psi menjaju narav u smislu da su mirniji i indeferentniji po pitanju dominacije ali to je visoka cena za probleme koji se mogu javiti, jedan od njih je, ma koliko to izgledalo smesno, preterana sklonost gojaznosti nakon sterilizacije.Postoje i ozbiljnije komplikacije kao nekontrolisano mokrenje recimo...i da ne nabrajam dalje.
Svakako se konsultuj ili povedi nekog upucenijeg kad je u pitanju tumacenje rodovnika. Linije i rodivnik su veoma vazne jer postoje neke sa vrlo ozbiljnim zdravstvenim problemima...najbitnije u celoj stvari je da izvuces od odgajivaca zivotni vek predaka psa koga uzimas. Ovde na forumu znamo linije koje treba izbegavati i savet ce ti uvek biti rado pruzen.To je mala pomoc ali u ovako losoj situaciji u nasoj zemlji i jedino sto osim srece moze umiriti savest da se ipak povelo racuna o tome sta se kupuje.
Ja ih imam pet...nisam odgajivac vec ih drzim kao ljubimce u kuci....to su najdivniji psi na svetu !!!! Smile
A to sto su postovi uglavnom vezani za probleme....pa ovo je forum uzajamnog pomaganja i takve stvari se pisu kada ljudi imaju problem i zele se konsultivati ili zatraziti misljenje jos nekog ko poznaje rasu Smile
U odeljku "upoznajmo se" ima i mnogo lepih stvari o njima kao i na chatu Smile
Nazad na vrh Ići dole
MarkoBGD




Muški Broj poruka : 25
Godina : 35
Lokacija : Beograd-Zvezdara
Datum upisa : 14.11.2010

Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei Empty
PočaljiNaslov: Re: Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei   Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei EmptyNed Nov 14, 2010 10:20 pm

Pa rodovnik i poreklo mi je potrebno da bih znao "odakle" mi pas dolazi Very Happy kao što rekoh to bi mi bio prvi pas, pa me sad sve zanima...uglavnom utvrdili smo da nema potrebe kastrirati psa, osim u slučaju nekih bolesti...tako da neću više ni da razmišljam o tome Very Happy Very Happy Very Happy

u principu nisam neki "forumdžija" ali ovaj forum ću "prelistati" od A do Š jer je sve izuzetno interesantno i dosta poučno... na zalost dosta toga se moze "izvući" iz tudjih problema, ali tu smo da razmenjujemo iskustva... a s'obzirom da ja nemam iskustva mnogo mi je drago što sam našao vas Very Happy

baš zbog teranja, uložaka, pelena i hoću možjaka Very Happy ipak sam u stanu, pa bi mi bilo kolko tolko lakše sa mužjakom.

ne mogu da vam opišem osećaj kad znam da ću imati svog zgužvanka(verovatno ste svi prošli kroz to) Very Happy Very Happy Very Happy , i ako još uvek nisam ni našao odgajivača, ali se iskreno nadam da ću do Januara imati svog psića Very Happy

ukoliko se setim još nečega što ne mogu da nadjem na forumu, ja ću vas ovde pitati. Very Happy Very Happy Very Happy hvala na srdačnoj dobrodošlici mnoooogo ste ljubazni hugs
Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

Big Mazi


Muški Broj poruka : 1713
Godina : 51
Lokacija : Obrenovac
Datum upisa : 17.04.2010

Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei Empty
PočaljiNaslov: Re: Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei   Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei EmptyNed Nov 14, 2010 10:32 pm

Dobrodoshao i od nas.
Vidim da su ti sve vec rekli i ja se sa svima slazem.Dodao bih da je to zaista dobra i plemenita rasa i da su veoma privrzeni svojim ukucanima.Necesh pogreshiti i nadam se da cesh odabrati zdravog i dugovecnog izistinskog prijatelja Smile
Nazad na vrh Ići dole
MarkoBGD




Muški Broj poruka : 25
Godina : 35
Lokacija : Beograd-Zvezdara
Datum upisa : 14.11.2010

Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei Empty
PočaljiNaslov: Re: Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei   Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei EmptyPon Nov 15, 2010 12:40 am

mozete li da mi preporučite neke od odgajivačnica? ako ne ovde onda može i PM...
Nazad na vrh Ići dole
MarkoBGD




Muški Broj poruka : 25
Godina : 35
Lokacija : Beograd-Zvezdara
Datum upisa : 14.11.2010

Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei Empty
PočaljiNaslov: Re: Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei   Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei EmptyPon Nov 15, 2010 12:40 am

Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei Empty
PočaljiNaslov: Re: Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei   Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei EmptyPon Nov 15, 2010 10:01 am

Vrlo je nezgodno preporuciti nekom kupovinu psa, ogromna je to odgovornost i ja sam to jednom uradila i nikad vise.Kao sto rekoh pored svog opreza potpuno zdrav pas je prava lutrija.
Linije "von Bercek" ...par poslednih generacija , imaju ozbiljnih problema..."od Kasperovih",pa....tako,tako, ostali odgajivaci su vrlo mladi i razmnozavaju pse koji su relativno mladi i tek ce saznati koji je od njih bio potpuno zdrav, ali pozadina njihovih linija je dobra. Jedini stari odgajivac u Srbiji koji ima licni i potpuni uvid u zdravstveno stanje svojih pasa 5-6 generacija unazad i visok prosecni zivotni vek svoje linije je "Od Kuce R " ali oni stence za prodaju retko imaju. "Gold Panonia" je relativno mlada odgajivacnica ali o.k....za sada Smile..."Sirius Pei" takodje ima dobar potencijal i da ne nabrajam vise a ima ih jos koji su na potpuno istom nivou po nekim mojim kriterijumima. Postoji i par ljudi na forumu koji periodicno imaju prinove od svojih pasa iz dobrih i zdravih linija Smile...a nisu zvanicni odgajivaci.To je sto se domacih linija tice. U okruzenju ima takodje odlicnih pasa....jednog dana kada budes pronasao stene, trazi da ti posalju kopije rodovnika roditelja i tada mozemo i ovde zajednicki prouciti pozadinu steneta koje ti se dopada.
Kao sto rekoh, ovo moze da bude neki relativan orjentir...i nije reklama za bilo koju odgajivacnicu vec samo neko stanje iz neke moje statistike i klasiranja linija sto se dugovecnosti tice ...neki prosecni zivotni vek sto je za sada jedini poludokaz da su psi zdraviji od ostalih Smile
Svi koji zele ovog psa, i imaju ovu rasu, moraju biti svesni rizika i nijedan pas ne postoji trenutno(jer jos uvek ne postoji test za bolesti koje su najopasnije, a vecina odgajivaca kod nas nema cak ni snimke i dokaz o stepenu displazije kod roditelja)za koga se moze tvrditi da potice od potpuno zdravih roditelja jer potpuno zdrava linija ne postoji jos uvek nigde u svetu, ali zna se koje treba izbegavati jer evidentirano postoje ozbiljno bolesni primerci iz tih linija.
Jos jednom naglasavam da je ovo samo moje licno misljenje i nije reklama niti forsiranje bilo koga vec stanje iz neke moje licne evidencije do sada i odnosi se samo na zdravlje, dok sam eksterijerni kvalitet potpuno iskljucila kao i svoj licni ukus sto se tipa pasa tice Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei Empty
PočaljiNaslov: Re: Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei   Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei EmptyPon Nov 15, 2010 12:29 pm

U pravu je Ljilja. Razmišljao sam da li da šaljem spisak odgajivača na pm kod nas i u okruženju, al sam se onda predomislio. Najbolja opcija je da potražiš štene ili odgajivačnicu koje/a ti se dopada i onda na osnovu rodovnika gledaš gde, šta i kako. Mi ćemo ovde rado pomoći što se toga tiče. Garancije nikad nema 100% ali bar tebi savest bude mirna jer si se zaista potrudio u pronalaženju pravog šteneta. I naravno da se štene UVEK prodaje uz rodovnik meni iskreno deluje malo bezveze kad ljudi pitaju za cenu sa i bez rodovnika (a još više kad ljudi tako oglašavaju štence) kao da naručuju pizzu sa ili bez kečapa, a rodovnik je kao izvod iz matične knjige rođenih. Želeo psa za ljubimca ili da ga vodiš na izložbe (a može i jedno i drugo veruj mi veliko je zadovoljstvo) rodovnik je OBAVEZAN!
Nazad na vrh Ići dole
MarkoBGD




Muški Broj poruka : 25
Godina : 35
Lokacija : Beograd-Zvezdara
Datum upisa : 14.11.2010

Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei Empty
PočaljiNaslov: Re: Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei   Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei EmptyPon Nov 15, 2010 5:36 pm

pa da, upravu ste da je velika tako reći odgovornost preporučiti odgajivačnicu, ali eto bićete mi od velike pomoći da kazete vaše mišljenje što se tiče rodovnika... čim budem našao štene, postaviću njegov rodovnik da mi kazete vaše mišljenje (ja mogu da gledam u rodovnik do sutra kad se ne razumem) Very Happy

danas sam prošetao Bulevarom Kralja Aleksandra i naleteo sam na Shar Pei-a, vlasnika sam smarao dvadesetak minuta, dok sam njega gnjavio sve vreme Very Happy presladak je, 4 i po meseca...dušaaa mala...
uglavnom čovek se bavi i prodajom, a ovo mu je bilo prvo leglo, nije registrovana odgajivačnica... sledeće leglo očekuje u decembru... nema internet stranicu, ali ima na fejsbuku nalog, tako da ću ga potraziti pa da vidim kako i šta...
Nazad na vrh Ići dole
MarkoBGD




Muški Broj poruka : 25
Godina : 35
Lokacija : Beograd-Zvezdara
Datum upisa : 14.11.2010

Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei Empty
PočaljiNaslov: Re: Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei   Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei EmptyUto Nov 16, 2010 2:11 am

Need help.

DLAKA: Kratka, tvrda, čekinjasta i ravna po mogućnosti. Bez podlake. Ne sme biti duža od 2,5 cm. Nikad se ne trimuje.

BOJA: Sve boje crne, plavo crne, crne sa nagoveštajem rđavo-braon, crvena, jelenja. Krem boja je dozvoljena ali nije poželjna.

zanima me iz kog razloga krem boja nije pozeljna? ja sam baš hteo krem mališana, pa sam naleteo na ovo, pa me zanima da li znate razlog?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei Empty
PočaljiNaslov: Re: Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei   Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei EmptyUto Nov 16, 2010 2:23 am

Sve boje crne, plavo crne, crne sa nagoveštajem rđavo-braon, crvena, jelenja su boje tradicinalne rase koja je potekla iz Kine...postoje i druge boje osim cream koje su dozvoljene ali ne i tipicne boje shar peia i dokaz su o ukrstanju sa nekim drugim pasminama i dobijene selekcijom ...ovo u standardu je iz kineskog standarda ...standard FCI je to preuzeo za modernog tipa i sada ima i jos dozvoljenih ali "nepozeljnih" boja koje se i ne spominju u standardu kao plava, lilac,isabella, silver sable itd.
Ukratko Smile
Nazad na vrh Ići dole
MarkoBGD




Muški Broj poruka : 25
Godina : 35
Lokacija : Beograd-Zvezdara
Datum upisa : 14.11.2010

Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei Empty
PočaljiNaslov: Re: Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei   Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei EmptyUto Nov 16, 2010 3:11 am

aha sad kapiram, a reci mi molim te u koju boju "spada" ovaj zgužvanko? https://www.youtube.com/watch?v=7h5aEvOZZAk&NR=1
ja sam inače blagi daltonista pa nekad nisam siguran u sebe što se nekih nijansi tiče Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei Empty
PočaljiNaslov: Re: Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei   Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei EmptyUto Nov 16, 2010 9:01 am

Cream dilute...moze cak biti i da je svetlija Apricot dilute Smile...lose je svetlo, vestacko osvetljenje, boje se na dnevnom vide najbolje. Smile
Racunaj i na to da boja steneta nije i konacna boja odraslog psa Smile...obicno budu koju nijansu tamniji kad odrastu Smile
Nazad na vrh Ići dole
MarkoBGD




Muški Broj poruka : 25
Godina : 35
Lokacija : Beograd-Zvezdara
Datum upisa : 14.11.2010

Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei Empty
PočaljiNaslov: Re: Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei   Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei EmptyUto Nov 16, 2010 11:24 am

kad bolje razmislim više mi boja psa nije ni bitna koliko su ustvari oni preslatki... kad ih vidim i da je crne, plavo crne, crne sa nagoveštajem rđavo-braon, crvena, jelenja, krem.... ne mogu da im odolim!

(nemojte da se zbunite ako odjednom poraste broj članova foruma, svima pričam za vas) Very Happy
krećem u "lov" za zgužvankom...mnogo sam radoznao tako da verujem da će mi još neko pitanje pasti na pamet... Very Happy ne mogu da vam opišem koliko sam zahvalan svima sa ovog foruma... cheers hugs hearty
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei Empty
PočaljiNaslov: Re: Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei   Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei EmptyUto Nov 16, 2010 4:26 pm

bee hugs
Nazad na vrh Ići dole
MarkoBGD




Muški Broj poruka : 25
Godina : 35
Lokacija : Beograd-Zvezdara
Datum upisa : 14.11.2010

Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei Empty
PočaljiNaslov: Re: Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei   Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei EmptyUto Nov 16, 2010 7:06 pm

najnovija stvar koja me zanima Very Happy Very Happy Very Happy (što sam čuo danas) je da se cena mališana razlikuje od boje? ? ? hmmm ... i zanima me trenutna cena mužjaka? znam da su do pre koju godinu bili psi koji su baš "na ceni" ... koliko sam ja sada upućen traze mi od 200 do 300eu, još uvek nisam nelateo na nekog odgajivača koji bi mi tražio preko 300... da li su to iz "lošije porodice" ili je jednostavno cena dosta pala?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei Empty
PočaljiNaslov: Re: Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei   Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei EmptyUto Nov 16, 2010 7:37 pm

Cena je pala ali ima i ovde pasa...doduse redje,i iz trofejnih linija koji su iznad 300. Da...."nepozeljne" a dozvoljene boje su na vecoj ceni Smile
Raspon cena je od 50(na najlon pijaci) do 1050 pa i vise za pse iz uvoza.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei Empty
PočaljiNaslov: Re: Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei   Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Planiram da uzmem muzjaka Shar Pei
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Shar-pei - 24h
» Shar-pei
» Shar-pei susret
» SHAR PEI & ZIMA
» SHAR PEI - KLUB

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Razno :: Pricaonica-
Skoči na: