Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Shar-pei -  24h EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Shar-pei -  24h EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Shar-pei -  24h EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Shar-pei -  24h EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Shar-pei -  24h EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Shar-pei -  24h EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Shar-pei -  24h EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Shar-pei -  24h EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Shar-pei -  24h EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Shar-pei -  24h EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Shar-pei - 24h

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
kud

kud


Broj poruka : 1143
Godina : 56
Datum upisa : 11.08.2009

Shar-pei -  24h Empty
PočaljiNaslov: Shar-pei - 24h   Shar-pei -  24h EmptyPet Nov 27, 2009 5:44 pm

Možda bi nekom bilo od koristi da zna šta može očekivati od shar-peia u jednom danu u smislu koliko spava,kad jede i koliko puta,koliko puta piški i kaki,koliko se puta šeta i koliko dugo,koliko ostaje sam u kući i šta radi za to vreme?Da li traži da se igra i zabavlja i koliko?Kako uopšte provede ceo dan i noć?Svaki je naravno priča za sebe ali verovatno će neke karakteristične stvari biti zajedničke.
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Shar-pei -  24h Empty
PočaljiNaslov: Re: Shar-pei - 24h   Shar-pei -  24h EmptySub Nov 28, 2009 10:19 am

Ustajanje izmedju 7 i 7.30h...kratka setnja od 15 minuta, on tada isprazni rezervoar...vracamo se u stan, on obicno popije malo vode, obrisemo sape, obrisemo ga oko usta...Umijem ga, oci ocistimo sa fizioloskim rastvorom...pravim hranu....Skaretov jutarnji obrok je uglavnom malo manji kolicinski....klopa...opet brisanje i on leze da spava...ja odlazim na posao, tv sa muzickim kanalom ostaje upaljen...Po onome kako stan izgleda kada se vratim kuci rekla bih da je najveci deo vremena proveo u spavanju .....Dodjem kuci, odmah presvalacenje i idemo u setnju koja traje od sat vremena do sat ipo...zavisi kako kad...Skare tada obavi sve fizioloske potrebe... trci, njuska, sve posmatra, sve ga zanima...dolazak kuci, voda se pije u velikim kolicinama...legne, odmori...obicno sam inicira neko igranje...donese koske, lopice ili sta god...a igranje se zavrsi mazenjem nakon kojeg on zaspi pored mene na krevetu...popodne do vecere dobije neke grickalice da zavaramo glad SmileSmileSmile
vecera u kojoj se obicno udavi i pojede je rekordnom brzinom... sledi njegovo podrigivanje...pije vode...i nakon 20 min idemo napolje...setnja uvece je malo kraca od ove popodne...Skare nekad obavi i onu drugu potrebu, a nekad ne, nema pravila... I njegova aktivnost u vecernjim satima se polako smanjuje...to primetim po tempu u setnji...
Dodjemo u stan, malo se mazimo....nekad nas on iskulira...i leze da spava...oko 23h ga ja izvedem jos na 3 minuta samo da podigne nogu..vracanje u spavanjac.....Promeni nekoliko lokacija sa spavanjem dok i ja ne legnem...a onda se tek stacionira i zaspi...Nocu je odlican, spava, ili ako cuje nesto izadje na terasu da izvidi, terasa mu je stalno odskrinuta da moze da cirkulise....spava dok i ja spavam...
Vikendom je sve isto, samo sto tada provodimo vise vremena zajedno...i tada mogu da vidim sta on radi u periodu kada sam ja na poslu, naravno SPAVA kao top:)SmileSmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Shar-pei -  24h Empty
PočaljiNaslov: Re: Shar-pei - 24h   Shar-pei -  24h EmptySub Nov 28, 2009 1:05 pm

Naš dan:
Ustajanje oko 7 pola 8,tad me čeka ispred vrata dok se nabrzinu spremim i odmah izlazimo na njive,ujutru je obavezno pušten pošto veliku nuždu obavlja samo ako ga niko ne gleda uglavnom na sred nekog oranja ili u nekom žbunju. Ujutru ima oko sat vremena fore da se izluduje i ganja neko kuče tad ne obraćam pažnju šta radi. Vraćamo se kući dobija lekove,sredim ga ako nešto treba,oči,uši, i dobija da jede (uglavnom mu uveče već sve pripremimo). Dok se spremam za posao,gospodin obavlja ritual čišćenja (manikir,pedikir i onaj intimni deo Smile ). Obavezno mu ostavljam TV upaljen i izlazim iz stana,on me ni ne gleda. Smile Ako je sestra na fakultetu,vraćam se oko pola 3 da ga izvedem napolje,tad me čeka oduševljen kraj vrata i odmah silazimo i ide šetnja od sat vremena najmanje (ako nije leto i bolesna vrućina). Posle toga kući i tad proveravam šta je napravio u stanu,obično primetim da je ležao kod sestre u krevetu i da je dovukao krpu kojom brišemo obuću,to mu je neki fetiš jer to radi samo na njenom krevetu inače u krevet ne bi ušao ni mrtav kad je neko kući. Tad se mazimo i gnjavimo tj. ja ga maizim dok on pokušava da pobegne i posle nekih 10min leže da spava. Kad neko prolazi pored vrata obavezno ustane da se raspravi i da malo gunđa. Ostatak vremena spava. Smile
Uveče izlazimo u 8h (tu šetnju mrzim Smile ) tad ga nikad ne puštam i sa nama ide drugar sa rotvajlerom koji nam služi kao bodyguard,nikad ne budemo manje od sat vremena,a kad je lepo vreme umemo da zaglavimo i po 2 sata. Kad se vratimo dobija lekove i ponovo da jede i tad je svaka priča završena,on leže da spava i samo menja mesta kako ih menjam ja. Kad krenem da spavam on ide za mnom i smešta se pored mog kreveta i tu ostaje do jutra. Već sam negde pominjao da trpi 10+ sati što se tiče nužde,ako je bolestan probudi nas,ili ako nekom nije dobro u toku noći obavezno mene budi. Vikendom je sve isto s tim što spava koliko i ja,uglavnom ustanem oko 9 i tad smo ceo dan zajedno to mu se najviše sviđa.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Shar-pei -  24h Empty
PočaljiNaslov: Re: Shar-pei - 24h   Shar-pei -  24h Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Shar-pei - 24h
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Shar-pei susret
» SHAR PEI & ZIMA
» americki i kineski tip
» Shar pei na poklon!
» Parenje Shar Pei

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Ostalo-
Skoči na: