Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
linjanje - Page 11 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
linjanje - Page 11 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
linjanje - Page 11 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
linjanje - Page 11 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
linjanje - Page 11 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
linjanje - Page 11 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
linjanje - Page 11 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
linjanje - Page 11 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
linjanje - Page 11 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
linjanje - Page 11 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 linjanje

Ići dole 
+42
sandra1000
nenaichao
Fleki
vesnacikos
Cvikerasica
Bubi Gray Wind
caca
nesa151
thealimovic
Han
Beauty Hana
mikibobona
dane0230
Vladica
JOVANKA BROZ
Bojana88
Blaze
rugievithus
Lea<3
Eta
hanibadi
neron
Kaja i Boki
sabla
Dacha
unaltraina
vule
hektor
dacadixi
Big Mazi
Nesha
slavkan73
Bora
kud
Kesten_Pire
Hana
Buba_mara
Murphypei
Skarfi
sharpi
ivana&bane
Siniša
46 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Sledeći
AutorPoruka
Beauty Hana

Beauty Hana


Ženski Broj poruka : 353
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2010

linjanje - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: linjanje   linjanje - Page 11 EmptyUto Mar 13, 2012 12:58 pm

Vesna, mi smo prosle godine na izlozbi pasa u Bg kupili...pretpostavljam kopiju, al savrseno radi posao, za 1200 din...izlozba je u nedelju, pa ako dolazite...eto prilike
Nazad na vrh Ići dole
thealimovic

thealimovic


Muški Broj poruka : 457
Godina : 37
Lokacija : Surcin Beograd
Datum upisa : 28.11.2011

linjanje - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: linjanje   linjanje - Page 11 EmptySre Mar 14, 2012 1:05 am

moja devojka je narucila nesto sto je identicno furminatoru,ali se drugacije zove.kosta 1700 din i dobijes ga za ned dana.pozajmili smo jednom od njene drugarice i fenomenalan je!!!
Nazad na vrh Ići dole
vesnacikos

vesnacikos


Broj poruka : 675
Godina : 59
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 12.02.2011

linjanje - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: linjanje   linjanje - Page 11 EmptySre Mar 14, 2012 10:30 am

Na zalost ne idemo u BG, al sigurno ce mo nesto preduzeti jer sad imamo duplo linjanje hehe
Hvala na savetima Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
dane0230

dane0230


Broj poruka : 27
Godina : 49
Lokacija : kikinda
Datum upisa : 23.12.2010

linjanje - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: linjanje   linjanje - Page 11 EmptySub Mar 17, 2012 2:42 pm

linjanje je jos u toku ali sada imam jos jedan problem, pojavile su se na 2-3 mesta na čelu ćelava mesta koja sam video ranije kod jednog prijatelja kod njegovih pasa i kad sam ga pitao sta je preduzeo po tom pitanju , kaže da je ranije imao neku belu tečnost sa kojom im je prao ta mesta i da se onda pojavi dlaka za par dana ali sada te tečnosti više nema i niko je ne proizvodi i on mi kaže da će to proći i samo od sebe i da je to manje više normalno u ponedeljak ću ići do veterinara ali bih voleo da čujem dali je jos neko imao sličan problem

puno hvala u napred

pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

linjanje - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: linjanje   linjanje - Page 11 EmptySub Mar 17, 2012 2:45 pm

Mi smo imali takav problem,svakako nikakva akcija bez veta ne dolazi u obzir.
Mozes da slikas da vidimo koje su velicine ta celava mesta? Ima li promena, crvenilo?
Nazad na vrh Ići dole
dane0230

dane0230


Broj poruka : 27
Godina : 49
Lokacija : kikinda
Datum upisa : 23.12.2010

linjanje - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: linjanje   linjanje - Page 11 EmptySub Mar 17, 2012 8:18 pm

oko 1 cm u precniku ili cak i manje.
na jednom mestu tek vidljivo crvenilo,
probaću sutra da slikam ako bude hteo da pozira ha,ha
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

linjanje - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: linjanje   linjanje - Page 11 EmptySub Mar 17, 2012 9:43 pm

Belo-žućkasta tečnost, verovatno antidermakotik, više se ne proizvodi. Moj ti je savet da bez brisa i skarifikata ne krećeš ništa. Prvo linjanje praćeno jasnim pečatima najverovatnije ukazuje na gljivice i/ili demodex i sve može da bude dodatno zakomplikovano bakterijama. Najbitnije je podići psima imunitet u tom periodu i paziti na ishranu. Ovakve stvari znaju da se reše i same od sebe kada se smanji količina prostih šećera i žitarice se ukinu iz ishrane i uvedu suplementi za održavanje zdravog hijalurona (omega 3, vit. C i kurkuma).
Nazad na vrh Ići dole
Fleki

Fleki


Ženski Broj poruka : 2
Godina : 28
Lokacija : Krusevac
Datum upisa : 03.06.2012

linjanje - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: linjanje   linjanje - Page 11 EmptyNed Jun 03, 2012 2:21 pm

Zdravo svima! Fleki i ja smo novi ovde ,tako da nam treba malo vremena da se priviknemo. Smile

Fleki ce za tri meseca da napuni 2 godine,nije mu prvo linjanje. Pojavljulju m u se pecati koji ga izgleda svrbe i stalno se cese na tim mestima,a ponekad se i grize. Ume i da se raskrvari. Nabori na zadnjim nogama su mu se naduli. Imao je to i prosle godine ali u manjim kolicinama i bez nadutosti i vet mu je prepisao neke antibiotike. Nisam sigurna da li ce to da mu pomogne i sada. Kupali smo ga i sad se manje cese. Molim vas da li mozete da mi pomognete??
Nazad na vrh Ići dole
hektor

hektor


Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 55
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

linjanje - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: linjanje   linjanje - Page 11 EmptyNed Jun 03, 2012 3:21 pm

Cao Fleki Smile Odvedi psa kod veterinara da se uzme bris i uradi antibiogram da se vidi ima li prisustva bakterija i da se obavezno uradi skarifikat na nekoliko mesta,tj na mestima gde su pecati(zagrebe se koza dublje skalpelom) i pogleda pod mikroskop ima li prisustva demodeksa.Ako je antibiogram pozitivan onda se ukljucuje antibiotik po antibiogramu,ako ima gljivica daju se antimikotici i ako ima prisustva demodeksa onda se daje adekvatna terapija za unistavanje istog.Trebalo bi uraditi analizu krvi i urina zbog tih otoka na zadnjim nogama i insistirajte na tome.Jesi li mu merila temperaturu?Poljubac za novog drugara od nas Smile Javljaj sta se desava.Javice se vec jos neko sa savetima.
Nazad na vrh Ići dole
Fleki

Fleki


Ženski Broj poruka : 2
Godina : 28
Lokacija : Krusevac
Datum upisa : 03.06.2012

linjanje - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: linjanje   linjanje - Page 11 EmptyNed Jun 03, 2012 4:02 pm

Hvala puno na savetima! Otici cemo kod veterinara sigurno. Zvala sam zenu od koje smo uzeli Flekija i ona nam je rekla da se to isto desava i njenoj zenki(cak mislim da mu je to majka),rekla nam je da mu mazemo kansen ili sinoderm protiv gljivica.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

linjanje - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: linjanje   linjanje - Page 11 EmptyNed Jun 03, 2012 4:10 pm

Sačekajte rezultate brisa i skarifikata. Sve što mu namažete onemogućiće uzimanje uzorka. Pretpostavljam da ima neki zapaljenski proces u organizmu. Bakterije i gljivice luče enzime koji razaraju hijaluron i tada pas ulazi u začaran krug. Moguće da na koži ima nešto al to treba ciljano lečiti na osnovu antibiograma. U kakvom su stanju uši?
Hijaluronske naslage na zglobovima su pratilac inflamacije kod većine shar-peieva jer svi imaju onu čuvenu mutaciju, neki veći broj kopija neki manji. Pregledajte temu o Hijaluronu na vrhu svakog dela foruma i dodajte mu neke od suplemenata u ishranu (omega 3, vitamin C, kurkumu, B12,...) to će da pomogne i da umanji svaki zapaljenski proces al naravno treba tražiti uzrok.
Nazad na vrh Ići dole
nenaichao




Ženski Broj poruka : 8
Godina : 33
Lokacija : Beograd,Srbija
Datum upisa : 01.07.2012

linjanje - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: linjanje   linjanje - Page 11 EmptySre Jul 04, 2012 12:10 pm

Ja se nadam da sam potrefila temu.

Citala sam da pas treba da se cetka, a moj Chao ima 5 nedelja, jos ga nismo vakcinisali, tako da ne ide napolje, ali me zanima koliko cesto treba da ga cetkam i kada ce krenuti prvo linjanje.

Iskreno, uradila bih sta god treba samo da izbegnem pecate po kozi i bilo koju slicnu infekciju.

Hvala unapred:)
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support
rugievithus


Muški Broj poruka : 1561
Godina : 41
Lokacija : 13. galaksija 2. međuplanetarnog sistema
Datum upisa : 25.08.2010

linjanje - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: linjanje   linjanje - Page 11 EmptySre Jul 04, 2012 12:54 pm

Pečati po koži, razne gljivične infekcije su u dobroj mjeri uslovljene i ishranom. Odnosno, lošom ishranom.

Što se tiče linjanja, meni se čini da se ova godina malo poremetila. Nika se linjala u rano proljeće i to onako baš intenzivno. Onda je došlo zahlađenje, pa kiše i ona je stala sa linjanjem. Ja mislio to je to i bio baš sretan zbog toga. Al' ne lezi vraže, sad kad je ugrijalo opet ona krenula s linjanjem i to intenzivnije nego prvi put. Tako se se zajedno gušimo u dlakama, četkamo se a usisivač sam proglasio za najboljeg druga. Čak razmišljam da mi Bekov usisivač bude kum kada bude trebalo... Razz Zezam se malo.

Za četkanje koristim Furminator četku koja je odlična u našem slučaju (brush dlaka + podlaka). E sad ne znam da li za tako malo štene može da ide. Ja nisam tada koristio Furminator.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

linjanje - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: linjanje   linjanje - Page 11 EmptySre Jul 04, 2012 1:15 pm

Nemas ga potrebe cetkati dok ne pocne da menja dlaku...s obzirom na njegov uzrast vrlo je izvesno da ce prvo linjanje imati tek na jesen Smile.....pecati i ostali problemi sa kozom nisu uslovljeni ne cetkanjem vec drugim faktorima .... prvenstveno nepravilnom ishranom ali ponekad i losom higijenom mesta gde spava ili boravi sto je mnogo redje. Burna i ruzna a ipak zdrava linjanja nisu neobicna stvar za ovu rasu jer ponekad vrlo specificno menjaju dlaku i u malo drugacijem ciklusu od drugih rasa pasa sto u slucaju kada su u losijoj zdravstvenoj kondiciji, organizam prepun toksina ili los PH organizma rezultira vrlo brzim razvojem raznih problema poput gljivicnih oboljenja (pecati), bakterijskih infekcija na kozi ili prerazmnozavanje sugarca demodex. Pravilno hrani malenog hearty .... a o cetkanju kada za to dodje vreme Smile Cetknje i cesljanje Furminatorom sluzi samo da se kroz fazu ljinjanja brze prodje ( i pre otkloni odbacena dlaka)....ne da se sprece pecati i kozna oboljenja Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

linjanje - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: linjanje   linjanje - Page 11 EmptySre Jul 04, 2012 1:22 pm

Higijenu dlake za sada mozes odrzavati samo brisanjem magicnom krpom pokvasenom u blagi caj od lavande ili u vodi sa nekoliko kapi jabukovog sirceta.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

linjanje - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: linjanje   linjanje - Page 11 EmptySre Jul 04, 2012 2:34 pm

Mladene u pravu si sto se linjanja tice, ovo naglo i jako otopljenje je i kod svih mojih uslovilo vrlo burno linjanje...najintenzivnije i najbrze odbacivanje dlake od kada su menjali stenecu Smile Sigi je uspela da za nepune dve sedmice ostane skoro bez dlake Razz a Duna je krenula za njom i smesne su jako Razz ...nova dlaka raste ali iznenadili su me svi ovaj put sa sejanjem dlaka....sa brushevima je na izgled bolje ali njima je dlaka drugacija pa nisu celavci. I ovde radio i jos neko vreme ce raditi Furminator punom parom Smile
Evo malo Dune bez dlake na licu Smile i "moljcima" u krznu na telu Smile
linjanje - Page 11 Scaled.php?server=515&filename=020720122232
i celavice Sigi sa cupercima...koja drema na ovoj vrucini i dobija ovaj put dosta tamniju dlaku nego obicno nakon linjanja... licice na svog tatu Tibija vise hearty Smile

linjanje - Page 11 Scaled.php?server=39&filename=020720122226
isto Skin Face hehe

linjanje - Page 11 Scaled.php?server=152&filename=020720122224


Poslednji put izmenio unaltraina dana Sre Jul 04, 2012 6:50 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

linjanje - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: linjanje   linjanje - Page 11 EmptySre Jul 04, 2012 2:46 pm

Sada imate prilike videti na slici burno linjanje kod horse coat pasa...sto nije retko ali i ne mora biti uvek ovako....ukoliko nema nikakvih promena na kozi (nije hiperpigmentisana( do crnog) ili tamnija i zadebljala, ne sija, nije crvena ili peruta se, nema pecata jasnih ivica potpuno bez dlake), pas se ne cese i nije promenio miris.....nemojte praviti paniku niti trpati u pse i na pse hemikalije i lekove, proverite uzorak sa koze, laboratorijski naravno, da ne biste bili u nedoumici ili zabrinuti... ali bez nepotrebnih lekova samo na oko veterinara ...ovako nesto nije nikakva bolest, vec ruzno i naglo linjanje i ne dozvolite da veterinari pune vaseg psa antimikoticima i atibioticima bespotrebno.Pocelo je naglim i obilnim ispadanjem dlake sa po nekom sitnom rupicom u krznu, zatim ogolelim nepravilnim regijama do na kraju ovih preostalih cuperaka stare svetle dlake. Wink
Evo Siginog pregiba kod zadnje noge, butkica i deo stomaka...da pogledate izbliza kako to izgleda i ne uplasite se ako se dogodi nekom horsicu ubuduce Smile


linjanje - Page 11 Scaled.php?server=88&filename=020720122223

Njoj dlacice pocinju da rastu ali do pre par dana bilo je i mesta bez novih dlacica koje izbijaju. To je momenat u kom opste stanje organizma psa igra presudnu ulogu u odrzavanju zdravog stanja koze jer je pora iz koje je ispala dlaka iz korena otvorena nekoliko dana pa i duze i mogucnost infekcije je vrlo velika ukoliko organizam psa nije u dobrom stanju i odgovarajuce kiselosti nepovoljne za razvoj bakterija i gljivica...to je deo u kome se ovde pominje ishrana bez previse prostih secera( iz zitarica, povrca i voca ) koji remete kiselost organizma kod pasa. Ukoliko PH u sistemu za varenje nije u redu, i ostali delovi tela su pogodni za razvoj svega i svacega cim se ukazu uslovi, a otvorena pora je idealno mesto da se bakterije ugnjezde i prodru u kozu(i ukoliko linjanje nije burno kao kod mojih sada).Sve to se dogodi jer odbrambena snaga organizma nije na nivou na kome treba da bude.
Mozete psa okupati preventivno nekim blagim samponom kada odbacuje dlaku, ili antimikotik samponom,ali ne postoji nacin da se infekcije koze sprece ako pas nije ishranom doveden u stanje da ne postoje pogodni uslovi ...sem da se lece ako se dogode...a ne moraju se dogadjati i tu je ishrana kljuc svega.Vise doze Omega 3 koje treba celog zivota davati ovim psima ce sem ostalih blagotvornih dejstava na organizam ovih pasa odrzati i dobar kvalitet koze i njenu ishranjenost i novo krzno ce brze izrasti i biti sjajnije i lepse .
Jos jedan savet...pse koji su i fazi linjanja i imaju jako proredjenu dlaku ili su bez nje na nekom delu tela, nemojte previse izlagati jakom suncu niti im dozvoljavati da spavaju na ovom letnjem suncu i ako zele...sem sto koza potamni sto i nije strasno,sunce isusuje kozu i mogu se perutati, a i dobiti opekotine od sunca, posebno psi losije pigmentacije ili dulute psi.
Nazad na vrh Ići dole
vesnacikos

vesnacikos


Broj poruka : 675
Godina : 59
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 12.02.2011

linjanje - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: linjanje   linjanje - Page 11 EmptySre Jul 04, 2012 7:27 pm

Very Happy ah i moj Dzoni ima bas burno linjanje, na nekim mestima kao da je osisan na "nularicu" hehe Sad kad vidim Sigi i Dunu isto je i s Dzonijem bas kao da su ga napali"moljci" hehe
ali to ce se popraviti i opet ce izgledati prekrasno(naravno nisam objektivna grin )
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

linjanje - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: linjanje   linjanje - Page 11 EmptySub Sep 08, 2012 3:39 am

Meni nista nije jasno . Betty se linjala i to je prestalo, pre jedno 15-ak dana, sada opet. Opet pecati nepravilnih oblika i poludecu. U ponedeljak idemo kod Katarine i Goce u Pancevo da vidim sta joj je sad. Kad je gledate odpozadi sa strana je sva sarena. Da li je koguce da se opet linja? linjanje - Page 11 742481rubaj90658
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

linjanje - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: linjanje   linjanje - Page 11 EmptyPet Jan 04, 2013 5:02 pm

geek Razz Very Happy

Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

linjanje - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: linjanje   linjanje - Page 11 EmptyPet Jan 04, 2013 6:08 pm

Razz
Nazad na vrh Ići dole
MitaBG

MitaBG


Muški Broj poruka : 707
Godina : 48
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2012

linjanje - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: linjanje   linjanje - Page 11 EmptyPet Jan 04, 2013 7:07 pm

nocomment
Ovo je skoro pa neverovatno.
Svaka cast za ovo usisavanje.
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

linjanje - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: linjanje   linjanje - Page 11 EmptyPet Jan 04, 2013 9:30 pm

Nesho respekt
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

linjanje - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: linjanje   linjanje - Page 11 EmptyNed Jan 05, 2014 10:40 am

bravo  to je taj opasan Don  hehe 
Paša nestane čim vidi usisivač  Smile  inače mnogo se linja ovih dana, čini mi se da se manje linjao kada je menjao bebi dlaku, ne mogu da pokupim dlake po kući  Mad  da li je to normalno da se dešava zimi?
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

linjanje - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: linjanje   linjanje - Page 11 EmptyNed Jan 05, 2014 11:09 am

Hehe opasan za goste a sa nama je duša od psa.. ovaj pei-a Smile
Inače već sam hteo ovde da pišem da se ne sećam kada se on poslednji put linjao. Skoro pa 8 meseci nisu ni videli granule, jedu sirovo meso.  Sa granulama se linjao 365 dana u godini! Wink
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





linjanje - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: linjanje   linjanje - Page 11 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
linjanje
Nazad na vrh 
Strana 11 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Sledeći
 Similar topics
-
» Prvo linjanje
» Prvo linjanje,pecati i jos nesto...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Nega-
Skoči na: