Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Prvo linjanje,pecati i jos nesto... EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Prvo linjanje,pecati i jos nesto... EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Prvo linjanje,pecati i jos nesto... EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Prvo linjanje,pecati i jos nesto... EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Prvo linjanje,pecati i jos nesto... EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Prvo linjanje,pecati i jos nesto... EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Prvo linjanje,pecati i jos nesto... EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Prvo linjanje,pecati i jos nesto... EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Prvo linjanje,pecati i jos nesto... EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Prvo linjanje,pecati i jos nesto... EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Prvo linjanje,pecati i jos nesto...

Ići dole 
+13
Skarfi
neron
Nesha
vesnacikos
hektor
thealimovic
nesa151
Han
Murphypei
djura
unaltraina
Vladica
dule891
17 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
dule891

dule891


Muški Broj poruka : 36
Godina : 30
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 09.12.2011

Prvo linjanje,pecati i jos nesto... Empty
PočaljiNaslov: Prvo linjanje,pecati i jos nesto...   Prvo linjanje,pecati i jos nesto... EmptyNed Feb 19, 2012 1:59 pm

Pozdrav svima..Smile) Imamm jedan problem , poceo je da se linja od juce , dlake na sve strane i budim se jutros on malaksao, ukrucene noge,sporo hoda,tesko dise, mallo malo pa sedne i to noge u stranu ja mu pridjem on nista , popkusavam da napipam nesto na zadnjim nogama na stomaku al nista ga ne boli , nos mu curi i da pojavili se prvi pecati po kozi do sad sam 3 nasao na ledjima i moram da kazem da nista odvratnije nisam video sve, sve al to ...Smile) E sad sta vi mislite o tome da nije posto zivi napolju zbog zime , da nije od tog prvog linjanja neka reakcija nesto.??? Pomagajte..
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

Prvo linjanje,pecati i jos nesto... Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvo linjanje,pecati i jos nesto...   Prvo linjanje,pecati i jos nesto... EmptyNed Feb 19, 2012 2:45 pm

Ah...Za pocetak ga unesi u kucu,utopli,a onda zakazi pregled kod veta...Izmeri temperaturu (normalna je od 37 sa 5 do 39 maksimum)
Naravno da hladnoca na kojoj je bio ima veze, na onih -20 (koliko je bilo prethodnih dana) i ti bi se razboleo... Sad ...
Sto se pecata tice, neka mu veterinar odradi bris i skarifikat... Nikako odokativno precene i dijagnoze...
Srecno...
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Prvo linjanje,pecati i jos nesto... Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvo linjanje,pecati i jos nesto...   Prvo linjanje,pecati i jos nesto... EmptyNed Feb 19, 2012 2:57 pm

Njegovo opste stanje nema veze sa pecatima i linjanjm.Ni jedan pas se ne oseca lose zbog linjanja pa i ako je sa pecatima Pas ti je ozbiljno bolestan zbog hladnoce predpostavljam. Unesi ga unutra u toplo kako i Vladica vec rece, izmeri temperaturu i javi se, ako je visoka moraces sam da pokusas da je drzis na nekoj visini koja nije opasna jer ne znam da li u Kg ima nedeljom dezurnih veterinara a ovo je za intervenciju sto pre moguce Sad. Ako imas nekog veterinara do koga se moze danas i brzo...vodi ga bez odlaganja.
Kako izgledaju ti pecati koji su ti tako odvratni? Ako su bez crvenila i boje koze to i nije tako mnogo strasno. Ako ima drugih promena javi, visoka temperatura i bakterije mogu zakomplikovati kozu do stadijuma da puca, cepa se uz strasne rane...to isto trazi najhitniju intervenciju inace se ne zavrsava dobro Sad


Poslednji put izmenio unaltraina dana Ned Feb 19, 2012 8:26 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
dule891

dule891


Muški Broj poruka : 36
Godina : 30
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 09.12.2011

Prvo linjanje,pecati i jos nesto... Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvo linjanje,pecati i jos nesto...   Prvo linjanje,pecati i jos nesto... EmptyNed Feb 19, 2012 4:07 pm

Normalni su pecati nema crvenila,blede boje... Ok uradicu to sto pre.. Ni ja ne verujem da su na dezurstvu ali pogledacu ... E da pitala me je majka da vas pitam jel bi smeo da dobije neki andol ili nesto za snizavanje temperature mislim jel bi stetile njima nase tablete??
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Prvo linjanje,pecati i jos nesto... Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvo linjanje,pecati i jos nesto...   Prvo linjanje,pecati i jos nesto... EmptyNed Feb 19, 2012 4:28 pm

pa prvo morate izmeriti temperaturu da bi znali da li je ima uopste i koliko je visoka i za kakav postupak ako vec nemate veterinara koji ce brzo doci ili kod koga ga mozete brzo odvesti.. Od lekova za ljude ne sme nista sem Bayer Aspirina za spustanje temperature i to ne vise od 250mg ako je temperatura iznad 39.5-40.
Postoje i drugi nacini da se temperatura odrzava na bezbednoj visini ali to nisu lekovi vec hladjenje psa odredjenim postupkom uz obloge za spustanje temp.. Izmerite mu temperaturu a najbolje bi bilo sto pre naci nekog veterinara koji ce ga zbrinuti. Sad Javi koliko je visoka temp.Drzite ga u kuci sada da vam sve vreme bude na oku i u toplom.
Nazad na vrh Ići dole
djura

djura


Muški Broj poruka : 108
Godina : 40
Lokacija : beograd
Datum upisa : 03.09.2011

Prvo linjanje,pecati i jos nesto... Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvo linjanje,pecati i jos nesto...   Prvo linjanje,pecati i jos nesto... EmptyNed Feb 19, 2012 8:10 pm

dule, meni je prvi znak da sa djurom nesto nije uredu kad mu padne rep.
Poslusaj savet i sto pre mu izmeri temperaturu!!!!
Mozda nije nista ozbiljno, a moze da bude i veoma veoma ozbiljno.....
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Prvo linjanje,pecati i jos nesto... Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvo linjanje,pecati i jos nesto...   Prvo linjanje,pecati i jos nesto... EmptyPon Feb 20, 2012 9:43 am

Najbitnija stvar: Kada vidite da sa vašim shar-peiem nešto nije kako treba TOPLOMER u guzicu (jedno 2cm) i izmerite temperaturu! Normalna temperatura se kreće od 38,5 do nekih 39 C! Individualno je od psa do psa. Sve preko 39 je zabrinjavajuće jer shar-pei usled velikih količina hijalurona podiže temperaturu nenormalnom brzinom!!!! U zavisnosti od očitavanja temperature kontaktira se veterinar! Lekove za ljude NIKAKO ne davati napamet većina naših lekova je otrov za pse!!!!
Ovakve stvari nisu za igru jer od previsoke temperature UMIRU!

Kako je mališa danas?
Nazad na vrh Ići dole
dule891

dule891


Muški Broj poruka : 36
Godina : 30
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 09.12.2011

Prvo linjanje,pecati i jos nesto... Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvo linjanje,pecati i jos nesto...   Prvo linjanje,pecati i jos nesto... EmptyPon Feb 20, 2012 5:42 pm

Dobro je u kucici je nemamo uslova da ga uvedemo u kucu, zato sto imam 2000 godina starog dedu koji je da izvinete jer ne znate o kakvom neosecajnom bicu radi RETARD ne dozvoljava da mu se kuce unosi u kucu kao da je sugavo, zavio sam ga u cebence u kucici je ceo dan spava sad sam ga nahranio toplom supicom to mu dajemo, jede dobro, kaslje pomalo sta preporucujete za to ali dobro je ne znam kako da vam opisem bice dobro nadam se... Ne znam vise pola zivota mi presece ovako kad mu se desi nesto ... uh...
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

Prvo linjanje,pecati i jos nesto... Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvo linjanje,pecati i jos nesto...   Prvo linjanje,pecati i jos nesto... EmptyPon Feb 20, 2012 6:35 pm

A,da probas da ga prosvercujes u svoju sobu kad deda ne vidi? Neutral
Jesi mu merio temperaturu svo ovo vreme?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Prvo linjanje,pecati i jos nesto... Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvo linjanje,pecati i jos nesto...   Prvo linjanje,pecati i jos nesto... EmptyPon Feb 20, 2012 7:01 pm

Jeste li ga vodili veterinaru uopste!!?
Taj pas mora veterinaru!, kaslje, jedva dise, i dalje udise hladan vazduh na taj bronhitis a moguce i upalu pluca, Shar Peia ne mozete i ne smete sami leciti niti odlagati pravo lecenje kod veterinara, to nije mesanac ili neki drugi manje osetljiv pas , ovi psi imaju genetski poremecaj koji ih razlikuje i moraju biti propisno zbrinuti i sto pre nakon prvih neuobicajenih simptoma !!!!!!
Deda je stvarno anger !!!...pokusaj sa roditeljima ili sam psa bar u neku pomocnu prostoriju gde nije izlozen toliko tom hladnom vazduhu, umotao si ga i to je o.k. za odrzavanje telesne temperature ali ta koza koja vec ima pecate(gljivice) sada dodatno ne dise i napravices cudo Sad Sad. On se mora leciti i od prehlade i od problema na kozi u isto vreme.
Nerviram se do neba jer ce ti pas biti sve gore ako ne shvatite svi u kuci ovo ozbiljno i naravno ako mu zelite dobro. Ako vec kojim slucajem niste u mogucnosti ili ne zeli neko od roditelja da vodi racuna o tom psu, bar sada ga odvedite veterinaru da dobije injekcije na vreme i pokloni ga li vrati vlasniku od koga je. Shar Pei je pas koji zahteva malo vise od kucice u dvoristu i osrednje hrane.
Ili ubedi tog Evil or Very Mad dedu nekako.... ili ga prokrijumcari ...ili ne znam vise Sad Sad Sad
Psa kod veterinara odmah ... da mu poslusa pluca bar!!!!!Ovo je situacija gde se njima odmah spusta temperatura, odmah vadi krv, odmah daje terapija Ja ne znam vise kako da napisem a da sledeci post pocnes sa lepom vescu da je pas dobio veterinarski nadzor Sad Sad


Poslednji put izmenio unaltraina dana Pon Feb 20, 2012 7:57 pm, izmenio ukupno 4 puta
Nazad na vrh Ići dole
Han

Han


Broj poruka : 1196
Godina : 57
Lokacija : Rijeka
Datum upisa : 02.06.2011

Prvo linjanje,pecati i jos nesto... Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvo linjanje,pecati i jos nesto...   Prvo linjanje,pecati i jos nesto... EmptyPon Feb 20, 2012 7:16 pm

Poštenije je priznati da vaša obitelj nije za sharpea i na vrijeme dati oglas na forum da ga poklanjaš u dobre ruke. Ako ne bude kasno! Sad
Nazad na vrh Ići dole
djura

djura


Muški Broj poruka : 108
Godina : 40
Lokacija : beograd
Datum upisa : 03.09.2011

Prvo linjanje,pecati i jos nesto... Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvo linjanje,pecati i jos nesto...   Prvo linjanje,pecati i jos nesto... EmptyPon Feb 20, 2012 7:38 pm

Svaka cast za predhodni tekst, tresem se dok citam od nervoze, non stop otvaram ovu stranu da vidim mozda cete napisati kolika je temperatura psu ili da je bio kod veterinara............
Meni se desilo sa Djurom pre par meseci da se pre podne fenomenalno ponasao i napolju i u kuci i samo odjednom primetim da se trese, rep pao, ne reaguje na stvari na koje inace luduje, koci zadnje sape dok hoda onako pogrbljeno.... Odmah sam izmerila temperaturu i bila je 40 (nema tu pipanja njuske ili bilo kakvo drugo procenjivanje temperature sem toplomera), javila sam doktorki koja je dosla za pola sata, temperatura je tada vec bila 41,5 ......Odmah je ukljucena terapija koja je uzasna u smislu reakcija na nju ALI Djura je spasen !!!!!! Tada nam je rekla sreca sto ima nas za vlasnike inace bi pas za par dana uginuo, i da je kasnije primeceno pitanje je dal bi terapija imala tako dobar efekat na njega.


Ovo sam napisala samo da bi shvatili koliko su ozbiljni simptomi vaseg psa!!!!
Ako mi drugari sa foruma mozemo ikako da pomognemo samo reci?
Nazad na vrh Ići dole
nesa151

nesa151


Muški Broj poruka : 843
Godina : 80
Lokacija : Sr.Kamenica-Novi Sad
Datum upisa : 16.05.2011

Prvo linjanje,pecati i jos nesto... Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvo linjanje,pecati i jos nesto...   Prvo linjanje,pecati i jos nesto... EmptyPon Feb 20, 2012 8:21 pm

Sad Twisted Evil pomozi mu Boze sunny
Nazad na vrh Ići dole
thealimovic

thealimovic


Muški Broj poruka : 457
Godina : 37
Lokacija : Surcin Beograd
Datum upisa : 28.11.2011

Prvo linjanje,pecati i jos nesto... Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvo linjanje,pecati i jos nesto...   Prvo linjanje,pecati i jos nesto... EmptyPon Feb 20, 2012 9:31 pm

Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
Nazad na vrh Ići dole
hektor

hektor


Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 55
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Prvo linjanje,pecati i jos nesto... Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvo linjanje,pecati i jos nesto...   Prvo linjanje,pecati i jos nesto... EmptyPon Feb 20, 2012 9:55 pm

Citam ovo i ne mogu da verujem svojim ocima.Uzaaaaaas,uzaaaaas,uzaaaaaaas Sad Sad Sad
Ja prosto neznam kako da ti kazem nesto sto ti vec ostali nisu napisali,ali kao zdravstveni radnik kazem ti:POD HITNO PSA KOD VETERINARA NA PREGLED,najverovatnije ima upalu pluca i to zahteva hitnu veterinarsku intervenciju u smislu lecenja,tj davanja antibiotika injekciono a i te probleme sa kozom treba resiti..Pa gde ce dedi dusa pobogu,a i tvojim roditeljima koji nisu u stanju da preseku stvar i da se pas uvede u kucu uprkos dedinom protivljenju.Uginuce jadnicko ako mu pod hitno ne pomognete,da li ce te moci da zivite sa tom cinjenicom i da ga nosite na savesti Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad zato sto neki deda,namerno kazem neki deda ne dozvoljava da mu se "neki pas mota po kuci" yell
Obezbedite tom neduznom bicu veterinara i topli kutak i pruzite mu mogucnost da zivi jer i ono voli zivot isto kao i vi,sa tom razlikom sto ono zavisi od vas.Nadam se da ce te se urazumiti posle ovoliko komentara i da ce te ga odvesti veterinaru.Malenom sve zelje da bude dobro i da ozdravi.U mislima smo sa njim.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Prvo linjanje,pecati i jos nesto... Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvo linjanje,pecati i jos nesto...   Prvo linjanje,pecati i jos nesto... EmptyPon Feb 20, 2012 9:59 pm

dule891 ::
Dobro je u kucici je nemamo uslova da ga uvedemo u kucu, zato sto imam 2000 godina starog dedu koji je da izvinete jer ne znate o kakvom neosecajnom bicu radi RETARD ne dozvoljava da mu se kuce unosi u kucu kao da je sugavo, zavio sam ga u cebence u kucici je ceo dan spava sad sam ga nahranio toplom supicom to mu dajemo, jede dobro, kaslje pomalo sta preporucujete za to ali dobro je ne znam kako da vam opisem bice dobro nadam se... Ne znam vise pola zivota mi presece ovako kad mu se desi nesto ... uh...

Čim je u kućici i kašlje i spava ceo dan znači da sa psom nešto nije uredu! MORA KOD VETERINARA!!!!!!!!!!! Ostaviti psa bez veterinarske nege već 2 dana je stvarno previše! Spakujte tog psa sutra i odvedite kod veterinara.
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

Prvo linjanje,pecati i jos nesto... Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvo linjanje,pecati i jos nesto...   Prvo linjanje,pecati i jos nesto... EmptyPon Feb 20, 2012 10:16 pm

Slusaj, vidim da imas 17 god. i kapiram da mnoge odluke ne mozes da donosis samostalno, normalno svi u tom uzrastu jos uvek zavisimo od roditelja( pa i po pitanju psa, nazalost)... ali, ako vec vidis da ne mozes da mu obezbedis normalne uslove za zivot (u to spada skroviste od zime-ne racunajuci kucicu napolju-,veterinarska nega i pravilna ishrana ) bolje pokloni psa nekom ko ce to moci... Greota je da ti se tako muci na ovoj hladnoci... Ne kazem da si ti kriv, jer je ocigledno da te deda/roditelji/ko god/ sputavaj,ali ne smes da dozvolis da jedno zivo bice koje od tebe zavis, ispasta zbog bilo cega,pa makar to bio deda/roditelji... U tom slucaju sacekaj jos malo, pa kada budes sam mogao da brines o psu odluci se za kupovinu...
Eto,toliko od mene....
Nazad na vrh Ići dole
thealimovic

thealimovic


Muški Broj poruka : 457
Godina : 37
Lokacija : Surcin Beograd
Datum upisa : 28.11.2011

Prvo linjanje,pecati i jos nesto... Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvo linjanje,pecati i jos nesto...   Prvo linjanje,pecati i jos nesto... EmptyUto Feb 21, 2012 9:55 am

Drug javi sta bi sa kucom.Mnogi bi voleli da znaju.Nekima mozda zvuci glupo,ali sam siguran da nas ima nekoliko koji se brinemo... Sad Sad
Nazad na vrh Ići dole
djura

djura


Muški Broj poruka : 108
Godina : 40
Lokacija : beograd
Datum upisa : 03.09.2011

Prvo linjanje,pecati i jos nesto... Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvo linjanje,pecati i jos nesto...   Prvo linjanje,pecati i jos nesto... EmptyUto Feb 21, 2012 6:30 pm

kako je pas, ima li promena nekih, da li ste ista prduzeli???
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Prvo linjanje,pecati i jos nesto... Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvo linjanje,pecati i jos nesto...   Prvo linjanje,pecati i jos nesto... EmptyUto Feb 21, 2012 7:11 pm

Question Question Question Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
dule891

dule891


Muški Broj poruka : 36
Godina : 30
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 09.12.2011

Prvo linjanje,pecati i jos nesto... Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvo linjanje,pecati i jos nesto...   Prvo linjanje,pecati i jos nesto... EmptyUto Feb 21, 2012 7:31 pm

iiii al ste osuli paljbu po meni kao da sam ne znam ko... Ne mogu ja vama da objasnim kakva je situacija i sa dedom i kakva je zaista situacija sa kucom. Dobro je , bili smo kod veta nije strasno mala prehlada,pregled i bice bolje i takoc ... Hvala vam .. Nisam stalno na netu pa ne mogu odmah da vam odgovorim..Smile
Nazad na vrh Ići dole
djura

djura


Muški Broj poruka : 108
Godina : 40
Lokacija : beograd
Datum upisa : 03.09.2011

Prvo linjanje,pecati i jos nesto... Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvo linjanje,pecati i jos nesto...   Prvo linjanje,pecati i jos nesto... EmptyUto Feb 21, 2012 7:47 pm

a sta mu je dao od terapije?
Nazad na vrh Ići dole
Han

Han


Broj poruka : 1196
Godina : 57
Lokacija : Rijeka
Datum upisa : 02.06.2011

Prvo linjanje,pecati i jos nesto... Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvo linjanje,pecati i jos nesto...   Prvo linjanje,pecati i jos nesto... EmptyUto Feb 21, 2012 8:35 pm

Vladica je tako mlada, a razmišlja kao netko sa velikim životnim iskustvom i super ti je napisala. Nitko ne krivi tebe, ali to malo štene je preslabo i prenježno da bi živjelo u takvim uvjetima. I odrastao sharpei ne može biti odvojen od ljudi. to je rasa koja živi u zajednici sa ljudima i jedino tako može funkcionirati. Ti voliš svog psa i to se vidi, ali sama ljubav često nije dovoljna. I mislim da u ovoj situaciji nije kriv ni stari deda, ni roditelji ni ti. Ali treba jednostavno priznati sebi i drugima da bi za psa bilo bolje da je u drugoj obitelji koja će mu moći pružiti uz ljubav i ono što sada najviše treba, a to je toplina i briga za zdravlje. A ti, kao što je Vladica napisala kada budeš živio sam uzmi psa i pruži mu sve što treba. I moraš shvatiti da smo svi jako burno reagirali jer je pas živo biće, a vi se niste baš tako prema njemu ponijeli. Pozdrav! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
thealimovic

thealimovic


Muški Broj poruka : 457
Godina : 37
Lokacija : Surcin Beograd
Datum upisa : 28.11.2011

Prvo linjanje,pecati i jos nesto... Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvo linjanje,pecati i jos nesto...   Prvo linjanje,pecati i jos nesto... EmptyUto Feb 21, 2012 9:02 pm

Nađi načina da izlečiš psa što pre.Nebitno je dal ćeš ga ti,ili neko drugi,tvoja porodica,ili neka druga...Niko nije želeo da prejudicira,lobira,ili "izrešeta" paljbom.Svi ovi ljudi su ovde da bi se uzajamno pomagali,podržavali i tu su da bi razmenjivali iskustva i pružali savete iz najbolje namere!Da ne misle sve naj tvom psu ne bi ova tema bila jako posećena i ne bi te stalno zapitkivali.Mislim da bi trebao da preneseš ono što ti je vet rekao,da bi ljudi sa foruma mogli dodatno da te posavetuju.Svako veče sam na forumu sa ovim ljudima i veruj da imaju veće znanje od većina veterinara(znanje o shar pei).Želim ti iz sveg srca da dugo,dugo budeš srećan sa svojom kucom.A da bi mi se želja ostvarila molim te da se potrudiš i saradjuješ. peace
Nazad na vrh Ići dole
dule891

dule891


Muški Broj poruka : 36
Godina : 30
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 09.12.2011

Prvo linjanje,pecati i jos nesto... Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvo linjanje,pecati i jos nesto...   Prvo linjanje,pecati i jos nesto... EmptySre Feb 22, 2012 1:10 pm

Niste me razumeli nije bilo tako strasno kao sto ste rekli , jeste u pravu ste sve to ne poricem ali ne mora uvek da bude sve najlosije ..Za dedu nemam sta da vam pricam vec znate sve i protiv njega se ne moze ali dok sam kod njih morace tako videcemo posle Smile)) U pitanju je sezonski virus Pasji kasalj se zove nije strasno primace terapiju par dana i tako..Smile) Pozzz. Smile))
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Prvo linjanje,pecati i jos nesto... Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvo linjanje,pecati i jos nesto...   Prvo linjanje,pecati i jos nesto... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Prvo linjanje,pecati i jos nesto...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Prvo linjanje
» linjanje
» Kal-Elovo pretjerano rezanje i reagovanje kada mu se nesto b
» pecati na kozi
» Pecati po kozi

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: