Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Kupanje EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Kupanje EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Kupanje EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Kupanje EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Kupanje EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Kupanje EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Kupanje EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Kupanje EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Kupanje EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Kupanje EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Kupanje

Ići dole 
+31
aca81
Vladica
milantepavac
DENI BOY
sanja.tanja
neron
Saymon
Sonja Kukic
sabla
sharpei hr
dacadixi
Nikita
Big Mazi
Beti
unaltraina
Kaja i Boki
Mimmi
Nesha
sharpi
sloti
srecko
kud
slavkan73
Siniša
Vana
Bora
ivana&bane
Skarfi
Buba_mara
Murphypei
Hana
35 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Hana

Hana


Muški Broj poruka : 472
Godina : 111
Lokacija : tu i tamo
Datum upisa : 16.05.2009

Kupanje Empty
PočaljiNaslov: Kupanje   Kupanje EmptyPon Jun 22, 2009 8:52 pm

Zanima me dali i koliko cesto kupate svoje zguzvance i koje preparate koristite.Dali su neki od njih imali negativne efekte.
Ja arcija kupam vrlo retko, cetkamo se , i on se malte ne skori o ne oseca.
Hana je jos mala za kupanje, mada uskoro pocinjemo sa setnjama pa ce sigurno biti i potrebe za brckanjem.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Kupanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupanje   Kupanje EmptyPon Jun 22, 2009 9:29 pm

Ja Marfija kupam po potrebi isto ga četkam svaki dan tako da ni nema neke velike potrebe da ga kupam često. Realno se ne oseti,ali posle spavanja kad se ''oznoji'' ima neki miris posebno na prevoju kod nogu, mi smo ludaci pa kažemo da nam se sviđa taj miris, dok je sestra od tetke rekla da njoj to smrdi, to je sestra koja inače ima 4 kučeta... Smile Smile Smile Kupam ga Trixijevim šamponom za štence,a termin mu je zakazan sad za jul kad krenu velike vrućine... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Buba_mara

Buba_mara


Broj poruka : 246
Godina : 41
Datum upisa : 13.01.2009

Kupanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupanje   Kupanje EmptyPon Jun 22, 2009 11:52 pm

loredu kupamo jednom u par mjeseci i to rastvorom vode i sirceta. kad smo je kupovali,receno nam je da je ni slucajno klasicno ne kupamo jer im onda rade zlijezde i pocinju da smrde.
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Kupanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupanje   Kupanje EmptyUto Jun 23, 2009 9:16 am

Skarfi je imao jedno pravo kupanje do sada....ne oseca se, cista je kuca kao i svi nasi zguzvanci:)SmileSmileSmileSmileSmileSmile
svaki dan ga umijem i prebrisem sundjerom kad dodje iz setnje:)SmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Kupanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupanje   Kupanje EmptyUto Jun 23, 2009 9:42 am

Crisp se kupa na otprilike mesec dana,ni tada ne bi morao jer se ne oseca vec mu ogrlica napravi sivkast obris na vratu pa mnogo smesno izgleda Smile Smile Smile. Svakodnevna higijena se podrazumeva ( brisanje posle jela,brisanje sapica posle setnje... ).
Nazad na vrh Ići dole
Bora

Bora


Muški Broj poruka : 259
Godina : 39
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 19.09.2008

Kupanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupanje   Kupanje EmptySre Sep 02, 2009 7:24 pm

Bora se isto kupa po potrebi ali jednom mesecno uvek!
Kupam ga sa Trixi shamponom za stence isto ko i Pedja Marfija.
Moram da snimim jednom kupanje da vidite tu tuznu snuzdenu facu i zapomaganje da izadje iz kade!
Ne voli vodu nikako za razliku od njegovog dugara Mrkija!Smile
Nazad na vrh Ići dole
Vana

Vana


Broj poruka : 77
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 15.09.2009

Kupanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupanje   Kupanje EmptyČet Sep 17, 2009 10:55 pm

Zanima me koliko je dobar sampon za suvo kupanje?Leu sam kupala sa trixi sampomom i nikako joj nije odgovarao,sva se perutala pa su nam rekli da je kupamo sa nekim samponom za bebe Laughing ,uzeli smo dzonsonov sa kamilicom i od tada je super.U pocetku je bilo strasno kupanje,ali sad vec miruje...kupamo je mesecno jednom ili jednom u dva meseca.Nekad je obrisem bebi vlaznim maramicama,ali ne znam da li je to dobro...?
Ali otkako je na selu,napolju je,pa posto dolazi hladno vreme,ne znam kako da se kupamo Question
Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Admin
Admin
Siniša


Muški Broj poruka : 1948
Godina : 35
Lokacija : Indjija
Datum upisa : 24.06.2007

Kupanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupanje   Kupanje EmptyPet Sep 18, 2009 12:58 am

Ja Saru trenutno kupam cesto zbog njenog stanja i to hipoalergijskim samponom Dermilen.

I meni su kao i vecini rekli da Shar Pei ne bi trebao da se kupa uopste ali ja ne mogu da dozvolim da mi kuce bude prljavo pogotovo sto sada vreme provodi iskljucivo napolju.

Moj otac je davno pricao sa jednim odgajivacem Shar Pei-a koji mu je rekao da i ova rasa treba da se kupa kao i sve druge i da su sve te price samo ciste gluposti.

Saru sam i u proslosti cesto kupao i nikada nije bilo nikakvih problema sto se toga tice niti joj je miris bio pojacan jer mi je receno da se vise osecaju cestim kupanjem.

Nisam pristalica raznih preparata za kozu i dlaku osim onih koji su potrebni za lecenje pa isto tako sam i odavno prestao da je brisem rastvorom sirceta i vode zbog kako su mi rekli, razlike u PH vrednosti.

Ja ostajem pri svojem, KUPANJEEEE iako Sara mrzi da se kvasi Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://shar-pei.bestofforum.net
slavkan73

slavkan73


Muški Broj poruka : 384
Godina : 50
Lokacija : Novi SAd
Datum upisa : 25.08.2009

Kupanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupanje   Kupanje EmptyPet Sep 18, 2009 7:51 pm

KUpanje jeste bitan faktor kod vecine pasa, ali kod pasa koji nemaju poddlaku i pasa koji imaju samo lojne zlezde bi trebalo voditi racuna i ne kupati ih precesto ( ovo drugo vazi za Shar Pei pse ).
Kod nasih zguzvanaca je bitno da ne preterujete sa kupanjem - jer jednomn mesecno je puna kapa.
A i prilikom kupanja uvek koristite sampone za stence a nikako za odrasle pse ma koliko god da je star vas Shar Pei.
Obavezno dugo ispirati potom dlaku i jako je bitno osusiti psa posle toga. Akcenat staviti na susenje usiju ali voditi racuna ako ga fenom susite da ne okrecete isti u pravcu ociju da mu ne bi iskocili kapci napolje.
Ako mi ne verujete da ne treba cesto kupati Shar Pei psa onda radite kako mislite da je najbolje ali pre toga cpogledajte sta kazu ljudi koji odgajaju ovu rasu desetak i vise godina.
Ako imate novaca na bacanje za nepotrebna lecenja zbog osetljivosti ovih pasa - ne morate slusati nikoga
POZDRAV
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Kupanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupanje   Kupanje EmptyPet Sep 18, 2009 9:58 pm

Mi se uopšte ne kupamo često mislim da kod Marfija nema potrebe za tim pošto je on ipak kao princeza na zrnu graška i nema šanse da bi se upraljao kako se uprljaju neki drugi psi. Kupanje jednom nedeljno je preporučljivo za pse koji boluju od neke kožne bolesti i to u određenim preparatima koji su za to propisani. Evo prošlo je skoro godinu dana i Marfi nije kupan (tu ne računam brisanje i sušenje kad pokisne). Za mene je daleko bitnije svakodnevno četkanje nego kupanje,a srećom problema sa kožom nemamo,i dlaka mu je neverovatna.
Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

slavkan73


Muški Broj poruka : 384
Godina : 50
Lokacija : Novi SAd
Datum upisa : 25.08.2009

Kupanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupanje   Kupanje EmptySub Sep 19, 2009 3:02 pm

Tako je . . Nema potrbe kupati ga cesto.
Cetkanje je prava stvar kada je rec o higijeni koze i dlake.
Ja Bebu cetkam svako jutro i vece i nemam nikakvih problema vezano za kozu.
Jedino smo se malo ofucali dok je trajalo linjanje, ali sada je to vec zaboravljeno.
Posle linjanja se malo perutala koza na ledjima jedno 20-tak dana ali evo i to je proslo.
Sada smo kao novi i jako smo srecni i zadovoljni
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Kupanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupanje   Kupanje EmptySub Sep 19, 2009 5:06 pm

Večeras će da padne kupanje pošto smo uočili buvu.... Smile
Šampon kupljen,Multikraf Antiparasite... Jel ga neko koristio?
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Kupanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupanje   Kupanje EmptyNed Sep 20, 2009 10:11 am

Kako je proslo kupanje???
SmileSmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Kupanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupanje   Kupanje EmptyNed Sep 20, 2009 11:46 am

Kupanje je prošlo na svu sreću.... Smile Najavio sam mu još u šetnji da će se kupati pa nije hteo da krene kući morao sam da ga vučem uz stepenice (toliko o tome da psi ne razumeju ljudski govor), onda smo mu napunili kadu vode,sestra je otišla ranije u grad tako da smo ostali mama i ja da vadimo oči sa njim. Jedva sam ga uneo u kadu svog me je izgrebao ko mačku da imam. Smile Stvarno je imao buvu i to samo jednu,uhvatio sam je kako beživotno pluta u vodi. Mrtva. Smile Naravno sve sam ja lepo smislio,ali sam zaboravio da uzmem frontline,debil,tako da ću sutra i za to da se pobrinem da ne bi sve ovo bilo uzalud.
Sat vremena kupanja,držanja,grebanja i konstantnog pokušavanja bežanja iz kade. Smile Završili smo sa njim do sledećeg leta nadam se pošto bih radije krotio lavove nego kupao McMurphyja.... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Kupanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupanje   Kupanje EmptyNed Sep 20, 2009 1:39 pm

SmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
kud

kud


Broj poruka : 1143
Godina : 56
Datum upisa : 11.08.2009

Kupanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupanje   Kupanje EmptyPon Sep 21, 2009 4:21 pm

Jadničak.Mogu da zamislim kako je grebao po kadi.Ali,isplatilo se.Uljez je uklonjen.
Mrkija kupam na 2-3 meseca.Češće ne bi trebalo, bar ne šamponima.Može se kupati vodom i svaki mesec ali sredstvima za kupanje ne.Četkanje je jako bitno i to kao što Slavkan radi-ujutru da ima lepu frizuru i uveče pred spavanje.
Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

slavkan73


Muški Broj poruka : 384
Godina : 50
Lokacija : Novi SAd
Datum upisa : 25.08.2009

Kupanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupanje   Kupanje EmptyUto Sep 22, 2009 1:24 pm

Murphypey . . Poznato je da Shar Pei psi mrze vodu, blato, i bilo sta sto je vlazno i ljigavo ali da bas toliko mrze kao Marfi - to nije dobro.
Jer ipak je to sok za psa ako vec ima toliku averziju prema vodi.
Ako si primetio da ima buve, zasto lepo ne uzmes samo kvalitetan prasak za buve i posle toga ga operes sircetom i vodom. A nakon toga jedno 4-5 puta dnevno tri dana cetkanje i to je to.
Nemoj ga muciti i stavljati ga pod tus u kadu jer on to ocigledno dozivljava kao da ide na giljotinu.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Kupanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupanje   Kupanje EmptyUto Sep 22, 2009 5:15 pm

Daću ja njemu giljotinu... Smile Smile Smile Smile Morao je biti okupan stvarno ga nisam godinu dana kupao,a češljam ga svaki dan. Ne volim ja te praškove za buve pošto se gospodin posle svake šetnje doteruje i liže od glave do pete. Gori je od damice. Ovako ga operemo,izribamo i dobro isperemo i rešen problem,buve mrtve. Srećom samo jednom godišnje je taj ritual tako da izdržimo i mi i on.
Svi koji dolaze sad na izložbu: ZAŠTITITE ZGUŽVANCE OD BUVA!!!! Izložbe su uvek pune gamadi. Smile
Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

slavkan73


Muški Broj poruka : 384
Godina : 50
Lokacija : Novi SAd
Datum upisa : 25.08.2009

Kupanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupanje   Kupanje EmptyČet Sep 24, 2009 2:07 am

Mozda si u pravu da NEKE buve mozes isterati pranjem vodom i mozda nekim samponom . . . Ali veruj da time ni malo nisi resio probleme . . .
Vodom ces oterati samo one buve koje su u tom trenutku izasle na povrsinu dlake i koje nisu stigle da se zakace za kozu ili donji deo dlake.\A sta si time uradio ako nisi poskidao jajasca koja buve bukvalno lepe za dlaku i pranjem ih sigurno nisi skinuo.
Zato je prasak zakon jer je otrovan i poskida i sitna jajasca u dlaci . . . . .
To ti je prijatelju jedini metod . . .


EVO STA KAZU STRUCNJACI O BUVAMA


Buve su insekti braon do crne boje bez krila,velicine od 1 do 5mm.Odrasle buve žive u krznu životinja I hrane se krvlju domaćina.Razvojni stadijumi buve su:jaje,larva,lutka i adult.Odrasle buve polažu jaja na krznu domaćina,ali ona u najvećem broju otpadnu sa krzna i dospeju u okruženju.Iz jaja se za 2-7 dana izlegu bele,segmentisane larve koje se hrane drugim larvama,ostacima oklopa jaja i izmetom odraslih buva.Borave na mestima dobro skrivenim od sunčeve svetlosti,pošto je svetlost inhibitor razvoja larve.Iz larve se razvija lutka,a iz lutke mlada buva,koja napušta vlažno i mračno mesto u kome se razvijala u potrazi za novim domaćinom i izvorom hrane.Čim nadje odgovarajućeg domaćina uzima svoj prvi obrok i već nakon 24h ženka buve polaže nova jaja.Ukoliko ne nadje izvor hrane mlada buva ugine za nekoliko dana do 2 nedelje.
Osim što izazivaju pruritične kožne bolesti iprimoravaju vašeg ljubica da većinu dana provede češući se, buve sisaju krv i česti su uzročnik kožnih alergijskih oboljenja.Osim toga one su prelazni domaćini za pseću pantljičaru Dipylidium caninum.Dokazano je da su buve prenosnici velikog broj uzrocnika bolesti virusa,bakterija i protozoa.
Kada štitite vašeg ljubimca od infestacije buvama indirektno štitite vas i ostale ukućane.

STA USTVARI TO IZAZIVA . . . .

Alergijski dermatitis (flea allergic dermatitis-FAD) uzrokovan ujedom buve je jedan od najčešćih dermatoloskih problema zbog kojih nam se vlasnici obraćaju.
Kada odrasla buva ujede životinju ona ubrizgava pljuvačku na mestu ujeda,koja je potencijalni alergen i kod osetljivih-senzibilisanih jedinki izaziva jaku imunološku reakciju.Ova alergija dalje može biti komplikovana infekcijom dermatitisom.

A KAKO SE ZASTITITI . . .

Samo konstantna zaštita tokom cele godine daje željene rezultate.Ne dozvolite da povremeno vaš ljubimac ostane bez zaštite,jer je problem daleko komplikovanije rešiti kada se buve “uvuku” u okruženje u kome borave psi(ležišta,prostirke,tepihe,nameštaj).Tri osnova koraka programa zaštite protiv buva su:
1.eliminacija buva sa životinje
2.eliminacija buva i razvojnih stadijuma buve iz okruženja
3.sprečavanje reinfestacije
Na tržištu je veliki broj preparata za zaštitu protiv buva,kao što su praškovi,rastvori,šamponi,sprejevi,spot on ampule,ogrlice.Kako biste odabrali pravo sredstvo koje odgovara vrsti I starosti vašeg ljubimca najbolje je da potražite savet veterinara. Takodje, pri upotrebi nekog od tih preparata obavezno čitajte priloženo uputstvo.

Eto to je ukratko ono sto bi trebalo znati
Ima jos mnogo toga sto bi vam napisao ali ovo je ono osnovno
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Kupanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupanje   Kupanje EmptyČet Sep 24, 2009 1:12 pm

Šampon je Multikraf Antiparasite tako da je svoj posao obavio. Kao apsolutni manijak za lekove i sve te šampončiće i praškove koji se proizvode,sve proverim pa tek onda krenem u akciju. Ovaj je stvarno u redu,bar ono što piše na sajtu tog proizvođača.
Srećom samo jedna buva nam je pila krv i ta je svoje otpevala. Smile
Nazad na vrh Ići dole
kud

kud


Broj poruka : 1143
Godina : 56
Datum upisa : 11.08.2009

Kupanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupanje   Kupanje EmptyČet Sep 24, 2009 3:00 pm

To je bila ona raspevana buva iz crtanog što peva ,,Who is in the corner"...
Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

slavkan73


Muški Broj poruka : 384
Godina : 50
Lokacija : Novi SAd
Datum upisa : 25.08.2009

Kupanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupanje   Kupanje EmptyČet Sep 24, 2009 7:16 pm

onda ok . . .
Nisam znao da si sa tim samponom prao . . .
Sad je barem miran . . . .
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Kupanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupanje   Kupanje EmptyČet Sep 24, 2009 10:00 pm

kud ::
To je bila ona raspevana buva iz crtanog što peva ,,Who is in the corner"...

I meni je ličila na tu buvu mada nisam video šeširče,ali je stalno nešto bušila po Marfijevoj zadnjici. Srećom,ta više neće pevati arije. Smile
Nazad na vrh Ići dole
srecko

srecko


Muški Broj poruka : 29
Godina : 32
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 03.06.2009

Kupanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupanje   Kupanje EmptySub Sep 26, 2009 11:56 am

Srecko ima 4 i po meseca, da li sme da se kupa? Smile
Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Admin
Admin
Siniša


Muški Broj poruka : 1948
Godina : 35
Lokacija : Indjija
Datum upisa : 24.06.2007

Kupanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupanje   Kupanje EmptySub Sep 26, 2009 1:50 pm

Jel ima potrebe za kupanjem? Jel ima buve, jel prljav? Navedi nam razlog zbog kojeg bi ga kupao
Nazad na vrh Ići dole
http://shar-pei.bestofforum.net
Sponsored content





Kupanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupanje   Kupanje Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kupanje
Nazad na vrh 
Strana 1 od 6Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» Kupanje steneta

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Nega-
Skoči na: