Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Agresivnost prema psima EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Agresivnost prema psima EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Agresivnost prema psima EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Agresivnost prema psima EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Agresivnost prema psima EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Agresivnost prema psima EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Agresivnost prema psima EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Agresivnost prema psima EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Agresivnost prema psima EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Agresivnost prema psima EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Agresivnost prema psima

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
NikolaKM

NikolaKM


Muški Broj poruka : 76
Godina : 35
Lokacija : Kosovska Mitrovica
Datum upisa : 28.12.2012

Agresivnost prema psima Empty
PočaljiNaslov: Agresivnost prema psima   Agresivnost prema psima EmptyČet Feb 14, 2013 1:41 pm

Moj balavac je napunio 3 meseca pre par dana, dobio koje kilo i čini mi se da lepo napreduje. Ono što mene brine je to što poludi u prisustvu drugih pasa. Sa Kirom (Sibirski haski - 4 meseca) se tu i tamo slaže ali na lutalice se nekontrolisano zaleće. Juče je u toku šetnje skočio za vrat sibirskom haskiju, mužjak koji ima preko 40 kilograma.

Sa ljudima je stvarno druželjubiv i nema nikakvih zankova agresije što je stvarno super ali što se pasa tiče plašim se da nekad neću stići da ga odbranim ako neki pas bude odlučio da mu vrati.

Kako vi izlazize na kraj sa takvim ponašanjem? Kako držite povodac u tim situacijama? Kako mu objasniti da to ne treba da radi?
Nazad na vrh Ići dole
NikolaKM

NikolaKM


Muški Broj poruka : 76
Godina : 35
Lokacija : Kosovska Mitrovica
Datum upisa : 28.12.2012

Agresivnost prema psima Empty
PočaljiNaslov: Re: Agresivnost prema psima   Agresivnost prema psima EmptyČet Feb 14, 2013 1:45 pm

Shvatam da necu moci da mu objasnim da to ne valja tako sto cu da sednem sa njim i popricam uz kafu ali isto tako nikakve nasilnicke varijante ne dolaze u obzir, posto sam siguran da ce to napraviti psa jos agresivnijim! Tako nemoj da se javljaju ljudi koji ce reci da treba da ga "lupim po dupetu" itd.
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Agresivnost prema psima Empty
PočaljiNaslov: Re: Agresivnost prema psima   Agresivnost prema psima EmptyČet Feb 14, 2013 2:34 pm

Sobzirom da je mali, lako ga je korigovati. Kako sam ja to ranije govorila dok je moja Beti bila mala da su oni kao majmuni, sve ih zanima. Moja Beti od malena kidise i na ljude i na pse. Ujela je decka koji nam je prisao s ledja sa samo tri meseca, tu ona nije kriva vec on jer ga ni ja nisam cula da nam je prisao. Oni su zastitnicki nastrojeni psi. Ima ih izuzetno opasnih i izuzetno milih i maznih pasa. Mislim da bi trzanje povoca i komanda "Ne" zaustavila njegov "napad" na lutalice. Tako sam ja Beti dovela u red bez i jednog jedinog cuskanja. Potpuno se slazem s tobom da batine samo bude agresiju kod psa ili mu u najgorem slucaju nabiju strah pa on mucenik iz straha radi bilo sta samo da bi se zastitio od tebe i drugih. Sramota me je da pricam o ovome, ali recicu ti... Moja Beti i ako je porasla i postala ozbiljan pas, koji besprekorno slusa svaku komandu i ide bez povoca kraj mene ma koji god pas da naidje, ali kad vidi cigane, ona nije pas vec predator koji ima za cilj "Razori- Unisti". Mnogi bi rekli "Pa da, gazdarica je rasista pa joj kuce tako reaguje" Ja bih prva tako pomislila, ali nema veze s istinom. Imam jednog tatu i njegovu cerkicu kojima svakoga meseca pomazem, sto finansijski sto da devojcicu obezbedim za skolu. Nemoze dete u kucu da mi udje, a da Beti kao razjarena zver jednostavno ne navali na vrata od sobe toliko da ih razvali. Taj problem nemogu da iskorenim jer je ona i kao beba reagovala na djubretare... Sta joj nisam radila, nista nije pomagalo. Very Happy Nema psa sa kojim se ne bi poigrala, svi sem kucki u teranju dolaze u obzir, mada i to je sinoc zaboravila. Igrala se sa zenkom Samojeda u teranju kao da su porasle zajedno. Sa svima se juri i ispusta smesne zvukove kao da grokce. Ljude obozava, voli drustvo, ali sve ima svoje granice. Za decu je u stanju da plati zivotom, ali zato svi koji su bucni nemaju prolaz kod nje. Nepodnosi da iko vice, lupa jer je to okidac.

Ispravice me ako gresim, ali, mislim da i trebao svog malisana jednostavno da pustis da pridje lutalicama. Uzmi fleksi pa nek im se lepo priblizi, ponjusi, upozna. Koliko god malisa bio lud i ljut, uglavnom odrasli psi znaju da je stene pa se sklone. Tako ce shvatiti da mu oni nece nista, a tebi mnogo lakse jer kad poraste to niti ne mozes da zadrzis, niti da odbranis. Sta treba svaki put kad ga pustis da strepis da li ce se pojaviti neka lutalica da se potuku. Sad dok je mali ga skolujes da posle bude svoj covek Very Happy kiss
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Agresivnost prema psima Empty
PočaljiNaslov: Re: Agresivnost prema psima   Agresivnost prema psima EmptyČet Feb 14, 2013 3:40 pm

Ne znam sta bih rekla, pokusaj mu odvuci paznju od lutalica komandom i poslasticama i samo na fleksiju dozvoljavaj da im prilazi, ako pokazuje znake agresivnosti nema setnje bez povoca dok ne nauci da se sa psima upoznaje kulturno ....ako ne uspes bices jedan od vlasnika koji ima psa koga ne sme opusteno pustiti iz tog razloga. Koliko god da ja licno imam dugo pse i iskustva sa raznima... toliko neke od mojih sadasnjih pasa nisam uspela da socijaluzujem u svakom pogledu, Duna je agresivna prema velikim psima i izuzetno zastitnicki nastrojena i jednostavno postaje gluva na bilo kakvu komandu sem da je pomerim na po njenoj proceni za nas bezbednu udaljenost. Sigi ima izuzetno jak lovacki nagon i ako joj ne odvratim paznju pre nego se umarkira mrka kapa od odvracanja od jurnjave i lova bilo cega.Bata je dominantni muzjak ali i ako je dobrica i nikada ne bi izazvao sukob ima veoma kratak fitilj za najmanji znak neprijateljstva drugih pasa i tada reaguje lavovski. Moji psi bez povoca nikada ne setaju gde mogu biti u prilici da mi prirede tako nesto a pusteni su samo van naselja i na selu gde je manja verovatnoca da se sretnu sa drugim vlasnickim psima a i lutalicama.Ja se nisam ni trudila previse jer imaju veliko dvoriste i zive u copru, dovoljni su sami sebi ali nikakve agrsivne metode sa tvoje strane nece biti od pomoci vec sasvim suprotno...prvo osnovna poslusnost do perfekcije pa tek tada setnje bez povoca na mestima gde moze biti u prilici da nastrada jer je blentav.U ovoj pasmini su vrlo cesti psi koji su agresivni prema drugim psima zbog svoje samouverenosti i preizrazenog zastitnickog nagona.
Nazad na vrh Ići dole
NikolaKM

NikolaKM


Muški Broj poruka : 76
Godina : 35
Lokacija : Kosovska Mitrovica
Datum upisa : 28.12.2012

Agresivnost prema psima Empty
PočaljiNaslov: Re: Agresivnost prema psima   Agresivnost prema psima EmptyČet Feb 14, 2013 4:19 pm

Hvala na odgovorima!

Kada naidje neki manji pas ja ga pustim da se njusnu ali pre neki dan da ga nisam cimnuo i povukao ka sebi dobio bi ujed po sred njuske. Ima gomila i agresivnih lutalica pa je po nekad tesko proceniti sa kojom da ga pustis a sa kojom ne.

Jos uvek ucimo da koristimo povodac, vuce kao nenormalan i mislim da tu lezi veci deo problema. Mozda ce da se smiri kada bude naucio da hoda normalno bez tenzije u povocu.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Agresivnost prema psima Empty
PočaljiNaslov: Re: Agresivnost prema psima   Agresivnost prema psima EmptyČet Feb 14, 2013 4:39 pm

Da prvo osnovna poslusnost i hodanje na povocu, zatim tako teska i najteza od svih komandi za njih da dodju na komandu i prekinu svaku aktivnost na poziv sto se uci sigurnije na fleksiju ili jako dugom povocu...ako se uspe u tome potpuno, za sta svaki vlasnik sar peja zasluzuje cestitke..tek tada setnje bez povoca...a lutalice sa njima se zaista nikada ne zna i nasi psi su i inace cesta meta napada drugih pasa jer ih drugi psi ne tumace sasvim jasno, mislim na znake koje psi prepoznaju jedni kod drugih pri komunikaciji ....a i mirisu drugacije pa cesto i stenci bivaju izujedani a posebno radoznale i hrabre njuskice poput njega Smile
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Agresivnost prema psima Empty
PočaljiNaslov: Re: Agresivnost prema psima   Agresivnost prema psima EmptyČet Feb 14, 2013 4:56 pm

Lutalica je danas sve vise i vise... Sto mesanaca sto rasnih pasa. Moras imati na umu da gde krene vodja copora krecu svi za njim, to je velika opasnost sto po malisu sto po tebe, jer ti psi iz besa sto tvom psu nemogu nista ujedu tebe. To se najcesce desava ako zalazis na njihove teritorije. Rasni psi koji su zavrsili na ulici su korigovani od strane coveka, nesposobni za zivot na ulici nastaje prava borba za prezivljavanje. Ovde imamo Staforda, izbacen na ulicu, a vlasnica mu je bila neka iskompleksirana narkomanka. On od svega sto je ikad naucio bilo je "Drzi, Kidaj..." on nepreze niodceka, Cak i ja koja sam letos ujedena od strane psa lutalice dok sam sklanjala svog psa od njega nosim elektrosoker. On emituje struju i puca glasno. Na najkrace pucketanje psi se svi povlace, dok ovaj staford jednostavno nije prisao i bukvalno u usta stavio soker jer se neboi nicega. Moja sreca sto Beti nije reagovala, da je imalo pokazala neprijateljski stav, unakazio bi i mene i nju. Zato ovo sto kaze Ljilja, kad procenis da psi imaju lose namere ti se skloni. S manjim psima nek se malisa druzi, ali kad poraste bice i tebi lakse jer znas da ce moci da se odbrani od velikih pasa.
Nazad na vrh Ići dole
Bole

Bole


Ženski Broj poruka : 8
Godina : 42
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 15.02.2013

Agresivnost prema psima Empty
PočaljiNaslov: Re: Agresivnost prema psima   Agresivnost prema psima EmptyPon Jun 03, 2013 8:25 pm

Potrebna pomoc jer polako pocinje kosa da mi sedi Smile
Bole sutra puno 6 meseci. Ljude I decu obozava, I sa svim psima iz kraja se lepo igrao do pre nekog dana. Odjednom je poceovda se zalece na kucice koji su mu drugari, da rezi I laje. Imam osecaj da hoce da ih pokida. Inace, fino je vaspitan, dolazi kad mu se kaze (osim kad vidi pticu ili ako dune vetar I leti lisce). U kuci nema ni D od dominacije (raste sa tri zenske tako da nema sanse Smile)
Potreban mi je savet sta I kako da uradim jer se prvi put srecem sa ovime.
Ako pisem u pogresnoj temi ili vec postoji odgovor samo me uputite.

P.S. zaboravila sam da napisem da samo sa muzjacima ima problem..hm naravno.

Hvala najvise!!
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Agresivnost prema psima Empty
PočaljiNaslov: Re: Agresivnost prema psima   Agresivnost prema psima EmptyUto Jun 04, 2013 6:24 pm

Podižem temu, možda vidi neko ko ima više iskustva.

Oni umeju malo da se obezobraze kad počne da ih drma pubertet, a ima onih koji nikada ne budu druželjubivi posebno sa istim polom, što meni lično nije neki veliki problem. Bitno je naučiti ga na samom početku puberteta da toleriše mužijake, a da se ne kida na njih, možda mu skrenuti pažnju sa drugih pasa na sebe, pa ako ništa bar da može da šeta normalno na povocu bez da se breca na mužijake.
Evo ga link kod drugara gde ima dosta tema i ljudi koji se malo više bave dresurom: http://www.prirodapasa.com/index.php?board=10.0
Nazad na vrh Ići dole
Bole

Bole


Ženski Broj poruka : 8
Godina : 42
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 15.02.2013

Agresivnost prema psima Empty
PočaljiNaslov: Re: Agresivnost prema psima   Agresivnost prema psima EmptyUto Jun 04, 2013 8:11 pm

Hvala puno! I za link..ima dosta korisnih stvari :-)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Agresivnost prema psima Empty
PočaljiNaslov: Re: Agresivnost prema psima   Agresivnost prema psima Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Agresivnost prema psima
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kako se drugi psi ponasaju prema vasem psu ?
» Je li ovo agresivnost?
» Agresivnost?
» AGRESIVNOST PASA
» Forumi o psima! :P

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Dresura-
Skoči na: