Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Koje omega 3 kapsule da kupim? EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Koje omega 3 kapsule da kupim? EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Koje omega 3 kapsule da kupim? EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Koje omega 3 kapsule da kupim? EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Koje omega 3 kapsule da kupim? EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Koje omega 3 kapsule da kupim? EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Koje omega 3 kapsule da kupim? EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Koje omega 3 kapsule da kupim? EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Koje omega 3 kapsule da kupim? EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Koje omega 3 kapsule da kupim? EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Koje omega 3 kapsule da kupim?

Ići dole 
+3
Murphypei
Nesha
JankoB
7 posters
AutorPoruka
JankoB




Muški Broj poruka : 55
Godina : 32
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 08.08.2013

Koje omega 3 kapsule da kupim? Empty
PočaljiNaslov: Koje omega 3 kapsule da kupim?   Koje omega 3 kapsule da kupim? EmptyČet Okt 10, 2013 3:16 pm

Koje omega 3 vi preporucujete jer su sve razlicitih vrijednosti i u kojoj kolici dnevno, moj pas ima 3 i po mjeseca sad i hocu da mu ukljucim i top u ishranu?
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Koje omega 3 kapsule da kupim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje omega 3 kapsule da kupim?   Koje omega 3 kapsule da kupim? EmptyČet Okt 10, 2013 3:25 pm

Uzmeš one od 1000mg koje imaju 180 EPA i 120 DHA u svojoj koncentraciji. Kreneš sa jednom dnevno pa povećavaš.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Koje omega 3 kapsule da kupim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje omega 3 kapsule da kupim?   Koje omega 3 kapsule da kupim? EmptyČet Okt 10, 2013 4:09 pm

Janko Natural Wealth ima dobre Omega 3 njih koristim za ove moje dve.

Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Koje omega 3 kapsule da kupim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje omega 3 kapsule da kupim?   Koje omega 3 kapsule da kupim? EmptyČet Okt 10, 2013 10:01 pm

Koja je dnevna doza omega 3 kapsula posle te pocetne - 1 dnevno, i posle kog vremena se povecava ako je 1000mg?
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Koje omega 3 kapsule da kupim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje omega 3 kapsule da kupim?   Koje omega 3 kapsule da kupim? EmptyČet Okt 10, 2013 10:10 pm

Zavisi od psa kako može da podnese a da ne dobije dijareju. Dnevna doza bi trebalo da bude 3-4-5 kapsula.
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Koje omega 3 kapsule da kupim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje omega 3 kapsule da kupim?   Koje omega 3 kapsule da kupim? EmptyČet Okt 10, 2013 10:19 pm

Znaci nemoze da se pretera sa dozom.
Hvala na odgrovoru.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Koje omega 3 kapsule da kupim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje omega 3 kapsule da kupim?   Koje omega 3 kapsule da kupim? EmptyČet Okt 10, 2013 10:45 pm

Doza koju Linda Tintle preporučuje je 900-1800mg EPA, 450-900 DHA dnevno. U proseku to je nekih 4-9 kapsula dnevno. Pas koji ispoljava znake autoinflamacije, a pod tim se misli na probleme sa ušima, probleme sa kožom, šepanja, FSF, balončići mucina treba da uzima što veću moguću dozu. Kalla npr. dobija 2 ili 3 kapsule u hranu i nisam išao preko 3 nikada jer nema potrebe za nju. Ima pasa koji ne mogu da tolerišu omega 3. Što kaže Neša krene se sa jednom kapsulom pa ako je sve Ok poveća se na 2. Ja lično ne bih išao preko 4 za psa bez autoinflamacije.


Poslednji izmenio Murphypei dana Pet Okt 11, 2013 11:25 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : dodao balončiće mucina kao znak inflamacije)
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Koje omega 3 kapsule da kupim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje omega 3 kapsule da kupim?   Koje omega 3 kapsule da kupim? EmptyČet Okt 10, 2013 11:05 pm

Pa zar oni nemaju problem sa usima zbog suzenih kanala, i problem sa kozom zbog alergija?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Koje omega 3 kapsule da kupim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje omega 3 kapsule da kupim?   Koje omega 3 kapsule da kupim? EmptyČet Okt 10, 2013 11:17 pm

Suženi kanali su samo jedan od faktora koji doprinosi da imaju problem sa ušima, ali ne i glavni razlog. Npr. moja Bella ima sužene kanale, ali nikada nije imala problem sa ušima, nakupi se prljavštine unutra, ali nema upale. Upala uha spada u inflamatorne procese. Alergija i problemi sa kožom su retko kad povezani. Kod kože uglavnom je u pitanju infekcija (gljivična, bakterijska) ili neki od parazita (demodeks "buba"). Kada se koža šar-peja upali opet se radi o inflamaciji.

EDIT: Evo ovde baš o tome tema: ŠAR-PEJ I HIJALURON (SPAID)
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Koje omega 3 kapsule da kupim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje omega 3 kapsule da kupim?   Koje omega 3 kapsule da kupim? EmptyČet Okt 10, 2013 11:27 pm

I nama su uši stalno štrokave svaki 3 dan moram da čistim Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Koje omega 3 kapsule da kupim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje omega 3 kapsule da kupim?   Koje omega 3 kapsule da kupim? EmptyČet Okt 10, 2013 11:33 pm

Ne, nije u tome stvar. Prljave uši nisu znak da je pas upaljen nego da su kanali uzani i da ne mogu da se provetravaju kako treba. Ali kada se uho upali, otekne, zacrveni, pas u bolovima, iskrivi glavu, otresa i češe se stalno i mora na antibiotike/antimikotike to je zabrinjavajuće. Oni sa čestim upalama ušiju treba da se zabrinu.
Nazad na vrh Ići dole
Croft

Croft


Ženski Broj poruka : 213
Godina : 35
Lokacija : Nis
Datum upisa : 31.10.2013

Koje omega 3 kapsule da kupim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje omega 3 kapsule da kupim?   Koje omega 3 kapsule da kupim? EmptyUto Apr 22, 2014 5:32 pm

drugari ja se ne secam da li sam pitala, ako jesam ne zamerite, jel se bese pravi pauza sa omegom 3 i vitaminoc C sa produzenim ili ne ?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Koje omega 3 kapsule da kupim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje omega 3 kapsule da kupim?   Koje omega 3 kapsule da kupim? EmptyUto Apr 22, 2014 7:37 pm

Pauza samo u slučaju nekog problema, najčešće je to proliv i to dok se sve ne smiri pa se ponovo uvode lagano.
Nazad na vrh Ići dole
Croft

Croft


Ženski Broj poruka : 213
Godina : 35
Lokacija : Nis
Datum upisa : 31.10.2013

Koje omega 3 kapsule da kupim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje omega 3 kapsule da kupim?   Koje omega 3 kapsule da kupim? EmptyUto Apr 22, 2014 7:42 pm

okej, hvala puno  Smile .
Nazad na vrh Ići dole
nesa151

nesa151


Muški Broj poruka : 843
Godina : 80
Lokacija : Sr.Kamenica-Novi Sad
Datum upisa : 16.05.2011

Koje omega 3 kapsule da kupim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje omega 3 kapsule da kupim?   Koje omega 3 kapsule da kupim? EmptySre Maj 14, 2014 6:34 pm

Molba za komentar !
naime uz vitamin C dobija se dodatno "gratis proizvod" -"IMMUNOMER tm(shark liver oil 500mg).
Kako nikom od mojih ukucana ne prija ili ne zele pa sam pomislio da priupitam na forumu dali neko ima iskustva sa tim i dali se moze davati nasim zguzvancima? Unapred zahvalan na odgovoru ili komentaru!  sunny
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Koje omega 3 kapsule da kupim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje omega 3 kapsule da kupim?   Koje omega 3 kapsule da kupim? EmptySre Maj 14, 2014 7:35 pm

Nisam siguran koja je tačno razmera vitamina A i vitamina D u tom ajkulinom ulju. To su oba vitamina koja mogu da se predoziraju i da naprave haos. Ja ga svakako ne bih dodavao svakodnevno, ali bih ubacio jednu kapsulu s vremena na vreme u obrok.
Nazad na vrh Ići dole
nesa151

nesa151


Muški Broj poruka : 843
Godina : 80
Lokacija : Sr.Kamenica-Novi Sad
Datum upisa : 16.05.2011

Koje omega 3 kapsule da kupim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje omega 3 kapsule da kupim?   Koje omega 3 kapsule da kupim? EmptySre Maj 14, 2014 9:28 pm

Upravo sam to mislio ,da samo povremeno dodam ili mozda prvo isprobam na NO ili Rotu ,videcu .Inace u specifikaciji ne kaze nosta o vitaminima jedino o kalorijama (5)iholesterolu(1%).a u upozorenju da ako si trudan ili imas proceduru lecenja secerne bolesti .Inace ne sadrzi nikakve aditive ,konzervanse ,boje ,glutene,secere ,mleko i slicno !
Ipak probacu na ovoj dvojici pa ako ne bude retke stolice dacu i mozda jednom u dve nedelje i Boletu cisto zbog naziva " Immunomer"!A da sory Pedja hvala na komentaru,pozzz Bole i Nesa  sunny  sunny
Nazad na vrh Ići dole
nesa151

nesa151


Muški Broj poruka : 843
Godina : 80
Lokacija : Sr.Kamenica-Novi Sad
Datum upisa : 16.05.2011

Koje omega 3 kapsule da kupim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje omega 3 kapsule da kupim?   Koje omega 3 kapsule da kupim? EmptyPet Maj 16, 2014 9:07 am

Ja ocekivao da ce se mozda jos neko javiti sa savetom sem Pedje ali izgleda da forumasi nemaju iskustva sa ovakvim ribljim masnocama jer i Ajkula je mislim Riba! king
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Koje omega 3 kapsule da kupim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje omega 3 kapsule da kupim?   Koje omega 3 kapsule da kupim? EmptyPet Maj 16, 2014 10:51 am

Nesho ako nema specifikacije ne znam sta bih rekla, nasim psima su potrebne dodatno samo Omega 3 masnoce a ajkulino ulje koliko sam ja informisana, (doduse povrsno kada je ulje te ribe u pitanju) se ne uzima zbog njega vec zbog navodno antikancerogenog dejstva(koje nije dokazano) i podizanje imuniteta. Ako se pas dobro i prirodno hrani, kao Bole, nema potrebe dizati imuni sistem, bar ja tako mislim iako se slazem da im nece skoditi po neka od tih kapsula povremeno mada iskreno ja ne vidim razlog jer im je uvek bolje dati cistu Omega 3 Wink
Nazad na vrh Ići dole
nesa151

nesa151


Muški Broj poruka : 843
Godina : 80
Lokacija : Sr.Kamenica-Novi Sad
Datum upisa : 16.05.2011

Koje omega 3 kapsule da kupim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje omega 3 kapsule da kupim?   Koje omega 3 kapsule da kupim? EmptyPet Maj 16, 2014 6:43 pm

OK1
Ljiljo hvala na komentaru i ja sam u nedoumici bio sto se tog ulja tice i mislim da i pored toga sto je bilo besplatan dodatak uz C vitamin da ja njega lepo odlozim i ne cackam djavola!
Bole se hrani raznovrsno kuvanom hranom ,ne linja ce nema problema sa dlalom i kozom tako da ce ostati na dosadasnjem rezimu ishrane i dodataka/vit.C,omega3,i Kurkuma /u hranu .
Ali eto mislio sam da je ipak vise misljenja kompetentnije nego samo m oje!pozzzz od Boleta i Nese  sunny
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Koje omega 3 kapsule da kupim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje omega 3 kapsule da kupim?   Koje omega 3 kapsule da kupim? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Koje omega 3 kapsule da kupim?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Koje je vasa prica ?
» recite mi molim vas koje su ovo boje
» Omega 3 anketa

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Baza lekova i ostalih preparata-
Skoči na: