Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
PLASLJIVI SHAR PEI EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
PLASLJIVI SHAR PEI EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
PLASLJIVI SHAR PEI EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
PLASLJIVI SHAR PEI EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
PLASLJIVI SHAR PEI EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
PLASLJIVI SHAR PEI EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
PLASLJIVI SHAR PEI EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
PLASLJIVI SHAR PEI EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
PLASLJIVI SHAR PEI EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
PLASLJIVI SHAR PEI EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 PLASLJIVI SHAR PEI

Ići dole 
+9
neron
Dacha
bosancic90
nesa151
PAŠA
JohnnyBlack
Murphypei
Croft
matejaiogi
13 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
matejaiogi




Muški Broj poruka : 18
Godina : 42
Lokacija : Vranje
Datum upisa : 30.03.2014

PLASLJIVI SHAR PEI Empty
PočaljiNaslov: PLASLJIVI SHAR PEI   PLASLJIVI SHAR PEI EmptyČet Apr 03, 2014 6:56 pm

Pozdrav dustvo, ovako stoje stvari,moj ljubimac je u sedmom mesecu,i cini mi se da ima ozbiljan problem ili ja ne znam sa njim.
Ovako je zdrav sto se tice koze usiju,ociju...ali je previse uplasen,krece se u radijusu metar sa metar gde ga postavis,u korpu za spavanje jedva udje i izadje,sve radi sa debelim oprezom,repom retko kad da mase,stalno je spusten,a najveci problem je povodac,kad njega stavim ukopa se ko da je zabetoniran,a istepenica se plasi,ma izgleda da se plasi svega. Pre nego sto sam ga uzeo bio je skroz drugaciji,igrao se po dvoristu sa sestrom bas je bio veseo,prema meni malo rezervisan ali sam smatrao da ce se navici. Ova situacija me bas brine,molim vas pomozite ako ima pomoci ili ga vracam
Nazad na vrh Ići dole
Croft

Croft


Ženski Broj poruka : 213
Godina : 35
Lokacija : Nis
Datum upisa : 31.10.2013

PLASLJIVI SHAR PEI Empty
PočaljiNaslov: Re: PLASLJIVI SHAR PEI   PLASLJIVI SHAR PEI EmptyČet Apr 03, 2014 9:31 pm

izvini nisam razumela, kada si uzeo psa sada ili kao stene ? koliko dugo to traje ?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

PLASLJIVI SHAR PEI Empty
PočaljiNaslov: Re: PLASLJIVI SHAR PEI   PLASLJIVI SHAR PEI EmptyČet Apr 03, 2014 9:47 pm

Prebacio sam temu u deo Dresura.

Šar-pej je uglavnom nepoverljiv pas prema strancima, posebno ako nije imao puno kontakta sa različitim ljudima kada je odrastao i ako ne nosi u genima to da voli sve. Ne znam da li si spreman da radiš sa njim? Definitivno takvo ponašanje će da potraje dok ne stekne poverenje i dok se ne navikne na novo okruženje. Jel' nisi primetio da je toliko nepoverljiv kad si ga preuzimao? Npr. moja starija ženka će prići strancu, ali neće dozvoliti da je pomazi na prvu osim ako nije baš neko ko joj se dopada i ona bi imala problem u nepoznatom okruženju, dok je mlađa ženka nasledila potpuno drugačiji karakter i ona se oduševljava svima i svi mogu da je gnjave i maze, bez problema odlazi sa stancima. Nije ovo nerešiva stvar, ali mora da se radi sa psom i to veoma oprezno uz gomilu nagrađivanja i pozitivnih metoda, ništa na silu jer šar-pej zna ozbiljno da se pobuni kada se nađe u bezizlaznoj situaciji. Ovo sad zavisi od tebe i ukućana, znam da si napisao da imaš i malu decu ne znam koliko ćeš moći sve to da uskladiš, ali nije nešto što je nemoguće.
Nazad na vrh Ići dole
Croft

Croft


Ženski Broj poruka : 213
Godina : 35
Lokacija : Nis
Datum upisa : 31.10.2013

PLASLJIVI SHAR PEI Empty
PočaljiNaslov: Re: PLASLJIVI SHAR PEI   PLASLJIVI SHAR PEI EmptyČet Apr 03, 2014 9:58 pm

tek sad vidim, ti si se interesovao ovde oko kupovine, izvini moja greska.... moje misljenje je da ce mu trebati vremena dok se navikne na vas, vi tek trebate da steknete poverenje jedan u drugoga.... poznanica je uzela sar peja muzjaka sa 5 meseci i nije imala nikakvih problema, cak joj je bilo lakse mnogo... neka te posavetuju clanovi foruma kako i sta, pokusaj sa nagradama , tipa krenite niz stepenice pa mu stavi poslasticu da krene, pa cim se spusti niz prvi stepenik daj mu je, i tako sve postepeno.
Nazad na vrh Ići dole
matejaiogi




Muški Broj poruka : 18
Godina : 42
Lokacija : Vranje
Datum upisa : 30.03.2014

PLASLJIVI SHAR PEI Empty
PočaljiNaslov: Re: PLASLJIVI SHAR PEI   PLASLJIVI SHAR PEI EmptyČet Apr 03, 2014 9:58 pm

Imam volje da ga sredim,evo vec od kako sam poslao prvu poruku vec se oslobodio,trckara po kuci,izlazi na terasu,dok danas se vrteo samo u krug,sto znaci da je dovoljno jer je tek 24h kod mene,i veoma je miran,bas je pravi slatkis..
Evo i prvih rezultata,popiskio se i pokakio na terasu,od juce nikako nista,ma neka je, samo cu morati da ga naviknem drugacije,ali ne znam kako,mada imam dobar teren za njegov wc
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

PLASLJIVI SHAR PEI Empty
PočaljiNaslov: Re: PLASLJIVI SHAR PEI   PLASLJIVI SHAR PEI EmptyČet Apr 03, 2014 10:05 pm

Odlično. Evo gore savet za stepenice, isto bih i ja preporučio. Za povodac zakači mu prvo ogrilu i pusti ga da šeta sa njom po kući, pa onda dodaj povodac, ali to baš kad se smiri, pa ga pusti da ga vuče po kući da se navikne. Sve to uz nagrade. Dobro je da je izašao u wc na terasu, oni su verovatno među najčistijim rasama koje postoje i retko će obaviti išta unutra. Moje imaju najmanje 3 šetnje u toku dana tako da bi ga najmanje 3 puta trebalo puštati napolje da ide da obavi svoje potrebe. Jednom kad nađe mesto za vršenje nužde tu će ići stalno, uglavnom su takvi.
Nazad na vrh Ići dole
matejaiogi




Muški Broj poruka : 18
Godina : 42
Lokacija : Vranje
Datum upisa : 30.03.2014

PLASLJIVI SHAR PEI Empty
PočaljiNaslov: Re: PLASLJIVI SHAR PEI   PLASLJIVI SHAR PEI EmptyČet Apr 03, 2014 10:33 pm

Ma iso bi on i van terase nego stepenice,ali polako.
Evo sad mi je prisao vrteci repic,grickao mi je ruku i sam pruzio sapicu,ovo mi je skroz promenilo raspolozenje,bukvalno u dva sata totalni preokret.
Sad sam ga namamio u korpu naterao ga da sedne i nagradio ga granulama...evo ga vec se namestio da spava...ovo je po meni i vise od normalnih rezultata
Nazad na vrh Ići dole
JohnnyBlack

JohnnyBlack


Muški Broj poruka : 36
Godina : 39
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 27.03.2013

PLASLJIVI SHAR PEI Empty
PočaljiNaslov: Re: PLASLJIVI SHAR PEI   PLASLJIVI SHAR PEI EmptySub Apr 05, 2014 9:51 am

Sasvim je normalno za pas koji je promijenio okolinu da se svega plaši. Sumo kad je došla bojala svega, npr. onaj metalni otirač za cipele ispred ulaza u zgradu joj je bio strašan sve dok nije vidjela da ja na njemu čvrsto stojim i da imam hranu u ruci. Onda je zaboravila na strah Smile Tako je bilo sa svime: stepenicama, liftom, vratima od lifta... Samo joj polako i strpljivo pokaži da se nema čega bojati. Nemoj ništa na silu. 

Ja imam sreće da Sumo sve hoće za hranu, mislim da bi ju mogao naučiti da balansira na repu za poslasticu Smile Ako je i tvoj takav bit će ti lako da ga navikneš na sve.
Nazad na vrh Ići dole
matejaiogi




Muški Broj poruka : 18
Godina : 42
Lokacija : Vranje
Datum upisa : 30.03.2014

PLASLJIVI SHAR PEI Empty
PočaljiNaslov: Re: PLASLJIVI SHAR PEI   PLASLJIVI SHAR PEI EmptySub Apr 05, 2014 2:05 pm

Isto je i sa mojim, svaki prelaz mu je sumnjiv, mada je već bolje, počeo je polako i sa decom da se igra, ali opet sve sa rezervom, gricka ruku i mase repom. Jedino na stepenicama nikako da stane, ne pomaže ni hrana
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

PLASLJIVI SHAR PEI Empty
PočaljiNaslov: Re: PLASLJIVI SHAR PEI   PLASLJIVI SHAR PEI EmptySub Jul 19, 2014 9:31 pm

Da li je normalno da pas odjednom počne da se plaši nekih stvari i drugačije da reaguje.
Sasvim je razumljivo da se plaši grmljavine i petardi i to je ok ali više ne laje na druge pse - ponekad cvili. Malopre sam htela da prodjem sa njim pored dečaka na biciklama koji su stajali i poznaje ih to su nam komšije Paša se ukopao u mestu i samo me onako tužno gleda....čim nešto lupi napolju ili se upali alarm on se pokupi i ode u sobu ili hodnik..mnogo me to brine.
Nazad na vrh Ići dole
nesa151

nesa151


Muški Broj poruka : 843
Godina : 80
Lokacija : Sr.Kamenica-Novi Sad
Datum upisa : 16.05.2011

PLASLJIVI SHAR PEI Empty
PočaljiNaslov: Re: PLASLJIVI SHAR PEI   PLASLJIVI SHAR PEI EmptyNed Jul 20, 2014 9:24 am

scratch Alarm je uzrok !Istraumirao ga je do besvesti !E sad ako hocete da ga lecite od tog straha a nestace i drugi strahovi ,izvedite ga napolje i u narednih sedam dana ukljucite alarm vrlo kratko ,budite sa njim i hrabrite ga mazenjem (nikako da bude u kuci ako je alarm ukljucen  jer moj Bole se jedno vreme posle alarma  plasio i mobilnog kad pisti da je prazan i ako je noc evo ga na krevet i dok ne iskljucim ili stavim na punjenje nema mira).
To je moje iskustvo sa alarmom i mobilnim .I mogu vam reci da je sad prgaviji nego pre ali samo u mom prisustvu ,dok kad nisam sa njim samo laje i ulazi u kucu "da pita sto ne izlazimo" hehe
Nazad na vrh Ići dole
nesa151

nesa151


Muški Broj poruka : 843
Godina : 80
Lokacija : Sr.Kamenica-Novi Sad
Datum upisa : 16.05.2011

PLASLJIVI SHAR PEI Empty
PočaljiNaslov: Re: PLASLJIVI SHAR PEI   PLASLJIVI SHAR PEI EmptyNed Jul 20, 2014 9:26 am

A dana ulici pa morate mu naci "slabu tacku" /tapsanje ,mazenje ili po grudima sa prednje strane potapsati) da oseti i vasu zastitu i sto cesce izvoditi napolje medju svet jedno petnestak dana zaredom !
pozzz Bole i Nesa  Basketball  sunny
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

PLASLJIVI SHAR PEI Empty
PočaljiNaslov: Re: PLASLJIVI SHAR PEI   PLASLJIVI SHAR PEI EmptyNed Jul 20, 2014 12:19 pm

PAŠA ::
Da li je normalno da pas odjednom počne da se plaši nekih stvari i drugačije da reaguje.
Sasvim je razumljivo da se plaši grmljavine i petardi i to je ok ali više ne laje na druge pse - ponekad cvili. Malopre sam htela da prodjem sa njim pored dečaka na biciklama koji su stajali i poznaje ih to su nam komšije Paša se ukopao u mestu i samo me onako tužno gleda....čim nešto lupi napolju ili se upali alarm on se pokupi i ode u sobu ili hodnik..mnogo me to brine.

Petarde i grmljavinu misllim da nikada nećeš rešiti, Kalla praktično umire kad zvekne petarda, kad zagrmi izgubi se, ali daleko manje nego za petarde. To sam gledao na mnogim grupama i forumima i nisam video nijednog psa kod kojeg je to postalo blaže, jedino sam naleteo na komentare da kad su stariji i malo nagluvi blaže reaguju, logično jer ne čuju. Very Happy E sad, strah koji se javi iznenada od nečega, kao i sve promene ponašanja mogu imati dva razloga jedan je neprijatno iskustvo koje povezuje sa tim, a drugi je neko skriveno zdravstveno stanje. Često poremećaj rada tiroide ume da pravi probleme u ponašanju.
Ja bih za ovo ostalo pokušao isto ovo što kaže nesa151, stvaranje pozitivne asocijacije, skretanje pažnje i nagrađivanje ostvarivanja kontakta sa vodičem. Imali smo mi ovde u naselju slučaj rota koji nije hteo da prođe pored gomile drva. Takođe, prevazilaženje psihičke prepreke u prisustvu još jednog psa ume dosta da pomogne, Kalla se često oslanja na Bellu kada nije sigurna u nešto, mada ona realno nema nekih strahova osim petardi i gromova, ali je sigurnija da priđe nečemu ukoliko prilazi sa još jednim psom. Ukoliko mu se javljaju nagle promene ponašanja ja bih prekontrolisao rad tiroide čisto da budem siguran da je sve u redu.
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

PLASLJIVI SHAR PEI Empty
PočaljiNaslov: Re: PLASLJIVI SHAR PEI   PLASLJIVI SHAR PEI EmptyPon Jul 21, 2014 9:51 am

Moguće je da je alarm u pitanju jer baš tako i reaguje i na mobilni telefon, kad prodje motor ili avion (mi smo na trasi za sletanje pa stalno proleću Smile )
Što se tiče bicikli ja sam ga uvek sklanjala jer sam poznavala psa koji je jurio za biciklistima i nije prijatno uopšte, a pre neki dan su neki drugi klinci jurili na nas i oko nas na biciklma i on se tu malo uplašio, možda zato nije hteo da prođe pored.
Ovo za buku neznam kako da rešim jer je on par sati sam dnevno i verovatno se tad nešto i dogodilo pa se uplašio, sinoć sam bila na terasi sa njim i kad je prošao motor on je pobegao unutra bez obzira što sam ga mazila i hrabrila.
Nema naglih promena raspoloženja Peđa on je oduvek bio baš oprezan ali sad preteruje Smile
Idemo mi ujutru na jezero pa ćemo da plivamo Very Happy neko na suvom a neko u vodi Smile
Hvala drugari  kiss
Nazad na vrh Ići dole
bosancic90

bosancic90


Muški Broj poruka : 46
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.11.2013

PLASLJIVI SHAR PEI Empty
PočaljiNaslov: Re: PLASLJIVI SHAR PEI   PLASLJIVI SHAR PEI EmptySub Okt 11, 2014 4:57 am

Ja imam veliki problem poslednjih nedelju dana, zguzvanac je poceo da mi se plasi cinija za vodu i za hranu, prilazi sa velikim oprezom i kad promenim lokaciju cinija i sve isto je, nece nekad ni da jede iz cinije za hranu, vodu pije ali sa vrlo velikim strahom i ne znam kako to da resim ...
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Dacha


Muški Broj poruka : 825
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2010

PLASLJIVI SHAR PEI Empty
PočaljiNaslov: Re: PLASLJIVI SHAR PEI   PLASLJIVI SHAR PEI EmptySub Okt 11, 2014 5:14 am

Bosancic 90.   Pretpostavljam da ima metalne cinije, promeni cinije,uzmi plasticne i vidi kako ce onda.  To nije nista cudno, znam dosta slucajeva gde psi nece iz metalne.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
bosancic90

bosancic90


Muški Broj poruka : 46
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.11.2013

PLASLJIVI SHAR PEI Empty
PočaljiNaslov: Re: PLASLJIVI SHAR PEI   PLASLJIVI SHAR PEI EmptySub Okt 11, 2014 5:50 am

Za hranu je rosvajna cinija a za vodu je keramicka, probacemo i to promenicu obe cinije pa da vidim sta ce onda da se desi Smile hvala na savetu Smile ...
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

PLASLJIVI SHAR PEI Empty
PočaljiNaslov: Re: PLASLJIVI SHAR PEI   PLASLJIVI SHAR PEI EmptyNed Okt 12, 2014 11:37 am

Meni Neron ima obe metalne posude. Jednom sam mu vodu sipala u posudu za hranu, jer smo bili u gostima, pa me mrzelo da idem vani po onu za vodu.. Gospodin nije hteo da pije vodu, stao i gleda me kao tele hehe Dok nisam donela odgovarajucu posudu , ni makac Smile
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

PLASLJIVI SHAR PEI Empty
PočaljiNaslov: Re: PLASLJIVI SHAR PEI   PLASLJIVI SHAR PEI EmptyNed Okt 12, 2014 10:03 pm

hehe hehe hehe
Imamo i mi jednog Nerona u kući  smeh jednom sam slučajno zamenila mesta činijama i on je kukao jer je bio žedan a nema vode  Very Happy a činija sa vodom pored, ja zamenim i sve ok.

Možda da postaviš neku tkaninu ispod činija ako su na podu, Paša isto neće da jede ako činija škripi kada je pomera  Wink
Nazad na vrh Ići dole
bosancic90

bosancic90


Muški Broj poruka : 46
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.11.2013

PLASLJIVI SHAR PEI Empty
PočaljiNaslov: Re: PLASLJIVI SHAR PEI   PLASLJIVI SHAR PEI EmptySub Okt 18, 2014 6:10 am

Ja prosto ne znam vise sta da radim, sve sam probao i tkanina ispod i nove cinije ali nista ne pomaze, jedino kad istresem iz cinije sve pojede Very Happy omlati sa uzivanjem Smile ...
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

PLASLJIVI SHAR PEI Empty
PočaljiNaslov: Re: PLASLJIVI SHAR PEI   PLASLJIVI SHAR PEI EmptySub Okt 18, 2014 11:59 am

Pa nista Smile neka jede sa neke ravne tacne, i moji najvise vole da jedu sa poda ili velike tacne i to sa iste gomile svi!
Nazad na vrh Ići dole
bosancic90

bosancic90


Muški Broj poruka : 46
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.11.2013

PLASLJIVI SHAR PEI Empty
PočaljiNaslov: Re: PLASLJIVI SHAR PEI   PLASLJIVI SHAR PEI EmptyNed Okt 19, 2014 6:48 am

Pa to mi jedino ostaje tako je sad vec par dana, vidim da joj ne smeta, kad je prasica moja Smile
Nazad na vrh Ići dole
>>>Bak<<<




Ženski Broj poruka : 3
Godina : 48
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 29.10.2015

PLASLJIVI SHAR PEI Empty
PočaljiNaslov: Re: PLASLJIVI SHAR PEI   PLASLJIVI SHAR PEI EmptyČet Okt 29, 2015 4:03 pm

Pozdrav, imamo problem sa kucom. Bak ima 4 meseca, ali se preterano plasi drugih kuca. Kad ga izvedemo u setnju ponasa se kao i svaki drugi pas, ali kada pridje druga kuca(bilo koje velicine ili uzrasta), Bak krene toliko da cvili i bezi da ljudi pomisle kao da neko kolje.Ukoce mu se zadnje noge, rep podvije izmedju nogu i samo bezi. Uopste nije kao svi psi, da hoce da se igra sa drugim kucama ili da trci.Dobili smo ga sa mesec i po dana, u kuci se ponasa potpuno normalno. Jel imate neki savet kako da ga oslobodim tog straha, i koje metode da primenim.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

PLASLJIVI SHAR PEI Empty
PočaljiNaslov: Re: PLASLJIVI SHAR PEI   PLASLJIVI SHAR PEI EmptyČet Okt 29, 2015 9:08 pm

welcome
Fali mu malo socijalizacije iz legla mesec i po je taman period kada se oni rangiraju u leglu i kada ih kuja uči ponašanju. Ali ovo nije nerešiva situacija. Šar-pejevi su često individualci, u smislu da će pre izabrati društvo ljudi nego društvo pasa, mada ne mora da bude pravilo. Bitno je da se oslobodi straha. Probajte da mu pronađete granicu na kojoj je siguran kada su drugi psi blizu, tada ga nagradite pa onda svaki sledeći put smanjujte radaljinu. Ukoliko primetite da se prepao vratite se na prethodnu sigurnu razdaljinu. Malo traje ovaj proces, ali je super. Takođe nije loše ukoliko možete da nađete psa u šetnji koji je odrastao i stabilan i koji će moći da mu pomogne da prebrodi strah. Ja obično ljudima sa štencima u naselju pustim Bellu, mlađu ženku pa ona priđe štenetu, ako se štene i uplaši ona ne reaguje nego onjuši i ode. Nakon nekoliko puta svi štenci se opuste.
Nazad na vrh Ići dole
>>>Bak<<<




Ženski Broj poruka : 3
Godina : 48
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 29.10.2015

PLASLJIVI SHAR PEI Empty
PočaljiNaslov: Re: PLASLJIVI SHAR PEI   PLASLJIVI SHAR PEI EmptyČet Okt 29, 2015 10:46 pm

Murphypei ::
welcome
Fali mu malo socijalizacije iz legla mesec i po je taman period kada se oni rangiraju u leglu i kada ih kuja uči ponašanju. Ali ovo nije nerešiva situacija. Šar-pejevi su često individualci, u smislu da će pre izabrati društvo ljudi nego društvo pasa, mada ne mora da bude pravilo. Bitno je da se oslobodi straha. Probajte da mu pronađete granicu na kojoj je siguran kada su drugi psi blizu, tada ga nagradite pa onda svaki sledeći put smanjujte radaljinu. Ukoliko primetite da se prepao vratite se na prethodnu sigurnu razdaljinu. Malo traje ovaj proces, ali je super. Takođe nije loše ukoliko možete da nađete psa u šetnji koji je odrastao i stabilan i koji će moći da mu pomogne da prebrodi strah. Ja obično ljudima sa štencima u naselju pustim Bellu, mlađu ženku pa ona priđe štenetu, ako se štene i uplaši ona ne reaguje nego onjuši i ode. Nakon nekoliko puta svi štenci se opuste.
Hvala na savetu, krecemo od sutra da primenjujemo  Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





PLASLJIVI SHAR PEI Empty
PočaljiNaslov: Re: PLASLJIVI SHAR PEI   PLASLJIVI SHAR PEI Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
PLASLJIVI SHAR PEI
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Shar-pei
» Shar-pei - 24h
» Shar Pei sam u stanu
» Slike Shar pei-a
» Kupovina shar pei-a

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Dresura-
Skoči na: