Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Lose ponasanje. - Page 2 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Lose ponasanje. - Page 2 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Lose ponasanje. - Page 2 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Lose ponasanje. - Page 2 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Lose ponasanje. - Page 2 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Lose ponasanje. - Page 2 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Lose ponasanje. - Page 2 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Lose ponasanje. - Page 2 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Lose ponasanje. - Page 2 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Lose ponasanje. - Page 2 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Lose ponasanje.

Ići dole 
+8
Buda
Dzoica
neron
unaltraina
thealimovic
Murphypei
Vladica
dule891
12 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Dzoica

Dzoica


Broj poruka : 144
Godina : 35
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 16.08.2011

Lose ponasanje. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lose ponasanje.   Lose ponasanje. - Page 2 EmptySre Apr 25, 2012 10:45 am

To njuskanje i obiljezavanje teritorije je normalno,to svaki pas radi ne samo shar pei. Psi imaju najbolje izrazeno culo mirisa i prema njemu se i vode,i obiljezavaju teritorije po principu koji pas visocije piski na tipa banderi taj je u prednosti. Pa u nasem dvoristu Dzoi kad obavi malu nuzdu Atos odma onjusi i na potpuno isto mjesto obavi nuzdu i on. Tako da to i nije problem. Meni je to njuskanje preslatko,kad ova pljosnata njuska ide parkom i ne zna gdje ce prije da onjusi. Kao muva bez glave Laughing Ako on to voli da radi,ja to prihvatam.
Dzoi pored svih setnji i svakodnevnih vjezbanja komandi i dalje na DODJI rijetko dodje,ali kad podviknem STANI onda se ukopa u mjestu. To mi je nekako najbitnije kad je bez povodca. To smo naucili jos kad je bio mali,setajuci sa povodcem kad ja stanem kazem mu STANI i zategnem povodac da ne moze da ide dalje i morao je i on stati. Bas brzo je ukapirao sta to znaci. Ranije je uvjek trcao za drugim psima,sad sve manje,podje onjusi se sa tim nekim i odma se vrace svom njuskanju parka.
U poslednjih par dana ga uhvati ludilo,da uvece oko 10,11 sati uzme svoju igrackicu i mi mu je bacamo kroz kucu on trci za njom i donosi je. Moze tako po 2 sata,dok to napolju oce rijetko. Jedino ako ja trcim,trci i on za mnom.
Nisu to neki problemi niti lose ponasanje,to je njihov karatkter koji nam se svidja.
Nazad na vrh Ići dole
dule891

dule891


Muški Broj poruka : 36
Godina : 30
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 09.12.2011

Lose ponasanje. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lose ponasanje.   Lose ponasanje. - Page 2 EmptySre Apr 25, 2012 9:03 pm

Ma znam citao sam o tome da su to KRALJEVSKI PSI ali me nekad istera iz takta to njegovo ponasanje.Popenim sto se kaze.. U pravu ste sve znam i ja da budem nekad mnogo tvrdoglav i da ne slusam tipa majku ili teram po svome i uvek se setim njega kad me tako ne slusa i vidim kako je drugima kad je meni tako sa njim.. Isti smo ..Smile)) Hvala vam na odgovorima..Smile) Marphy to da Marfi ne odvraca pogled od tebe to je nesto sto bi ja najvise zeleo da ga naucim a ne znam kako .. Moracu da prostudiram malo.. Da ste u pravu da su tvrdoglavi jeste , ja do sad nisam video u zivotu psa koji se ponasa kao malo dete ili odrasto covek.. Jedva cekam da prodje ovaj period .. Jaaaoj jos sad krpelji i buve stizu, vec sam izvukao 2..Smile) A linjanju nikad kraja , ne linja se mnogo ali ima par pecata po ledjima na kojima je vec pocela dlaka odavno da raste, mislim da je to dobro Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Lose ponasanje. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lose ponasanje.   Lose ponasanje. - Page 2 EmptySre Apr 25, 2012 9:16 pm

Marphy je bio takvog karaktera i uz rad to se moglo, ako ti pas nema to u sebi, nikada nece biti toliko skoncentrisan na tebe. Smile Svi su razliciti, postoje neki univezalni saveti ali sustina je da moras pronaci ono sto "pali" kod tvog psa da bar delimicno ako ne potpuno postignes ono sto bi ti zeleo i ocekujes od njega, Nije jednostavno sa Shar Pei psom i vrlo cesto jako tesko pa cak i gotovo nemoguce ga naterati da radi ono sto ne zeli i bude poslusan po nekim nasim kriterijumima.Shar Pei je to Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Lose ponasanje. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lose ponasanje.   Lose ponasanje. - Page 2 EmptySre Apr 25, 2012 9:43 pm

Dule, ono što nisam gore napisao, taj isti Marfi se u šetnji sa mojom sestrom ponašao potpuno drugačije. Dve ličnosti u jednom psu hehe Bilo je situacija kad je zimi vukao na leđima Zoricu dok je trčao preko njiva Smile Njih dve su ga retko ili skoro nikad puštale slobodnog, dobra stvar je bila što je generalno ignorisao sve pse i mačke, ali je voleo da ide svojim putem i "miriše cveće" kako ja volim da kažem.
Jedino što mogu da ti savetujem je da provodiš što više vremena sa njim i probaš da izgradiš dobru vezu sa psom, ako to uspeš dresura je bespotrebna jer je to tada pas koji čita misli svom vlasniku, namerno kažem svom vlasniku jer se obavezno vežu za jednu osobu. Smišljaj mu igrice i razne testove, kako on testira tebe sada tako i ti testiraj njega, videćeš shar-pei voli kada je vlasnik domišljat. Wink
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

Lose ponasanje. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lose ponasanje.   Lose ponasanje. - Page 2 EmptySre Apr 25, 2012 10:07 pm

Eto,dobio si dobre savete sto se dresure tice...a ja bih se samo osvrnula na deo o krpeljima (izvinjavam se na off topic-u)...Pozabavi se malo vise zastitom od tih gamadi,mogu biti jaaako opasni...Imas dosta toga ovde na forumu Very Happy
Pozz za tebe i Cara Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
dule891

dule891


Muški Broj poruka : 36
Godina : 30
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 09.12.2011

Lose ponasanje. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lose ponasanje.   Lose ponasanje. - Page 2 EmptySre Apr 25, 2012 11:58 pm

Okej radim dosta sa njim setamo se cesto, naravno kad imam vremena... Hvala vam na savetima. Hocu naravno vec sam proocitao sve .. A, moji su prikljucili kablovsku pa na National Geographic-u ima emisija ''Saptac psima'' vodi je Cezar tako se zove lik, bavi se raznim psima i resavanjem njihovih problema itd.. Mnogo je dobra i bas sam se setio kad je Marfi napisao za sestru da vuce kada je sa njom itd i bas je bila prica o tome da vlasnik tj taj koji vodi psa u setnju, njime se bavi, mora imati i usresredjivati posebnu energiju i posebna osecanja na psa jer oni sve osecaju i ako vide da si iole popustljiv ili previse osecajan ili uplasen terace po svome.. Kada ga setam uvek se setim ove price i pokusavam da oponasam ono iz emisije.. Vredi pogledati Smile)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Lose ponasanje. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lose ponasanje.   Lose ponasanje. - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Lose ponasanje.
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Ponasanje sa drugim psima
» HITNOOOO!!! STENCE JE LOSE! IMA PECATE PO KOZI I TEMPERATURU

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Dresura-
Skoči na: