Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...

Ići dole 
+3
nesa151
Murphypei
ma ja
7 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
ma ja

ma ja


Ženski Broj poruka : 60
Godina : 38
Lokacija : Posušje
Datum upisa : 27.03.2012

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... Empty
PočaljiNaslov: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... EmptyUto Mar 27, 2012 8:43 am

Mrga ima 9 mjeseci i prije 10-ak dana sam primjetila kako mu se na gornjem dijelu trbuha, točnije na spoju izmedju prednjih nogu i trbuha (pazuh), prorijedila dlaka čak se vidi i koža. dlaka ne opada u flekama nego jednostavno se prorijedila.... kao da mu trbuh ćelavi Smile to prorijeđivanje je krenilo i prema unutarnjem dijelu prednjih nogu al tu je dlaka samo postala žuća od ostale... tako i na ušima. ne znam jel to normalna pojava s obzirom na vrućinu il je to ipak nesto loše pa vas molim za koji savjet.

skuzila sam da se nekad i češe... koža joj nema nikakve kraste niti se peruta vec je mekana...


Nova sam na forumu pa nisam stigla sve pregledati mozda več postoji zopic na ovu temu, al hitno mi je
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... EmptyUto Mar 27, 2012 9:11 am

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... 466478

Verovatno priprema za prvo, veliko, linjanje. Wink Na prevojima i kod ušiju dlaka je inače malo ređa, a posebno kad krene linjanje. Dok nema promena na koži sve je ok. Samo treba paziti na imunitet i dobro hraniti psa jer se obično u tim periodima desi da se organizam malo izgubi.

P.S. Može tema u Upoznajmo se sa slikama da vidimo novog zgužvanog člana Wink


Poslednji izmenio Murphypei dana Uto Mar 27, 2012 9:32 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
nesa151

nesa151


Muški Broj poruka : 843
Godina : 80
Lokacija : Sr.Kamenica-Novi Sad
Datum upisa : 16.05.2011

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... EmptyUto Mar 27, 2012 9:30 am

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... 466478 Ne brini pocelo mu je linjanje a i drma ga pubertet .Bar sam ja imao to iskustvo.A moze da se desi i da si mu promenio nacin ishrane -opet licno iskustvo sa mojim Boletom u tom periodu .sunny
Nazad na vrh Ići dole
ma ja

ma ja


Ženski Broj poruka : 60
Godina : 38
Lokacija : Posušje
Datum upisa : 27.03.2012

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... EmptyUto Mar 27, 2012 11:39 am

hvala vam puno vec sam bila luda od brige... mislim pretpostavljala sam da je zbog vrucine al opet ... a tu kod nas imamo nekog zovi veterinara pa sam vec smisljala gdje cu ju odvest Smile

jel to linjanje tako svake godine ili je ovo prvo posebno ?? kuda ce sve izgubit dlaku? nisam nikad vidjela pa ne znam kako to treba izgledat ? i do kud se ne trebam brinuti Smile

budem stavila slike novog člana :=)
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... EmptyUto Mar 27, 2012 12:56 pm

Prvo je uvek posebno. Tad uglavnom izgledaju najgore posebno horsići. Kao što rekoh problem kod prvog linjanja nastane kada padne imunitet koji je već pred izazovom, ukoliko do toga ne dođe uglavnom prođu uz čuperke i gubljenje dlake i vremenom sve dođe na svoje mesto. Nije svako linjanje takvo, kasnije se linjaju sasvim normalno čak i manje nego neke druge rase. Briga samo ukoliko se pojave pečati i promene na koži tad može da se radi o nekoliko stvari koje se mogu dodatno iskomplikovati hijaluronozom.
Nazad na vrh Ići dole
ma ja

ma ja


Ženski Broj poruka : 60
Godina : 38
Lokacija : Posušje
Datum upisa : 27.03.2012

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... EmptyUto Mar 27, 2012 1:09 pm

a jel mu trebam dadati nesto posebno u ishranu u ovom periodu da mu pojačam imunitet?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... EmptyUto Mar 27, 2012 1:12 pm

Uvek savetujem da se svim shar-peievima dodaju omega 3 perle, vitamin C sa produženim dejstvom (500mg dnevno) i kurkuma začin onako na vrh noža. To je uglavnom ono što pomaže kompletnom organizmu.
Nazad na vrh Ići dole
ma ja

ma ja


Ženski Broj poruka : 60
Godina : 38
Lokacija : Posušje
Datum upisa : 27.03.2012

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... EmptyUto Mar 27, 2012 1:17 pm

a gdje to mogu kupit jel ima u običnim prodavnicama ili treba ici u neku bas specijalnu? jer ja sam u malom mjestu tako da ne znam koliko su mi dostupni svi ti preparat....

i sta je uopće kurkuma začin? Smile Rolling Eyes

Nazad na vrh Ići dole
ma ja

ma ja


Ženski Broj poruka : 60
Godina : 38
Lokacija : Posušje
Datum upisa : 27.03.2012

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... EmptyUto Mar 27, 2012 1:19 pm

i jel mi mozes navest proizvodjaca za perle i vitamin c da mi je lakse potrazit... ili ih ima od vise proizvodjača?

gnjavim al sta cu, tek sam pocetnik
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support
rugievithus


Muški Broj poruka : 1561
Godina : 41
Lokacija : 13. galaksija 2. međuplanetarnog sistema
Datum upisa : 25.08.2010

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... EmptyUto Mar 27, 2012 1:55 pm

Kurkuma je začin koji se koristi u ishrani. Ja pronalazim u Interex-u na odjelu začina ili zdrave ishrane (ne znam tačno) pa vjerujem da ima u svakom većem prodajnom centru. Proizvođač je Kotanyi. Bude pakovano u staklene bočice. To jedno pakovanje može da bude prilično dugo i košta oko 3-4 KM (BiH).

Vitamin C i Omega 3 su Natural Wealth i uzimam ih u humanim apotekama. C vitamin je produženog dejstva (time release) 500 mg. Podjelim tu jednu tabletu u onolikoobrokoa koliko dajem. Bitno je da ostatak tablete vratiš u zatamljenu bočicu jer reaguje na svjetlost i gubi svojstva. Košta oko 25 KM bočica od 100 tableta.

Omega 3 je istog proizvođača. Sada mi se zadesila ta, a inače ima i jeftinijih. Ne znam proizvođača. Ove koje dajem su 1000 mg. Neki psi hoće čitavu perlicu al' ova moja neće, tako da je probušim i polijem po hrani koju odmah jede. Ne znam tačno koliko košta, ali mislim da je negdje kao i c vitamin istog proizvođača. Možda sam nešto pomješao.

Ako do sada nisi davala omegu, pazi kako će se ponašati stomak tj. kakva će stolica biti. Moja Nika je prilično loše reagovala i dobila trčkalicu. Pripazi malo na to.

Eto toliko...

I da... welcome Predstavi nam svog zgužvanca u Upoznajmo se.

Pozdrav iz Gradiške.
Mladen


Poslednji izmenio rugievithus dana Uto Mar 27, 2012 7:42 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
ma ja

ma ja


Ženski Broj poruka : 60
Godina : 38
Lokacija : Posušje
Datum upisa : 27.03.2012

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... EmptyUto Mar 27, 2012 2:01 pm

OK. kupit cu danas samo me još zanima kako da joj to dajem koliko sam skuzila vitamin c jedna tableta dnevno? jel to svaki dan tipa cijelu godinu il samo jedan period? a omegu 3? kako doziram i kako cesto ?
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support
rugievithus


Muški Broj poruka : 1561
Godina : 41
Lokacija : 13. galaksija 2. međuplanetarnog sistema
Datum upisa : 25.08.2010

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... EmptyUto Mar 27, 2012 2:15 pm

Sve troje daješ svaki dan. C vit produženog dejstva od 500 mg svaki dan. Razdjeliš tabletu u svaki obrok. Ja sam prije mrvio tabletu, al' sad dajem polovinu u komadu.

Omegu isto svaki dan. Ja sam za sada na jednoj perlici od 1000mg dnevno. Trebalo bi i više, al' njezin stomak još uvjek ne podnosi toliko. I ti kreni sa 1000 mg dnevno pa ćeš vidjeti kako će se ponašati.

Kurkumu isto svakodnevno. U jedan obrok, malo (na vrh noža)...

Nazad na vrh Ići dole
ma ja

ma ja


Ženski Broj poruka : 60
Godina : 38
Lokacija : Posušje
Datum upisa : 27.03.2012

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... EmptyUto Mar 27, 2012 2:20 pm

ok. svaki dan cijelu godinu? i kad bude skotna?
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... EmptyUto Mar 27, 2012 7:19 pm

To su suplementi koji ne smetaju,a i do tog perioda ima da proodje vreme, tako da ne brines Wink
Sve navedeno,citav zivot, za dobro zdravlje i lepu dlaku Smile
Nazad na vrh Ići dole
ma ja

ma ja


Ženski Broj poruka : 60
Godina : 38
Lokacija : Posušje
Datum upisa : 27.03.2012

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... EmptyUto Mar 27, 2012 8:27 pm

kupljeno i vec je pojela svoj prvi vitamin c Smile
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support
rugievithus


Muški Broj poruka : 1561
Godina : 41
Lokacija : 13. galaksija 2. međuplanetarnog sistema
Datum upisa : 25.08.2010

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... EmptyUto Mar 27, 2012 8:33 pm

Koji C ste uzeli?
Nazad na vrh Ići dole
ma ja

ma ja


Ženski Broj poruka : 60
Godina : 38
Lokacija : Posušje
Datum upisa : 27.03.2012

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... EmptyUto Mar 27, 2012 8:43 pm

od natural wealtha 500 mg s produzenim djelovanjem Smile taj je jedino i bio. i uzla sam i omega 3 isto od natural wealtha. al to sam mislila pocet davati sutra da vidim hoce li bit kakvih nuspojava na vitamin. sutra cu dati omegu 3 pa cu vidit jel ima reakciju i onda cu obe Smile

al ja sam dala cijelu tabletu odjedom... zamotala u salamu i mrga progutala... predebela je i ne mogu je prelomit ovako mi je lakse
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... EmptyUto Mar 27, 2012 9:09 pm

Nema potrebe ocekivati da odreaguje na vitamin c,on nikako ne moze da da nikakvu nuspojavu, a za omegu,pocni sa jednom,da ne odreaguje mekom stolicom. Vitamin c deli na pola i daji joj sa hranom,ako ne mozes da prelomis, zarezi nozem,pa ce se lakse slomiti (ili potrazi pomoc prijatelja Wink ) Svi suplementi koji su ti preporuceni idu na sa hranom, ne na prazan zeludac.
Nazad na vrh Ići dole
ma ja

ma ja


Ženski Broj poruka : 60
Godina : 38
Lokacija : Posušje
Datum upisa : 27.03.2012

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... EmptyUto Mar 27, 2012 9:12 pm

nema veze za svaki slucaj cu sutra dati omegu....

ma znam da mogu prerezat al nekako se bojim da joj ne bi pozaboravljala dati toliko komadica Smile jel mogu obe tablete odjednom s vremenom... nemogu joj toliko puta davati jest Smile
Nazad na vrh Ići dole
ma ja

ma ja


Ženski Broj poruka : 60
Godina : 38
Lokacija : Posušje
Datum upisa : 27.03.2012

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... EmptyUto Mar 27, 2012 9:12 pm

nije me bilo strah za vitamin nego ako reagira na omegu odmah ode i vitamin vanka Smile
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... EmptyUto Mar 27, 2012 9:41 pm

Pa jednu polovinu uz prvi obrok , uz drugi drugu..ne bih rekla da ces zaboraviti,to kasnije predje u naviku,a i mlada si da zaboravljas Wink
Ako odreaguje na omegu,odreagovace prolivom, tako da vitamn c nije "u tom drustvu" ,znaci, nema bojazni .
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... EmptyUto Mar 27, 2012 9:48 pm

Savet za omegu i vitamin C mozes davati zajedno, vec od sutra, ne moras za svaku posebno hraniti. Npr vitamin C u hranu,a kada zavrsi, das joj perlicu Omege, ja tako radim. Jutro vece i to je to Smile
Nazad na vrh Ići dole
ma ja

ma ja


Ženski Broj poruka : 60
Godina : 38
Lokacija : Posušje
Datum upisa : 27.03.2012

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... EmptyUto Mar 27, 2012 9:54 pm

ok sutra probam... pa vidimo sta ce bit Smile

a imam jos jedno pitanje znam da je off topic al ako ima gdje tema otvorena moze link..

kako da naviknem psa na voznju automobilom??
svaki put kad ju stavim u auto ona se toliko prepadne i bude joj muka, uvijek se izgriga i cim ju pustim van odma mora na wc od staha Smile

sta da radim? da joj dam draminu ? Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... EmptyUto Mar 27, 2012 10:05 pm

Smatram da nema pravila ni navikavanja, moj je od malena super prihvatio voznju, bez povracanja i straha, naprotiv,obozava da se vozi, dok je i ovde bilo slucajeva da na prvoj krivini povrate. Probaj da izbegavas voznju kada jede, kada joj je pun stomacic.. Probaj kratke relacije. Ja sam Nerona sve dok nije bas porastao drzala u krilu na mestu suvozaca,a kada sam vozila, on je bio sam na mestu suvozaca, pa probaj da je mazis,da se ne plasi..
Nazad na vrh Ići dole
ma ja

ma ja


Ženski Broj poruka : 60
Godina : 38
Lokacija : Posušje
Datum upisa : 27.03.2012

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... EmptyUto Mar 27, 2012 10:29 pm

sve sam to vec probala al dzaba... a voznje traju 5 min i jako sporo vozim... i ne dam joj jest prije i drzala sam ju dok je netko drugi vozio al bez uspjeha....... bude dobro dvi minute i onda pocne da bali al doslovno kao da si otvorio cesmu i onda znam da je gotova odma riga .... ako ne izriga dobije proljev...

sl smisno mi je jer je dosla u autu iz novog sada..

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Alzheimerova bolest kod pasa
» Neka pocivaju u miru :(
» Jos neka zanimljiva mesta E-book i ostalo
» BOLESTI KOZE

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Bolesti pasa-
Skoči na: