Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...

Ići dole 
+3
nesa151
Murphypei
ma ja
7 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
rugievithus
technical support
technical support
rugievithus


Muški Broj poruka : 1561
Godina : 41
Lokacija : 13. galaksija 2. međuplanetarnog sistema
Datum upisa : 25.08.2010

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 EmptyUto Mar 27, 2012 10:48 pm

Sve je to individualno. Nika se vozila i 500 km u danu bez ikakvih problema. Ispočetka na sjedalu a sad u gepeku. Mali je auto pa nije odvojen gepek. Skinemo dasku a njoj namjestim tamo... ćebe, posteljina. jastuče... Smile

Ona uglavnom sjedi i zvjernja kroz prozor.
Nazad na vrh Ići dole
ma ja

ma ja


Ženski Broj poruka : 60
Godina : 38
Lokacija : Posušje
Datum upisa : 27.03.2012

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 EmptyUto Mar 27, 2012 10:56 pm

ah mozda i ja tako jednog dana budem vozila mrgu... ovako svaki put moram cistit rigotinu Sad
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 EmptySre Mar 28, 2012 10:27 am

Evo teme o vožnji kolima: VOŽNJA KOLIMA KLIK OVDE
Nazad na vrh Ići dole
ma ja

ma ja


Ženski Broj poruka : 60
Godina : 38
Lokacija : Posušje
Datum upisa : 27.03.2012

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 EmptySre Mar 28, 2012 10:56 am

Hvala.... budem probala taj cuveni sirup jer nista srugo ne pomaze Smile
Nazad na vrh Ići dole
ma ja

ma ja


Ženski Broj poruka : 60
Godina : 38
Lokacija : Posušje
Datum upisa : 27.03.2012

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 EmptySre Mar 28, 2012 10:57 am

e da jutros sam joj dala i omegu i pola vitamina c Smile naravno uz komadic salame onda ne zvvace nego samo guta i u trenu su nestale Smile
Nazad na vrh Ići dole
ma ja

ma ja


Ženski Broj poruka : 60
Godina : 38
Lokacija : Posušje
Datum upisa : 27.03.2012

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 EmptySre Mar 28, 2012 10:57 am

e da jutros sam joj dala i omegu i pola vitamina c Smile naravno uz komadic salame onda ne zvvace nego samo guta i u trenu su nestale Smile
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 EmptySre Mar 28, 2012 1:17 pm

Super Smile Slobodno joj daj na pola obroka,npr vitamin C, a kada zavrsi omegu Wink Sta ti ona jede?
Nazad na vrh Ići dole
ma ja

ma ja


Ženski Broj poruka : 60
Godina : 38
Lokacija : Posušje
Datum upisa : 27.03.2012

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 EmptySre Mar 28, 2012 1:24 pm

sve! i psecu hranu i ovu nasu .. kombiniram joj jer je ona stalno pustena pa jede sve.
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 EmptySre Mar 28, 2012 1:34 pm

Uuu ne nikako! Tako se shar pei ne hrani. Wink
Izbegavaj nekvalitetne granule pune žitarica... znači ako ste se odlučili za granule onda samo one bez žitarica.
Naša hrana njima ni trunka! Wink Ako će meso da jede onda posebno za njih spremljeno ili sirovo meso ako hoće da jede. Wink
Dobro isčitaj teme u delu Zdrava ishrana Wink
Shar pei je rasa koja se ne hrani kao ostale rase. Kod njih je ishrana osnova za zdvavlje. Wink Nepravilna ishrana i imaćete 1000 problema....


Poslednji izmenio Nesha dana Sre Mar 28, 2012 1:44 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
ma ja

ma ja


Ženski Broj poruka : 60
Godina : 38
Lokacija : Posušje
Datum upisa : 27.03.2012

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 EmptySre Mar 28, 2012 1:37 pm

pa onda ga moram vezat a to ne dolazi u obzir... em sto ona ne prestaje cvilit em zato sto je ne volim kad je pas zatvoren.
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 EmptySre Mar 28, 2012 1:39 pm

Hmm pa što bi je vezala? think
Nazad na vrh Ići dole
ma ja

ma ja


Ženski Broj poruka : 60
Godina : 38
Lokacija : Posušje
Datum upisa : 27.03.2012

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 EmptySre Mar 28, 2012 1:42 pm

zato sto imam kucu koja nema ogradjeno oko sebe tj nemam je gdje zatvorit nego u boks a ona to ne voli i cvili cijelo vrijeme. zatvaram je po noci na to sam je navikla al teskom mukom sad kad je se tjerala... i cijelo naselje nije spavalo 2 tjedna tako da....

ne mogu kontrolirat sve sto jede... trudim se koliko mogu, kupujem joj hranu, evo sad i dodatke (jer mi nitko nije rekao da to moram do sada) al svaki zalogaj ne mogu uprati....

nadam se da nece bit velikih posljedica
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 EmptySre Mar 28, 2012 2:09 pm

Cekaj sad, kakve veze ima sto je pas slobodan u kuci i ishrana,pa ne stoji ti hrana po podu pa da ona jede... Moj pas seta po kuci,ali jede onda kada mu se da u njegovu ciniju. Porazgovaraj sa ukucanima, reci im da joj ne daju ono sa stola.. Dakle, za pocetak,kupi granule bez zitarica,ako imas vremena, kuvaj joj ili daji sirovo, kao sto je Nesha napisao. Sedi i procitaj sve teme koje imamo ovde i nece se desavati greske.
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 EmptySre Mar 28, 2012 2:11 pm

Da ne sirimo ovde pricu,evo za pocetak procitaj ovo.
http://www.sharpei-balkan.com/t134-hipoalergijske-hrane-za-pse

A na sva tvoja dalja pitanja vezana za ishranu, ovde cemo nastaviti .
http://www.sharpei-balkan.com/t1054p195-pitanja-u-vezi-sa-ishranom
Nazad na vrh Ići dole
ma ja

ma ja


Ženski Broj poruka : 60
Godina : 38
Lokacija : Posušje
Datum upisa : 27.03.2012

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 EmptySre Mar 28, 2012 2:23 pm

ne shvacate me ja stalno govorim da je pas puten vanka tj ne drzim ga u kuci zato ne mogu kontrolirati sto jede....
Nazad na vrh Ići dole
ma ja

ma ja


Ženski Broj poruka : 60
Godina : 38
Lokacija : Posušje
Datum upisa : 27.03.2012

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 EmptySre Mar 28, 2012 3:58 pm

ja sam se zaljubila u psa i kupila ga... uopce nisam nista znala o njihovoj ishrani i potrebama i bolestima... da sam znala mozda bih dva puta promislila jer nikad nije bilo moguce da ga drzim u kuci i pod staklenim zvoncem... i izgleda da niosta ne radim dobro i da ce mi mrga krepat prije rodjendana....
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 EmptySre Mar 28, 2012 4:07 pm

Nije sve baš tako crno Smile Po slikama ona sasvim lepo i zdravo izgleda Wink
Samo te savetujemo kako je najbolje. Sa zdravom i pravilnom ishranom ćeš smanjiti rizik od mnogobrojnih problema i bolesti.
Jbg mnogi smo na taj način kupili psa pa tako i ja mog Don-a. Isto kao i ti nisam baš ništa znao ali na ovom forumu sam dosta toga naučio a verujem da ćeš i ti. Wink
Nazad na vrh Ići dole
ma ja

ma ja


Ženski Broj poruka : 60
Godina : 38
Lokacija : Posušje
Datum upisa : 27.03.2012

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 EmptySre Mar 28, 2012 4:12 pm

ma znam da ocu al odmah sad vidim da na dosta stvari necu moc utjecat... a nista Bogo ce cuvat moju Mrgu uz moju pomoc Smile

hvala na utjesi.

sad jos moram ic gledat kakave sam joj granule dosad davala uff - dobro je prizivila i dosad hahahah... mozda joj je pomogao nas hercegovački zrak Laughing

nista odsad cu se vise informirat i nadam se je nece bolit jer ni nemamo veterinara za nju,.. ah jesam kupila specijalnog cuku!
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 EmptySre Mar 28, 2012 4:21 pm

Specijalan cuko Smile Nisu oni nista mnogo drugaciji od ostalih,sem tih par stvari koje treba redukovati. Svakako da si se trebala informisati pre kupovine, jer pejevi, (po meni) nisu psi za dvoriste,jer su svakako nezniji od onih koji vani lepo zive .
Ok sad sam shvatila da je ona sve vreme vani,(maa si me zbunila kada si napisala da ti dvoriste nije ogradjeno,pa sam logicirala da je u kuci, a da samo prespava u boxu) ali opet ni po dvoristu ona ne moze jesti npr hranu od rucka,ako joj to neko ne da. Dakle samo malo vise obratis paznju na sve sto ovde pise po forumu, uklopis se kako mozes i Mrga ce biti zrava i vesela, bez racunanja na Boziju pomoc Smile
Nazad na vrh Ići dole
ma ja

ma ja


Ženski Broj poruka : 60
Godina : 38
Lokacija : Posušje
Datum upisa : 27.03.2012

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 EmptySre Mar 28, 2012 4:26 pm

sad moraam zabranit cijelom naselju da joj ista da jest i bit ce sve 5 Wink
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 EmptySre Mar 28, 2012 9:26 pm

Jesam ja nesto pogresno razumela ili je tebi pas pusten po ceo dan iako ti dvoriste nije ogradjeno??
Nazad na vrh Ići dole
ma ja

ma ja


Ženski Broj poruka : 60
Godina : 38
Lokacija : Posušje
Datum upisa : 27.03.2012

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 EmptyČet Mar 29, 2012 8:13 am

upravo tako.. nismo se bili razumjeli....
obozavam zivotinje, al psa nikad ne bi drzala u kuci... macke su u kuci al on ne.
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 EmptyČet Mar 29, 2012 9:45 am

Veruj mi da su čistiji od mačaka... pogotovo horsići kao što je ona Smile Al dobro to je tvoja odluka Wink
Nazad na vrh Ići dole
ma ja

ma ja


Ženski Broj poruka : 60
Godina : 38
Lokacija : Posušje
Datum upisa : 27.03.2012

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 EmptyČet Mar 29, 2012 9:51 am

ma vjerujem da jesu pogotovo ako ih stalno drzis u kuci al ona je od malena navikla vanka i sretna je.. cijeli dan se sunca, i igra s djecom, trči Smile preslatka je


horsići su? ovi sta imaju kraću dlaku?


Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 EmptyČet Mar 29, 2012 9:55 am

Ja pišem horsići a tačan naziv je Horse coat Smile Da oni su sa kraćom dlakom Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...   Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć... - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Normalna pojava ili je ipak neka bolest? Pomoć...
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Alzheimerova bolest kod pasa
» Neka pocivaju u miru :(
» Jos neka zanimljiva mesta E-book i ostalo
» BOLESTI KOZE

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Bolesti pasa-
Skoči na: