Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Problem sa testisima EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Problem sa testisima EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Problem sa testisima EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Problem sa testisima EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Problem sa testisima EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Problem sa testisima EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Problem sa testisima EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Problem sa testisima EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Problem sa testisima EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Problem sa testisima EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Problem sa testisima

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Marijanaaa

Marijanaaa


Ženski Broj poruka : 58
Godina : 35
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 23.04.2012

Problem sa testisima Empty
PočaljiNaslov: Problem sa testisima   Problem sa testisima EmptySre Maj 23, 2012 11:57 am

Zanima me da li je neko imao slican problem...pre 20-ak dana vodila sam Zaka kod veterinara jer su mu se pojavile ranice na testisima koje je po recima veterinara napravio sam jer je verovatno osetio neku zenku u blizini, a posto je mlad nije znao sta ce od muke Smile Nedelju dana je dobijao antibiotike a posle smo mu stavljali flogocid ...Sada krastica vise nema ali su ostali kao sitni oziljci...veterinar mi je savetovao da se kastrira ako se to bude ponavljalo, zbog para prvenstveno...ja nikako nisam za to pa sam ga odvela kod drugog veterinara koji mi je rekao da ta pojava nije retka kod mladih pasa i da nema potrebe za kastracijom jer su to samo povrsinske ranice i ovako je sa testisima sve u redu. Zanima me vase misljenje, posto sam mislila da ga parim, cak smo hteli da idemo i na izlozbu sad, ali ne znam kako cemo zbog ovog problema, verovatno cemo samo posmatrati Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Problem sa testisima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa testisima   Problem sa testisima EmptySre Maj 23, 2012 12:28 pm

Bitno je da su se testisi spustili u skrotum, a ovaj problem ste rešili kod veterinara. To se i gleda na izložbama, a ožiljci da budem iskren ni ne vide se na tom mestu jer je i moj Marfi jednom imao ranu od ujeda. Embarassed

Što se tiče sterilizacije ja sam za to da jedinke koje neće u priplod i koje imaju neki zdravstveni problem budu sterilisane. To naravno zavisi od gomile faktora, pre svega od zdravlja (ovo je kod mene prvo mesto), genetskog potencijala (rodovnik dobro protumačiti) i na kraju zadovoljavanja standarda rase. Koliko je pas u standardu proceni sudija na izložbi, ali sudija koji poznaje rasu, to bude najrealnija ocena. Ako mene pitate ja bih ga prijavio sad na specijalku, bilo u razred u koji pripada ili van konkurencije kao što sam ja prijavio moju Kallu jer joj je cela jedna strana obrijana. Wink
Nazad na vrh Ići dole
Marijanaaa

Marijanaaa


Ženski Broj poruka : 58
Godina : 35
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 23.04.2012

Problem sa testisima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa testisima   Problem sa testisima EmptySre Maj 23, 2012 12:54 pm

Naravno, zdravlje pre svega, do sada ovo nije imalo uticaja na celokupno zdravstveno stanje, verovatno ga malo svrbelo i iritiralo ali ako bude vecih problema zna se sta je najprece...Nego imam zensku za njega, a stene bih poklonila, mislila sam da ide na ocenjivanje prvo, ima i dobar rodovnik...ali dobro to je sve u drugom planu. Razmislicemo za ucestvovanje jos, u svakom slucaju dolazimo, zbog druzenja prvenstveno Smile
Nazad na vrh Ići dole
Rooney_Pei

Rooney_Pei


Ženski Broj poruka : 75
Godina : 37
Lokacija : Varaždin, Croatia
Datum upisa : 15.07.2012

Problem sa testisima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa testisima   Problem sa testisima EmptyUto Avg 07, 2012 11:36 am

Pozdrav!!!

Evo mene sa jos jednim pitanjcem.... Kad se shar pei psicima spustaju testiti u mosnje? Rooney ima 11 tjedana, a jos mu se nisu spustili.... jel to normalno?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Problem sa testisima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa testisima   Problem sa testisima EmptyUto Avg 07, 2012 4:44 pm

Testisi počinju da se spuštaju već kad su štenci jako mali sa nekih desetak dana, ali je tada teško ustanoviti da li su se skroz spustili jer se u skrotumu nalazi masno tkivo. Opipavanjem se može proveriti da li su tu kada štene ima nekih 10 nedelja (manje više) a testis može da šeta što je normalna pojava, al kod nekih je spuštanje kompletno tek u doba puberteta, znači od nekog 5-6 meseca pa naviše (individualno je). Moje neko mišljenje je da ukoliko do godinu dana pas ne spusti oba testisa tu postoji problem, ali to sve treba prooveriti sa veterinarom posebno u periodu kada upadnu u pubertet. Temperatura trbušne duplje ne odgovara uopšte i tada postoji šansa za razvijanje tumora. No, Rooney je još mali ima vremena. Wink
Nazad na vrh Ići dole
Rooney_Pei

Rooney_Pei


Ženski Broj poruka : 75
Godina : 37
Lokacija : Varaždin, Croatia
Datum upisa : 15.07.2012

Problem sa testisima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa testisima   Problem sa testisima EmptyUto Avg 07, 2012 6:33 pm

Joj, hvala na odgovoru.... Htjeli bi ga voditi odvesti barem na jednu izlozbu, a znam da ne moze ako ima problema sa testisima.... Ide u subotu na drugo cijepljenje pa cu reci veterinaru nek pogleda.... Mislila sam da se to vidi kao kod odraslog psa.... Embarassed

Ali i da ne moze na izlozbu, opet je nas i mi ga volimo najvise na svijetu!!!!! Problem sa testisima 418565 Problem sa testisima 418565 Problem sa testisima 418565 Problem sa testisima 418565 Problem sa testisima 418565 Problem sa testisima 418565 Problem sa testisima 418565 Problem sa testisima 418565 Problem sa testisima 418565 Problem sa testisima 418565 Problem sa testisima 418565 Problem sa testisima 418565 Problem sa testisima 418565 Problem sa testisima 418565 Problem sa testisima 418565 Problem sa testisima 418565

Problem sa testisima 78528
Nazad na vrh Ići dole
AGA GOLD

AGA GOLD


Muški Broj poruka : 25
Godina : 48
Lokacija : Sabac
Datum upisa : 16.10.2012

Problem sa testisima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa testisima   Problem sa testisima EmptyČet Nov 01, 2012 2:18 pm

UH!!!! Kako je doooobro biti na ovom forumu.... Mislim,meni kao laiku ste od neverovatne pomoci ljudi cheers ..... Vec sam se zabrinuo,jer kod Age se ne vide testisi,a za 5 dana puni 4 meseca. Veterinar je pogledao i uspeo da napipa jedan testis a zbog nabora nije bio siguran da je i drugi napipan. Rekao mi je da mu damo malo fore da budu uocljiviji ali da svakako povedem racuna dali se spustaju.
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Problem sa testisima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa testisima   Problem sa testisima EmptyPet Nov 02, 2012 2:26 am

Sto manje pipas, manje ces da se nerviras... Pusti da priroda radi za sebe Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Problem sa testisima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa testisima   Problem sa testisima Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Problem sa testisima
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Problem sa okicama
» Testisi...Problem!
» Problem lecenja psa
» Smrtni problem :(
» Problem sa ocima

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: