Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Problem lecenja psa EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Problem lecenja psa EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Problem lecenja psa EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Problem lecenja psa EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Problem lecenja psa EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Problem lecenja psa EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Problem lecenja psa EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Problem lecenja psa EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Problem lecenja psa EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Problem lecenja psa EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Problem lecenja psa

Ići dole 
+10
miracle
kud
Nesha
Skarfi
Buba_mara
sharpi
ivana&bane
Murphypei
Siniša
Ceki
14 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Ceki




Broj poruka : 30
Godina : 51
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 22.08.2007

Problem lecenja psa Empty
PočaljiNaslov: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa EmptySre Avg 22, 2007 8:15 pm

Pozdrav svima,
Zelim da pozdravim otvaranje ovog sajta, pre nego sto izlozim svoj problem. Tacno je da se i meni isto desilo da prilikom guglanja nisam naisla ni na jedan domaci sajt posvecen sar pei. Imaju slovenci par sajtova, i hrvati po neki, a mi ni jedan. I na ovaj sajt sam sasvim slucajno
naletela citajuci nesto o akvaristici... Elem, moj pas ima problem sa vidom, tacnije jedno oko, levo, polako ali sigurno potpuno propada. pirat U Beogradu, koliko ja znam nema oftamologa. U stvari ima jedan kod koga vise nikad ne bih odvela psa, radi na Vet. Fakultetu. On je jos pre osam godina, umesto da izleci to oko, uradio estetsku operaciju kapaka, koja, by the way nije ni bila potrebna. Moja molba je, ako neko zna za nekog oftamologa u Beogradu, to mi javi, pas ce zasigurno oslepeti bez tretmana. Lecen je od strane veterinara, ali to je isto kao kad bi ljudi isli kod lekara opste prakse da im on odredi dioptriju. Verujte mi, da joj ni jedna terapija nije pomogla. Bar da znam tacnu dijagnozu...
Pozdrav svima Shocked
Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Admin
Admin
Siniša


Muški Broj poruka : 1948
Godina : 35
Lokacija : Indjija
Datum upisa : 24.06.2007

Problem lecenja psa Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa EmptySre Avg 22, 2007 10:48 pm

Ceki, kao prvo dobrodosla na forum. Drago mi je kada vidim novog korisnika iako nas za sada ima troje. Nadam se da ce nas u bliskoj buducnosti biti mnogo vise.

Nazalost ne znam ni jednog oftamologa ali obecavam ti da cu se raspitati. Moja Sara trenutno ima problema sa zdravljem i svakodnevno je vodim kod veterinara koji je stvarno odlican i poznaje mnogo ljudi iz njegove struke. Pitacu njega, uveren sam da on zna nekoga ko moze da ti pomogne.
Nazad na vrh Ići dole
http://shar-pei.bestofforum.net
Ceki




Broj poruka : 30
Godina : 51
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 22.08.2007

Problem lecenja psa Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa EmptyČet Avg 23, 2007 12:35 pm

Hvala na dobrodoslici, bas simpaticno sto nas je troje Smile. A sta se desava sa Sarom?
Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Admin
Admin
Siniša


Muški Broj poruka : 1948
Godina : 35
Lokacija : Indjija
Datum upisa : 24.06.2007

Problem lecenja psa Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa EmptyČet Avg 23, 2007 6:38 pm

Sara je imala problema sa usima jer kada sam je kupio niko mi nije rekao da usi moraju redovno da se ciste. Posle 6 meseci prljavstina se nakupila i non stop je tresla glavom. Ja sam prvo mislio da su zubi problem dok nisam zvao odgajivacnicu od koje sam je kupio. Posto je ona veoma zivahna i non stop skace veterinar nikako nije mogao da joj pogleda usi. U trenutku kada je krenuo da joj da sedativ za smirenje ona je skocila sa stola i poceli da bezi tako da kada ju je uhvatio sedativ je dobila iglom koju je covek prethodno spustio na sto. U svoj toj frci on je zaboravio da stavi novu iglu tako da je Sari noga nedelju dana bila naduvana kao balon, puna gnoja. Sada je sve bolje, hvala Bogu ali jos uvek je leci dok to ne zaraste. Veterinar je stvarno super, obozava svoj posao ali eto svako nekada pogresi. Ne krivim ga, svi mi gresimo.
Nazad na vrh Ići dole
http://shar-pei.bestofforum.net
Siniša
Admin
Admin
Siniša


Muški Broj poruka : 1948
Godina : 35
Lokacija : Indjija
Datum upisa : 24.06.2007

Problem lecenja psa Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa EmptyPet Avg 24, 2007 1:14 am

Ceki, pricao sam sa veterinarom. Ima odlicnog oftamologa. Zena je dugo radila u Engleskoj i sada je ovde. Par puta je slao pse kod nje. Kaze da odlicno radi. Ima njen broj tako da cu ti sutra, nadam se dati.
Nazad na vrh Ići dole
http://shar-pei.bestofforum.net
Ceki




Broj poruka : 30
Godina : 51
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 22.08.2007

Problem lecenja psa Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa EmptyNed Avg 26, 2007 10:51 am

Sinisa sto se usiju tice sa Dinom sam imala identican problem sve do njene trece godine kada sam otkrila sredstvo koje deluje na usne infekcije. Veterinari su joj cistili usi raznim preparatima i prepisivali razne lekove medjutim pomaka nije bilo. Takodje je jednom prilikom vet. uspavao nekom koktel anestezijom, tada je bila u nekom kao polusnu i ni tada mu nije dozvoljavala da pridje usima. Samo badava ulazila u anesteziju. Sasvim slucajno sam jednom prilikom u apoteci naletela na novi preparat (tada novi za mene) OTEX kapi. Proizvode ga Madjari, i kod nas ga nema u slobodnoj prodaji, mada moze da se nadje "ispod zita", cena mu je od 400 do 500 din. Dini to savrseno deluje na upale koje su identicne kao kod Sare, dovode ih do ludila, da se bacakaju po zemlji. Usi budu upaljene i crvene i smrde. Moze se naici na iscedak braon boje, neprijatnog mirisa. Probaj to obavezno, posle dva tri dana tretiranja tim kapima, upala nestaje. Ja Dini to preventivno stavljam na 3 meseca.
Sto se infekcije Sarine noge tice, pomalo se uzasavam gluposti tog veterinara, pogotovu sto je tu moglo da dodje do jezivih komplikacija, cak i po zivot psa. Ali ako mu ti oprastas, ja nemam nista protiv. Trebao bi kod nas da postoje malo ostriji zakonski propisi koji stite zivotinje(ali i ljude), da se takve greske ne bi desavale.
Super sto si "iskopao" oftamologa, jos ako ima iskustva, a nadam se da ima, s'obzirom da je radio u inostranstvu, mozda ima nade za Dinine oci. Puno pozdrava od Ceki
Nazad na vrh Ići dole
Ceki




Broj poruka : 30
Godina : 51
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 22.08.2007

Problem lecenja psa Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa EmptyNed Avg 26, 2007 11:28 am

Ah, zaboravih da napomenem za infekije usiju kod shar-pei nastaju zbog njihovih usnih skoljki koje zatvaraju usni kanal, tako da tu nema cirkulacije vazduha, vec se stvara pogodno tlo za mikroorganizme, takodje su im usni kanali cesto deformisani, tj. naborani kao i koza, negde suvise uski, tako da se lako napune usnom masnocom.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Problem lecenja psa Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa EmptyUto Nov 13, 2007 9:05 pm

Moram da kažem da je super što postoji ovaj sajt, a nadam se da će zaživeti, ova divna rasa polako počinje da se širi i po srbiji. Ovde kod mene u Rumi trenutno ima 4 shar-peia, valjda ce ih biti još.

Ovaj moj gužvani je pokupio one standardne probleme koje ima shar-pei. Oči smo rešili sa 4 meseca podizanjem kapaka, a sa ušima i dan danas ima problema mada su pod kontrolom. Našao sam super sredstvo OTIFREE i najmanje jednom nedeljno mu njime čistim uši, čim primetim da otresa glavom kao ludak. Pre toga sam jedno 2 nedelje 3 puta na dan stavljao nistatin pa neomicin kapi dok ona odvratna braon smrdljiva tečnost nije nestala iz njegovih ušiju. Sad jadan kad vidi da otvaram ostavu sa lekovima beži do vrata i spusti rep dole.
Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Admin
Admin
Siniša


Muški Broj poruka : 1948
Godina : 35
Lokacija : Indjija
Datum upisa : 24.06.2007

Problem lecenja psa Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa EmptySub Nov 17, 2007 7:43 pm

Malo sam se raspitivao i saznao sam da su Otex kapi najbolje resenje za probleme sa usima. Nazalost nema ih kod nas i sve se nadam da cu uskoro putovati za Madjarsku i da cu ih kupiti tamo.
Zahvaljujem se Ceki koja je prva pomenula ovaj preparat.
Nazad na vrh Ići dole
http://shar-pei.bestofforum.net
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Problem lecenja psa Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa EmptyPet Jan 11, 2008 12:01 am

Da li neko zna gde bih mogla da nabavim te Otex kapi? Btw,mogla bih da vam preporučim jednog veterinara. Devojka je završila baš za oftamologa i meka tkiva. Ordinacija se zove "Radionica za opravku malih životinja",tel:011/2444-931. Oni "održavaju" Crisp-a i prezadovoljna sam.
Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Admin
Admin
Siniša


Muški Broj poruka : 1948
Godina : 35
Lokacija : Indjija
Datum upisa : 24.06.2007

Problem lecenja psa Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa EmptyNed Jan 13, 2008 7:08 pm

Otex kapi mozes da kupis u Madjarskoj, kod nas nema
Nazad na vrh Ići dole
http://shar-pei.bestofforum.net
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Problem lecenja psa Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa EmptyPon Jan 14, 2008 8:53 pm

Ok,hvala na odgovoru.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Problem lecenja psa Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa EmptyPon Jan 19, 2009 8:07 pm

Danas mi se desilo nešto poprilično neverovatno i neshvatljivo čak i za ovaj zamrli gradić u kome živim. Naime, sestra me zove na posao i kaže da Marfiju nije dobro i da šepa na zadnju levu nogu, pošto se to dešavalo već dva puta ranije skontao sam da je vreme da odreagujem jer sam imao neke sumnje još kada je imao prvi takav napad. napustim odmah posao i krenem do grada i od 10 apoteka u gradu rade samo 4, a ni jedna nema rektalni termometar. Pošto mi je već prekipelo, a znam da se jadničak pati kući odjurim brzo i zateknem Marfija kako leži, ustao je da mi se javi, ali rep spušten i noga u vazduhu. Pogledam zglob i vidim da je ogroman, dotaknem ga, a on vruć kao nikad do sada. Đavo je odneo šalu odmah veterinaru nazovem i objasnim šta je i kažem da ću ga dovesti, Marfija u ruke sa 5-og sprata do kola, sestra vozi, i stignemo do veta, i tu (posle Marfijevog natezanja, da li će ući ili ne, ja ga unesem) nastaje moje iznenađenje. Čovek već spremio dve injekcije, niti je pipnuo zglob, niti pitao šta se desilo, niti koliko pas ima kila sada, ma ništa. Naravno, ja ovakav kakav sam, a načitao sam se svega o ovoj rasi, počnem da pričam, ali mi veterinar odgovori da ako nastavim da čitam naći ću mu sve bolesti, ali ja ne odustajem. Već se spremio da mu da prvu injekciju i ja dreknem kako pas ima 25 kg, on odgovori ok i da mu ''terapiju'', pa posle toga da mu još jednu. Onda sam morao da pitam šta mu je dao, mada sam već znao unapred i zamolim ga da izmeri temperaturu, kad ono 41C. I dobijem odgovor: ''Jao pa on ima temperaturu...''
Ja ga lepo pitam da li je čuo za groznicu koju ima shar-pei i oticanje zgloba izazvano groznicom (Familiar Shar-pei Fever, Swollen Hock Syndrome), kakve posledice to ostavlja i čovek me gleda belo. Mislim da mi je dao odgovore na sva pitanja. Još uvek se nisam smirio, mada trebalo bi i sutra da odem kod veterinara čisto da se vidi da li je sve u redu, ali ne znam..... Sad sedim i razmišljam kako ovaj ''grad'' ima dva veterinara, jedan radi sa stokom, a drugi nema pojma o ovoj rasi. Kakva su vaša iskustva? Ja bolje da ne nastavljam....
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Problem lecenja psa Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa EmptyUto Jan 20, 2009 9:18 am

U globalu malo je "pravih" veterinara koji ustvari brinu o životinjama i koji imaju prakse. Dosta njih gleda sam da te "odere" za kintu a za životinju... Valjda ce se izvuci... Imamo mi u BGD-u jednog "poznatog" veterinara,ljudi moji... Dovedu ljudi psa na operaciju( posto nema drugog resenja?? ),covek "otvori" psa,popusi cigaretu u sali za operacije i "zatvori" psa,i kaze gazdama:"Sanse su 50-50 da ce preziveti."!!! Da li verujete vi to!! A,zivotinja... Jednom komsija i ja kroz razgovor dodjemo do doticnog "veterinara",kaze on mu je tri puta operisao Shar Pei-a. Sto tri puta pitam,kaze covek "Zbog torzije zeludca."!! Pitam ga kako tri puta kad se prvi put kada pas ima torziju zeludca,zelidac sa par kopci "zakaci" za unutrasnjost organizma i ne moze vise da se izvrce,kaze on "Nemam pojma."!! Tri puta po 300 eura... Covek nije pitao,samo mu je bilo bitno da mu se spasi ljubimac... Posle trece operacije je uginuo a on je uredno naplatio 300 eura!! Strasno!! Mi imamo srece da imamo veterinare koji su nam kucni prijatelji,ljudi su sasvim ok. Sto je najbitnije,vole zivotinje. Bio sam prisutan par puta kada je veterinarka donela kojekakve kucice sa ulice,lecili ih,"popravljali"... Murphei,ako treba nesto,nekakva pomoc ili bilo sta drugo,slobodno posalji pm... Ako hoces,imas broj nasih veterinara u prethodnom postu,pozovi ih i konsultuj se sa njima. Nadam se da ce guzici biti bolje... Pozz....
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Problem lecenja psa Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa EmptyUto Jan 20, 2009 7:19 pm

Hvala, javiću se obavezno ako bude nešto trebalo, pošto je danas sve normalno ko da ništa nije bilo.... Hvala još jednom....
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Problem lecenja psa Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa EmptyUto Jan 20, 2009 10:16 pm

Nema na cemu,uvek!! Kad god nesto zatreba!! Drago nam je da je guzica dobro... Pozz....
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

Problem lecenja psa Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa EmptyPon Feb 09, 2009 12:44 pm

Ja sam Alfija dobio u poklon kad je imao 11 meseci. Drug me je pitao da li mi treba šarpej,jer su njemu nudili,ali mu ne treba.Prihvatili smo.Kada su ga doneli,šokirao sam se. Na grudnom košu,na stomaku i na unutrašnjem delovima noge uopšte nije imao dlaku,a koža je bila crna.
Prethodni gazda se rešio bolesnog psa tako da nikad u životu nije odneo do veterinara jer je knjižica bila skroz prazna... Ali ja nisam imao srca da ga vratim prethodnoj gazdi,jer tamo bi skroz propao .
Pozvao sam jednog "STRUČNJAKA" veterinara.Prva rakcija mu je bila "ovom keru je natečena cela faca" pa hvala Bogu,nije reč o Lesiju... Smile
Rekao je da kuče ima šugu,i dao neko sredstvo u šta da ga okupamo.kad smo ga okupali,sredsto je bilo toliko jako,da do krvi je izujedao osetljivu i bolesnu kožu,bio sam jako besan... Na internetu sam ceo da pretraživao,i po simptomima sam pronašao da jadan Alfi ima seboreju. Odneo sam kod državnog veterinara (tada još nismo znali za Olju i Bilju),i on je počeo da leči,ali rekao da su veoma male šanse da se bolest izleči. Nedljeno je dobio 3 pa kasnije 2 vrste inekcije,i mazali bolesnu kožu sa Antidermakotikom (stvarno je dobar taj losion za svakakvu vrstu alergiju i iritaciju na koži).I posle 2.5 meseca polako krenula da izraste prva dlaka a koža postala sve bleđa i bleđa. Trebalo nam je skoro godinu dana,ali čuda se ipak dešavaju i Alfi se izlečio,čak i veterinar nije hteo da poveruje,kaže da je bio slučaj za stručnu literaturu,i bio mu je žao da pre lečenja nije slikao našeg ljubimca,koga smo i tako bolesnog toliko zavoleli,i još više se blizili (svaki dan par puta čistili kožu,mazali),jer zajedno snjim prešli kroz te muke....
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

Problem lecenja psa Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa EmptyPon Feb 09, 2009 1:11 pm

Lilu je imala probleme sa ušima jednom.Pre sam očekivao da će Alfi imati,jer on ima ekstra male uši i skroz sužene kanale. Mi za čišćenje koristimo Otifree ili Epiotic (po nama Epiotic je bolji).Kada Lilu imala upalu kupili smo (jedan lik redovno ide za Mađarsku,pa sve nabavi šta treba) Dexoril kapi i za 5 dana sve lepo prošlo.
Nazad na vrh Ići dole
Buba_mara

Buba_mara


Broj poruka : 246
Godina : 41
Datum upisa : 13.01.2009

Problem lecenja psa Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa EmptyPon Feb 09, 2009 1:48 pm

kad vec pricamoo kapima, ja imam problem potpuno druge vrste. loreda nenormalno jauce i cvili kad vidi da joj se uopste priblizavamo sa kapima. jako je tesko smirimo tada. jedino sto je palilo je da joj stavljamo kapi dok spava. jeste imali vi slicne probleme i kako ste ih rjesili?
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

Problem lecenja psa Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa EmptyPon Feb 09, 2009 2:13 pm

I Lili je več htela da beži čim vidi da smo uhvatili bočicu. Smile
Ali što se mora-mora. Ja uhvatim jače,a supruga stavlja kapi.Posle nekog vremena več je navikla.Ni tada nije bila sretna,ali pustila,pa sam mogao i sam da to rešim.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Problem lecenja psa Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa EmptyPon Feb 09, 2009 6:17 pm

Marfi ima svoje mesto na koje ide kad treba da se čiste uši ili bilo šta drugo da mu se radi. Kad vidi da ulazim u ostavu sam odlazi spuštenog repa. Na početku smo imali caku da sestra uzme poslasticu pa ga kad ja stavim kapi ili namažem oči odmah počasti, a sad sve obavljam sam. Jednostavno moraju da se naviknu na to,sve je to za njihovo dobro. Samo joj ne dajte da reži i da vas ujeda dok joj stavljate kapi...
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

Problem lecenja psa Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa EmptyPon Feb 09, 2009 6:57 pm

Ma da,naviknu na to vremenom. Mi sa Alfijem radimo šta hoćemo,tako se da,već navikao je na to.Čim vidi da nešto imamo u ruci (što je potrebno za "terapije") spusti uši,ostane u mestu i manji je od makovog zrna... Very Happy Sa Lili još nije tako jednostavna situacija,ali biće bolje... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Problem lecenja psa Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa EmptyUto Feb 10, 2009 9:54 am

Skarfi isto nije ljubitelj ciscenja usiju!!!!!!!
On pokusava da pobegne kad vidi da nesto nosim u ruci, ali se onda smiri, sedne i samo sto nam ne kaze.... AJD URADITE STA TREBA- BICU MIRAN!!!! Sve je super dok se cisti, ali onog trenutka kad zavrsim, on se toliko unervozi, sav se trese, seta kao furija po stanu.....sedne, legne, izadje na terasu, udje,....ma nena sanse da se smiri narednih 20 minuta...i tako svaki put....
A sa ocima nema problema, tu se valjda navikao i sad je miran kad mu cistim oci:)SmileSmileSmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Problem lecenja psa Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa EmptyUto Feb 10, 2009 10:47 am

Svi su isti,sunce li im poljubim!! Smile Crisp kada vidi da drzim neku bocicu u ruci,rep pod guzicu i snima gde moze da se sakrije da ga ne dohvatim Smile Ciscenje usiju smo resili tako sto uzmem parce vate,natopim sa sredstvom za ciscenje ( Virbac-ov Epiotic je po meni najbolji ),polako mu stavim natopljenu vatu na pocetak usnog kanala,lagano masiram i u isto vreme mu cedim to u uho. Neprimetno sklonim natopljenu vaticu,masiram neko vreme,pustim ga da istrese glavu i sa parcetom suve vate pokupim "ostatak" u usnoj skoljci.
Sto kaze Murphey,nikako im ne dozvoliti rezanje ili ne daj boze da vas ujede!! Odmah po guzici Smile
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Problem lecenja psa Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa EmptyUto Feb 10, 2009 11:02 am

To je super resenje...probacu to sa njim za par dana...mnogo je blaze og guranja cevcice u usi i sipanja tecnosti...!!!!!!!!!SmileSmileSmileSmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Problem lecenja psa Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Problem lecenja psa
Nazad na vrh 
Strana 1 od 5Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Osnovna dresura
» Problem sa ocima
» Problem sa okicama
» Testisi...Problem!
» Problem bradavica

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: