Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Problem sa ocima EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Problem sa ocima EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Problem sa ocima EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Problem sa ocima EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Problem sa ocima EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Problem sa ocima EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Problem sa ocima EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Problem sa ocima EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Problem sa ocima EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Problem sa ocima EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Problem sa ocima

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Trike




Muški Broj poruka : 22
Godina : 33
Lokacija : Bajina Basta
Datum upisa : 16.11.2014

Problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Problem sa ocima   Problem sa ocima EmptyNed Nov 16, 2014 10:10 pm

Max je jos malo stene,ima tek mesec i 5 dana....   Jedno oko mu je normalno,dok drugo stalno suzi,malo mu je zatvorenije od drugog i plavo je,kao kada se tek ostene pa su slepi,potpuno plavo...   Veterinaar mi je rekao da je to normalno jer je jos mali i da ce to proci,da je to i kod male dece tako... 

Sta Vi mislite o ovome??? Da li je to normalno i ako ns nije ok ,sta da radim??? :/
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa ocima   Problem sa ocima EmptyPon Nov 17, 2014 9:05 am

Uh, taj veterinar baš i ne poznaje šar-pejeve. Traži drugog koji se razume, to što je oko plavo znači da već ima oštećenje na rožnjači i da se stvorio gadan ulkus i treba reagovati. Kod štenaca se kapci jednostavno podignu končićima i usmere trepavice van oka, a uz to se prepišu kapi i masti da se pospeši zarastanje i pomogne oku. Traži veterinara koji se razume u šar-pejeve pre nego što ostane bez oka.
Nazad na vrh Ići dole
Trike




Muški Broj poruka : 22
Godina : 33
Lokacija : Bajina Basta
Datum upisa : 16.11.2014

Problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa ocima   Problem sa ocima EmptyPon Nov 17, 2014 8:30 pm

Hvalaa...   Vec sam se danas ceo dan angazovao oko toga...   Raspitao sam se za svakog moguceg veterinara u okrugu , zabrinut sam mu zbog tog oka,nadam se da cu uspeti da nadjem dobrog veterinara... :/   Prvi put imam ovu rasu i zelim sto bolje da ga odgajim,dobio sam ga premalog,ne zelim da mu se ista lose desi... :/
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa ocima   Problem sa ocima EmptyPon Nov 17, 2014 10:39 pm

Šta imaš u okolini od gradova do kojih bi mogao da odeš, da vidim mogu li da ti preporučim nekog dobrog veterinara?
Nazad na vrh Ići dole
Trike




Muški Broj poruka : 22
Godina : 33
Lokacija : Bajina Basta
Datum upisa : 16.11.2014

Problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa ocima   Problem sa ocima EmptyUto Nov 18, 2014 3:10 pm

Nasao sam veterinara koji se bavi iskljucivo psima... Hvala... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Trike




Muški Broj poruka : 22
Godina : 33
Lokacija : Bajina Basta
Datum upisa : 16.11.2014

Problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa ocima   Problem sa ocima EmptySre Nov 19, 2014 2:41 pm

Rekao mi je veterinar da mu je oko takvo jer je jos mali,ponovo... I rekao mi je da mu ga ispiram cajem od kamilice po malo... :/  Da li je to ok???
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa ocima   Problem sa ocima EmptySre Nov 19, 2014 4:17 pm

Veterinar ne poznaje rasu. Nije OK. Ukoliko se štenetu uvrće kapak, a sigurno se uvrće ili je zaradio neku infekciju treba reagovati mastima i/ili kapima. Iskusan veterinar će čak i podići štenetu kapke da trepavice ne grebu rožnjaču. Ukoliko ostaviš ovako postoji rizik da štene ostane bez oka. Čaj od kamilice NE. Ako možeš da mi kažeš gde sve možeš da ideš od većih gradova u okolini mogu da ti pomognem da nađeš dobrog veterinara koji se razume u šar-pejeve?
Nazad na vrh Ići dole
Trike




Muški Broj poruka : 22
Godina : 33
Lokacija : Bajina Basta
Datum upisa : 16.11.2014

Problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa ocima   Problem sa ocima EmptySre Nov 19, 2014 8:39 pm

Ne uvrce mu se kapak,normalno je otvoreno oko,samo mnogo suzi i krmelja i plavo je....   Mogu da odem u Uzice i Valjevo, to mi je najblize....
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa ocima   Problem sa ocima EmptyPet Nov 21, 2014 11:05 am

Ne razumeš, uvrtanje kapka ne podrazumeva da se ceo kapak uvrne i da se oči zatvore, ne uvek. Nekada se desi da samo jedna trepavica gore grebe ili da nekoliko dlačica sa donjeg kapka grebu rožnjaču i to ne uvek, može to bude samo prilikom treptanja. Čim postoji plavetnilo na oku, to je ulkus, znači da postoji i oštećenje i nešto što ga izaziva. Krmeljanje takođe upućuje da treba reagovati. Znači definitivno štene ima problem, a gde tačno, mora da vidi dobar veterinar koji se razume u probleme oko očiju, a ne neko ko će da prepiše na ulkus i najverovatnije entropijum, čaj od kamilice, to je neozbiljno i neznalački. Poštenije bi bilo da je rekao da ne zna o čemu se radi i uputio te kod nekog iskusnijeg. Stavio sam na stranicu Kluba da neko preporuči dobre veterinare, ali se niko još nije javio izgleda da taj deo Srbije stvarno ima problem sa veterinarima. Sad
Nazad na vrh Ići dole
Trike




Muški Broj poruka : 22
Godina : 33
Lokacija : Bajina Basta
Datum upisa : 16.11.2014

Problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa ocima   Problem sa ocima EmptyPet Nov 21, 2014 9:07 pm

Pa nzm stv...  Ma ove nemaju 3 coveka Shar Peja , i ti koji imaju, gaje ga bas neozbiljno,kao neke lajtare....   :/  Trudim se da nadjem veterinara i da mu pomognem sto vise mogu.. :/
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa ocima   Problem sa ocima EmptyNed Nov 23, 2014 10:12 am

Pričao sam sa devojkom koja je iz Valjeva i nemauju veterinara koji poznaje šar-pejeve, ona je svog mužijaka vodila u Beograd zbog operacije očiju tako da mislim da, nažalost, nemaš drugu opciju.
Nazad na vrh Ići dole
Trike




Muški Broj poruka : 22
Godina : 33
Lokacija : Bajina Basta
Datum upisa : 16.11.2014

Problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa ocima   Problem sa ocima EmptyNed Nov 23, 2014 6:26 pm

Onda ga vodim.. Sta drugo da radim... i je li istina da shar pejevima treba da se operisu oci,to sam cuo, i da budem iskren,iznenadio sam se time , da treba da im se obavezno operisu oci... :/
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa ocima   Problem sa ocima EmptyNed Nov 23, 2014 8:10 pm

Naravno da ne mora svakom. Evo mom Neronu nikada nisu radjene oci, ni bebi lifting ni ostalo sto se radi.. Jednostavno,nema pravila.Ako vec ides za Bg, bolje podji u Pancevo,gde je vecina ovde isla da sredi oci psu. Ako se odlucis, dacemo ti kontakt,pa zakazi. Em strucni, sa velikim poznavanjem rase, em povoljna cena.
Nazad na vrh Ići dole
hektor

hektor


Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 55
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa ocima   Problem sa ocima EmptyNed Nov 23, 2014 8:25 pm

Trike,kao sto rece Neron,ne mora svakom da se radi intervencija na ocima.Ja imam 2 muzjaka,starijem je radjen entropijum obostrano(operacija u pravom smislu te reci),a mladjem koji sad ima 18 meseci(uvezla sam ga iz Ukrajine) nije radjena apsolutno nikakva intervencija,celom leglu su okice bile skroz OK i svi su prosli bez baby-liftinga Smile Poljubac za tvog plisanog medvedica od mene i moje bande Smile
Nazad na vrh Ići dole
Trike




Muški Broj poruka : 22
Godina : 33
Lokacija : Bajina Basta
Datum upisa : 16.11.2014

Problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa ocima   Problem sa ocima EmptyPon Nov 24, 2014 11:02 am

Aaaa, okk.. Hvala punooo... Evo Max se raduje vasim poljupcimaa... Smile Smile Smile Naravno, poljupci i vamaa... Smile  hearty
Nazad na vrh Ići dole
glavni_arhivator




Muški Broj poruka : 4
Godina : 39
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 11.02.2015

Problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa ocima   Problem sa ocima EmptySre Feb 11, 2015 9:32 am

...pozdrav svima, malopre sam se reg na sajt jer vidim da ima jako puno ljubitelja i vlasnika ovih preslatkih guza kako ih ja zovem. Posto sam i sam vlasnik jedne preslatke devojcice od 4 i po meseca i na zalost imamo puno problema sa okicama, teo sam da pitam za neke savete i iskustva ostalh. Naime, sutra u 8h ujutru imamo zakazanu operaciju okica ali nas je veter. na smrt preplasio pre 2 dana, kada je zvala da se dog oko svega i da nas obavesti, jer mora po zakonu, da postoji sansa da se nas kuca ne probudi iz totalne anestezije nakon operacije. Sad S'druge strane, ako se ne operise, gotovo sigurno ce oslepeti i samim tim operacije je neizbezna ali mi smo (devojka i ja) preplaseni i ne znamo sta nam je ciniti. Sad Bilo kakav savet ili iskustvo bi nam sad dobr dosao. Hvala svima unapred.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa ocima   Problem sa ocima EmptySre Feb 11, 2015 10:12 pm

welcome

Pretpostavljam da idete u PanVet u Subotici, nemojte da brinete puno ako je tako. Iz iskustva, moju stariju ženku je pre sad skoro 3 godine udario auto, u roku od 24h je bila u 3 anestezije od kojih su dve bile totalne, pa nakon mesec dana ponovo u totalnoj zbog snimanja noge i vađenja sertifikata za kukove i laktove. Krajem prošle godine je bila ponovo u totalnoj jer smo morali da reagujemo na alergiju očiju spuštanjem donjih kapaka. Znači za 5 godina 5 anestezija, 4 totalne. Potpisivanje saglasnosti je standardna procedura kod veterinara i znam da nije prijatno jer sam i sam bio svestan da može da se ne probudi tek kada sam to potpisivao. Inače stalno slušamo priče da je anestezija opasna i to jeste tačno, ali statistike govore da psi retko uginjavaju u anesteziji ili neposredno nakon buđenja. Sa druge strane entropijum je jako bolno stanje za psa i definitivno pas ostaje slep ukoliko se ne odreaguje na vreme. Rizik za sve postoji u životu, ali treba razmišljati pozitivno. Wink
Nazad na vrh Ići dole
glavni_arhivator




Muški Broj poruka : 4
Godina : 39
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 11.02.2015

Problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa ocima   Problem sa ocima EmptyČet Feb 12, 2015 2:12 pm

...H V A L A  T I   P U N O !!! Odradili smo sve i hvala Bogu dobro je sve proslo. Sad nam predstoji oporavak ali nadamo se da je najgore za nama. Inace radili smo u Zoo-svetu kod Dr Jasmine Sarcevic jer je ona pazila nasu kucu od kad smo je uzeli, tako da nismo hteli nista da menjamo, mada su nam skoro svi govorili kako bi trebalo da idemo u Pan-vet. U svakom slucaju sve je za sada ok i nasu otkacenu doktoricu ne menjamo.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa ocima   Problem sa ocima EmptyČet Feb 12, 2015 5:43 pm

Super! cheers Moram da napomenem kragna obavezno. Izgledaju jadno i tužno i kao lampa, ali je neophodno da je nose da ne bi iskidali konce, mnogi vlasnici skinu jer im je žao pasa pa onda posle nastane haos kad počne da zarasta i svrbi.

Problem sa ocima 1522286_10202937677065939_1950714847_n
Nazad na vrh Ići dole
glavni_arhivator




Muški Broj poruka : 4
Godina : 39
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 11.02.2015

Problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa ocima   Problem sa ocima EmptyČet Feb 12, 2015 6:16 pm

...da, da, nosi kragnu i JAAAAKOOOOO... je ne zadovoljna zbog toga ali opet kazem, stvarno imamo srece sa njom jer na momente sve ovo podnosi bolje od nas i zaista je izuzetno mirna i dobra s'obzirom sta je snaslo. Sad nemam vremena ali koliko sutra cu okaciti slike da vidis nacu kucu i btw ja sam Nemanja.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa ocima   Problem sa ocima Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Problem sa ocima
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» imamo problem sa ocima
» Mukice sa ocima
» Osnovna dresura
» Problem sa testisima
» Problem bradavica

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: