Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Dodatci ishrani EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Dodatci ishrani EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Dodatci ishrani EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Dodatci ishrani EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Dodatci ishrani EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Dodatci ishrani EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Dodatci ishrani EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Dodatci ishrani EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Dodatci ishrani EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Dodatci ishrani EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Dodatci ishrani

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
JankoB




Muški Broj poruka : 55
Godina : 32
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 08.08.2013

Dodatci ishrani Empty
PočaljiNaslov: Dodatci ishrani   Dodatci ishrani EmptyČet Sep 12, 2013 11:47 am

Leo sad ima 2.5 mjeseca i bas lijepo napreduje ima nepunih 7 kilograma i oko 30 centimetara, vec mu se lijepo vide misici na zadnjim nogama, hranim ga hranom FARMINA N&D GRAIN FREE PILETINA pa me zanima da li da pocnem da mu dodajem jos po nesto uz te granule od suplemenata, osim sto mu sipam AD kapi jednom dnevno?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Dodatci ishrani Empty
PočaljiNaslov: Re: Dodatci ishrani   Dodatci ishrani EmptyČet Sep 12, 2013 12:12 pm

Hajde lagano bokalče kafe i u iščitavanje:

http://www.sharpei-balkan.com/t561-shar-pei-i-hijaluron

i ova ovde:

http://www.sharpei-balkan.com/t907-dvm-linda-tintle-o-fsf-a-inflamaciji-hijaluronu-kolhicinu

Osnovni suplementi za održavanje zdravog hijalurona kod šar-peja (koji su ujedno i dodaci ishrani) su:

Omega 3 perle doza zavisi od koncentracije u kapsuli, ali je uvek mudro početi sa jednom pa kasnije povećavati.

Vitamin C sa prduženim dejstvom 500mg

Kurkuma začin prstohvat u hranu.

Nazad na vrh Ići dole
JankoB




Muški Broj poruka : 55
Godina : 32
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 08.08.2013

Dodatci ishrani Empty
PočaljiNaslov: Re: Dodatci ishrani   Dodatci ishrani EmptyČet Sep 12, 2013 12:18 pm

A kad poceti sa koriscenjem tih suplemenata, koliko puta dnevno i u kojoj kolicini?
Nazad na vrh Ići dole
JankoB




Muški Broj poruka : 55
Godina : 32
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 08.08.2013

Dodatci ishrani Empty
PočaljiNaslov: Re: Dodatci ishrani   Dodatci ishrani EmptyČet Sep 12, 2013 12:32 pm

I interesuje me ako mi je pas potpuno zdrav za sad ima li potrebe za jos nekim suplementom osim ova 3 osnovna i da li mu ih dajem do kraja zivota svakodnevno?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Dodatci ishrani Empty
PočaljiNaslov: Re: Dodatci ishrani   Dodatci ishrani EmptyČet Sep 12, 2013 12:46 pm

Počinješ odmah Wink Omega 3 mu dodaješ jednu perlu u obrok, ja sam odabrao jutarnji jer mi je lakše da kontrolišem stolicu u toku dana nego da mi se proseru u toku noći pa da moram da izlazim i trčkaram celu noć. Very Happy Ako primetiš da je dobio proliv prekidaš i kasnije probaš ponovo. Vitamin C sa produženim dejstvom možeš da dodaješ 250mg ujutru i 250mg uveče (prepoloviš tabletu) tako sam ja radio dok su moje bile male sad dobiju jednu celu u obrok. Vitamin C je inače odličan za zglobove i hrskavicu. Kurkumu dodaš u koji god želiš obrok. I čuvena rečenica:

SVAKI šar-pej ima mutaciju na 13. hromozomu u blizini HAS2 gena i SVAKI poseduje rizik za razvijanje autoinflamatornih bolesti.

Nazad na vrh Ići dole
JankoB




Muški Broj poruka : 55
Godina : 32
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 08.08.2013

Dodatci ishrani Empty
PočaljiNaslov: Re: Dodatci ishrani   Dodatci ishrani EmptyČet Sep 12, 2013 12:50 pm

Hvala na pomoci, a reci mi posto citam na nekim temama na forumu gdje pise da ako jede kvalitetne granule ne treba dodavati ishrani ikakve vitamine, je li to istina ili su ova 3 suplementa obavezna, inace leo je jeo 4 puta dnevno do skoro i posle svakog obroka je redovno vrsio nuzdu, a sad vec jede 3 puta dnevno i samo 2 puta vrsi nuzdu sad ne znam je li to normalno sa njegova 2.5 mjeseca?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Dodatci ishrani Empty
PočaljiNaslov: Re: Dodatci ishrani   Dodatci ishrani EmptyČet Sep 12, 2013 1:17 pm

Kažem ti ja bokalče kafe i u čitanje one dve teme. Wink
Šar-pej je pas mutant. U celom njegovom organizmu se nalazi jako puno hijalurona, daleko više nego kod ostalih pasa. Hijaluron je velik i dobar molekul koji vrši neke od najvažnijih funkcija. E taj hijaluron pod uticajem različitih faktora lako može da se degradira. Karikiram sad da bi lakše razumeo, kod normalnih pasa se raspadne jedan molekul i nastane npr. 8 fragmenata koji šalju signal da nešto gori u organizmu, dok kod šar-peja se raspadne 6 molekula na 500 fragmenata i zapaljenska reakcija je preterana.
Kad se priča o gotovoj hrani da se ne dodaje ništa misli se pre svega na kalcijumske preparate i vitaminske. (čuveni kafortan) Ljudi uglavnom samo to dodaju, a toga već ima u kvalitetnoj hrani. Vitamina C nema dovoljno, Omega 3 koje su glavni antiinflamatorni suplement je ispod minimuma u gotovim hranama, minimuma za šar-peja jer kao što sam napisao gore dok običan pas ima malo molekula HA šar-pej ima nekoliko puta više.
Ovo za nuždu je normalno skroz, promenio si mu i hranu, sa kvalitetnijom hranom količina izmeta je manja. Wink
Nazad na vrh Ići dole
Croft

Croft


Ženski Broj poruka : 213
Godina : 35
Lokacija : Nis
Datum upisa : 31.10.2013

Dodatci ishrani Empty
PočaljiNaslov: Re: Dodatci ishrani   Dodatci ishrani EmptyNed Mar 09, 2014 9:58 am

ljudi jel se pravi pauza sa omegom 3, vitaminom C i kurkumom ?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Dodatci ishrani Empty
PočaljiNaslov: Re: Dodatci ishrani   Dodatci ishrani EmptyNed Mar 09, 2014 10:04 am

Nema pauze. To su im doživotni suplementi. Jedino se prekidaju u slučaju nekog problema, npr. dijareja, povraćanje... Posle se opet uvode lagano kad se situacija smiri.
Nazad na vrh Ići dole
Croft

Croft


Ženski Broj poruka : 213
Godina : 35
Lokacija : Nis
Datum upisa : 31.10.2013

Dodatci ishrani Empty
PočaljiNaslov: Re: Dodatci ishrani   Dodatci ishrani EmptyNed Mar 09, 2014 10:30 am

okej, hvala Pedjo . Smile
Nazad na vrh Ići dole
bosancic90

bosancic90


Muški Broj poruka : 46
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.11.2013

Dodatci ishrani Empty
PočaljiNaslov: Re: Dodatci ishrani   Dodatci ishrani EmptySub Okt 11, 2014 4:53 am

Procitao sam predhotne postove, omega 3 je obavezan koliko ja vidim, jel nije kasno da se pocne sa godinu dana, jer ja dajem "CROISSANCE Ca/P=2" i "Animas Trakt" ako se tako pise... I koristi kvalitetne granule ...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Dodatci ishrani Empty
PočaljiNaslov: Re: Dodatci ishrani   Dodatci ishrani EmptySub Okt 11, 2014 4:48 pm

Omega 3, vitamin C sa produženim dejstvom i kurkuma su 3 obavezne stvari za održavanje zdravog hijalurona.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Dodatci ishrani Empty
PočaljiNaslov: Re: Dodatci ishrani   Dodatci ishrani Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Dodatci ishrani
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Zacini u ishrani
» Kalcijum u ishrani pasa

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdrava ishrana-
Skoči na: