Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Pomoc .. problem sa stenetom.. EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Pomoc .. problem sa stenetom.. EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Pomoc .. problem sa stenetom.. EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Pomoc .. problem sa stenetom.. EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Pomoc .. problem sa stenetom.. EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Pomoc .. problem sa stenetom.. EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Pomoc .. problem sa stenetom.. EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pomoc .. problem sa stenetom.. EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Pomoc .. problem sa stenetom.. EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Pomoc .. problem sa stenetom.. EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Pomoc .. problem sa stenetom..

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Miki87

Miki87


Broj poruka : 77
Godina : 36
Datum upisa : 30.03.2011

Pomoc .. problem sa stenetom.. Empty
PočaljiNaslov: Pomoc .. problem sa stenetom..   Pomoc .. problem sa stenetom.. EmptyPon Sep 23, 2013 6:22 pm

Dakle, vrlo cudna stvar, za koju do sada nisam cuo da se desavala nekome sa foruma. Stene, nasa malecka, koja je sada u novom domu ima problem Sad. Kada se probudi, napravi par koraka i kao da padne u nesvest. Nakon toga se podigne, bude potpuno normalna sve vreme, mase repicem, igra se, razdragana je. Ali se to stanje ponavlja. Merili su joj kod veterinara temperaturu, nije ni u jednom trenutku imala povisenu! Radjena je analiza krvi, i utvrdjeno je da je samo malo povisen nivo leukocita. E sad , posto ja do sada nisam cuo o ovome, a nisam znao da posavetujem, reko da pitam ovde da li neko  mozda ima takva iskustva, i sta predlazete :/ ...
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Pomoc .. problem sa stenetom.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc .. problem sa stenetom..   Pomoc .. problem sa stenetom.. EmptyPon Sep 23, 2013 7:44 pm

Sta je veterinar rekao?? Dijagnoza,ako su vec vodili?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Pomoc .. problem sa stenetom.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc .. problem sa stenetom..   Pomoc .. problem sa stenetom.. EmptyPon Sep 23, 2013 9:06 pm

Nista mi ne pada na pamet sem niskog nivoa secera u krvi u trenutku budjenja i nakon mirovanja sto je cesto kod stenaca koji nisu unosili prirodne aminokseline ili hranjeni neadekvatno sa nedovoljno masnoca ali ako kazes da je krv o.k. stvarno mi nista ne pada na pamet.Mozda je neki neuroloski problem ili centar za ravnotezu.Da li joj se to dogadjalo kod kuce?
Nazad na vrh Ići dole
Miki87

Miki87


Broj poruka : 77
Godina : 36
Datum upisa : 30.03.2011

Pomoc .. problem sa stenetom.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc .. problem sa stenetom..   Pomoc .. problem sa stenetom.. EmptyPon Sep 23, 2013 9:37 pm

Ne, pravo da vam kazem kod nas se nikada nije desilo. Realno, ona je najmanje jela od Megi, tako da mi zvuci to moguce. Sada jede granule do duse, vec neko vreme. Dijagnoza nije nikakva, mislim veterinar zakazao snimanje pluca, sto mi je bilo malo diskutabilno ( ne vidim vezu, ma koliko "nebio" vet i medicinski radnik ), pa sam predlozio da odu kod veta kod koga ja vodim Megi vec dug period, i koji ima iskustva sa peima.
Javicu u svakom slucaju kako se razvija dalje.. Bas sam i ja zbunjen...
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Pomoc .. problem sa stenetom.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc .. problem sa stenetom..   Pomoc .. problem sa stenetom.. EmptyPon Sep 23, 2013 9:56 pm

Mozda da probaju i kvalitetne granule sa vise masti?Cime je hrane?Mislim kojim granulama?Nisam ni ja vet ali mozda je hipoglikemija .....ne mora se videti iz krvi ali secer moze pasti naglo u mirovanju....ovo mi je poznato jer sam imala odraslog psa sa dijabetesom i upravo se to dogadjalo kada je secer varirao a kroz razgovor sa veterinarom ostalo mi je u pamcenju pominjanje stenaca koji padaju i nesvest nakon duzeg mirovanja ili drhte zbog naglog pada secera......i to kao cestu pojavu, posebno kod malih rasa


Poslednji put izmenio unaltraina dana Pon Sep 23, 2013 10:09 pm, izmenio ukupno 6 puta
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Pomoc .. problem sa stenetom.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc .. problem sa stenetom..   Pomoc .. problem sa stenetom.. EmptyPon Sep 23, 2013 10:03 pm

Taj savet za menjanje veta, posto vec ima znanja sa nasom rasom je ok. Te nagle nasvestice, bez nekih simptoma, kod ljudi su vezane za upalu srednjeg uha. Znajuci da imaju iste bolesti,skoro sve kao mi, ko zna... Kako god, javljaj sta se desava !!
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Pomoc .. problem sa stenetom.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc .. problem sa stenetom..   Pomoc .. problem sa stenetom.. EmptyPon Sep 23, 2013 10:04 pm

Bravo Zoko..mozda su to ti malo poviseni leukociti!
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Pomoc .. problem sa stenetom.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc .. problem sa stenetom..   Pomoc .. problem sa stenetom.. EmptyPon Sep 23, 2013 10:51 pm

Neka provere Wink Bilo bi fino da je tako nesto,pa da se resi.
Nazad na vrh Ići dole
Miki87

Miki87


Broj poruka : 77
Godina : 36
Datum upisa : 30.03.2011

Pomoc .. problem sa stenetom.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc .. problem sa stenetom..   Pomoc .. problem sa stenetom.. EmptyUto Sep 24, 2013 10:05 am

Sad sam sve ideje preneo vlasniku, pa cu vam javljati sta se dalje desava. E ljudi, stvarno je sjajno imati vas, hvala vam na idejama i pomoci.
E da , da ne zaboravim. Hrana je Brit puppies, tom ih i mi hranimo. Ako predlazete neku drugu, recite da  i ja menjam mojima, i on maleckoj Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Pomoc .. problem sa stenetom.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc .. problem sa stenetom..   Pomoc .. problem sa stenetom.. EmptyUto Sep 24, 2013 1:03 pm

O.K. je Brit za stence ako je jagnjetina i pirinac, malo Omega 3 ulja ili ulja lososa u obrok i bice i malo masnije . Moji su jeli N&D za stence velikih rasa koji isto ima samo 18% masti kao i Brit za stence ali imali su prvo jedan a zatim dva obroka sirovog mesa ukljucujuci i sirovi losos svakodnevno sto povecava i proteinski broj i kolicinu masnoce , sada i ne jedu granule sem ponekad kao vecernji obrok.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Pomoc .. problem sa stenetom.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc .. problem sa stenetom..   Pomoc .. problem sa stenetom.. EmptyUto Sep 24, 2013 1:23 pm

A što su vam štenci šar-peja na hrani za štence? Kalla je čim je stigla išla na sirovo/kuvano uz onaj prelazni period sa starim granulama od Viktora (nekih nedelju dana), pa onda Brit CAre Venison&Potato Cereal Free, Bella je išla odmah na kuvano/sirovo bez prelaznog perioda, a ispomoć Nutrivet za odrasle.


Inače se slažem sa Zokom prekontrolisati uši to mi nekako deluje s obzirom na krvnu sliku.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Pomoc .. problem sa stenetom.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc .. problem sa stenetom..   Pomoc .. problem sa stenetom.. EmptyUto Sep 24, 2013 1:35 pm

u principu nema potrebe ali moji su dosta teski, jakog skeleta genetski i treba im vise glukozamina i kalcijuma koga ima u hrani za stence velikih rasa..a i sto je tesko usloviti buducim vlasnicima da ih ne hrane granulama sto je vecini najlakse nazalost pa sam ih morala navikavati jer ne ostaju svi uz mene i na ishrani sirovim.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pomoc .. problem sa stenetom.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc .. problem sa stenetom..   Pomoc .. problem sa stenetom.. Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pomoc .. problem sa stenetom..
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Osnovna dresura
» agresivni ili razmazeni
» Pomoc
» Pomoc
» problem sa kozom

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Bolesti pasa-
Skoči na: