Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Problem sa okicama - Page 2 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Problem sa okicama - Page 2 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Problem sa okicama - Page 2 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Problem sa okicama - Page 2 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Problem sa okicama - Page 2 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Problem sa okicama - Page 2 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Problem sa okicama - Page 2 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Problem sa okicama - Page 2 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Problem sa okicama - Page 2 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Problem sa okicama - Page 2 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Problem sa okicama

Ići dole 
+7
Vili
PAŠA
MitaBG
neron
nesa151
Murphypei
Vujeta
11 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Vili

Vili


Ženski Broj poruka : 22
Godina : 34
Lokacija : Lazarevo
Datum upisa : 28.12.2012

Problem sa okicama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa okicama   Problem sa okicama - Page 2 EmptyPon Mar 10, 2014 6:58 pm

Samo da javim sa okom je sada sve u redu. Hvala vam na savetima. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Dante Diablo

Dante Diablo


Ženski Broj poruka : 36
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 27.03.2014

Problem sa okicama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa okicama   Problem sa okicama - Page 2 EmptySre Apr 02, 2014 10:11 pm

Moram da se umesam u temu jer imam slican problem,ako ne i isti sa Danteom.
Takodje mu okice suze,nisu crvene,tako da mi je veterinar rekao da kupim deksametazon neomicin i bornu kiselinu,rekao mi je da stavljam kapi 7 dana 2 puta dnevno po dve kapi u svako oko i da brisem oci bornom kiselinom.Sve to sam uradila cini mi se da su mu taman manje suzile oci,ali sam prestala posle sedam dana,jer mi je tako receno,a i u uputstvu sam videla da pise da se kapi koriste najvise deset dana od otvaranja bocice,tako da je bocica zavrsila u kanti.Jel preporucljivo da bez ponovnog savetovanja sa veterinarom opet kupim kapi i koristim po receptu  Murphypei?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Problem sa okicama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa okicama   Problem sa okicama - Page 2 EmptyČet Apr 03, 2014 6:51 am

Previse suza moze znaciti i blagi entropijum ili alergiski entropijum,  istu terepiju bi mogla ali nije to resenje, ne mozes ceo zivot psu stavljati lekove u oci i kapati nesto u oci sem ako nije vestacka suza koja je potpuno neskodljiva. Bolje ga odvedi kod drugog veterinara da pogleda oci i cujes jos par misljenja.... a ako se nastavi i kada se glava razvije onda na operacuju, jedino trajno resenje nazalost.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Problem sa okicama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa okicama   Problem sa okicama - Page 2 EmptyČet Apr 03, 2014 8:51 am

Ovo što kaže unaltraina, mora veterinar da pogleda da li se kapak uvrće negde. Ne znam ni što je prepisao ove kapi samo 2 puta na dan jer je to nedovoljno. Nezgodno je kada ne može tačno da se vidi gde je problem, a zna nekad jedna trepavica da zeza i da bocka oko. Deksametazon neomicin je na bazi steroida tako da ako postoji negde neko oštećenje steroidne kapi su kontraindikovane i ne treba da se koriste. I ja uvek volim kad se uz kapi doda i neka mast jer duže ostaje u samom oku i pruža bolju zaštitu u slučaju da je entropijum u pitanju. U NS Vet-u bi trebalo da imaju iskustva sa očima kod šar-peja i da mogu da procene o čemu se tačno radi. Znam sigurno da neće zakazati ni zatezanje ni entropijum, a da pre toga ne provere sve.
Nazad na vrh Ići dole
Jojo 90

Jojo 90


Ženski Broj poruka : 6
Godina : 33
Lokacija : Prokuplje
Datum upisa : 08.03.2014

Problem sa okicama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa okicama   Problem sa okicama - Page 2 EmptyUto Apr 29, 2014 10:17 pm

Cao drugari...imam muzijaka ,starog jos malo pa 5 meseci,Arona,nekako su mu krvave okice,pa me zanima sta da mu uzmem,brisem mu oke sa fizioloskim rastvorom ali mu i daljesuze i crvene su...pozz Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Problem sa okicama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa okicama   Problem sa okicama - Page 2 EmptySre Apr 30, 2014 8:19 am

Mora iskusan veterinar da ga pogleda. Često ni mi koji imamo iskustva ne možemo da vidimo šta se tačno dešava jer se njima može uvrtati nekoliko trepavica koje je teško videti. Nemoj ništa da mu uzimaš jer moguće da ti i fiziološki pravi dodatni problem (neki su senzitivni na fiziološki rastvor) nego kod dobrog veterinara koji ima iskustva sa očima i da proveri sve, možda mora da mu se uradi zatezanje kapaka. Znam da mnogi očekuju pomoć od nas na forumu da preporučimo nešto što će da reši problem, ali sa očima to jednostavno nije moguće jer šar-pej može da ima entropiju i tu ne pomaže ništa sem zatezanja. Pošto je štene u pitanju kad odeš kod veterinara onaj ko preporuči da se seče koža hvataj štene i beži, samo treba končićima da podigne kapke i usmeri trepavice van oka (pod uslovom da je zaista entropija u pitanju, a ne neka infekcija ili alergijska reakcija. Sutra kreću praznici i niko neće raditi, moj savet je još danas odvesti štene kod veterinara. Wink
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Problem sa okicama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa okicama   Problem sa okicama - Page 2 EmptySre Apr 30, 2014 8:27 am

Strana broj 7, pogledati moj tekst o očima tu su i slike i primeri za zatezanje:

http://issuu.com/murphypei/docs/zguzvani_magazin_broj_1
Nazad na vrh Ići dole
Vili

Vili


Ženski Broj poruka : 22
Godina : 34
Lokacija : Lazarevo
Datum upisa : 28.12.2012

Problem sa okicama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa okicama   Problem sa okicama - Page 2 EmptyNed Jun 29, 2014 3:07 pm

POMOC... Vec sam pisala ovde pre par meseci i sada se problem ponovo pojavio. Crvenilo, suze, kapak zatvoren stavljali smo dexametazon i povuklo se, sve je bilo ok, do pre nedelju dana kada je sve ponovo pocelo.Crvenilo oka, suze, zatvara ga cesto s tim sto ovaj put ima i krmelja. stavljali smo dexametazon 5 dana ali posto se nije popravljalo stanje prekinula sam jer sam videla da ne deluje. pozvala sam vet i rekao mi je da mogu da nastavim sa kapima posto mu nisam stavljala nista 6 dana, i da ako mu se ne popravi stanje nakon stavljanja kapi da ga dovedem pa cemo onda videti sta dalje. Danas kada sam mu stavila kapi unutrasnjost mu je bila normalne boje rozikasta, a posle kapi se zacrvenelo i onda sam rekla da necu da mu ih stavljam jer ocigledno mu smetaju. vodicu ga sutra kod vet ali me zanima vase misljenje o tome. da li se mozda radi o uvrtanju ili je neka infekcija jer bio je u prasini posto kopa kao lud po dvoristu i celu glavu uvuce u rupu, a u prisao je kosilici dok je tata kosio pa mislim da mu je i tu dosta prasine upalo?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Problem sa okicama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa okicama   Problem sa okicama - Page 2 EmptyNed Jun 29, 2014 4:27 pm

Radi se o uvrtanju kapka i veterinar ni vi niste smeli da stavljate kapi napamet. Kako sme da da zeleno svetlo za steroidne kapi kao što je deksametazon neomicin, a da nije pogledao psa?! Steroidi su kontraindikovani ukoliko postoji oštećenje rožnjače zbog uvrtanja kapaka. MENJAJTE TOG VETERINARA HITNO! Daleko je poštenije da kaže da ne poznaje rasu i da ne zna da odradi zatezanje kapaka nego da napamet prepisuje kapi. U 99% slučajeva kod štenaca šar-pejeva svi problemi koji se javljaju sa očima su izazvani uvrtanjem kapaka i to se reši prostom procedurom bez ikakvog sečenja kože.
Nazad na vrh Ići dole
Vili

Vili


Ženski Broj poruka : 22
Godina : 34
Lokacija : Lazarevo
Datum upisa : 28.12.2012

Problem sa okicama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa okicama   Problem sa okicama - Page 2 EmptyNed Jun 29, 2014 6:00 pm

Sutra cu ga odmah voditi kod vet, da li znate nekog u Zrenjaninu koji je dobar ili da ga vodim negde drugo?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Problem sa okicama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa okicama   Problem sa okicama - Page 2 EmptyUto Jul 01, 2014 7:43 pm

Kako je mališa? Za ZR nisam siguran jer Neša koji je iz ZR za takve stvari ide u Pančevo. Ukoliko niste već bili kod nekog veterinara, Novi Sad opcija možete da odete u NS VET: http://www.nsvet.rs/kontakt.html
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Problem sa okicama - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa okicama   Problem sa okicama - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Problem sa okicama
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Problem sa okicama.
» Osnovna dresura
» Problem sa testisima
» Problem bradavica
» Problem sa teranjem

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: