Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
holy ishrana EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
holy ishrana EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
holy ishrana EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
holy ishrana EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
holy ishrana EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
holy ishrana EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
holy ishrana EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
holy ishrana EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
holy ishrana EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
holy ishrana EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 holy ishrana

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
AleksaDevald

AleksaDevald


Muški Broj poruka : 11
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 28.03.2014

holy ishrana Empty
PočaljiNaslov: holy ishrana   holy ishrana EmptyNed Apr 27, 2014 10:14 pm

Interesuje me vase misljenje o FARMINA PUPPY hrani za stence,primetio sam da je pocela zadnja dva dana da brljavi sa hranom,da li mozda bira ili se jos adaptira jer je kod nas tek 7 dana...a inace u startu kad je stigla je jela 4 puta dnevno po 150 gr hrane.Ako imate neku preporuku za hranu mozda da se prebacimo voljan sam da cujem predloge...Hvala unpred.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

holy ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: holy ishrana   holy ishrana EmptyNed Apr 27, 2014 10:37 pm

Jel' je neko časti sa stola? Very Happy Mada se dešava da štenci kada odu iz legla i izgube konkurenciju počnu da mrljave sa hranom. Za šar-peja hrana bez žitarica i za odrasle pse ako ste se baš odlučili za granule isključivo. Znači Nutrivet Instinct, DogLoversGold, Farmina N&D, Brit Care Grain Free. Prve dve mogu da se naruče preko neta, a druge dve mislim da mogu da se uzmu u pet centru u NS. Prebacivanje treba uraditi postepeno zbog stomaka. Kad već idete u Pančevo srešćete Ljilju (crvena kuštrava kosa) i nju pitajte za ishranu, to je njen teren. Wink
Nazad na vrh Ići dole
AleksaDevald

AleksaDevald


Muški Broj poruka : 11
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 28.03.2014

holy ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: holy ishrana   holy ishrana EmptyPon Apr 28, 2014 11:15 pm

Pa nije da se nije desavalo,danas sam otisao i uzeo TRAINER FITNES sa ribom i poceo sam da je prebacujem na tu hranu jer koliko sam shvatio piletina nije najbolja za shar pei= rasu,a ujedno sam je i prehranjivao pa mislim da joj se dojela ta hrana...danak neiskustvu,  Very Happy ,ima li neko iskustvo sa Trainerom i jel to dobar izbor?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

holy ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: holy ishrana   holy ishrana EmptyPon Apr 28, 2014 11:47 pm

Smile piletina im ne smeta ukoliko je prava piletina u vidu mesa i iznutrica za ljudsku upotrebu ali ovde govorimo o granulama. Nece im smetati uglavnom ako su to pilece granule ali granule bez zitarica koje u principu koriste kvalitetnije izvore za dobijanje proteina iz piletine i sto u njima ima daleko manje manje hemikalija . Piletinu u svim ostalim brendovima treba izbegavati zbog samog izvora pilecih protina koje koriste, to sigurno nije pilece meso, vec otpad, izmedju ostalog i perje, iznutrice pune koncentarata(hrana za pilice iz iznutrica koja je u sastavu vecine polecih granula im najvise smeta) itd. Konzervansi, boje, arome,suplementi i prosti seceri su ono sto im je neprijatelj zdravlja u granulama, ne vrsta proteina ukoliko su granule kvalitetne. Trainer i vecina standranih brendove koje vidjamo po Zoo Shopovima to nisu.. Vec su pomenute granule koje su najprikladnje za nasu rasu i postu iznad, na prvom mestu jer se konzerviraju prirodnim stvarima ne hemikalijama i zato sto su bez zitarica u potpunosti sto smanjuje unos prostih secera i eliminise unos toksina budji(alflatoksina) nemojte misliti da se u hrane stavlja samo zrno koje je zdravo vec i one zitarice koje nisu vise za ljudsku upotrebu kao sto je slucaj i sa "mesom" koje navode kao izvor proteina.  Riba je svakako najbolji izbor za nasu rasu i kada du ovi "zdraviji " brendovi pomenuti u postu gore u pitanju zbog veceg sadrzaja omega3 masnih kiselina nepohodnih nasim psima u mnogo vecoj meri nego ostalim rasama.Ja sam TRAINER hranom imam jako lose iskustvo mada je bila samo reklamna kesica u pitanju koja je bila dovoljna da izazove alergiju kod mog Bate
Nazad na vrh Ići dole
AleksaDevald

AleksaDevald


Muški Broj poruka : 11
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 28.03.2014

holy ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: holy ishrana   holy ishrana EmptyUto Apr 29, 2014 1:40 pm

Hvala ti pun na sazetom objasnjenju,danas je posle 4 dana pojela celu porciju u razmeri 2/3 Trainer fitnesa i 1/3 farmine piletine puppy,tako da sam dosao do zakljucka da bi trebao mozda da je podignem na toj premijum hrani TRAINER HYPOALERGENIC ima cak i pacetina pa videcmo.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

holy ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: holy ishrana   holy ishrana EmptyUto Apr 29, 2014 1:58 pm

A mozda ipak da kupis Dog Lovers Gold sad u Pancevu na izlozbi posto su sponzori i imace stand i polako izbacis iz jelovnika vestacke arome koje stavlja Trainer i vecina ostalih Wink Problemi sa kozom zbog neprikladnih granula ako je pas od osetljivih dolaze malo kasnije, obicno uz prvo linjanje i odbacivanje stenece dlake a do tada ce se vec najesti onoga sto joj mozda smeta Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

holy ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: holy ishrana   holy ishrana EmptyUto Apr 29, 2014 2:24 pm

Sad ću da pomognem malo da bude jasnije u čemu je caka sa hranama. Uzeću ovu Trainer Fitness Medium/Maxi Lamb & Rice:


Citat :
Rice 48%, dehydrated lamb meat 17%, rice protein, maize oil
8%, rice middlings, flax seeds, protein hydrolysate of
vegetable origin, sodium chloride, FOS (fructo-
oligosaccharides) 0,3%, lignocellulose, calcium carbonate,
dried Goji Berry extract (Lycium barbarum) 0,05%, green
lipped mussel (Perna canaliculus) 0,05%.

Na prvom mestu pirinač kojeg znači ima najviše u hrani, pa onda ide dehidrirano jagnjeće meso samo 17% (u dehidrirano meso ne idu polutke nego sve živo što nije za ljude uglavnom), pa onda protein pirinča, pa ulje kukuruza koje je potpuno besmisleno za pse, ali je super jeftina stvar da se pojača količina proteina u hrani, ulje lana, pa proteini biljnog porekla itd. Znači mesa samo u najavi i to vrlo nekvalitetnog i to je to. Sve ostalo su uglavnom bespotrebne stvari.

Skoro svaka hrana im je na sličan fazon. Nije to jako loša hrana, solidna je, ali daleko od toga da je dobra za šar-peja.

Drugi primer ću da uzmem Nutrivet Growth & Nutritients:

Piletina (min. 30%), Jagnjetina (min. 11%), Ćuretina (min. 10%), Krompir, Grašak, Pileća ulja i masti (min. 9%), Losos (min. 5%), Dehidrirana cela jaja (min. 4%), Dehidrirana piletina (min. 4%), Dehidrirana jagnjetina (min. 4%), Proteini od dehidriranog graška, Ulje lososa (min. 3%), Pulpa cvekle, Boranija, Indijski krompir, Paradajz, Jabuke, Lucerka, Koren cikorije, Kvasac, List komorača, Brusnica, Žele crne ribizle, Vitamini i minerali, Dehidrirani plazma protein, Hidrolizat živinske džigerice, Kalijum hlorid, Kalcijum karbonat, Fruktooligosaharidi (FOS), Mano-oligosaharidi (MOS), Taurin, Ekstrakt fucus vesiculosus (smeđa alga), Ekstrakt ascophyllum nodosum (mehurasta alga), Ekstrakt juke šidigere, Hondtroin sulfat, N-acetil glukozamin sulfat, L-karnitin tartarat, Ekstrakt ruzmarina, Ekstrakt zelenog čaja.
Aditivi dozvoljeni od strane EK: Ekstrakti bogati tokoferolom prirodnog porekla

Lako je videti šta se dešava: piletina, jagnjetina, ćuretina pa tek onda kreću sa krompirom kao dodatkom da popuni hranu pa ostali sastojci.
Nazad na vrh Ići dole
AleksaDevald

AleksaDevald


Muški Broj poruka : 11
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 28.03.2014

holy ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: holy ishrana   holy ishrana EmptyNed Maj 04, 2014 12:26 pm

I posle brljanja sa trainer fitnes 3,i posto nisam uspeo na izlozbu u Pancevo da uzmem DogLovers Gold,na kraju sam uzeo Pro Plan jagnjetinu i sad je pocela da jede i sve trazi jos ,ali bi opet voleo da cujem vase iskustvo sa tom hranom?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

holy ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: holy ishrana   holy ishrana EmptyPon Maj 05, 2014 9:49 pm

Evo sastava:

Ingredients
Lamb, brewers rice, poultry by-product meal, corn gluten meal, whole grain corn, animal fat preserved with mixed-tocopherols (form of Vitamin E), corn germ meal, oat meal, dried egg product, fish meal, dried beet pulp, fish oil, natural flavor, calcium carbonate, salt, potassium chloride, calcium phosphate, choline chloride, dried colostrum, L-Lysine monohydrochloride, Vitamin E supplement, zinc sulfate, ferrous sulfate, manganese sulfate, niacin, Vitamin A supplement, calcium pantothenate, thiamine mononitrate, copper sulfate, garlic oil, riboflavin supplement, Vitamin B-12 supplement, pyridoxine hydrochloride, folic acid, Vitamin D-3 supplement, calcium iodate, biotin, menadione sodium bisulfite complex (source of Vitamin K activity), sodium selenite.

Hrana u rangu sa onim Trainerom, samo dobro nagruvana kukuruzom, možda čak i jače sa žitaricama nego Trainer, sve ovo što je boldovano je smeće u hrani. Ja sam je dobio od odgajivača kad sam išao po Kallu, on svoje hrani Purinom i koristio sam je samo za prelazak na sirovo/kuvano da ne šokiram štenetu stomak odmah, nekih nedelju dana je trajalo možda čak i manje ne sećam se sad. Problemi sa ušima i kožom najčešće su izazvani hranom i to hranom sa puno žitarica. Probaj sa Nutrivetom, levo na forumu je link do sajta i može odatle da se naruči, stigne na adresu brzom poštom kad budeš video sam izgled granule i osetio miris biće jasnije zašto su ove hrane sa žitaricama smeće u odnosu na sve ostalo. Moj savet Growth & Nutritients formula.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





holy ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: holy ishrana   holy ishrana Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
holy ishrana
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Ishrana skotne kuje
» Koja je najbolja hrana?!
» PITANJA U VEZI SA ISHRANOM

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdrava ishrana-
Skoči na: