Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Koja je najbolja hrana?! EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Koja je najbolja hrana?! EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Koja je najbolja hrana?! EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Koja je najbolja hrana?! EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Koja je najbolja hrana?! EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Koja je najbolja hrana?! EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Koja je najbolja hrana?! EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Koja je najbolja hrana?! EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Koja je najbolja hrana?! EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Koja je najbolja hrana?! EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Koja je najbolja hrana?!

Ići dole 
+37
Vladica
Emilija
neron
nesa151
nikola djordjevic
SMN
sandra1000
vesnacikos
Dacha
sharpei hr
MarkoBGD
rugievithus
nora s
Qele
unaltraina
elenkov82
Hesus
sloti
Mimmi
helly
slavkan73
kud
Nesha
Marko
srecko
Hana
Kesten_Pire
Jovana_Dario
Almira
EMA
Bora
Heron
Skarfi
sharpi
ivana&bane
Siniša
Murphypei
41 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sledeći
AutorPoruka
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Koja je najbolja hrana?! Empty
PočaljiNaslov: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! EmptyUto Nov 13, 2007 9:17 pm

Postoje neke predrasude kako pse treba hraniti nekim posebnim hranama, granulama...kao kod shar-peia posebno zato što zbog hrane imaju problema sa kožom. Što se mene tiče, probao sam gomilu i on najviše voli DARLING u konzervi sa makaronama. Probao sam sa granulama za osetljive pse, sa Royalom... i ništa ne jede čak se ponaša histerično i hoće da prevrne posudu kad mu se ne sviđa. Sada sam preuzeo moto " daj psu ono što voli! " Cele nedelje jede darling i grebe se za stolom od nas, mada tu pazimo šta mu dajemo, ništa slatko i začinjeno, a onda dođe nedelja, njegov omiljen dan, kada se kuva pileća supa i svo meso je tada njegovo. Mislim da niko nije srećniji od njega kad dođe nedelja. :lol!:
Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Admin
Admin
Siniša


Muški Broj poruka : 1948
Godina : 36
Lokacija : Indjija
Datum upisa : 24.06.2007

Koja je najbolja hrana?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! EmptySub Nov 17, 2007 7:39 pm

Saru sam dok je bila mala i dok smo ziveli sami u stanu hranio iskljucivo Hills granulama a ponekad bih joj spremio belo meso sa pirincem. Nikada nije odbijala takvu vrstu hrane dok se nismo vratili kuci kod mojih. Moja mama ju je razmazila i svaki dan joj je spremama piletinu, teletinu, junetinu, curetinu tako da Sara sada nece ni da pogleda granule.
Veterinar mi je rekao da oni nedeljno smeju da unesu u organizam najvise 200 grama mesa jer se u suprotnom gube nabori na kozi. Poceli smo da joj dajemo vise povrca uz manje kolicine mesa i hvala Bogu, ne buni se Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://shar-pei.bestofforum.net
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Koja je najbolja hrana?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! EmptyNed Nov 18, 2007 5:19 pm

Svi oni više vole da im se da ono što bismo i mi jeli, kad sam davao granule uvek sam disao samo na usta pošto mi smrde, a nije bitno koja je marka. Interesantno mi je ovo što ti je rekao veterinar da ako jedu više od 200gr mesa nedeljno gube se nabori jer mi nije logično ni najmanje. Svi znamo da se njima nabori gube kako postaju veći i da standard dozvoljava nabore samo oko vrata (i to ne prevelike) i na čelu.
Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Admin
Admin
Siniša


Muški Broj poruka : 1948
Godina : 36
Lokacija : Indjija
Datum upisa : 24.06.2007

Koja je najbolja hrana?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! EmptyPon Nov 19, 2007 12:32 am

Navodno kroz meso svakodnevno uzimaju veliku kolicinu proteina i zbog toga ima se gube nabori...
Nazad na vrh Ići dole
http://shar-pei.bestofforum.net
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Koja je najbolja hrana?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! EmptyČet Jan 10, 2008 11:56 pm

Mi Crisp-a hranimo isključivo sa Bento Kronenom,nekada mu u hranu dodamo pola kesice Pedigree Junior-a u želeu,što se kaže "čisto da mu zamiriše". Nikada nismo imali problema sa njim,niti sa dlakom niti isačim. Jednom u dve nedelje mu damo kosku ( juneću ) prethodno malo prokuvanu da se zanima.
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

Koja je najbolja hrana?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! EmptyPon Feb 09, 2009 11:02 am

Mi svaki dan kuvamo našim ljubimcima.Kupujemo sitno mleveno pileće meso i kosti (srećom nisu alergični na piletinu),ili pileća ledja. To skuvamo,dodamo iseckanu šargarepu,krompir,ponekad i graška ili boraniju.Napravimo supu od toga ,dodajemo samo malo mlevene paprike (drugi začini,naročito so nije preporučeno).Pa u ovu supu skuvamo pirinač,testeninu ili palentu. To jako vole,i dobro je da ne sadrži puno mesa,jer shar-pei-ma se ne preporučuje da hrana sadrži puno proteina.Ne zbog gubljenja nabora,nego zbog bubrega,jer su baš osetljivi što se toga tiče. I gotova hrana za šarpej ne bi trebalo da sadrži više od 20% proteina.Pored kuvane hrane dajemo Darling granule ukusa piletine,zečetine ili junetine. To ime je ceo dan na raspolaganju kada su na dvorištu,pa ko kad se ogladi može da gricka.To kupujem u Mađarskoj u pakovanju od 15 kg,ali jako dugo traje jer već poslepodne neće niko ni da pipne,čekaju na kuvanu hranu... Smile
Znam da se preporučuje jedan obrok dnevno (čak i dobro je mesečno jednom da ne dobiju ništa),ali smo ih razmazili,pa šta je tu je... Smile
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Koja je najbolja hrana?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! EmptyPon Feb 09, 2009 11:15 am

Ako ste odlucili da im kuvate-ok,vas izbor,samo se ne slazem sa jednim,koliko ja znam-psima ne treba davati mahunastu hranu tj grasak,boraniju...
Crisp iskljucivo jede granule pomesane sa konzervom,nekada mu dodamo meso iz supe+sargarepu... Piletinu izbegavamo,jer smo u konsultaciji sa veterinarima dosli do zakljucka da je alergican na piletinu. Sada samo jede granule sa "Pro Plan" sa lososom,"Bento Kronen"-jagnjetina&pirinac"...
Iako ce nase magare da napuni uskoro dve godine,i dalje ga hranimo dva puta dnevno,ujutru 15-ak min. posle setnje i uvece takodje 15-ak minuta posle setnje.
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

Koja je najbolja hrana?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! EmptyPon Feb 09, 2009 12:09 pm

Grašak i boraniju samo stavimo u maloj količini.Inače redovno idem na jedan mađarski forum,tamo ima baš puno uzgajivača šarpeja,koji se već godinama bave ovom vrstom,i oni su preporučili da i to damo povremeno...
Jedini problem je pirinač što se Alfija tiče,jer posle toga ima"gasove",pa kad krene da se reši ovih gasova - čovek da padne u komu... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Koja je najbolja hrana?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! EmptyPon Feb 09, 2009 5:59 pm

Mi smo i dalje na istom. Marfi jede Darling iz konzerve i grebe se pored stola. Hrana mu stoji na raspolaganju ceo dan,nije od proždrljivih pa sam sebi dozira, koliko je gladan toliko i jede. Često mi se dešava da ujutru u šetnju nosim ono što ne pojede lutalicama. Rado bih ga prebacio na neku kvalitetnu hranu,ali granule mrzi, a neke bolje marke hrane za koje mislim da bi mu se svidele, kod nas nema. Pirinač i piletinu kad dobije to mu je žurka, a vikend nam je rezervisan za ''smrdenje'' tad ide supa i svo povrće i meso iz supe njemu, pa onda pola dana luftiranja. Desilo mi se jednom da sam ga vodio u šetnju do centra,bila velika gužva,a on uhvatio da pušta gasove i to poprilično zvučne sramota me bilo, ljudi su garant pomislili da sam ja. Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

Koja je najbolja hrana?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! EmptyPon Feb 09, 2009 6:51 pm

Opasan je Marfi! Very Happy
Lili jako voli te mesne konzerve,bilo koju vrstu od bilo kog proizvođača,a Alfi ne može ni da smisli,ja mu guram kod nosa,a on beži u rikverc... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Koja je najbolja hrana?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! EmptyUto Feb 10, 2009 10:40 am

Sto se tice gasova...majko mila!! Kada Crisp "pusti" gasove...bolje je bezati iz sobe,iz kola... Sinoc nam je upravo to uradio u automobilu...istog sekunda smo otvorili sirom prozore iako je napolju bilo oko 0,a i kisa je padala!! Bolje i to nego... Smile Ponekad se upitamo,čime li ga mi hranimo kad on toliko "smrducka" Smile
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Koja je najbolja hrana?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! EmptyUto Feb 10, 2009 10:46 am

Skarfi je sad nedavno kad je bio onaj veliki minus napolju prehladio stomak i imao je pproblema 5 dana....ali vece pred pocetak problema je pustao gasove neprekidno ....mi smo mislili da ce nam kosa otpasti sa glave....napolju ledeno, on neprekidno pusta:)Smile....bilo je zanimljivo sedeti u stanu sa njegovim problemom....naravno ujutru smo shvatili da je razboleo stomak i da je njemu muceniku stvarno lose!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Koja je najbolja hrana?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! EmptyUto Feb 10, 2009 11:33 am

MI jedemo Hills, sa ukusom piletine, konzerve obozava, ali ne sve, ove nove inatlijanske OK ne moze da smisli....
A naravno jede kacamak, pirinac, barenu piletinu, obozava mleko, jogurt....
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

Koja je najbolja hrana?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! EmptyUto Feb 10, 2009 11:44 am

I mi dajemo ponekad mleko i sitan sir,jogurt ne ide... Smile I jaje,to im dobro dođe da bude lepo krzno...
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

Koja je najbolja hrana?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! EmptyUto Feb 10, 2009 2:01 pm

A za neprijatne gasove najbolje bi bilo da im na rep okačimo "mirišljavu jelkicu"... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Koja je najbolja hrana?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! EmptyUto Feb 10, 2009 3:21 pm

Smile Smile Smile Smile Mi glasamo za jelkice!! Smile Smile Smile Crispu jednom nedeljno dajemo malo mladog ne masnog sira uz granule,tako su nam veterinari rekli. Ne dajemo mu celo jaje,nego samo zumance. Moramo probati sa kacamakom,to jos uvek nismo probali.
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

Koja je najbolja hrana?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! EmptyUto Feb 10, 2009 3:38 pm

Belance se ne sme dati dok su mali,ali posle već nije problem.Smile A kačamak je jako zdravo,jer dobro oćisti creva.Probaj da skuvaš neku supicu (pileću),pa u to da kuvaš kačamak.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Koja je najbolja hrana?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! EmptyUto Feb 10, 2009 4:38 pm

Jel vaši zgužvanci jedu voće? Marfi ne bira koje je bitno je da se jede, jabuka, narandža, kivi, mandarina, banana mu je omiljena,a juče je lizao limun i činilo mi se da pravi face kao da mu je kiselo ali ne odustaje. Smile Meni se čini da on vodi poreklo od svinje.... Smile
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

Koja je najbolja hrana?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! EmptyUto Feb 10, 2009 6:26 pm

Dobar je Marfi!Smile Kod nas voće ne ide,ali zato povrće,može da bude i kuvani luk ili maslina,i to ode... Smile
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Koja je najbolja hrana?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! EmptyUto Feb 10, 2009 9:27 pm

Probacu sa supicom i kacamakom,cak sta vise-za vikend Smile Sto se tice voca,sto kaze Murphey-nije bitno sta je-bitno je da se jede Smile Voli banane,jabuke,pomorandze malo slabije... Samo da vidi da mi jedemo,i on ce sigurno!! Stvarno su prasici!!
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Koja je najbolja hrana?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! EmptySre Feb 11, 2009 11:23 am

Kacamak klopaju kao blesavi, Skarfi se sav umaze, kao prava beba....treba mi 10 min da ga izbrisem i umijem da mu se ne skori ispod usta kacamak:)SmileSmileSmileSmile
A voce nismo jos jeli, nisam smela da mu dam!!!!!!!!!SmileSmileSmileSmileSmile
ali sad cu probati sigurno
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Koja je najbolja hrana?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! EmptyPon Feb 23, 2009 1:01 pm

Probali smo kacamak!!!! Naravno,olizao je ciniju Smile Smile Smile Negde na forumu Murphypei je napisao:"Ponekad mi se cini da ovaj moj vodi poreklo od svinje!!"... Smile Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Koja je najbolja hrana?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! EmptyPon Feb 23, 2009 1:03 pm

Kazem vam ja, kacamak obozavaju SmileSmileSmileSmileSmile
a Skarfi je odnedavno postao veliki obozavalac italijanske kuhinje, tj. spageta SmileSmileSmileSmileSmile probali smo voce, banane i kivi su njegovi favoriti SmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Heron

Heron


Ženski Broj poruka : 13
Godina : 39
Lokacija : Indjija
Datum upisa : 27.01.2009

Koja je najbolja hrana?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! EmptyPon Feb 23, 2009 10:29 pm

Heron nece da jede voce. Probala sam da mu dam neku vockicu par puta a on je lizne, nece da je pojede vec je gura sapom-igra se se njom! Ali zato obozava palentu sa jogurtom. To mu je omiljeno. Sav se umaze po njuski pa moram stalno da ga brisem!
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

Koja je najbolja hrana?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! EmptyUto Feb 24, 2009 9:07 am

I ja sam juče ponovo probao banane da i dam.Lili je malkice jela,a Alfi nema šanse.Kačamakto baš ide (skuva se u supici sa mlevenim mesom),a testeninu jedu skoro svaki drugi dan isto pripremljeno kao kačamak,a u zadnjem vremenu stavljamo i puno krompira i šargarepe...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Koja je najbolja hrana?! Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Koja je najbolja hrana?!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 11Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sledeći
 Similar topics
-
» Hrana za Shar-pei rasu
» canagan hrana za pse - bez zitarica
» PASSION nova hrana za pse BEZ ZITARICA
» Platinum hrana
» Genetski modifikovana hrana

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdrava ishrana-
Skoči na: