Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Ishrana skotne kuje EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ishrana skotne kuje EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Ishrana skotne kuje EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Ishrana skotne kuje EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Ishrana skotne kuje EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Ishrana skotne kuje EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Ishrana skotne kuje EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Ishrana skotne kuje EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Ishrana skotne kuje EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ishrana skotne kuje EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Ishrana skotne kuje

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
mazaaa

mazaaa


Ženski Broj poruka : 28
Godina : 41
Lokacija : Bela Crkva
Datum upisa : 08.09.2015

Ishrana skotne kuje Empty
PočaljiNaslov: Ishrana skotne kuje   Ishrana skotne kuje EmptyPon Sep 14, 2015 9:17 pm

Pozdrav svima,posto vidim da vecina vas ima ogromnog islustva  sa ovom rasom i dosta vas je imalo iskustva sa ishranom skotne kuje,meni je ovo prvo leglo i trudim se da psa pravilno odnegujem da bi iznela na svet zdrave stenca. Sto se tice zdravlja ona je potpuno zdrava i primila je sve vakcine koje joj sleduju ,ociscena je od crvnih parazita pred teranje uradjen je vaginalni bris na 30-om danu skotnosti i sve je u najboljem redu i nadam se da ce teko i ostati i jos da dodam ona ce u novembru 3 godine i potpuno je zrela za prvo stenjenje Ona je trenutno u 7-oj nedelji trudnoce i sada bih trebao da u ishrani dodam vise hranljivih materija nego uobicajeno pa ako imate neki dobar predlog sta da dodam u ishrani tu sam da poslusam a inace psa hranim iskljucivo sirovom hranom nikako granulama i to ribom,svinjskim iznutricama i raznim povrcem (krompir pirinac,sargarepa,mlada kopriva karfiol...) u hrani jos dodajem zivo jaje,jabukovo sirce,suncokretovo ulje surutku pa ako imate savet sta da dodam ili ako nesto treba da izbacim iz ishrane  udrite po komentarima tu sam da upijem svaki koristan savet
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Ishrana skotne kuje Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana skotne kuje   Ishrana skotne kuje EmptyUto Sep 15, 2015 6:24 pm

Ukoliko su svinjske iznutrice sirove to je prva stvar koja treba da se izbaci. Svinjsko meso se nikada ne daje sirovo jer postoji rizik od lažnog besnila, mi smo ovde skoro imali nekoliko slučajeva, bolest je neizlečiva i uvek fatalna. Obično se ništa specijalno ne menja u ishrani osim što se količina poveća i nekad podeli u više obroka jer su kuje gladnije, što je logično hrane se i bebe u stomaku. Very Happy  Bitno je da ishrana bude raznovrsna i to je to. Možda će se još neko uključiti, moje znanje o skotnim kujama je ograničeno na jednu kujicu mešanca koju smo hranili potpuno isto i tokom graviditeta i nakon štenjenja i sve je bilo OK.
Nazad na vrh Ići dole
mazaaa

mazaaa


Ženski Broj poruka : 28
Godina : 41
Lokacija : Bela Crkva
Datum upisa : 08.09.2015

Ishrana skotne kuje Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana skotne kuje   Ishrana skotne kuje EmptyUto Sep 15, 2015 9:32 pm

Pogresno sam se izrazio kad sam napisao sirovo mislio sam na domacu hranu i svinjske iznutrice,srca i ostalo obavezno skuvam i nedam nikako zivo i krvavo a sto se tice obroka sada joj dajem istu kolicinu hrane koju je dosad jela u dva puta  u cetiri manja obroka
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Ishrana skotne kuje Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana skotne kuje   Ishrana skotne kuje EmptyUto Sep 15, 2015 9:47 pm

Dobro je za svinjsko meso. To je jedino meso koje nikako ne sme da se daje sirovo na ovim prostorima. Ako ti deluje da je gladna slobodno joj dodaj još hrane. Pisano je dosta o ishrani ovde, znam da su ljudi povećavali i mlečni deo u obrocima (mladi sir) i dodavali više mesa, uglavnom se sve svodilo na to da su obroci bili obilniji, sve ostalo je bilo isto kao i uvek.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ishrana skotne kuje Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana skotne kuje   Ishrana skotne kuje Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Ishrana skotne kuje
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» PITANJA U VEZI SA ISHRANOM
» holy ishrana
» Koja je najbolja hrana?!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdrava ishrana-
Skoči na: