Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
BOLESTI KOZE - Page 18 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
BOLESTI KOZE - Page 18 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
BOLESTI KOZE - Page 18 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
BOLESTI KOZE - Page 18 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
BOLESTI KOZE - Page 18 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
BOLESTI KOZE - Page 18 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
BOLESTI KOZE - Page 18 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
BOLESTI KOZE - Page 18 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
BOLESTI KOZE - Page 18 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
BOLESTI KOZE - Page 18 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 BOLESTI KOZE

Ići dole 
+50
evian33
JohnnyBlack
iva85
Dante Diablo
pati
Mea
snowwhite
topaz
Bojan_Radojkovic
Shar pei MKD
MitaBG
NikolaKM
tattoo 035
sandra1000
Sheere Khan
Bruno Djela
djordje9
Beauty Hana
nesa151
Vladica
katarina_igor
Dzoica
Beti
Dacha
nina 023
Nesha
rugievithus
neron
Lea<3
Cupika
Blaze
hektor
sharpei hr
ivan
dacadixi
Kaja i Boki
Siniša
Big Mazi
sabla
Bosko&Ljubo
Kesten_Pire
Nikita
unaltraina
sloti
zabrinuta
Murphypei
Skarfi
sharpi
kud
slavkan73
54 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19  Sledeći
AutorPoruka
JohnnyBlack

JohnnyBlack


Muški Broj poruka : 36
Godina : 39
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 27.03.2013

BOLESTI KOZE - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 18 EmptyUto Jul 08, 2014 5:50 pm

Pozdrav iva85,

moja Sumo je imala isto slične fleke po koži, samo možda ne baš tako rašireno (ili se nije dobro vidjelo jer je smeđe boje), no na suncu kad se gleda izgledalo je kao da sam joj ošišao dio dlake. Jako se češala, i dlaka joj je ispadala preko svake mjere. Veterinar joj je napravio sve moguće pretrage, briseve i ostalo, no ništa nije našao osim zlatnog streprokoka, a isto tako vjerojatno nije bio problem u prehrani jer jede sirovo. 

Danas se Sumo super oporavlja i izgleda puno bolje, a ovu je terapiju dobila: synulox antibiotik dva tjedna, i kupao sam ju allermyl šamponom. Kratkoročno sam joj u prehranu ubacio puno više ribe, i davao puno omega 3. Što je točno pomoglo od toga ne znam Smile Naravno, nemoj na svoju ruku uzimati neku terapiju, savjetuj se s vetom.
Nazad na vrh Ići dole
evian33

evian33


Ženski Broj poruka : 8
Godina : 35
Lokacija : Koper, SLO
Datum upisa : 24.07.2014

BOLESTI KOZE - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 18 EmptyČet Jul 24, 2014 10:13 am

Zdravo, 
imam sharpeiku, ima 3 godine. Prije 2 tjedna opazili smo da ima nešto u ustima, veterinar nam je dao kremu ali pošto nije pomoglo vodila sam je jučer opet kot veterinara. Izrezao joj je tu stvar i sad je več druga priča. Kaže da je možda tumor, poslao je uzorac na analizu i rekao ako je to šta misli, da je jako opasno. Ne znam šta da radim, čekam rezultate koji če biti tek u ponedeljak. Ja sam iz Slovenije, tu nemamo toliko foruma kao kod vas da nešto pročitam. 
Dali ima možda neko iskustva sa rakom kod shar peia? Hranim je briketima, do sad je imala nekoliko puta izpadanje dlake ali ništa večih problema. I za to izpadanje svi su mi rekli da je to kod shar peia normalno.
I opraštam se za pisanje, ali ne znam pravilno da pišem.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

BOLESTI KOZE - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 18 EmptyČet Jul 24, 2014 10:43 am

welcome

Da nemate slučajno sliku toga? Svakako će rezultati pokazati šta se nalazilo tu, ali može biti i da se radi o papiloma virusu. On nije opasan osim što je znak da je imunitet pao i što se prenosi sa psa na psa. Ovako izgleda kada su papilomi manji, mogu da budu i daleko veći.

BOLESTI KOZE - Page 18 DSC09942

Nazad na vrh Ići dole
evian33

evian33


Ženski Broj poruka : 8
Godina : 35
Lokacija : Koper, SLO
Datum upisa : 24.07.2014

BOLESTI KOZE - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 18 EmptyČet Jul 24, 2014 11:10 am

BOLESTI KOZE - Page 18  border=" /> 
Imam sliku, to je od prvi put, a jučer je bilo još veče.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

BOLESTI KOZE - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 18 EmptyČet Jul 24, 2014 12:10 pm

Link nije dobro postavljen pa ne vidim sliku.
Nazad na vrh Ići dole
evian33

evian33


Ženski Broj poruka : 8
Godina : 35
Lokacija : Koper, SLO
Datum upisa : 24.07.2014

BOLESTI KOZE - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 18 EmptyČet Jul 24, 2014 12:13 pm

BOLESTI KOZE - Page 18 ?ui=2&ik=3632b21f8f&view=fimg&th=14767dc036dbf663&attid=0

EDIT: I dalje ne mogu da vidim sliku. Postoji opcija da se slika postavi direktno sa računara na forum preko ove ikonice sa slikom diskete.
Nazad na vrh Ići dole
barbara_zen23

barbara_zen23


Ženski Broj poruka : 3
Godina : 32
Lokacija : Hrvatska
Datum upisa : 24.07.2014

BOLESTI KOZE - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 18 EmptyČet Jul 24, 2014 5:55 pm

Pozz ekipa,mi smo novi na forumu,ima tko iskustva s perivaskularnim dermatitisom?? Vet kaze da mazemo s kortikosteroidima koji i ne pomaze... :-(
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

BOLESTI KOZE - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 18 EmptyČet Jul 24, 2014 9:48 pm

welcome

A da li je veterinar proverio šta se nalazi na koži? Jel' rađen bris i skarifikat? Nisam siguran koliko je dijagnoza dobra jer to je nešto što može da se podvede pod sve što može da snađe jednog šar-peja, alergija i kožna infekcija. Šta jede zgužvanac i dobija li neke suplemente?
Nazad na vrh Ići dole
barbara_zen23

barbara_zen23


Ženski Broj poruka : 3
Godina : 32
Lokacija : Hrvatska
Datum upisa : 24.07.2014

BOLESTI KOZE - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 18 EmptySub Jul 26, 2014 2:17 am

Je uzeu je veterinar tkivo na biopsiju i dijagnoza: perivaskularni dermatitis,nije alergija i nema veze s hranom,probali smo svakakve nacine,dakle urođena bolest... Koristimo posebne sampone i triderm kremu to nam je vet preporucio i rekao da nema druge pomoci. Crvenilo,svrbez i otpadanje dlake,pojavljuje se pa nestaje i tako u krug po cijelom tijelu ...
Nazad na vrh Ići dole
barbara_zen23

barbara_zen23


Ženski Broj poruka : 3
Godina : 32
Lokacija : Hrvatska
Datum upisa : 24.07.2014

BOLESTI KOZE - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 18 EmptySub Jul 26, 2014 2:19 am

Ponekad bude super,izgleda totalno zdravo,naraste sva dlaka taman sretna sto je super i za par dana opet isto pocinje sa cesanjem i onda po svuda.. 😔😔😔😔
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

BOLESTI KOZE - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 18 EmptySub Jul 26, 2014 8:37 am

Mislim da veterinar nije baš najbolje objasnio šta je perivaskularni dermatitis i šta su ustvari uzročnici. Ne može da uradi bris i skarifikat i da kaže perivaskularni dermatitis jer to nema logike, na koži mora nešto da se nalazi. Nešto mora da izaziva zapaljenje kože, a perivaskularni dermatitis se tako zove jer se javlja u okolini krvnih sudova, inače je dermatitis kao i svaki drugi. Najčešće je to na prevojima kod nogu, na prstima i na glavi. Što u suštini nije ništa drugačije nego npr. alergijska reakcija. Dijagnoza perivaskularnog dermatitisa je tu otprilike samo da bi veterinar imao opravdanje da kaže da je genetsko stanje u pitanju. Pošto ste dobili šampone i triderm kremu on leči posledicu, a ne uzrok. Rolling Eyes Evo nekih pitanja:

1. Koliko je star zgužvanac?

2. Šta jede tačno? Koju hranu? Ko je proizvođač? I dobija li sa stola nešto i šta?

3. U kakvom su stanju uši? Da li su prljave i često treba da se čiste?

4. Na kojim mestima se pojavljuju ti problemi sa kožom koje veterinar zove perivaskularni dermatitis?

5. Da li koristite nege suplemente za podizanje imuniteta?

Voleo bih da vidim slike kako to izgleda kada ima problem sa dlakom. Wink

Kad vidim odgovore na ova pitanja onda ću moći da uputim dalje. Korišćenje kortikosteroida nije nikakvo rešenje. Šar-pej je poznat po inflamaciji celokupnog organizma jer svi ovi psi imaju mutaciju.
Nazad na vrh Ići dole
marija

marija


Broj poruka : 191
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.03.2011

BOLESTI KOZE - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 18 EmptySub Jul 26, 2014 1:54 pm

Zdravo svima,treba mi savet.Stigao je bris Lexine koze i ima streptokoke.Na delu ispod vrata joj se dlaka proredila i koza zacrvenela,te sam odatle uzimala bris.Vet.preporucuje antibiotik injekcije 5 dana plus lokalno ,ja sam u strahu jer samo sto smo se sa gljivaama izborile.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

BOLESTI KOZE - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 18 EmptySub Jul 26, 2014 3:01 pm

Morace antibiotik. Za lokalno tretiranje odlican je Hlorheksidin sampon ili neka antibiotska mast na koju je bakterija osetljiva.Uz injekcije ako su vec nepohodne... mada ako je je infekcija lokalizovana samo pod vratom mozda bi dovoljno bilo samo lokalno tretiranje......ako bude na antibiotskim injekcijama obavezno probiotik kapsule izmedju obroka na prazan zeludac, da se ne bi gljivice opet prerazmnozile :/ Onaj od Ivancic i Sinova je sasvim o.k.. zove se samo Probiotik, uz to C 500mg sa odlozenim delovanjem, Omega 3 perla po jedna dnevno najmanje.
Nazad na vrh Ići dole
marija

marija


Broj poruka : 191
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.03.2011

BOLESTI KOZE - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 18 EmptySub Jul 26, 2014 6:32 pm

Hvala.Sve to vec uzima ,samo da ubacimo probiotik.Potpuno sam se pogubila ,nikada nije nista imala,osim demodeksa povremeno kada je u teranju,ne znam kako je to mogla pokupiti.Ja sam mislila da je alergija od ogrlice protiv buva i dobro je sto sam proverila bris.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

BOLESTI KOZE - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 18 EmptySub Jul 26, 2014 7:32 pm

Mozda inicijalno i jeste bila alergija a kada opadne dlaka kroz pore , dok ne izbije nova dlaka zacas se usele podstanari ako se dogodi pad imuniteta ili mozda samo i iritacija koze druge vrste poput alergije, posebno na tom delu gde bakterija uvek ima zbog blizine usana a i sam fanon je osetljiv jer se pun vlage kod pasa sa mesnatim ustima zbog uzimanja vode a i same debele usne su uvek vlazne od pljuvacke, brisemo mi njih ali vlage u tom delu ima uvek Smile....ako se nesto dogodi, najcesce se pokazu stafilokoke. Nije strasno ali mora se leciti i ne sme zapustiti Wink
Nazad na vrh Ići dole
evian33

evian33


Ženski Broj poruka : 8
Godina : 35
Lokacija : Koper, SLO
Datum upisa : 24.07.2014

BOLESTI KOZE - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 18 EmptyPet Avg 01, 2014 4:51 pm

Crying or Very sad Na žalost dobila sam baš sad odgovor od veterinara, i tu sliko što sam poslala stvarno je tumor, mastocitom- tumor kože kod psa. 
Samo kažem ako vidite nešto slično budite oprezni, stavila sam sliku sa nutranje stane,  avidi se i izvana promena.
Šaljem link, članak je na slovenskom jeziku, ali bar da vidite sliku kako izgleda
 http://www.prva-klinika.si/mastocitom/
Nazad na vrh Ići dole
evian33

evian33


Ženski Broj poruka : 8
Godina : 35
Lokacija : Koper, SLO
Datum upisa : 24.07.2014

BOLESTI KOZE - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 18 EmptyPet Avg 01, 2014 4:56 pm

BOLESTI KOZE - Page 18 ?ui=2&ik=ffca092d4e&view=fimg&th=14792060a6707808&attid=0
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

BOLESTI KOZE - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 18 EmptyPet Avg 01, 2014 9:15 pm

Šta su rekli veterinari kakve su prognoze?

Nažalost nijednu sliku ne mogu da vidim, kada otvorim edit posta link je direktno iz email-a i ne otvara. Sad
Nazad na vrh Ići dole
evian33

evian33


Ženski Broj poruka : 8
Godina : 35
Lokacija : Koper, SLO
Datum upisa : 24.07.2014

BOLESTI KOZE - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 18 EmptyPon Avg 04, 2014 9:07 am

Ma ništa mi puno nije rekao, da moram gledati ovu ranu, što je uzeo tumor van, često se dogodi da se ne zacijeli lepo. I neznamo ni koliko je on dobro taj tumor očistio, tako da je rekao da je malo gledam i videt čemo kako je..
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

BOLESTI KOZE - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 18 EmptyPon Avg 04, 2014 10:09 pm

Ako imaš Facebook i solidno barataš engleskim ovo je dobra grupa u kojoj ima ljudi koji imaju iskustva sa tim. Sećam se jednog šar-peja sa kancerom na jeziku, ali dole u ustima skroz, nemam iskustva sa tim. Sad

https://www.facebook.com/groups/SharPeiHealthEducation/
Nazad na vrh Ići dole
pati

pati


Broj poruka : 16
Godina : 40
Datum upisa : 10.06.2009

BOLESTI KOZE - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 18 EmptyPon Avg 18, 2014 10:03 am

Zdravo! Ja sam vec pisala jer imamo problem sa baloncicima-mucinozom i dali ste mi savet da mazemo cinkvitaminsku mast koja je jako pomogla na glavi i vratu ali posto noge nisam mazala(posto ih lize) pogorsale su se i ne znam sta se dogodilo ali baloncici su se toliko zacrveneli da jezivo izgleda-verovatno ih je iritirala lizanjem!Sta mi predlazete? 
Zvacu veterinara ali zelim i vas predlog da cujem pre nego sto on verovatno prepise antibiotike i ko zna sta jos...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

BOLESTI KOZE - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 18 EmptyPon Avg 18, 2014 12:37 pm

Nema potrebe da ide na antibiotike. Baš juče sam pričao o balončićima i vezi sa ovim supermesecom koji je bio skoro. Većina šar-pejeva sa mucinozom je u ovom periodu imala baš najezdu balončića i povećanja kože na nogama. Možda da se proba da se namaže cinkvitaminska mast pa da se navuku čarapice preko dok koža ne upije sve. Jedina druga stvar je da se da kortikosteroid da zatvori sintezu hijalurona u organizmu, ali se nešto ne slažem sa tim da se pas puni steroidima zbog mucinoze koja generalno nije opasna.
Nazad na vrh Ići dole
pati

pati


Broj poruka : 16
Godina : 40
Datum upisa : 10.06.2009

BOLESTI KOZE - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 18 EmptyPon Avg 18, 2014 12:58 pm

Ok-hvala! Probacu ovo sa carapicama pa se nadam da ce biti bolje. Mada stvarno je najezda baloncica-prednje noge su joj potpuno u haosu...gomila sitnih! Obicno ove krupnije sto je imala puknu i to je to a ovi su se uzarili i uzasno izgledaju! Vazno mi je da nije opasno pa cemo valjda polako resiti i ovaj problem 
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

BOLESTI KOZE - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 18 EmptyPon Avg 18, 2014 8:27 pm

Evo i mi mucimo muku sa baloncicima, ima ih po zadnjim nogama i po glavi. Glavu rascese pa krene i krv,a noge ne dira,pa i baloncici miruju. Od sutra krecemo sa cink vitaminskom,koja nam je vec jednom pomogla,pa ce i sad. Javite kako je bilo Wink
Nazad na vrh Ići dole
pati

pati


Broj poruka : 16
Godina : 40
Datum upisa : 10.06.2009

BOLESTI KOZE - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 18 EmptyČet Avg 21, 2014 5:54 pm

Opet ja i baloncici! Mnogo su se upalili(saljem i sliku da se vidi) pa me hvata panika da nije mozda nesto drugo a ja mazem i mazem cink!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





BOLESTI KOZE - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 18 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
BOLESTI KOZE
Nazad na vrh 
Strana 18 od 19Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19  Sledeći
 Similar topics
-
» ORTOPEDSKE BOLESTI KOD PASA
» Bolesti pasa izazvane stafilokokama

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Bolesti pasa-
Skoči na: