Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
BOLESTI KOZE - Page 19 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
BOLESTI KOZE - Page 19 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
BOLESTI KOZE - Page 19 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
BOLESTI KOZE - Page 19 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
BOLESTI KOZE - Page 19 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
BOLESTI KOZE - Page 19 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
BOLESTI KOZE - Page 19 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
BOLESTI KOZE - Page 19 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
BOLESTI KOZE - Page 19 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
BOLESTI KOZE - Page 19 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 BOLESTI KOZE

Ići dole 
+50
evian33
JohnnyBlack
iva85
Dante Diablo
pati
Mea
snowwhite
topaz
Bojan_Radojkovic
Shar pei MKD
MitaBG
NikolaKM
tattoo 035
sandra1000
Sheere Khan
Bruno Djela
djordje9
Beauty Hana
nesa151
Vladica
katarina_igor
Dzoica
Beti
Dacha
nina 023
Nesha
rugievithus
neron
Lea<3
Cupika
Blaze
hektor
sharpei hr
ivan
dacadixi
Kaja i Boki
Siniša
Big Mazi
sabla
Bosko&Ljubo
Kesten_Pire
Nikita
unaltraina
sloti
zabrinuta
Murphypei
Skarfi
sharpi
kud
slavkan73
54 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 17, 18, 19
AutorPoruka
pati

pati


Broj poruka : 16
Godina : 40
Datum upisa : 10.06.2009

BOLESTI KOZE - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 19 EmptyČet Avg 21, 2014 6:08 pm

BOLESTI KOZE - Page 19 Oucux0
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

BOLESTI KOZE - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 19 EmptyPet Avg 22, 2014 10:36 pm

Da, to su balončići i ovi su pukli i imaju sukrvicu. Ako ih ima baš preterano jedino drugo rešenje je da veterinar da kortikosteroid da zaustavi sintezu HA. Neron isto na glavi ima problem, tako da nije usamljen slučaj.
Nazad na vrh Ići dole
pati

pati


Broj poruka : 16
Godina : 40
Datum upisa : 10.06.2009

BOLESTI KOZE - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 19 EmptyPon Avg 25, 2014 9:16 am

Ima ih dosta-celu prednju nogu su joj zahvatili i nisu kao na glavi mekani i vodeni nego su tvrdi-kao neke bradavice! Na vratu kada je imala nisu bili takvi-pukli su i brzo se sasusili i prosli. Ovi su nekako drugaciji...Mazem joj pa cemo videti-vazno je da je nista ne boli. Cak me i slusa pa ih i ne lize  :)Probacu jos malo bez kortikosteroida a sa cinkom pa videcemo!
Nazad na vrh Ići dole
Shapica

Shapica


Muški Broj poruka : 100
Godina : 48
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 11.08.2014

BOLESTI KOZE - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 19 EmptyPet Sep 05, 2014 8:12 pm

Malopre smo videli neke izrasline na stomaku. Da li su to balocnici o kojima pricate ?

BOLESTI KOZE - Page 19 DSC00245_zps3338ed2f

BOLESTI KOZE - Page 19 DSC00244_zpsfa2e7e26
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

BOLESTI KOZE - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 19 EmptyPet Sep 05, 2014 9:08 pm

Ne , to su tzv "papule", lokalna infekcija dublje u pori ili infekcija korena dlake.Moze biti bakterijska, onda budu i crvenkaste ili gljivicna,(ove mi lice na takve). Nista opasno i strasno ako se pojavi samo na par mesta. Malo ocisti nekim sredstvom za dezinfekciju, recimo Octenisept sprej i prati.


Poslednji izmenio unaltraina dana Pet Sep 05, 2014 9:18 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Shapica

Shapica


Muški Broj poruka : 100
Godina : 48
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 11.08.2014

BOLESTI KOZE - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 19 EmptyPet Sep 05, 2014 9:11 pm

Hvala, probacemo
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

BOLESTI KOZE - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 19 EmptyPet Sep 05, 2014 9:15 pm

Uzrok je isti kao i kada mi dobijemo bubuljicu na kozi Very Happy nije potrebno neko odredjeno lecenje ukoliko se sporadicno jave i po koja, samo lokalna dezinfekcija
Nazad na vrh Ići dole
sabla

sabla


Muški Broj poruka : 70
Godina : 42
Lokacija : Banja Luka - REPUBLIKA SRPSKA
Datum upisa : 14.02.2010

BOLESTI KOZE - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 19 EmptyČet Feb 05, 2015 10:13 am

Kolege nije me bilo dugo,imam problem ponovo sa svojim Rikijem,
zadnjih par mjeseci na obe zadnje noge pocele su mu urastati dlake, i to se inficiralo,gnoj stalno ide,on to lize,ja nekad iscjedim,krv i gnoj izlaze ali i dlake.to je velicine precnika 7-8cm..
vodio sam ga prije kod veterinara,jednog,drugog svi nesto uzmi ovo,ono,ja samo pucao pare i nista..
Odvedem ga neki dan ponovo kod naboljeg ( bar ja tako mislim u Banjaluci ) i uzme mu uzorak krvi,krv je ok,jetra,bubrezi ok.Uzeo je i uzorak koze,tkiva sa rane i kaze da su se bakterije namnozile.Prvi dan mu je dao 6 inekcija,drugi dan dvije a treci jednu,i propisao mi antibiotike i rekao kad popije da dodjem ponovo na kontrolu,rana se kao osusila,krv ne curi,on se prestao tu grickati i prestao je da smrdi,tj,. manje se osjeti.Zadnje vrijeme kad lezi kao da tesko ustaje na zadnje noge,treba mu malo vremena kao da ih zagrije,pa sam pomislio da mu je i to od urastanja dlaka,a i vec ima 6 godina starosti.sve uslove za zivot ima extra.ako je neko imao problem sa urastanjem dlaka neka pise svoje neko iskustvo..
pozz
Nazad na vrh Ići dole
Buzz

Buzz


Muški Broj poruka : 16
Godina : 32
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.01.2014

BOLESTI KOZE - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 19 EmptyUto Avg 02, 2016 1:13 pm

Pozdrav svima. Vec neko vreme Buzz ima pecat velicine kovanice od dva dinara na levoj strani u predelu rebara. Taj pecat je izgledao kao ono zadebljanje koje im se pojavljuje na laktovima kada leze na tvrdoj podlozi pa sam mislila da mozda ima neke veze sa tim, posto je on cesto u dvoristu kada je lepo vreme i lezi na betonu. Ali jutros kada je pocelo mazenje u krevetu videla sam da je ceo povrsinski sloj tog pecata oguljen kao da se otvorila rana. Nije mogao nigde da se povredi u toku noci jer spava sa mnom u krevetu. Jedino ako je mozda cesao, mada do sada nisam primetila da ga je to mesto svrbelo. Ako je neko imao iskustva sa necim takvim, molim da mi objasnite sta to moze biti. Mazem povidon jodom, sacekacu jos do sutra da vidim sta ce se desavati. Ali ako ne bude promene obraticu se vetu. Ovo su slike od jutros i slika zadebljanja na laktu, tako je i sam pecat izgledao pre nego sto se stvorila ta rana. https://imgur.com/a/7Ff0x
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

BOLESTI KOZE - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 19 EmptyUto Avg 02, 2016 9:04 pm

Hm, ovo je već da se proveri kod veterinara i to da se uradi bris. Podseća na hotspot, ali vidim da je vlažno što može biti i gljivično tako da bi bilo najbolje videti šta se tačno dešava pa ciljano lečiti dok je još ovako u začetku. Lakše je mazati samo jedno mesto nego da se proširi svuda pa da mora da se kupa nekoliko puta nedeljno. Ukoliko je hotspot to uspešno rešava cinkvitaminska mast, ali ništa bez brisa.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





BOLESTI KOZE - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 19 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
BOLESTI KOZE
Nazad na vrh 
Strana 19 od 19Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 17, 18, 19
 Similar topics
-
» ORTOPEDSKE BOLESTI KOD PASA
» Bolesti pasa izazvane stafilokokama

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Bolesti pasa-
Skoči na: