Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
BOLESTI KOZE - Page 17 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
BOLESTI KOZE - Page 17 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
BOLESTI KOZE - Page 17 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
BOLESTI KOZE - Page 17 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
BOLESTI KOZE - Page 17 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
BOLESTI KOZE - Page 17 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
BOLESTI KOZE - Page 17 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
BOLESTI KOZE - Page 17 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
BOLESTI KOZE - Page 17 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
BOLESTI KOZE - Page 17 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 BOLESTI KOZE

Ići dole 
+50
evian33
JohnnyBlack
iva85
Dante Diablo
pati
Mea
snowwhite
topaz
Bojan_Radojkovic
Shar pei MKD
MitaBG
NikolaKM
tattoo 035
sandra1000
Sheere Khan
Bruno Djela
djordje9
Beauty Hana
nesa151
Vladica
katarina_igor
Dzoica
Beti
Dacha
nina 023
Nesha
rugievithus
neron
Lea<3
Cupika
Blaze
hektor
sharpei hr
ivan
dacadixi
Kaja i Boki
Siniša
Big Mazi
sabla
Bosko&Ljubo
Kesten_Pire
Nikita
unaltraina
sloti
zabrinuta
Murphypei
Skarfi
sharpi
kud
slavkan73
54 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19  Sledeći
AutorPoruka
pati

pati


Broj poruka : 16
Godina : 40
Datum upisa : 10.06.2009

BOLESTI KOZE - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 17 EmptySre Maj 07, 2014 11:08 am

Murphypei  Kupila sam cink kremu i krenula da joj mazem ali krema je uzasno gusta i uopste ne upija...a posto su joj baloncici na vratu ne moze da ih lize ali ih rascese i onda se dlaka sve ulepi i uzas!Brisem joj i vodom ali nista ne postizem-skroz je ulepljena...da li da joj mazem i baloncice koji nisu pukli a koje ima na glavi??

Inace procitala sam temu o SPAID-u i sokirana sam jer pored toga sto nisam bila informisana ali uopste nego ja sam samo od suplemenata jedino davala Omega 3(i to 1 dnevno od 1000 mg a vidim da svi daju 3,4,5)!Mozda je razlog moje neinformisanosti sto moja Patricija ima jos malo pa 6 god. a do sada nije imala ozbiljnijih problema...osim sa analnim zlezdama! Valjda nisam zakasnila...jer ne bih podnela da joj se zbog moje neinformisanosti nesto desi!
Procitala sam u temi da se male doze kortikosteroida koristi prilikom lecenja koze zahvacene mucinom pa ne znam da li da zovnem veterinara i ukljucim ga u problem  Shocked ili mi preporucujete da joj ubacim suplemente sa sokantno velikog spiska?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

BOLESTI KOZE - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 17 EmptySre Maj 07, 2014 11:47 am

Koja je krema u pitanju? I te balončiće na glavi isto mazati onako tanak sloj baš. Mislim da je Zoka (neron) koristila cinkvitaminsku mast za Nerona, on je imao na zadnjim nogama balončiće mucina, imao sam negde i njene slike kako je izgledalo pre i posle jer sam slao jednoj bakici u Dansku koja je preporučila ovaj tretman, ali sad ne mogu da nađem slike nigde. :oops:Za suplemente ona 3 osnovna omega 3, vitamin C sa produženim dejstvom i kurkuma bi trebalo da budu dovoljni, ostali idu baš za ozbiljne slučajeve autoinflamacije (uglavnom FSF i ozbiljna stanja kože).

A da, kortikosteroid se uključuje kada je stanje baš ozbiljno, ne znam kako izgleda kod nje, ako toga nema u preteranim količinama ja ih ne bih koristio. Marfi je imao balončiće mucina na glavi stalno koje nisam uopšte tretirao (tada nisam ni znao da cink može da ih ukloni) nisu mu nikada smetali, povremeno su pucali i ponovo se pojavljivali, ali ništa alarmantno se nije dešavalo sa tim. Generalno to nije ništa strašno samo je znak da ima više kopija i šta treba raditi ukoliko dođe do nekog problema.
Nazad na vrh Ići dole
pati

pati


Broj poruka : 16
Godina : 40
Datum upisa : 10.06.2009

BOLESTI KOZE - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 17 EmptySre Maj 07, 2014 11:57 am

Upravo sam tu i ja kupila-cinkvitamiska mast, proizvodjac:Veterinarski zavod Zemun; ja sam deblji sloj mazala pa mozda zbog toga... Hvala za suplemente-ubacujem danas vitamin c i kurkuma!
Nazad na vrh Ići dole
pati

pati


Broj poruka : 16
Godina : 40
Datum upisa : 10.06.2009

BOLESTI KOZE - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 17 EmptySre Maj 07, 2014 12:04 pm

Sto se tice kolicine baloncica nije stanje alarmantno-ima bas malo na glavi i sa unutrasnje strane butina a na vratu(ovi sto su pukli) ima naajvise! Ne bih ni ja nista da koristim osim ove cink masti pa cemo da vidimo!
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

BOLESTI KOZE - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 17 EmptySre Maj 07, 2014 12:23 pm

Samo dosta tanji sloj. Cink isušuje, još uvek pokušavam da skapiram na koji tačno način funkcioniše na hijaluron, ali funkcioniše po onome što sam video u grupi na FB koja je posvećena baš ovome. I da, to ne znači da se balončići neće vratiti, organizam će i dalje proizvoditi više hijalurona.

Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

BOLESTI KOZE - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 17 EmptySre Maj 07, 2014 12:41 pm

Da, Neron je imao baloncice na nogama,ali je cink vitaminska odlicno sredila. Sada sam mu primetila da su se pojavili na glavi,pa cu malo pojacati suplemente i ukljuciti kremicu,pa cu opet da proverim carobno dejstvo Wink Krema jeste extra gusta,tesko se razmaze,ali laki premaz,da dodje do koze , a to sto ce izgledati ko smotani moler, nema veze hehe
Nazad na vrh Ići dole
pati

pati


Broj poruka : 16
Godina : 40
Datum upisa : 10.06.2009

BOLESTI KOZE - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 17 EmptySre Maj 07, 2014 12:50 pm

Ja se upravo i bojim da zato sto lepo ne mogu da razmazem uopste i ne dopire do koze! Jer lako je meni da razmazem kad baloncici nisu pukli ali ovo kad pukne pa se ulepi(uzaludno je brisem)pa jos i krema-haos! I bravo-stvarno izgleda ko smotana moler-ka!  Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Dante Diablo

Dante Diablo


Ženski Broj poruka : 36
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 27.03.2014

BOLESTI KOZE - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 17 EmptySub Maj 10, 2014 8:31 pm

Izvinjavam se unapred ako negde vec ima ovo sto me muci,Danteu nesto iskace oko usta,odnosno na donjoj usni,pa evo slike ako neko moze da pomogne?

BOLESTI KOZE - Page 17 10173546_10154088086130302_170294152381468613_n
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

BOLESTI KOZE - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 17 EmptyNed Maj 11, 2014 1:50 am

Ne vidi se fotka  Question
Nazad na vrh Ići dole
Dante Diablo

Dante Diablo


Ženski Broj poruka : 36
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 27.03.2014

BOLESTI KOZE - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 17 EmptyNed Maj 11, 2014 1:56 am

Ne znam kako se ne vidi,kod mene se vidi,ali evo opet Smile

BOLESTI KOZE - Page 17 10p81u8
Nazad na vrh Ići dole
Mea




Ženski Broj poruka : 74
Godina : 39
Lokacija : Zagreb, Hrvatska
Datum upisa : 14.10.2013

BOLESTI KOZE - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 17 EmptyNed Maj 11, 2014 9:40 am

Vidi se to su pristici od uraslih dlacica to se i Aronu dogodi s vemena na vrijeme pa pukne kad dlaka probije
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

BOLESTI KOZE - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 17 EmptyNed Maj 11, 2014 10:48 am

papule :)od vlage, ustataka hrane i balavih usta :)nesto puput akne kod ljudi. Higijena koze pod bradom je od velikog znacaja da ih kroz zivot ima sto redje.Dobro operi podbradak povremeno samponom ili sredstvom za pranje sudja(nekim od onih starijih poput Taša bez ovih modernih hemijskih dodataka za sjaj sudja, puno parfema itd)... da se odstrani sva necistoca,temeljno isperes,osusis, necim dezinfikujes i to je to, proci ce, svi ih imaju ponekad  Very Happy


Poslednji izmenio unaltraina dana Ned Maj 11, 2014 10:53 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Mea




Ženski Broj poruka : 74
Godina : 39
Lokacija : Zagreb, Hrvatska
Datum upisa : 14.10.2013

BOLESTI KOZE - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 17 EmptyNed Maj 11, 2014 10:51 am

Kad smo kod koze pod bradom Aron si izgrebe ponekad dlaku i sve mu bude crveno,to perem plivaseptom al duze treba da se vrati u normalu...to je isto od vlage?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

BOLESTI KOZE - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 17 EmptyNed Maj 11, 2014 10:56 am

Ukoliko nije alergija na nesto od hrane..... ista stvar.Higijana tog dela ispod brade je od kljucnog znacaja i truditi se da bude sto manje vlazan, znaci brisanje posle svakog uzimanja vode, pranje tog dela koze  i povremena dezinfekcija, Plivisept je odlican Smile


Poslednji izmenio unaltraina dana Ned Maj 11, 2014 11:00 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Mea




Ženski Broj poruka : 74
Godina : 39
Lokacija : Zagreb, Hrvatska
Datum upisa : 14.10.2013

BOLESTI KOZE - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 17 EmptyNed Maj 11, 2014 10:59 am

Nije na hranu ali je alergican na travu a ovih je dana bio vise na travi zbog skolice da nauci dodji :-D mozda je i zbog toga malo
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

BOLESTI KOZE - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 17 EmptyNed Maj 11, 2014 11:00 am

moguce ali alergija na travu bi se pojavila i medju prstima na sapama i na preponama i stomaku ako ponakad legne na nju
Nazad na vrh Ići dole
Mea




Ženski Broj poruka : 74
Godina : 39
Lokacija : Zagreb, Hrvatska
Datum upisa : 14.10.2013

BOLESTI KOZE - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 17 EmptyNed Maj 11, 2014 11:43 am

Da da to sve ima pa se cese...i to operem plivaseptom jedom tjedno pa ublazi ceskanje, al morala sam ga tjedan dana po sat vremrna ipak po travi jer prasac skuzi do kud smije ic inace
Nazad na vrh Ići dole
iva85

iva85


Ženski Broj poruka : 26
Godina : 38
Lokacija : kladovo
Datum upisa : 13.03.2014

BOLESTI KOZE - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 17 EmptyPet Jun 27, 2014 3:51 pm

mi imamo problem sa kozom i neznam kako da resimo to Megi se mnogo česka i jako joj opada dlaka.Veterinar ovde kaze da je to zbog glista mada ja ne bih rekla ona je napredna lepo jede normalno vrsi nuzdu i ima 6 mes i 21 kg please help   evo i slike kako sada izgleda njena dlaka 



BOLESTI KOZE - Page 17 2czv6tt
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

BOLESTI KOZE - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 17 EmptyPet Jun 27, 2014 7:11 pm

Kod normalnog veterinara pa sve po redu. Prvo da uradi skarifikat i bris da vidi šta se nalazi na koži. Ovo je najverovatnije nešto kombinovano demodeks i bakterija/gljivica. Prvo mora da se odredi šta je tačno (nisu gliste 100%) pa onda kreće lečenje koje će da potraje. Savetujem da se hitno krene sa tim jer što više zahvati to je teže za rešiti se napasnika. Ovde mora i o ishrani da se povede računa.
Nazad na vrh Ići dole
Mea




Ženski Broj poruka : 74
Godina : 39
Lokacija : Zagreb, Hrvatska
Datum upisa : 14.10.2013

BOLESTI KOZE - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 17 EmptyPet Jun 27, 2014 9:59 pm

mišica držimo joj fige da brzo prođe šta god bilo  Wink  kiss evo kiss od Arona
Nazad na vrh Ići dole
iva85

iva85


Ženski Broj poruka : 26
Godina : 38
Lokacija : kladovo
Datum upisa : 13.03.2014

BOLESTI KOZE - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 17 EmptySub Jun 28, 2014 9:59 pm

joj hvala na podrsci jos uvek nismo sigurni nista jer vet koji radi analize je u drugom gradu nije nam blizu,rekli su mi da probam sa nekim ribljim uljem mozda je imunitet ali nije sigurno.Bas sam zabrinuta inace je hranim pirincem jogurtom ,hlebom, palentom ,granulama ali pirinac i riba piletinu smo izbacili i meso zbog sumnje da je od toga.Ona inace nema promene na kozi samo joj dlaka jako mnogo opada i ostaju ovakvi pecati.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

BOLESTI KOZE - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 17 EmptySub Jun 28, 2014 10:30 pm

izbaci hleb i kukuruz,i te granule sem ako nisu bez zitarica, zbog njih je takva, ne od mesa i pirinca ili jogurta. Skarifikat i bris koze obavezno uradi jer stvarnio lici i na demodex i na gljivice. Pao joj je imunitet zbog neadekvatne ishrane a kod nasih pasa to se odmah pokaze na kozi i kvalitetu krzna. Omega3 je obavezna(ne obicno riblje ulje)!Cak i previse pirinca kod nekih moze da napravi istu stvar sa kozom iako njega uglavnom tolerisu jer im je vekovima bio sastavni deo ishrane u Kini za razliku od ostalih zitarica. Kod nas ljudi masovno imaju obicaj da pse hrane kukuruzom i psenicom sto je potpuno pogresno i svima smeta zdravlju na duge staze a ne Pejcima koji ih uopste ne tolerisu.Posebno hleb koji ima i kvasac u sebi i potpuno im poremeti crevnu floru uz to sto zitarice zbog prostih secera promene PH organizma kod pasa a time i oslabe imunitet.Ovde na forumu postoji citav odeljak sa dosta tema o ushrani i iskrena da budem iznenadim se kada ljudi ne procitaju prvo takve osnovne stvari vec naprave i sebi i psima problem koji se posle resava mesecima dok se imunitet (uz lecenje koze koje traje dosta dugo) opet ne podigne i krzno obnovi.
Nazad na vrh Ići dole
iva85

iva85


Ženski Broj poruka : 26
Godina : 38
Lokacija : kladovo
Datum upisa : 13.03.2014

BOLESTI KOZE - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 17 EmptyNed Jun 29, 2014 11:56 am

Ja sam je tako hranula po uputstvu veterinara ovog naseg ne sama po sebi jer mi je  prvi šar pej tako da zaista nisam ni mogla da zamislim da bi mi veterinar dao pogrešno o ishrani ali ajde pregledacu i popravicu joj ishranu hvala na odgovoru Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

BOLESTI KOZE - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 17 EmptyNed Jun 29, 2014 1:09 pm

pretpostavljam da jesi ali  veterinari vrlo cesto nisu neki vrsni poznavaoci pravilne ishrane pasa, posebno ne nacina ishrane i specificnih potreba pojedinih pasmina.... isto koliko malo prate i specifcnosti vezanje za zdravlje. Nisu svi psi isti, posebno ne sve rase. Neki psi se mogu hraniti i kao kokoske a ne mesom i bice im o.k. ali psima jednostavno nije u prirodi da jedu zitarice sem kada organizam zahteva vise energije ili nemaju dovoljno hrane pa im UH sluze da bi preziveli. Psi su mesojedi Very Happy Nisu ni svi veterinari isti i cast savesnima koji se trude da znaju i nesto vise sem kako izleciti neke simptome....veterinari su ipak lekari za pse i ne moze im se preterano ni zameriti sto ponekad odvale neku nebolozu u vezi ishrane.Vlasnici su ti koji treba da se edukuju o potrebama i prirodi svojih pasa....bar o ishrani kad vec nemamo nutricioniste sa sertifikatom . Ne uci se bas sve od veterinara, niti su oni duzni sve da znaju mimo onoga za sta su se skolovali..... a to je lecenje zivotinja.


Poslednji izmenio unaltraina dana Ned Jun 29, 2014 1:41 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

BOLESTI KOZE - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 17 EmptyNed Jun 29, 2014 1:37 pm

Pogledaj nase teme, ovaj banercic levo "Priroda Pasa" , drugi ispod chat-boksa je link i vodi do citavog foruma koji se pretezno bavi ishranom i prirodom pasa pa pogledaj i njega a mi smo naravno uvek tu i za konkretna pitanja. Ja bih svakako pozurila sa analizom te koze, ne izgleda dobro uopste a cekanje moze otezati lecenje.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





BOLESTI KOZE - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 17 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
BOLESTI KOZE
Nazad na vrh 
Strana 17 od 19Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19  Sledeći
 Similar topics
-
» ORTOPEDSKE BOLESTI KOD PASA
» Bolesti pasa izazvane stafilokokama

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Bolesti pasa-
Skoči na: