Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Pripreme za Sar Peja EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Pripreme za Sar Peja EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Pripreme za Sar Peja EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Pripreme za Sar Peja EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Pripreme za Sar Peja EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Pripreme za Sar Peja EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Pripreme za Sar Peja EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pripreme za Sar Peja EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Pripreme za Sar Peja EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Pripreme za Sar Peja EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Pripreme za Sar Peja

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
sandra87




Ženski Broj poruka : 1
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 22.11.2015

Pripreme za Sar Peja Empty
PočaljiNaslov: Pripreme za Sar Peja   Pripreme za Sar Peja EmptyNed Nov 22, 2015 11:50 am

Pozdrav svima,

Da li biste mogli da mi date par saveta jer momak i ja zelimo da uzmemo Sar peja u narednih par meseci. Ja sam ranije imala Kotona (Coton de Tulear) i Sar Pej, koliko vidim, je poprilicno razlicita rasa.

Vidim da bi trebalo dosta obracati paznju na negu koze i interesuje me da li bi tu trebalo i pri izboru stenca obratiti na nesto posebno paznju?

Da li se mogu cuvati u stanu?

Sto se tice ishrane, Cotona sam hranila kuvanom hranom (po preporuci veterinara), pa me interesuje da li je to i najboije za Sar Peja?

Ovo su pocetna pitanja... Ukoliko sam nesto preskocila ili neko ima jos neki savet, bilo bi mi drago da napisete Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Pripreme za Sar Peja Empty
PočaljiNaslov: Re: Pripreme za Sar Peja   Pripreme za Sar Peja EmptyPon Nov 23, 2015 10:55 am

welcome

Poprilično su različiti, u stvari, više volim da kažem da je šar-pej u odnosu na ostale pasmine priča za sebe. Jedino su mu slične karakterno neke orijentalne pasmine (čau-čau npr.). Genetski su jedinstveni i nema im sličnih. Što se tiče kože, svuda po internetu je predstavljen ko bauk, meni je to jedan od najmanjih problema jer moji zaista nisu imali problema sa kožom, ali genetska predispozicija jeste takva zbog jedinstvenog sastava kože. Pri izboru obratiti pažnju na roditelje i to da je pas iz dugovečne linije, naravno, oprez jer ljudi najčešće nemaju pojma šta je u rodovniku, a postoji i ta stvar da se nikada ne zna koliko kopija će se preslikati na štene i šta će zaista biti od njega kasnije. Uvek savetujem ljude da uzimaju štence od odgajivača koji dobro poznaju svoje pse jer onaj ko ne može da se vrati u rodovniku nekoliko generacija u nazad nema pojma šta je uradio.
Mogu da žive u stanu, moje mišljenje je da treba da žive sa vlasnicima i da im budu blizu jer šar-pej stalno traži prisustvo vlasnika i uvek voli da je tu negde uz svog čoveka. Najčešće se zalepe za jednu osobu i ta osoba je za njih čitav svet. Ishrana bi trebalo da bude bez žitarica ukoliko su granule u pitanju, kod kuvanog (što je po meni bolje opcija) samo treba dobro balansirati da pas unese sve što treba u sebe, takođe obratiti pažnju na standardne suplemente koje bi trebalo koristiti (omega 3, vitamin C sa produženim dejstvom i kurkumu). O ishrani smo dosta pisali u tom delu foruma.
Za početak, moj jedini savet je pitati odgajivača koliko su živeli psi u rodovniku šteneta jer je to osnova i olakšava dosta i veće su šanse da štene bude bez problema ukoliko je rodovnik dugovečan. Takođe NIKAKO ne uzimati štene mlađe od 8 nedelja, jer onaj ko prodaje štene mlađe od toga nije odgajivač nego uvaljivač.
Nazad na vrh Ići dole
 
Pripreme za Sar Peja
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» kupovina sar peja
» Usvojio bih sar peja

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Ostalo-
Skoči na: