Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
kupovina sar peja EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
kupovina sar peja EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
kupovina sar peja EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
kupovina sar peja EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
kupovina sar peja EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
kupovina sar peja EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
kupovina sar peja EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
kupovina sar peja EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
kupovina sar peja EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
kupovina sar peja EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 kupovina sar peja

Ići dole 
5 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
matejaiogi




Muški Broj poruka : 18
Godina : 42
Lokacija : Vranje
Datum upisa : 30.03.2014

kupovina sar peja Empty
PočaljiNaslov: kupovina sar peja   kupovina sar peja EmptyNed Mar 30, 2014 10:33 pm

Pozdrav svima,ja sam Sasa,nov sam na forumu i u istom problemu sam kao i neki na ovom forumu koji zele da postanu vlasnici ove prelepe rase.
Citao sam dosta o njima kao i pitanja koja su ovde postavljana vezana za kupovinu psa. E sad da ja ne bi davio sa istim pitanjima,jer sam i do sad imao psa,samo ne ovu rasu,postavicu samo neka koja mi nisu jasna.
Trazio sam dosta po netu stene i cene variraju nenormalno,i jasno mi je da stene od 100e treba izbegavati.
Stence koje sam nasao su od 250e pa navise,a najvise mi se svideo jedan muzjak koji je 450,ali ima 7 meseci,pa me zanima da li je pametno uzimati stene te starosti ili mladje ili starije. U pitanju je odgajivacnica iz krusevca i po prici deluje mi da to nisu neki koji bi samo da sto pre prodaju pa ajmo nova tura...
I zanima me da li je istina da se bas osecaju da ne kazem da smrde?  Question 

Unapred hvala...
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

kupovina sar peja Empty
PočaljiNaslov: Re: kupovina sar peja   kupovina sar peja EmptyNed Mar 30, 2014 10:54 pm

Smile Lepo je sto se interesujes pre kupovine. Nikada pitanja koja su smisleno postavljena, a kasnije usvojeno sta je savetovano, nije davljenje Wink . Ono na sta moras da obratis paznju je ko je stene, tj njegov rodovnik. Ko su mama,tata? Ozbiljan odgajivac ce ti poslati rodovnike roditelja,pa prosledi ih ovde, da pogledaju oni koji prate linije...
Ako zelis, pogledaj ove lepotane, pa vidi. 
http://www.sharpei-balkan.com/t1263p270-lejlaatinaariel-delinda-i-pako-sirius-pei-kennel-2-deo
Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
matejaiogi




Muški Broj poruka : 18
Godina : 42
Lokacija : Vranje
Datum upisa : 30.03.2014

kupovina sar peja Empty
PočaljiNaslov: kupovina sar peja   kupovina sar peja EmptyNed Mar 30, 2014 11:05 pm

Hvala sto ste se odazvali, pogledao sam ove lepotane,jedino sto nevalja kad su puno ne znas koji bi da uzmes  Very Happy 
Konkretno ja koji sam gledao da kupim jeste se vodi kao srebrno crni i stvarno je prelep, a kako su mi rekli da je ta boja bas retka.
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

kupovina sar peja Empty
PočaljiNaslov: Re: kupovina sar peja   kupovina sar peja EmptyNed Mar 30, 2014 11:45 pm

Kad odlucis, prvo trazis rodovnike od roditelja,pa pisi ovde. Wink
Nazad na vrh Ići dole
matejaiogi




Muški Broj poruka : 18
Godina : 42
Lokacija : Vranje
Datum upisa : 30.03.2014

kupovina sar peja Empty
PočaljiNaslov: kupovina sar peja   kupovina sar peja EmptyPon Mar 31, 2014 12:04 am

ok.A dok rodovnik ne stigne mogu li dobiti odgovor na pitanje da li se puno osecaju,uopste ta rasa...
Ja imam malu decu i voleo bi da mogu da ga pustim i u kucu nesmetano a ne da samo bude napolju i ako imam veliko dvoriste
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

kupovina sar peja Empty
PočaljiNaslov: Re: kupovina sar peja   kupovina sar peja EmptyPon Mar 31, 2014 12:10 am

Ah da, zaboravih gore da ti napisem. Moj Neron spava sa nama, sta jos da ti kazem Smile 
Miris o kome svi ,koji o njima ne znaju nista, nema veze sa mozgom. Ako pas jede kvalitetnu hranu,ako spava u cistom, ako je zdrav, nema smrada. 
Ova rasa se kupa 2 puta godisnje,a neki ni toliko.. povremeno se mogu prebrisati rastvorom lavade , cisto zbog mirisa i to je to. 
Ne znam gde bi ti drzao psa,ako ga uzmes?? Nemoj vani, jer po meni ova rasa nije za boravak u nekom boxu.. Ako je kucni ljubimac, onda neka zivi u kuci Wink
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

kupovina sar peja Empty
PočaljiNaslov: Re: kupovina sar peja   kupovina sar peja EmptyPon Mar 31, 2014 12:34 am

matejaiogi ::
Hvala sto ste se odazvali, pogledao sam ove lepotane,jedino sto nevalja kad su puno ne znas koji bi da uzmes  Very Happy 
Konkretno ja koji sam gledao da kupim jeste se vodi kao srebrno crni i stvarno je prelep, a kako su mi rekli da je ta boja bas retka.
Srebrno crni pretpostavljam da je Silver ili Black sable Smile...jesu redji ali daleko od toga da su retki, u svakom slucaju prelepa boja ali boja nije toliko vazna kao ostale bitne karakteristike rase,na prvom mestu dobra pigmentacija,pravilan zagriz, obrati paznju na usadjenost repa , kvalitet krzna(mora biti ostro, uzdignuto od koze i bez podlake). liniju ledja, oci itd...te stvari su mnogo bitnije za jednog predstavnika ove rase od same boje krzna  Wink
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

kupovina sar peja Empty
PočaljiNaslov: Re: kupovina sar peja   kupovina sar peja EmptyPon Mar 31, 2014 12:52 am

Sto se mirisa tice Shar Pei ima sasvim drugaciji miris od drugih pasa i ne moze se zvati neprijatnim ni u kom slucaju ako pas zivi u kuci, spava na cistom, zdrav je i pravilno se hrani...po pravili psi ove rase koji zive napolju uvek se vise osecaju jer mesto gde spavaju nikada ne moze biti cisto kao kada se nalazi u prostoru koji deli sa nama, sem toga stalni boravak na otvorenom pojacava lucenje masnoca i zastitnog sloja na kozi jer nemaju podlaku pa se i to vise oseca.Moji su uvek ziveli(spavali) u kuci sa nama iako imaju veliko dvoriste...to je pas porodice,jako se vezuju za vlasnike i privrzeni su do te mere da zele da im vlasnik bude u neposrednoj blizini sto je vise moguce...najbolje se oseca kada je stalno uz svoje ljude a to je moguce samo ako zivi kao clan porodice.Izuzetno su cisti psi, mozda i najcistija rasa pasa. Mogu ziveti i napolju naravno...ali potrebno im je dobro izolovano mesto za spavanje i dogrevanje zimi.


Poslednji izmenio unaltraina dana Pon Mar 31, 2014 12:56 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
matejaiogi




Muški Broj poruka : 18
Godina : 42
Lokacija : Vranje
Datum upisa : 30.03.2014

kupovina sar peja Empty
PočaljiNaslov: Re: kupovina sar peja   kupovina sar peja EmptyPon Mar 31, 2014 12:55 am

Necu ga cuvati napolje niti u boksu,imam jednu prostoriju koja je super sredjena a ne koristim je bog zna,pa bi kombinovao malo tamo malo vamo,a izmedju dvoriste,ma ima da bude kao u hotelu...
A sto se tice to da gledam oci,krzno,ledja i jos svasta,sve mi dzaba kad se ne razumem,jedino da ubacim slike koje mi je poslala vlasnica pa da vi ocenite...
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

kupovina sar peja Empty
PočaljiNaslov: Re: kupovina sar peja   kupovina sar peja EmptyPon Mar 31, 2014 1:00 am

Znajuci kakvi su i ako budete umeli sa njihovim karakterom mislim da ce se to tamo-amo pretvoriti u amo Smile...ali otom potom, slike mozes postaviti naravno ali ne moras zuriti ako si vec kupio tog psa vec otvori njegovu temu i lepo ga predstavi kada stigne ...ako jos nije definitvna odluka onda ima svrhe pogledati ga pre kupovine i ovde.
Nazad na vrh Ići dole
matejaiogi




Muški Broj poruka : 18
Godina : 42
Lokacija : Vranje
Datum upisa : 30.03.2014

kupovina sar peja Empty
PočaljiNaslov: Re: kupovina sar peja   kupovina sar peja EmptyPon Mar 31, 2014 1:09 am

Nisam ga kupio,voleo bi da jesam i nadam se da ce za koji dan biti u mojim rukama,i najbitnije mi je da su privrzeni porodici da vole decu,da nisu krvolocni a da su cuvari..
Da li je problem sto ima sedam meseci
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

kupovina sar peja Empty
PočaljiNaslov: Re: kupovina sar peja   kupovina sar peja EmptyPon Mar 31, 2014 1:11 am

Muzjak od sedam meseci moze biti cak i bolji izbor od malog steneta u smislu sto se vec vidi i ekterijerni kvalitet kao i nazire karakter psa. Muzjaci mogu biti veoma dominantni i malo teski za kontrolu ...kod psa od sedam meseci vec se vecina stvari vidi, kakav je sa ljudima(sto je vazno jer su i deca u kuci) i uopste koliko je tolerantan ili tvrdoglav i nepoverljiv...i jos mnogo toga Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

kupovina sar peja Empty
PočaljiNaslov: Re: kupovina sar peja   kupovina sar peja EmptyPon Mar 31, 2014 1:15 am

Raspitaj se za karakter tog psa, koliko je socijalozovan,kakav je prema strancima,da li je previse plasljiv, ili podlozan prevelikom stresu.... da li dozvoljava cisecenje usiju recimo bez da se brani previse, umeju oni biti vrlo nezgodnog karaktera pa i ujedljivi ako se ne zna sa njima a imaju urodjen dominantan karakter...nisu bas jednostavni za kontrolu niti psi koji bez pogovora udovolje vlasniku i svaki put  poslusaju jer imaju izrazenu volju i sposobnost da sami odlucuju sta zele a sta ne i to pokusavaju da zadrze sto je vise moguce...specificnost njihovog karaktera za vecinu jedinki mada ima i pravih pei dobrica Smile Ni jedan pas nije krvolocan ako to vlasnik od njega ne napravi !Velika vecina ovih pasa ima izrazen i cuvarski i lovni nagon, to im je i svrha Smile
Nazad na vrh Ići dole
matejaiogi




Muški Broj poruka : 18
Godina : 42
Lokacija : Vranje
Datum upisa : 30.03.2014

kupovina sar peja Empty
PočaljiNaslov: Re: kupovina sar peja   kupovina sar peja EmptyPon Mar 31, 2014 1:23 am

Sad sam se malo razocarao,jer sam citao o njima da su velike maze i da posebno decu obozavaju,sto meni to treba,i nikako da bude ujedljiv. Jer sam vec imao zajebanog psa koji je bas bio nepredvidiv i nije bio za decu nikako,takav mi ponovo ne treba
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

kupovina sar peja Empty
PočaljiNaslov: Re: kupovina sar peja   kupovina sar peja EmptyPon Mar 31, 2014 1:27 am

nisu nepredvidivi, onaj ko upozna svog psa znace i sta taj pas tolerise a sta ne i tako se odnositi prema njemu i znati kakve reakcije da ocekuje....ali to da su svi maze i dobri za decu je jos jedna od zabluda.Nisu ujedljivi ako imaju svoj mir kada im je potreban, zdrav odnos dete-pas nikada nece rezultirati ujedljivim psom ali vecina ovih pasa manje tolerise decije navaljivanje za igrom ili razvlacenja i rastezanja...manje to tolerisu od drugih pasa, to morate znati. Malo je zlatnih retrivera sto se toga tice medju ovim psima ali ima ih, zato pitajte za karakter tog psa i zato kazem da je mozda bolji izbor vec poluformiran pas.
Nazad na vrh Ići dole
matejaiogi




Muški Broj poruka : 18
Godina : 42
Lokacija : Vranje
Datum upisa : 30.03.2014

kupovina sar peja Empty
PočaljiNaslov: Re: kupovina sar peja   kupovina sar peja EmptyPon Mar 31, 2014 1:35 am

Znaci da sve sto pise o njima na netu je izmisljeno,ja sam citao sve kontra od onoga sto ste vi napisali...i vise ne znam sta da mislim
Kako i gde da postavim slike da ga vidite i malo ocenite
Nazad na vrh Ići dole
matejaiogi




Muški Broj poruka : 18
Godina : 42
Lokacija : Vranje
Datum upisa : 30.03.2014

kupovina sar peja Empty
PočaljiNaslov: Re: kupovina sar peja   kupovina sar peja EmptyPon Mar 31, 2014 1:40 am

I sta mu znaci Kains golden pei max,jer mi je vlasnica napisala pored slike
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

kupovina sar peja Empty
PočaljiNaslov: Re: kupovina sar peja   kupovina sar peja EmptyPon Mar 31, 2014 1:44 am

mozda me nisi sasvim razumeo, ima ih koji ce tolerisati dete i dete ce moci i da ga jasi dok spava a da ne raguje...ali takvi su u manjini u svakom slucaju..zdrav odnos dete pas podrazumeva da pas postuje dominantost deteta koju cete vi u kuci ustoliciti (po pravilu uz malo vise napora nego za neke druge rase jer su takvi, malo svojeglavi i tvrodglavi uglavnom) sto nikako ne znaci da dete moze da ne postuje ako pas trazi mir dok spava ili nije raspolozen za igru...nisu retki slucajevi da se ljudi razocaraju posle kupovine ili kada pas sazri bas zbog toga sto se nasiroko o njima pise kao o velikim mazama i decijim psima, nisu takvi, jesu privrzeni i vole da se maze, neki stalno ali vecina kada su oni za to raspolozeni. Ni i jedan pas nije igracka za dete i ako je dete tako vaspitano nece ni manje dominantan ili manje plasiljiv Pei biti problem verovatno Smile


Poslednji put izmenio unaltraina dana Pon Mar 31, 2014 1:54 am, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

kupovina sar peja Empty
PočaljiNaslov: Re: kupovina sar peja   kupovina sar peja EmptyPon Mar 31, 2014 1:44 am

Kains Golden Pei je ime odgajivacnice a Max je ime psa Smile sve zajedno je njegovo puno ime.....zove se Max Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

kupovina sar peja Empty
PočaljiNaslov: Re: kupovina sar peja   kupovina sar peja EmptyPon Mar 31, 2014 1:58 am

da nije ovaj mozda? Silver sable, muzjak sedam meseci star stoji kraj slike ali bez imena? kupovina sar peja 1236551_645141832188742_1923222156_n
kupovina sar peja 1653658_645141668855425_144474046_n
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

kupovina sar peja Empty
PočaljiNaslov: Re: kupovina sar peja   kupovina sar peja EmptyPon Mar 31, 2014 2:48 am

Nazad na vrh Ići dole
matejaiogi




Muški Broj poruka : 18
Godina : 42
Lokacija : Vranje
Datum upisa : 30.03.2014

kupovina sar peja Empty
PočaljiNaslov: Re: kupovina sar peja   kupovina sar peja EmptyPon Mar 31, 2014 8:18 am

Svaka cast, to je bas on...  bounce 
I sta mislite o njemu?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

kupovina sar peja Empty
PočaljiNaslov: Re: kupovina sar peja   kupovina sar peja EmptyPon Mar 31, 2014 10:49 am

Kvalitet kucnog ljubimca i ne verujem ni da ce se razviti u nekog psa za takmicenja i priplod ali pretpostavljam da je vama karakter bitniji. Ne bih javno da komentarisem mane i vrline tudjih pasa ali defintivno kvalitet kucnog ljubimca. Deluje preplaseno zbog fotografisanja ali mozda je maza, raspitajte se. Ja bih u svakom slucaju za slican novac odabrala stene iz linka koji je Neron dala iznad. Boja jeste Silver sable i u previdu znaci siva samurovina ne srebrno crna ali moze se i tako definisati :DTata je verovatno njen plavi pas Smile
Nazad na vrh Ići dole
matejaiogi




Muški Broj poruka : 18
Godina : 42
Lokacija : Vranje
Datum upisa : 30.03.2014

kupovina sar peja Empty
PočaljiNaslov: Re: kupovina sar peja   kupovina sar peja EmptyPon Mar 31, 2014 11:00 am

A ima i beli kod istog vlasnika on je jeftiniji i ima 5 meseci, verovatno ste ga videli pa me interesuje vase mišljenje o njemu
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

kupovina sar peja Empty
PočaljiNaslov: Re: kupovina sar peja   kupovina sar peja EmptyPon Mar 31, 2014 11:08 am

Very Happy Slicno je misljenje.To je krem boja, ne postoji beli Shar Pei, imate mladje stene boljeg kvaliteta takodje medju onim stencima u linku...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





kupovina sar peja Empty
PočaljiNaslov: Re: kupovina sar peja   kupovina sar peja Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
kupovina sar peja
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Kupovina shar pei-a
» Kupovina steneta
» Kupovina Shar pei-a, pomozite
» Usvojio bih sar peja
» Pripreme za Sar Peja

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Ostalo-
Skoči na: