Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus)

Ići dole 
+7
milosSu
unaltraina
Croft
Inna od Bisevca
neron
Viktor Cezar
Nikita
11 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) Empty
PočaljiNaslov: CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus)   CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) EmptyPet Jan 29, 2010 2:21 pm

U mnogo slučajeva štenci shar-peia se pojavljuju sa problemima nogu gde se kosti krive ka spolja u blizini zgloba (carpus) na jednoj ili obe noge. Nekad krivljenje može da se desi i na samom zglobu. Krivljenje se obično dešava kod štenaca koji brže rastu i koji su teži jer ligamenti ne mogu da podnesu težinu kostiju i postaju jako slabi pod uticajem težine. Ovo izaziva nepravilno razvijanje kostiju. Većina štenaca sa ovim problemom je na visokoproteinskim hranama i hranama sa preteranom količinom kalcijuma i ostalih vitamina (puppy/junior formula). Ovo oboljenje nije bolno po štence, ali je izuzetno neprijatno i ostavlja prostor za razvijanje ozbiljnijih problema sa kostima. Lečenje ne zahteva nikakve specijalne lekove niti dodatke i veoma je jednostavno:
1. Poseta veterinaru da utvrdi da nije neki ozbiljan problem sa zglobom.
2. Prebacivanje šteneta na hranu za odrasle pse ili za štence gigantskih rasa, smanjivanjem unosa proteina i kalcijuma usporava se rast skeleta kao i dobijanje na težini kod šteneta jer je prekomerna težina jedan od glavnih krivaca.
3. Prekid uzimanja svih vitamina posebno onih na bazi kalcijuma
(veterinari često ovo oboljenje mešaju sa rahitisom, posebno oni koji nemaju iskustava sa ovom rasom pa preporučuju dodavanje kalcijuma u vidu tableta ili injekciono)
4. Vežbe na tlu i to onom koje nije klizavo i nije preterano čvrsto (trava ili guma idealno). Vežbe se izvode tako što se štenetu postavlja neka igračka iznad glave i tera se da se isteže na prednje noge da bi se kosti što više ispravile. Posude za hranu i vodu bi trebalo podići na uzvišenje u visini prednjih nogu da bi se štene nateralo da se isteže prilikom uzimanja hrane, ovo je takođe korisno i prilikom lakšeg unošenja hrane i vode.[/b]

U retkim slučajevima, kada su kosti ozbiljno krive i carpus ozbiljno popustio postavljaju se bandaži na zahvaćenu nogu da bi se pružila dodatna podrška ispravljanju. Sa ovim treba biti posebno obazriv jer se tada sva težina štenca prebacuje na drugu nogu koja vrlo lako može da dobije isto stanje.
Ovo stanje se popravlja u roku od 7-14 dana. Ukoliko se stanje ne popravi za to vreme potrebno je uraditi rentgenski snimak nogu da bi se isključila ostala oboljenja kostiju.

CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) 9-1b

CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) 9-1c

Takođe za informacije videti na sajtu najpoznatijeg veterinara za shar-peia na svetu: http://www.drjwv.com/faq/print.php?p=26

Sledi tekst o ishrani za štence


Poslednji izmenio murphypei dana Pet Jan 29, 2010 4:11 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus)   CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) EmptyPet Jan 29, 2010 3:58 pm

Tekst Pat Hasting iz knjige "Tricks of the Trade" poglavlje "Nutrition"

Hrana za štence koji se razvijaju

Ako uzmete u obzir da se štenci razvijaju nekih 18 do 20 meseci, a dete 18-20 godina brzina pri kojoj može nastati šteta usled nepravilne ishrane je vrtoglava. Nepravilna ishrana štenca samo jedan mesec je ekvivalentna nepravilnoj ishrani deteta u toku godinu dana.
Imperativ je biti siguran da štenci napreduju kako treba čime god ih hranili. Samo se prisetite koliko brzo nastaje šteta izazvana nepravilnom ishranom i da jednom kada se rast završi i šteta nastane više povratka nema.
Prva stvar o kojoj mi kao potrošači moramo da razmislimo je "više je bolje". Zašto bismo želeli da hranimo svoje štence vitaminski i proteinski jačom hranom nego što hranimo odrasle pse? Prvi odgovor bi bio zato što su oni bebe koje rastu.
Razmislimo o tome na trenutak. Da li bebe (ljudi) jedu vitaminski i proteinski jaču hranu nego odrasli ljudi? Počinju majčinim mlekom ili mlečnim formulama, a onda prelaze na blažu hranu miksovano povrće i voće i mekanu hranu, a kasnije kako dobijaju zube počinju da jedu čvršću i jaču hranu. Kada ste videli bebu da jede pizzu sa kobasicama?
Da li mladunci kojota u prirodi jedu plen koji ulove njihovi roditelji takav kakav je? Naravno da ne. Dobijaju polusvarene ostatke svojih roditelja ili mekane ostatke koje im roditelji ostave.
Mi potrošači imamo veoma bitnu ulogu u tome što smo pokazali kompanijama koje proizvode hranu za pse da treba da postoji hrana za štence koji se razvijaju. Takođe smo spremni da platimo više za to. Šta ovo znači za naše štence?
Jaki nutritivni sastojci stvaraju mogućnost da se skelet razvija brže nego što bi trebalo da se razvija. Tkivo ne može da prati razvoj skeleta i razvija se sporije dok kosti rastu daleko brže, sve dok tkivo ne postane slabo.
Preporuka je da se štenci hrane markom koja ima samo formulu za sve faze života. Ukoliko se primeti bilo kakva promena na skeletu trebalo bi promeniti hranu na onu koja ima slabiji sastav vitamina i proteina. Sve dok se razvoj nije završio problem se lako može ispraviti.
Ukoliko svog odraslog psa hranite dobrom hranom i on je u dobroj kondiciji potpuno isto bi trebalo da hranite i vaše štence.
Pored granulirane hrane ne treba dodavati nikakve vitamine i dodatke da se ne bi narušio već postojeći balans koji je proizvođač napravio. Jedini suplement koji se preporučuje je vitamin C koji ima ulogu da pomogne vezivnom tkivu i to u slučaju ukoliko primetite da postoji neki problem sa kostima ili skeletom.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus)   CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) EmptyPet Jan 29, 2010 4:09 pm

Nazad na vrh Ići dole
Nikita

Nikita


Muški Broj poruka : 143
Godina : 43
Lokacija : Kikinda
Datum upisa : 02.04.2010

CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus)   CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) EmptyČet Apr 22, 2010 9:01 pm

Sav sam se naježio kada sam video one dve sličice pasa sa iskrivljenim kostima! No Nisam ni znao da tako nešto postoji! Shocked
Nazad na vrh Ići dole
Viktor Cezar

Viktor Cezar


Muški Broj poruka : 4
Godina : 44
Lokacija : S. Mitrovica
Datum upisa : 30.04.2014

CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus)   CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) EmptySub Maj 03, 2014 9:56 pm

Zdravo mi smo novi! Very Happy  Cezar ima mesec i po dana i 3 kile medjutim prednja noga mu je malo kriva i prsti na sapama su mu vise razmaknuti nego sto bi trebali (to je rekao veterinar). Veterinar mi je rekao da je to zbog nedostatka vitamina, dao je da pije neku kesicu za vitamine i da ga izvodim na beton kad je sunce. Da li je to prava kilaza za stene i sta da radim?
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus)   CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) EmptySub Maj 03, 2014 11:01 pm

Dobro nam dosli Wink Moze neka fotka kad stoji,gde se vidi taj problem?
Nazad na vrh Ići dole
Inna od Bisevca

Inna od Bisevca


Muški Broj poruka : 8
Godina : 30
Lokacija : Velika Plana
Datum upisa : 16.05.2014

CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus)   CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) EmptyUto Maj 20, 2014 10:56 pm

svaka cast na ovom tekstu,od pomoci je ! pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Inna od Bisevca

Inna od Bisevca


Muški Broj poruka : 8
Godina : 30
Lokacija : Velika Plana
Datum upisa : 16.05.2014

CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus)   CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) EmptyUto Maj 20, 2014 11:04 pm

svaka cast na ovom tekstu,od pomoci je ! pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Viktor Cezar

Viktor Cezar


Muški Broj poruka : 4
Godina : 44
Lokacija : S. Mitrovica
Datum upisa : 30.04.2014

CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus)   CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) EmptyPon Maj 26, 2014 6:37 pm

CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) 9-1b
 nisam uspela da ga slikam medjutim noga mu je bila manje kriva nego na ovoj slici  tek je pocela malo ali dobro je sto sam brzo reagovala. Bili smo kod veterinara primio prvu vakcinu i kontrola nogice, sva sreca ispravila mu se  loveshower . Ali mu i dalje dajem vitamine. Ali sad imamo mali problem sa alergijom na polen, zacepi mu se nosic pa mi je veterinar rekao da kupim kapi Marisol i po jednu kap da mu stavim u nosic dovoljno da kine.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus)   CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) EmptyPon Maj 26, 2014 7:19 pm

Nije tema, ali kako mu se začepi nosić? Jel' zvuči kao da se guši? Ovako:

Nazad na vrh Ići dole
Viktor Cezar

Viktor Cezar


Muški Broj poruka : 4
Godina : 44
Lokacija : S. Mitrovica
Datum upisa : 30.04.2014

CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus)   CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) EmptyPon Maj 26, 2014 11:53 pm

ne, to se desava samo kad udje u kucu dise na usta, otvori ih, vise podseca na hrkanje.
Nazad na vrh Ići dole
Viktor Cezar

Viktor Cezar


Muški Broj poruka : 4
Godina : 44
Lokacija : S. Mitrovica
Datum upisa : 30.04.2014

CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus)   CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) EmptyUto Maj 27, 2014 12:00 am

mada kada sam ga donela bio je malo prehladjen curio mu nosic ali nije imao temperaturu. Nazebo mu i stomacic pa je i stucao morala sam uvijati salom. Mada mislim da nije od toga jer kad izadje napolje pocne da kija.
Nazad na vrh Ići dole
Croft

Croft


Ženski Broj poruka : 213
Godina : 35
Lokacija : Nis
Datum upisa : 31.10.2013

CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus)   CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) EmptyUto Maj 27, 2014 7:23 am

psi ne znaju da disu na usta, samo na nosic Smile ,Murphypei sta je ovom psu na klipu ?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus)   CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) EmptyUto Maj 27, 2014 8:25 am

Obrnuto kijanje. Sasvim normalna pojava koja izbezumi vlasnike kada se desi prvi put. Nekada je toliko izraženo da deluje kao da se pas guši, meni kada se prvi put desilo načisto sam se izgubio, a ono sasvim normalna stvar. Šar-pej ima i nabore unutra, ne samo spolja, to vidite svi kad im pogledate u uši da se i tu nalaze nabori, kod proticanja vazduha prilikom disanja dolazi do kondenzacije i zato se dešava da im nos neretko curi. Takođe normalna pojava. Iscedak iz nosa je problem samo ukoliko je zelene boje ili braon boje, to znači da je došlo do infekcije respiratornih puteva. Često se i veterinari izgube i pripisuju to alergijama i kojekakvim infekcijama, a normalna je pojava.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus)   CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) EmptyUto Maj 27, 2014 9:43 am

Viktor Cezar ::
mada kada sam ga donela bio je malo prehladjen curio mu nosic ali nije imao temperaturu. Nazebo mu i stomacic pa je i stucao morala sam uvijati salom. Mada mislim da nije od toga jer kad izadje napolje pocne da kija.
 Nije stucao jer mu je "nazebao stomacic" vec verovatno sto halapljivo jede Smile Psi kada se podhlade a to se desava retko(malo cesce kod stenaca i to kada su izuzetno mali ili jako loseg imuniteta kao malo stariji) razbole se i razviju neki zapaljenski proces....stucanje nema veze sa podhladjenim stomakom, kada se to i dogodi dobiju prolliv, neki cak i temperaturu. Cesto psi kijaju kada promene vazduh ,  nije alergija u pitanju vec adaptacija na novi kvalitet vazduha i mirise.Alergija se manifestuje burnije, ne samo kijanjem.
Kako mislis zacepi mu se nosic? Kako to izgleda?Mirasol kapi su o.k. jer vecina ovih pasa ima vrlo lose prohodne disajne puteve, ono sto je i Mrphypei pomenuo, i nece mu skoditi na kratko ali mislim da je to i jedini razlog sto tako dise a ne alergija na polen....sem ako nije odradjen alergo-test i to je i utvrdjeno.Nemoj ga navikavati na kapi ako nije neophodno i sigurno je je utvrdjeno da je alergija u pitanju, ako ga naviknes na dodatno vlazenje gornjih disajnih puteva moraces to da radis celog njegovog zivota.
Kada su stenci vecina ima slicne probleme ali zbog specificnih disajnih puteva, hrcu, kijaju, grokcu i slicni najcudniji zvuci koje ispustaju dok disu, neki kasnije prestanu kada im se glava razvije a time i disajni putevi budu malo prohodniji , neki od njih su takvi celog zivota i nisu potrebna nikakva lecenja i sl....sem kod onih koji zbog losih disajnih puteva cesto dobijaju zapaljenske procese gornjih disajnih puteva(iscedak iz nosa koji nije bistar)
Nazad na vrh Ići dole
milosSu

milosSu


Muški Broj poruka : 180
Godina : 29
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 25.02.2014

CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus)   CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) EmptyUto Sep 16, 2014 5:05 am

Evo i ja da napisem nesto o ovom problemu, i nadam se da ovo nikome nece biti potrebno da cita jer CL ako se ne leci kako treba moze ispasti zestok problem u kasnijem dobu vaseg Shar peja. Moj Dzoni je imao malo vise od 2 meseca kad je dosao, necu da kazem da mi je uvaljen jer sam svesno kupio stene sa krivom prednjom nogom ali mi nije zao i to moram da naglasim jer je meni savrsen clan porodice. Naime, covek od koga smo ga kupili nam je objasnio da je on ostao ne dosisan kod kuje( ne znam samo kako to uopste moze da se desi ako gazda pazi da se psi lepo rasporede ali dobro, progutao sam i tu pricu) i da treba samo da unosi hranu punu kalcijuma i da ce se to eto tako samo od sebe ispraviti, neverovatno ali i u to sam poverovao. Dok nisam dosao na ovaj sajt i dok mi nisu svi mozak oprali, shvatio sam da to ustvari i nije tako cvece i livada kao sto sam mislio. Sutradan smo odmah otisli kod veterinara gde su nam oni rekli da se to zove CL i da nije strasno jer je Dzoni jos uvek stene i lako ce se izleciti. Dobio je longetu na obe prednje noge (krivila mu se samo leva ali da budu sigurni i za desnu stavili su mu na obe noge). Vec nakon 2-3 nedelje se primetno videla razlika, 80% noga se ispravila a nakon 1 punog meseca noga je bila u potpunosti prava. Ih, reko ovo smo brzo prebrodili, kad smo skinuli longetu nastao je novi problem...Posto je gospodin Dz dobio longetu u najgorem mogucem trenutku svog zivota, a to je brzo i svakodnevno razvijanje izgubio je skroz osecaj u levoj nozi i tetive mu nisu bila jake uopste, tako da mu je pola noge visilo u vazduhu jer je nije bila dovoljno jaka da mu bude potpora za tezinu, na nagovor veterinara (ali LOSEG nagorova) vracena mu je longeta i jos se cekalo. I to je bila moja najveca greska sto sam im u to poverovao jer sam mislio da su strucni, a ispostavilo se da je totalno suprotno trebalo odma da se uradi, nije trebala da mu se vraca longeta jer je logicno ako mu je tetiva popustila od pritiska longete da od nje i treba da se oslobodi kako bi mu se vratila cirkulacija i kako bi ponovo imao osecaj u toj nozi. Nakon 2 nedelje ni 1% napretka nije bilo, i onda mi je pala na pamet logika iznad sto sam napisao i skinuo sam je. Vec nakon 3-4 dana je noga mnogo bolje izgledala i poceo je da je podize. E sad vec da skratim malo nase muke sa CL su trajale puna 2 meseca ali je sve na kraju doslo na svoje,ko god bude imao ovakav problem a DAJ BOZE da nema (pu pu pu) slobodno neka mi se javi, drage volje cu pomoci  kiss lick
Nazad na vrh Ići dole
Ancgy2803

Ancgy2803


Ženski Broj poruka : 2
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 22.09.2014

CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus)   CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) EmptyNed Sep 28, 2014 11:03 pm

Pozdrav svima, imam zenkicu Mazu od 2 meseca i juce sam primetila da joj prednja sapica ide malo ka spolja i zabrinula sam se. Hranim je granulama ,jogurtom,mesom,supicom (samo voda od mesa ne soljena),nisam joj davala ni ad kapi niti tablete kalcijuma da li sam tu napravila neki problem? Sve mi je ovo novo pa bih zamolila ako neko moze da mi napise kakve vezbe da joj radim za tu prednju sapicu kako da je istezem i oko ishrane za stence kolika kolicina treba na dan da nisam tu preterala, i da li treba da joj uvedem neki vitamin zbunjena sam skroz confused . Hvala unapred
Nazad na vrh Ići dole
Ancgy2803

Ancgy2803


Ženski Broj poruka : 2
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 22.09.2014

CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus)   CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) EmptyNed Sep 28, 2014 11:48 pm

Zaboravila sam da napisem da je hranim i sa pirincem, jajima, krompirom.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus)   CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) EmptyPon Sep 29, 2014 2:11 pm

Jel' može neka slika da vidimo kako to izgleda? Carpal Laxity i mekano došaplje koje varira kod štenaca su dve potpuno različite stvari. Koje granule su u pitanju?
Jedna bitna stvar, kada vlasnici odluče da hrane psa granulama, onda je najbolja opcija uzeti granule za odrasle pse bez žitarica i dražati se samo njih. Kada se u granule dodaje povrće i jaja to već narušava njihov sastav, a fali onoga što pse čini psima, a to je meso. Moj savet je uvek da se pas hrani u obrocima ili isključivo granulama ili isključivo prirodnijom isharnom, nisam baš pristalica mešanja sa granulama, a još jedan od razloga je jer se granule vare i preko 10 sati.
Nazad na vrh Ići dole
milosSu

milosSu


Muški Broj poruka : 180
Godina : 29
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 25.02.2014

CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus)   CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) EmptySre Okt 01, 2014 8:22 pm

Moj savet ti je da nista ne radis na svoju ruku, idi kod veterinara da pregleda ali kod nekog ko zna sta je to. Mi smo imali isti problem, verovatno mnogo gori nego tvoj i longeta je sve sredila za munjevito brzo vreme, tkd nije na odmet da i to dobije, sto je po meni i najbolje resenje, skida se povremeno (na 4-5 dana) zbog cirkulacije i disanja koze da se ne bi upalilo. Ali ako je malo krivljenje i jos u tom uzrastu resice se bukvalno za 10 do 15 dana sa longetom, tkd moj savet je longeta i nema brige Smile Samo naravno da kasnije ima pravilnu ishranu jer je to njima od velike vaznosti dok su u doba razvijanja a pogotovo njima sa CL problemom, kupi pored toga neke kvalitetne vitamine kalcijum fosfor i nema problema Smile Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus)   CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) EmptySre Okt 01, 2014 9:53 pm

Miloše ovo što ti pišeš odnosi se na ozbiljan carpal laxity, a ne na meko došaplje koje kod štenaca ume da varira posebno kad su tako mali i razvijaju se. Zato i tražim da vidim sliku kako ovo izgleda. Nikakve longete se ne stavljaju na meko došaplje nego se to rešava pravilnom ishranom i kretanjem šteneta po ispravnoj podlozi, a takođe postoji genetski faktor koji utiče na to da li će pas imati prednje noge ravne kao strele ili će i pored svega ispravno urađenog ipak došaplje ostati malo mekše kasnije. Došaplje tj. ceo prednji deo nisu samo carpusi nego još i kosti koje čine prednje uglove, počevši od lopatica preko laktova, nadlaktice, podlaktice itd.

Tekst na prvoj strani je preveden sa stranice DVM Džefa Vidta koji je jedan od najpoznatijih veterinara u svetu za šar-pejeve, i ako se pročita pažljivo postoji tačno uputstvo šta treba uraditi. Kreće sa posetom veterinaru da se isključe ostali problemi koštano-skeletnog sistema. Ovo napominjem zbog naše veoma poznate pomame za kalcijumskim preparatima, jer su ljudi sa ovih prostora skloni da krkaju pse kalcijumom koji nije uvek rešenje i dobar veterinar proceni kada takvi preparati treba da se uključe, a kada ne. Psi koji su ispravno hranjeni, a posebno oni koji su hranjeni dobrim granulama, ne zahtevaju dodavanje takvih preparata jer mogu da izazovu više štete nego koristi. Negde u temama postoji slika Nešinog Dona koji je pored dobrih granula dobijao kalcijum pa su došaplja pala skroz, a ubrzo nakon ukidanja se ispravilo sve i sada ima veoma dobar front, jedan od boljih kod šar-pejeva. Džoni je imao tipičan carpal laxity usled loše i nepravilne ishrane još kod odgajivača.
Nazad na vrh Ići dole
milosSu

milosSu


Muški Broj poruka : 180
Godina : 29
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 25.02.2014

CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus)   CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) EmptySre Okt 01, 2014 11:48 pm

Dobro nema potrebe da me toliko kontriras, ja sam samo rekao za moj problem i lecenje u koliko je problem kao i moj, jer takav CL kakav je Dzoni imao ne moze da se izleci samo sa pravilno ishranom jer se kost razvija u pogresnom smeru i treba je usmeriti. A usmeravanje se moze iskljucivo sa longetom ili nekim vezbama ali ni to ne daje bas 100% oporavak, prosao sam kroz to, imam takvog psa kuci i nema potrebe da citam strucnjake jer znam kako sam ga ja izlecio i danas nema ni jedan problem , toliko od mene  Exclamation
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus)   CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) EmptyČet Okt 02, 2014 9:42 am

OK, ali mi ne znamo da li je problem kao kod Džonija. Nema slike, ne vidimo psa i ne znamo šta je. Prvi post gde si napisao svoje iskustvo sa ovim je skroz OK i treba ljudi da pročitaju šta i kako. Ovaj drugi post ti je problematičan. Wink
Nazad na vrh Ići dole
milosSu

milosSu


Muški Broj poruka : 180
Godina : 29
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 25.02.2014

CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus)   CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) EmptyČet Okt 02, 2014 3:50 pm

Pa dobro, drago mi je da se razumemo, ja znam kako sam postigao pun efekat oporavka kad je oboljenje bilo u najgorem obliku  Rolling Eyes Smile
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus)   CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) EmptyČet Okt 02, 2014 6:59 pm

Murphypei ::
Negde u temama postoji slika Nešinog Dona koji je pored dobrih granula dobijao kalcijum pa su došaplja pala skroz, a ubrzo nakon ukidanja se ispravilo sve i sada ima veoma dobar front, jedan od boljih kod šar-pejeva.

Uspeo da iskopam sliku Smile

CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) Don-krive-noge
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus)   CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» INFEKCIJE KOSTIJU KOD PASA
» PANOSTEITIS: Bolest brzog rasta pasa

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Bolesti pasa-
Skoči na: