Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) - Page 2 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) - Page 2 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) - Page 2 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) - Page 2 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) - Page 2 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) - Page 2 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) - Page 2 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) - Page 2 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) - Page 2 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) - Page 2 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus)

Ići dole 
+7
milosSu
unaltraina
Croft
Inna od Bisevca
neron
Viktor Cezar
Nikita
11 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus)   CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) - Page 2 EmptyČet Okt 02, 2014 7:36 pm

E super, taman da se lepo vidi u cemu je razlika i da su spusteno dosaplje i carpal laxity dve razlicite stvari. Milose ako mozes i imas pri ruci postavi i Dzonijevu sliku sa krivom nogicom bez longete ovde odmah  ispod mene da ljudi lepo vide razliku i mogu da uporede.
Nazad na vrh Ići dole
milosSu

milosSu


Muški Broj poruka : 180
Godina : 29
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 25.02.2014

CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus)   CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) - Page 2 EmptyČet Okt 02, 2014 8:33 pm

[img]CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) - Page 2 2chtmck[/img] Evo..  Crying or Very sad  Joj , jeza me prodje kad se setim samo...
Nazad na vrh Ići dole
milan.zox




Muški Broj poruka : 3
Godina : 34
Lokacija : Novo Milosevo
Datum upisa : 13.09.2014

CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus)   CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) - Page 2 EmptyPon Apr 20, 2015 12:49 pm

 Zdravo, zamolila bih vas za mišljenje....Našem psu je veterinar dijagnostikovao carpal laxity (medjutim receno nam je da je u takvim slucajevima u 90% slucajeva potrebana hiruska intervencija na obe noge)....Pas tokom igre u dvoristu prilikom trcanja stao i poceo da cvili i od tad počinje na hramlje na zadnjoj desnoj nozi sa tim da povremenu hoda na obe, a potom desnu ponovo digne i nosi...prilikom pregleda veterinar je probao da savije i ispravi nogu i tada je doslo do kvrckanja nekog i kao da kost iskoci iz lezišta....inace, od prwog sepanja je danas proslo nedelju dana....kuče trenutno ima 8,5 meseci i teska je 19 kg....ja ću vam sad poslati i sliku sa rendgena (nadam se da će kvalitet slike biti odgovarajuć)....Zamolila bih vas za vaše  mišljenje i za odgovor u najbrzem mogućem roku....
http://tinypic.com/usermedia.php?uo=nvlS1L5AwLMGNN2q4A%2B6w4h4l5k2TGxc#.VTTa2fmqqko
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus)   CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) - Page 2 EmptyPon Apr 20, 2015 4:13 pm

Ne to nije carpal laxity. Verovatno je neko pobrkao nazive mislim da je u pitanju luksacija patele. Ukoliko ste u mogućnosti odvedite psa u Beograd u veterinarsku kliniku Novak i potražite mišljenje ili DVM Denisa Novaka ili DVM Zorana Lončara. Ne vidim zašto bi bila potrebna intervencija na obe noge ukoliko je samo jedna problematična, psu se ograniči kretanje tako što se izvodi isključivo na povocu i nakon što prođe period oporavka pas sasvim normalno nastavlja sa svojim aktivnostima. Moja ženka je imala luksaciju desnog kuka i operisana je kod Novaka od tada je prošlo 3 godine, kasnije sam joj uradio i sertifikate kukova i laktova i dobila najbolje rezultate. Nikada nije zašepala niti pokazala ikakav bol, za mesec dana će 5 godina da napuni. Jako je bitno da pravu dijagnozu postave stručnjaci i ukoliko je potrbno raditi bilo kakav zahvat da stručnjaci to odrade.
Nazad na vrh Ići dole
milan.zox




Muški Broj poruka : 3
Godina : 34
Lokacija : Novo Milosevo
Datum upisa : 13.09.2014

CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus)   CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) - Page 2 EmptyUto Apr 21, 2015 10:45 am

Hvala vam na odgovoru....Odvešćemo na je na pregled za drugo mišljenje...Recite mi samo okvirno koliko traje period oporavka?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus)   CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) - Page 2 EmptyUto Apr 21, 2015 11:30 am

Ne znam tačno za kolena (patella) Kalla se oporavljala 2 meseca, a onda smo tek krenuli malo više aktivnosti. U januaru smo skinuli bandaže, a u martu je već bila ona stara. Jako je bitno da veterinar bude dobar i da bude specijalista, meni je prvi vet kod koga smo je snimili nakon nesreće iskreno rekao da odmah idem kod Novaka u Beograd, ali smo mi ipak odlučili da probamo i kod veterinara u Sr. Mitrovici, tako da sam psa u roku od 24h sedirao tri puta bez ikakve potrebe, jer nije moglo da se uradi ništa. Gledao sam malo snimke i u Health grupi na FB i jako su loši, čak nije dobro ni postavljena i baš bi trebalo da to vidi neko ko se razume. Nemojte ni čekati predugo, stanje je bolno i neprijatno za psa, a ovi naši su ludi koliko trpe bol. Kod Novaka nisu jeftini, ali za kosti nema boljih od njih u zemlji, što se mene tiče, uz to RTG aparat im je vrhunski snimci budu kristalno jasni, prošle nedelje smo vodili kod njih mužijaka rota da ga snime celog.
Nazad na vrh Ići dole
milan.zox




Muški Broj poruka : 3
Godina : 34
Lokacija : Novo Milosevo
Datum upisa : 13.09.2014

CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus)   CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) - Page 2 EmptyUto Apr 21, 2015 11:44 am

Vazi....moramo je odvesti, nas veterinar je rekao da je ona izmedju prvog i drugog stadijuma luksacije patele....vazi ja cu videti da vec danas kontaktiram kliniku dr novak, pa da zakazemo pregled i da vidimo sta ce on da nam kaze....
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus)   CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus) - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
CARPAL LAXITY-krivljenje kostiju (oslabljen carpus)
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» INFEKCIJE KOSTIJU KOD PASA
» PANOSTEITIS: Bolest brzog rasta pasa

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Bolesti pasa-
Skoči na: