Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Stomatitis (Upala sluzokože usta) - Page 2 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Stomatitis (Upala sluzokože usta) - Page 2 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Stomatitis (Upala sluzokože usta) - Page 2 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Stomatitis (Upala sluzokože usta) - Page 2 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Stomatitis (Upala sluzokože usta) - Page 2 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Stomatitis (Upala sluzokože usta) - Page 2 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Stomatitis (Upala sluzokože usta) - Page 2 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Stomatitis (Upala sluzokože usta) - Page 2 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Stomatitis (Upala sluzokože usta) - Page 2 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Stomatitis (Upala sluzokože usta) - Page 2 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Stomatitis (Upala sluzokože usta)

Ići dole 
+6
MilenaNenad
Skarfi
unaltraina
Murphypei
JOVANKA BROZ
rugievithus
10 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
AvgustCezar novi profil

AvgustCezar novi profil


Muški Broj poruka : 47
Godina : 39
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 05.08.2013

Stomatitis (Upala sluzokože usta) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stomatitis (Upala sluzokože usta)   Stomatitis (Upala sluzokože usta) - Page 2 EmptyPet Dec 02, 2016 10:33 pm

Pozdrav ljudi....moram da se konsultujem sa vama...Cezar mi je vec nekoliko dana bolestan...pre od prilike sest meseci je imao epi napad iz cista mira( dosao mi je brat u posetu, koji je do pre te poseste bio svaki dan tu i Cezar se navikao na njega) toliko mu se obradovao da je imao epi napad...pre nekih dve nedelje je u snu oko 7h imao opet epi napad....odveo sam ga do veterinara....dobili smo vitamine da malo pojacamo ishranu i da pratimo dalje situaciju...posle dva dana je poceo jako da balavi i smrdi iz usta i imao je temperaturu 40...odveli smo ga ponovo do veterinara i dobio je antibiotike Longacef,,,dva dana mu je temperatura bila smanjena i treci dan mu je temperatura ponovo skocila, koliko se secam na 41...to jutro je odmah dobio od veterinara analgetik ili sta vec, protiv spustanja temperature...uradjena mu je analiza krvi MCV 55,5 (60,0-74,0) MCH 18,2 (19,5-24,5) S urea 2,4(3,1-9,3) S glukoza 1,4(3,025-6,6) S ukupni bilirubin 24,1(1,7-10,3) su jedine stavke koje su odstupale od standarda....sve ostalo je bilo u granicama normale...radjen mu je test na stenecak-negativan....krpelj-negativan....dok je bio pod temperaturom, nije hteo da jede, ali zato vode se nalivao( ne ceo dan, nego kad krene da pije, ne staje dok skoro ne isusi)....zadnja dva dana je primio analgetik i temperatura mu je bila na normali, raspolozenje se poboljsalo, balavljenje se smanjilo, apetit mu se popravio i u dogovoru smo sa vetom da danas ne primi analgetik, samo antibiotik i da mu pratim temperaturu...nazalost malo pre sam mu merio temperaturu i raste na granici je 39....da li ima iko bilo kakav savet?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Stomatitis (Upala sluzokože usta) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stomatitis (Upala sluzokože usta)   Stomatitis (Upala sluzokože usta) - Page 2 EmptyNed Dec 04, 2016 2:19 pm

Nisam video post. Sad  Nije urađena biohemija? Parametri jetre moraju da se vide, iako ovako napamet mogu da kažem da sam skoro 100% siguran da je krpelj (babezioza), a ne vidi se često na razmazu. Inače se meni identična stvar desila sa Bellom pre godinu dana, u toku noći je upala u taj neki epi-like (tako ga je nazvala veterinarka) napad, a sutradan je podigla temperaturu na 40. Jedino je sada oporavak malo sporiji jer se ne zna u kakvom je stanju jetra, a imizol koji se daje za skoro sve krpeljske probleme ide direkt na jetru, ali je neophodan. Znači, imizol da primi da pobije babezije od krpelja, antibiotik minimala 10 dana i analgetik po potrebi, mada verovatno neće podizati temperaturu. Kasnije poraditi na oporavku jetre i krvne slike i za dve nedelje do mesec dana, obavezno još jedan imizol da primi.
Nazad na vrh Ići dole
AvgustCezar novi profil

AvgustCezar novi profil


Muški Broj poruka : 47
Godina : 39
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 05.08.2013

Stomatitis (Upala sluzokože usta) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stomatitis (Upala sluzokože usta)   Stomatitis (Upala sluzokože usta) - Page 2 EmptyNed Dec 04, 2016 11:22 pm

Ne znam, sve mi je konfuzno, taj epi napad povezujem sa nekim vidom stresa....dva dana posle epi napada pocne da balavi i temperatura....spustimo temperaturu sa antibioticima...posle dva dana opet mu se digne temperatura....sad je dobro, mada i dalje balavi ne u tolikoj meri i smrdi mu iz usta....te pljuvacne zlezde su mu bile otecene, sad nisu toliko....po malo kija...a i zadnjih mesec dana devojka i ja nismo po ceo dan kuci....pa kontam da i to malo utice na njega...navikao je da bude uz nas konstatno i da bude unutra zimi...
Nazad na vrh Ići dole
AvgustCezar novi profil

AvgustCezar novi profil


Muški Broj poruka : 47
Godina : 39
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 05.08.2013

Stomatitis (Upala sluzokože usta) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stomatitis (Upala sluzokože usta)   Stomatitis (Upala sluzokože usta) - Page 2 EmptyNed Dec 04, 2016 11:22 pm

Ne znam, sve mi je konfuzno, taj epi napad povezujem sa nekim vidom stresa....dva dana posle epi napada pocne da balavi i temperatura....spustimo temperaturu sa antibioticima...posle dva dana opet mu se digne temperatura....sad je dobro, mada i dalje balavi ne u tolikoj meri i smrdi mu iz usta....te pljuvacne zlezde su mu bile otecene, sad nisu toliko....po malo kija...a i zadnjih mesec dana devojka i ja nismo po ceo dan kuci....pa kontam da i to malo utice na njega...navikao je da bude uz nas konstatno i da bude unutra zimi...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Stomatitis (Upala sluzokože usta) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stomatitis (Upala sluzokože usta)   Stomatitis (Upala sluzokože usta) - Page 2 EmptyPon Dec 05, 2016 6:20 pm

Uradite mu biohemiju da proverite jetru i bubrege, od obe stvari hoće da im se oseti iz usta. Danas sam čuo za neverovatan slučaj babezije, pas je oslepeo, nisu imali pojma od čega, ne oseća se dobro, veterinari odradili krv i razmaz ono gomila babezije, kako je dobio imizol i krenuli da leče pas progledao. Veterinarka kaže da ovo do sada nije imala i da definitivno krpelji tj. babezije udaraju i  neurološki. Ne bih ovo ni povezivao da mi se identična stvar nije desila sa Bellom. Imao sam nekoliko puta slučaj babezije sa Kallom i to da se babezija nije videla na razmazu pa smo na osnovu krvne slike i biohemije lečili imizolom i ispostavilo se da smo svaki put bili u pravu. Kod mene ništa ne ide bez kompletnih pretraga krvi, radio sam i test na srčanog crva.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Stomatitis (Upala sluzokože usta) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stomatitis (Upala sluzokože usta)   Stomatitis (Upala sluzokože usta) - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Stomatitis (Upala sluzokože usta)
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» upala dlake iznad oka
» Smrad i upala usiju

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Bolesti pasa-
Skoči na: