Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
 KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
 KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
 KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
 KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
 KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
 KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
 KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
 KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
 KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
 KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

  KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine)

Ići dole 
+6
neron
Sonja Kukic
Siniša
Skarfi
Vladica
vesnacikos
10 posters
AutorPoruka
vesnacikos

vesnacikos


Broj poruka : 675
Godina : 59
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 12.02.2011

 KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) Empty
PočaljiNaslov: KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine)    KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) EmptyUto Mar 29, 2011 8:58 pm

Nisam videla da iko ovde govori na ovu temu . A mislim da ima mesta i za to. E pa danas u setnji slucajno smo imali" bliski "susret s drugim psom i to preko ograde. Povredu i nisam odma uocila nego kad smo stigli kuci.Drugi pas je Dzonija verovatno zakacio za njusku i posekao ga , tako da deo koze(mali) visi i malo currela krv. Kad sam to primetila nisam znala sta da radim (nije velika rana za veterinara) a kako da zastitim da se ne inficira, pa sam je isprala sa 3%hidrogenom i nadam se da ce bti OK. Ako neko ima jos slicna iskustva nek javi , a ako sam i pogresila nek me ispravi. think
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

 KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine)    KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) EmptyUto Mar 29, 2011 9:12 pm

I Tiu je isto napao pas...Ostale su 2 tacke od zuba na zadnjoj nozi...Ocistili smo hidrogenom i sve je bilo ok...Ustvari,u jednom trenutku sam primetila da joj se stvorila kao neka mala kuglica oko rane,medjutim do ujutru je to puklo i izasao gnoj,posle smo opet ocistili hidrogenom i nije bilo problema... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

 KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine)    KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) EmptyUto Mar 29, 2011 9:13 pm

Pored hidrogena mozes dodati i ove preparate u vasu kucnu apoteku

http://www.sharpei-balkan.com/t176-apoteka-u-kuci

a konkretno u ovom slucaju izdvajam ove preparate

Jod za ciscenje rana.

Bivacyn. Bivacyn u spreju jer lakse se nanosi osim kod dubljih rana gde obicno koristim Bivacyin u prahu. (odlican antibiotik)

Dermo sprej, isto tako dosta dobar za rane sadrzi antibiotik.

Cinkvitaminska mast. Prizvodjac Veterinarski Zavod Zemun, kao sto samo ime govori cink isusuje ranice i obogacena je vitaminima te ubrzava zarastanje.

Flogocid. Opet isti proizvodjac ubija sva gljivicna oboljenja. Sadrzi uginule bakterije i gljivice kao t.z.v. mrtva vakcina kad se nanese na obolelo mesto tera organizam da pojaca odbranu

Nadam se da je mekani sada bolje i da se oporavlja od napada , saljemo mu poljubac Smile
Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Admin
Admin
Siniša


Muški Broj poruka : 1948
Godina : 36
Lokacija : Indjija
Datum upisa : 24.06.2007

 KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine)    KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) EmptyUto Mar 29, 2011 10:33 pm

Tema pomerena u korektnu sekciju
Nazad na vrh Ići dole
http://shar-pei.bestofforum.net
Sonja Kukic

Sonja Kukic


Ženski Broj poruka : 215
Godina : 32
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.02.2011

 KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine)    KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) EmptyUto Mar 29, 2011 10:46 pm

Ivana je sve rekla,pametnica moja Very Happy . Jod je spas u takvim situacijama...
Aleksi se jako zagnojila rana kad ga je capio ker i morao je na injekcije,al ako se pravilno i na vreme odreaguje nece biti problema... Pogotovo sto je na njusci,Aleksa je ranu non-stop cesao pa je i pored joda i rakije (koju mu je cale moj odma sunuo Smile ) uspeo da zagnoji... Ne dajte mu da se cese tu!!! Na kandzama ima najvise bakterija!!!
Bice sve ok , ljubimo ga
jump
Nazad na vrh Ići dole
vesnacikos

vesnacikos


Broj poruka : 675
Godina : 59
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 12.02.2011

 KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine)    KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) EmptySre Mar 30, 2011 3:15 pm

Evo danas sam pogledala ranu i OK Very Happy sve se lepo sasusilo, jedino jos ona koza koja malo visi se vidi(nije strasno!)Bicu iduci put opreznija, mada nikad se ne zna(ima bas "besnih" kuca. Hvala Skafi za sve preparate, za u buduce !!! PoZzz loveshower
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

 KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine)    KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) EmptySre Mar 30, 2011 3:59 pm

bravo za brzi oporavak mr.Dzonija hugs
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

 KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine)    KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) EmptySre Mar 30, 2011 4:07 pm

Ima puno besnih kuca,a jos vise nesavesnih vlasnika... anger Mene i Tiu je napao pas koji je bio sa vlasnikom (bez povoca naravno)...Tako da,opet je veca odgovornost na vlasnicima koji svoje pse vaspitavaju tako kako ih vaspitavaju...!Sta ce kuce kad vlasnik odobrava takav oblik ponasanja... ?!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

slavkan73


Muški Broj poruka : 384
Godina : 50
Lokacija : Novi SAd
Datum upisa : 25.08.2009

 KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine)    KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) EmptySre Mar 30, 2011 5:30 pm

Kod svih otvorenih povreda (posekotine, od ujeda i.t.d), najbolje je ocistiti ranu Povidon Jodom a nakon toga posuti Dermatol prah. Dva puta dnevno previjati (ujutro i uvece). To je dokazana kombinacija, gde cak i mnogo ozbiljnije (duboke) rane prolaze za nekiliko dana.
Dermatol prah je neverovatno sredstvo koje zatvara ranu neverovatnom brzinom.

bounce
Nazad na vrh Ići dole
vesnacikos

vesnacikos


Broj poruka : 675
Godina : 59
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 12.02.2011

 KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine)    KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) EmptySre Mar 30, 2011 6:34 pm

Hvala svima na savetima! Smile Treba znati sta uraditi u slicnim (nedaj boze) situacijama, jer ne moramo za svaku sitnicu voditi nase kuce kod veterinara Rolling Eyes Normalno ako je rana veca ili ozbiljna tu vec vet nastupa. Dzoniju mislim da ni oziljak nece ostati, njuskica se lepo oporavlja jump
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

 KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine)    KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) EmptySre Mar 30, 2011 6:40 pm

Nisam hteo da se mešam u temu jer je naslov male posekotine al moram da napišem da ne bi neko rekao da je pročuitao ovde, na veće i dublje rane NE STAVLJA se ništa od prašaka ili krema samo se prebriše povidon jodom ili oktaniseptom i ide se kod veterinara da obradi ranu. Ovo možete proveriti tako što ćete pozvati bilo kog veterinara i pitati.

Znači male posekotine i ugrizi sređuju se brisanjem jodom i/ili oktaniseptom i eventualno nekim od preparata iz gornjih postova, a velike i duboke rane samo jod i/ili oktanisept i pravac veterinar da pravilno obradi ranu i uključi antibiotik. Deo o hijaluronu i fragmentima neću ni da pominjem zna se kako utiče na organizam shar-peia.
Nazad na vrh Ići dole
vesnacikos

vesnacikos


Broj poruka : 675
Godina : 59
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 12.02.2011

 KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine)    KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) EmptySre Mar 30, 2011 8:16 pm

Tacno, temu sam otvorila i naznacila da se radi o MALIM POVREDAMA,POSEKOTINAMA ili MALIM UGRIZIMA, gde mi vlasnici mozemo da pomognemo u takvim situacijama. Naravno da kad se radi o vecim i dubljim povredama pravac veterinar!!!
Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

slavkan73


Muški Broj poruka : 384
Godina : 50
Lokacija : Novi SAd
Datum upisa : 25.08.2009

 KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine)    KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) EmptySre Mar 30, 2011 8:32 pm

Mi smo imali jedan nezgodan ujed psa koji je ostavio dosta doboku ranu na kozi (znaci nije povredjeno misicno tkivo), i reagovali smo tako sto smo svako jutro i vece cistili (premazivali) ranu Povidon Jodom i nakon toga posipali Dermatolom. Za 7-8 dana rana se potpuno zatvorila i nije bilo nikakvih propratnih infekcija, gnoja ili nesto slicno. Naravno, to smo radili uz dogovor i uz savet sa veterinarom.
Naravno da je drugacije ako je povredjeno misicno tkivo, ali povreda koze (koliko god duboka bila) se ne tretira isto kao i povreda tkiva.
Kao sto svi znate, nasi mezimci imaju dosta debelu kozu koja lako puca ali isto tako brzo i zarasta.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Sonja Kukic

Sonja Kukic


Ženski Broj poruka : 215
Godina : 32
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.02.2011

 KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine)    KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) EmptyČet Mar 31, 2011 9:57 am

Aleksi je prvo bila mala rana( a gore je napomenuto kako je tretirana),pa je nesrecnik cesao i napravio veeeliko S****... Tako da nadam se da ce nekome koristiti saveti da ne dodje u slicnu situaciju gde je veterinar neophodan
Sad
Nisam sigurna da je neko napisao,al pozeljno je da kad se nekim slucajem napravi otvorena rana (pricamo i dalje o tim manjim) , da se taj deo oko rane obrije, jer se na dlaci(dlakama) nalazi ogromna kolicina bakterija koje mogu da prouzrokuju daljie teskoce...
Mad
Nazad na vrh Ići dole
Buzz

Buzz


Muški Broj poruka : 16
Godina : 32
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.01.2014

 KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine)    KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) EmptyNed Apr 06, 2014 3:45 pm

Danas sam na Buzzovoj glavi primetila ranicu preko koje se vec stvorila krastica, sto znaci da je stara oko 2 dana. Nisam primetila do sada iz razloga sto mu je taj deo jako naboran pa je tesko uocljivo, zapravo se ne primecuje dok se nabori ne razmaknu. Kada sam mu zategla kozu na tom mestu, krastica je pukla i stvorila se rana ponovo zato sto su dva nabora bila spojena tom krasticom jedan za drugi. Ocistila sam hidrogenom, ali se plasim da ce se svaki put desavati ista stvar: stvori se krastica-razdvojim nabore-ona pukne i tako u krug. Inace ne znam odakle ta rana tu, jedino ako ga je neki pas slucajno u toku igre zakacio. Pokusala sam da slikam ali nije najbolje ispalo, mada se vidi velicina i mesto ranice, pa ako neko moze da proceni da li da pustim da zaraste uz redovno ciscenje ili da se javim vetu..  Neutral  Svaki savet je dobrodosao!
 KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) Ivvbzc
 KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) 2s6ug69
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Dacha


Muški Broj poruka : 825
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2010

 KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine)    KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) EmptyNed Apr 06, 2014 4:09 pm

Nije ovo nista strasno, kod mene u dvoristu svaki dan neki pas dobije ranu od zuba drugog psa ,malo se igraju grubo. Kupi Flogocid ili Cink vitaminsku mast, kupuje se u humanoj apoteci . Ja mojima mazem onda 3 dana ujutru i uvece i sve prdje brzo Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
Sponsored content





 KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine)    KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
KAKO ZALECITI MALE POVREDE (posekotine)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kako sanirati povrede
» Male shar pei bi usvojili
» kako da hranim??
» Kako eliminisati krpelja ...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: