Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Bety Black EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Bety Black EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Bety Black EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Bety Black EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Bety Black EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Bety Black EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Bety Black EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Bety Black EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Bety Black EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Bety Black EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Bety Black

Ići dole 
+35
veljko
AGA GOLD
sharpi
Zorana
Inna
Ishler
Zoya
djordje9
thealimovic
Han
Ana i Bojan
nesa151
sharpei hr
Beauty Hana
Saymon
kud
rugievithus
Jasna
Nesha
DENI BOY
Murphypei
igor34
Blaze
neron
unaltraina
Vladica
Skarfi
AhKin
Dacha
vesnacikos
hektor
Blabry
Big Mazi
Heavenwho
sandra1000
39 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 12 ... 23  Sledeći
AutorPoruka
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Bety Black Empty
PočaljiNaslov: Bety Black   Bety Black EmptyPon Maj 09, 2011 2:48 pm

Cao svima ja sam Bety, Black je dodato onako da bi ste me lakse razlikovali od moje imenjakinje sa foruma.

[img]Bety Black Kuce [/img]

Presrecna sam, mnogo mi se svidja moja nova porodica. Svi me vole i zele da mi ugode, mada...

Moja mama Sandra me je cekala 8 godina. Njenog Rokija su otrovali pa nije imala psa. Mnogo je patila i ja sam je mnogo usrecila. Imam malih zdravstvenih problema vezano za oci. Mazem hloramphenikol mast i malo po malo mi je bolje, ali ima po koja suzica. Sandra pokusava da me spasi od veterinara jer joj je zao da me uspavljuju i koriguju kapke, ona je ubedjena da imam samo infekciju u okicama i nista vise.

Ona je davno imala kuce pa je zargonski receno "ispala iz fazona".

Nju zanima koliko puta dnevno stene sme da jede, i u kojoj kolicini. Sta sme a sta nikako ne?

Najvise je muci kako da me nauci da ne piskim po kuci, vec samo na jedno mesto?

Inace da nastavim sa svojom pricom....

Tata me nije hteo, Sandrin tata. On je mislio da sam obaveza velika, da sam stetocina itd. Da bi, prvog maja oko 20 h uveke kad sam stigla u svoj novi dom odvedena pravo kod Sandrinog tate i covek mi se ladno isplezio
Shocked isplezio mi se covek. Mislim da me je on naj srdacnije docekao kad sam stigla, sutradan mi je kupio gomilu stvari... am, povodac, poslastice, sampon itd.

Sada svakog jutra kad krene na posao svrati do moje sobe i pomazi me pre posla, naravno kad me rasani stacem po Sandri da i ona ne spava kad ne spavam ni ja Very Happy .

Imam punu sobu igracaka, obozavam da se igram, a i pojela sam cosak police. Sandra je to sakrla da se nevidi da se tata ne bih ljutio Wink Nedaju mi da se penjem na krevet, ali u svaku zoru dok svi spavaju skocim kod Sandre i ususkam se.

Radujem se svom izlasku napolje jer sam veoma radoznala, vec sam joj se popela na glavu da me podize da gledam kroz prozor. Tako da toliko od mene za sad.... poz svima cheers
Nazad na vrh Ići dole
Heavenwho

Heavenwho


Muški Broj poruka : 65
Godina : 38
Lokacija : Kikinda
Datum upisa : 02.05.2010

Bety Black Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black EmptyPon Maj 09, 2011 2:56 pm

welcome loveshower
Nazad na vrh Ići dole
http://facebook/rajko.popov
Big Mazi

Big Mazi


Muški Broj poruka : 1713
Godina : 51
Lokacija : Obrenovac
Datum upisa : 17.04.2010

Bety Black Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black EmptyPon Maj 09, 2011 2:59 pm

welcome
Nazad na vrh Ići dole
Blabry

Blabry


Muški Broj poruka : 103
Godina : 31
Lokacija : Banovci Dunav
Datum upisa : 24.10.2010

Bety Black Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black EmptyPon Maj 09, 2011 3:04 pm

welcome

Sto se tice male nuzde po kuci, najbolje je da na mesto gde odradi poslic baricu upijes sa novinama i stavis tamo gde hoces da piski, a mesto gde je piskila dobro prebrises da ubijes taj miris, takodje ako imate tepihe, a na njih se isto ispiski jedino resenje je da izbacite tepih(jer miris se bas zavuce u tepih) dok ne nauci da piski napolje. Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.hardver.iz.rs
hektor

hektor


Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 55
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Bety Black Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black EmptyPon Maj 09, 2011 3:05 pm

Srce malo plisanoooo Smile welcome hearty
Nazad na vrh Ići dole
vesnacikos

vesnacikos


Broj poruka : 675
Godina : 59
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 12.02.2011

Bety Black Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black EmptyPon Maj 09, 2011 3:15 pm

welcome Drago nam je sto nas je sve vise loveshower Bety je preslatka kiss Skoro sve o ishrani, dresuri i jos sto sta imas ovde na forumu!!! Smile Cekamo jos slicica od medene Bety kiss
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Bety Black Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black EmptyPon Maj 09, 2011 3:22 pm

Hvala ljudi na dobrodoslici. Presrecna sam sto sam clan ovog foruma. A mojoj radosti nikad kraja od kad je Bety dosla kuci hugs

Blabry... tepihe smo sklonili. Ribam kucu non-stop kao da sam tetkica Very Happy ovo sa novinama nisam znala, probacu i daj Boze da uspe, jer sam poludela briskajuci stalno yell

Jedva cekam da izlazimo napolje i da se taj problem resi. Trenutno ne smemo napolje zato sto nismo vakcinisni.

Molim Vas za pomoc, jer ste svi prosli kroz to. Zanima nas niz stvari pocevsi od zastite od krpelja i navikavanja na povodac pa do trenutno Cinkvitaminske masti da li ona sme da se maze oko okica, jer, problem je takav dok su nam okice suzile proredila nam se dlaka oko ociju, pa da li smemo i cime da mazemo da ponovo dlaka poraste?
Nazad na vrh Ići dole
Blabry

Blabry


Muški Broj poruka : 103
Godina : 31
Lokacija : Banovci Dunav
Datum upisa : 24.10.2010

Bety Black Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black EmptyPon Maj 09, 2011 3:52 pm

Dlaka se proredila zato sto je bilo previse vlazno to mesto oko ociju Smile
A sta da se maze, ne bih znao reci Smile
Za zastitu od krpelja mi koristimo Front Line i super je, imas da ga kupis kod skoro svakog veterinara Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.hardver.iz.rs
Dacha

Dacha


Muški Broj poruka : 825
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2010

Bety Black Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black EmptyPon Maj 09, 2011 3:58 pm

welcome
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Bety Black Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black EmptyPon Maj 09, 2011 4:15 pm

Blabry ::
Dlaka se proredila zato sto je bilo previse vlazno to mesto oko ociju Smile
A sta da se maze, ne bih znao reci Smile
Za zastitu od krpelja mi koristimo Front Line i super je, imas da ga kupis kod skoro svakog veterinara Smile

Aha. Pa dobro. Raspitacu se sta da mazem da to pocne ponovo da raste. A kad rece Fronline koji, ampula ili sprej? Ja sa ampulom zelenom macke stitim od buva. Videla sam da ih ima vise boja. koji ti koristis?
Nazad na vrh Ići dole
AhKin

AhKin


Ženski Broj poruka : 1364
Godina : 41
Lokacija : Bavaniste
Datum upisa : 29.09.2010

Bety Black Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black EmptyPon Maj 09, 2011 5:12 pm

welcome Jeej jos jedna slatka crnka.... loveshower
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Bety Black Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black EmptyPon Maj 09, 2011 9:04 pm

welcome i od nas Smile
Malecka je preslatka Smile

Sve sto se tice ishrane najmladjih imas u ovom delu foruma http://www.sharpei-balkan.com/t497-ishrana-najmlaoih

Za obavljanje nuzde u kuci, najbolje uzmes novine ili pelenu u PET SHOPU, kada primetis nakon jela da se namesta za obavljanje ili male ili velike nuzde, odneses je na tu pelenu i onda ce ona sama ubuduce po mirisu i instinktu ici tamo. Najbolje da je postavis na terasu, ako je imate ili u blizini vrata jer sharpei je cista rasa i oni same ne vole da prljaju prostor u kojem borave.

Sto se tice buva i krpelja, dok je ne vakcinises i ne krenes sa prvim setnjama nema potrebe za tim. Kad obavite vakcine, onda odlucis koji preparat ces koristiti za njenu zastitu. Vecina pasa na forumu koristi frontline ili frontline combo...naravno dozira se spram kilaze i starosti psa, veterinar ce ti sve objasniti.

Jedna zamerka samo, hloramfenikol nikako ne bi trebala da stavljas psu u oci jer moze da dovede do raznihh ostecenja. Prvenstveno nikakva terapija se ne primenjuje na ocima tek tako napamet. Veterinar je trebao da odradi bris ociju i tek onda da prepise terapiju. Ako psu treba da se radi lifting, odradite to i svi problemi ce nestati. To nije nista strasno i traje nekoliko minuta, a ovako se pas samo muci.
Nazad na vrh Ići dole
Blabry

Blabry


Muški Broj poruka : 103
Godina : 31
Lokacija : Banovci Dunav
Datum upisa : 24.10.2010

Bety Black Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black EmptyPon Maj 09, 2011 9:12 pm

Front Line Combo mi koristimo, u ampuli onoj plasticnoj za boju nisam siguran, veterinar nam je dao Smile pakovanje je kao na slici, ali za boju nisam siguran...

Bety Black Article_images

Nadjen je jedan krpelj i to posle 1 dana od kad smo stavili FL(Treba mu 2 dana da pocne da deluje) Posle toga nista, ni jedan krpelj niti bilo sta drugo Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.hardver.iz.rs
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

Bety Black Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black EmptyPon Maj 09, 2011 9:17 pm

I mi isto koristimo FL combo...I zadovoljni smo,ni jedan krpelj se nije zakacio.. Smile pozdrav za malenu...
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Bety Black Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black EmptyPon Maj 09, 2011 10:13 pm

Ako ima entropijuma i trepavice se uvrcu, bolje zatezanje odradite sto pre, to se nece resiti samo od sebe i mogu samo nastati veci problemi.... a i bez toga....pa zamisli da je tebi non stop trepavica u oku i da te grebucka:( Meni je vise zao da se ona toliko muci jer joj smeta to grebanje nego sto ce biti pod anestezijom petnaestak minuta Sad Sad O Hloramfenikolu si vec cula....zasto on?, kada ima drugih masti i kapi koje su i bolje i bezopasnije. Sto se predela oko ociju tice to se ne sme mazati cinkvitaminskom mascu. Njome se sme mazati samo put suza prema njusci(u naboru ili po obrazi kraj njuskice) i to najmanje od 1 cm pa na nize od samog kapka. Jedini lek je podizanje kapaka da oci prestanu da suze!!!!!Nema tu nikakvih mackanja vec samo otklanjanje uzroka tolike vlage Sandra Smile
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Bety Black Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black EmptyPon Maj 09, 2011 10:58 pm

welcome
Napokon si Sandra dobila plisanu lutkicu, crnkica je preslatka. Dok bebica spava, procitaj sve na forumu, jer za sve sto si pitala, imas po temama... Ljubimo preslatku devojcicu i cekamo nove slicice . I , da, promeni slicicu na avataru, devojcica zasluzuje svoju fotkicu Smile
kiss hugs
Nazad na vrh Ići dole
Blaze

Blaze


Broj poruka : 742
Godina : 55
Datum upisa : 07.03.2010

Bety Black Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black EmptyUto Maj 10, 2011 7:18 am

welcome hugs
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Bety Black Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black EmptyUto Maj 10, 2011 1:41 pm

Hvala svima MNOGO.
Divni ste i veoma gostoljubivi. Znala sam da cu biti prihvacena bas lepo s vase strane.

Za hloramphenikol nam je rekao veterinar. Ako znate nesto bolje vi mi kazite. Okice joj nesuze vise. Imala je bakterije u okicama, a ja je zargonski receno na kvarno zagledam i nema trepavicama u okicama. Oh ove masti je mnogo bolje. Bilo bih dobro da joj preko dana stavljam neke kapi. Inace, ono crveno sto joj se vidi taj treci kapak je jer su joj obrazi teski pa povuku donje kapke. Inace kad pogleda na gore ( kad stojim nad njom ) tad nema nista.

Inace, prezadovoljna sam, mnogo sam je zelela, prava je dama.

Ja da budem iskrena... vise verujem vama nego veterinarima, jer vi imate isto sto i ja, vecini se desavalo da ima ovaj problem i znaju kako da ga naj efikasnije rese.

Covek od kog sam kupila stene ju je unistio. Hranio je supom, mlekom, hlebom, nekim "Aro" granulama koje su trava. Jer je pseca kaka od njih zelena. Ja da sam to htela tako kupila bih kozu a ne psa.

Verujte mi da sam se zaljubila u nju, spava mi pored kreveta, hrce na uvo
Very Happy mljacka..... divna je i treba da je cista jer je u stanu, a najvis u mojoj sobi.

Juce sam umla od smeha, posle 10-ak dana koliko je ovde se napokon opustila i svrlja po kuci, juce nije cula kad je dosao drug od mog brata i otisla je u dnevnu sobu onako siroko, kao da smo sami. Kad je osetila neki drugi miris, zbrisala je u sobu i odande lajala i rezala, mnogo je bila smesna hehe bas se ispalila.

Sto se tice slika imam mali problem, nemogu da povezem usb kabal sa tel. Probacu sa Bluet. pa da vidite kakva je uzivancija.

Jos jednom HVALA SVIMA PUNO! Predivni se ljudi!
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Bety Black Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black EmptyUto Maj 10, 2011 2:11 pm

Vezemycin mast za oci iz veterinarskih apoteka mozes jedino na svoju ruku ali kako znas da su samo bakterije i koje su Sandra. Treci kapak kada je zdrav nije crven vec roze boje. Moj predlog je bris iz oka pre svega pa onda bilo kakva terapija. Ako su oci zdrave i nema problema sa uvrtanjem kapaka i trepavica oci su potpuno suve, sem zbog povremenih mozda iritacija kada ima vetra koji nosi prasinu ili sl. Njoj bi u stanu , posto jos uvek ne izlazi, okice morale biti potpuno ciste , bez suza , eventualno po koji suvi krmeljcic( ne lepljiv) posle spavanja.Entrpijum moze uzrokovati i uvrtanje samo jedne ili dve trepavice i praviti probleme sa preteranim suzenjem. Odvedi ti nju jos jednom da neko iskusan pogleda te kapke.
Za tog "odgajivaca" o kome pricas nemam reci...jesi li se raspitala kakvi su roditelji zdravstveno?, imas li njihove slike Sandra?Koliko su stari mama i tata? Skeniran ili citko i jasno uslikan rodovnik mozes poslati putem PM Nesi(uredniku)...on ce ga zastiti i vratiti ti ga da ga postavis u nasu bazu rodovnika medju ostale ako zelis Smile....... kiss za garavu devojcicu Smile
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Bety Black Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black EmptyUto Maj 10, 2011 4:00 pm

Sad sam izribala sve gde je piskila, iako sam odma kad piski brisala. Kao sto vi moji forumasi kazete da ubijem miris. To je ok. i pocela sam da je "mamim" na novine.

Sto se tice okica, veterinar nam dolazi prekosutra pa cemo znati u kakvom su stanju okice i sta treba dalje.

Za "odgaivaca" jednog matorog bandita imam samo lose reci! Ja sam neko ko je stalno veseo i nasmejan i bas me je tesko naljutiti, ali ovaj bilmez me je isterao iz pameti. Uzasno sam besna i onako matorog bi mogla da pokidam!

Psi su ju zdravi, on ima jednog muziaka i jednu zenku. Otac joj je rodjen 3.06.2008. a majka 9.07.2005.

Videla sam ih oboje, muzijak je prelep, ima ogromna prsa, lepo je razvijen, bas je pravi kineski shar pri, majka je ko lutka, jedino sto je jadna bila ofucana i malo je mrsava, a nije ni cudo kad je sisa 5 ili 6 stenaca. A i cime je hrane odlicna je.

Dok sam tragala sa psom na jednom forumu sam naletela na niz psovki upucenim Sandoru Berceku, koji je razlog neznam, koliko sam procitala devojka koja je izvredjala doticnog gospodina je rekla kako "stancuje stence, da mu kuje provedu zivot u dojenju i radjanju i da daje na foru lazne papire pasa jer ga kinoloski savez ne priznaje kao odgaivaca"
To me je zabrinulo malo jer smo mi od te krvne linije. Nemam skener ali cu uslikati rodovnik i poslati Nesi. Bas bi mi bilo drago da neko ko se razume razresi tu dilemu.

Mada moj pas je priznat od strane Kinoloskog saveza Srbije.

Inace, bas me briga, moja je i obozavam je, da je naj gubavija na svetu ja je nedam. Sve sto se moze popravice se. Ima svu mogucu ljubav i paznju, divan je pas, a ima perfektnu osnovu da bude izuzetan pas.

Moze li neko da mi objasni zasto je bitan mikrocim, cemu sluzi i kako se on "ubacuje"?

Kakva je Cibau hrana?

Nazad na vrh Ići dole
Blabry

Blabry


Muški Broj poruka : 103
Godina : 31
Lokacija : Banovci Dunav
Datum upisa : 24.10.2010

Bety Black Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black EmptyUto Maj 10, 2011 4:17 pm

-Piletina, riba i jagnjetina su glavni izvor proteina.
-Riblje ulje garantuje pravi unos omega 3 masnih kiselina
-Riza i kikuruz za lakse varenje ugljenih hidrata.
-85% sastojaka je lako varljivo sto znaci da vas pas nece imati problema oko varenja.
-Nema genetski modifikovanih sastojaka.

U principu je ok, ali ima kukuruz koji koliko sam ja upucen ne odgovara zguzvancima Smile

Imas u ovoj temi sve u vezi ishrane malisana Smile

http://www.sharpei-balkan.com/t497-ishrana-najmlaoih?highlight=ishrana
Nazad na vrh Ići dole
http://www.hardver.iz.rs
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Bety Black Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black EmptyUto Maj 10, 2011 6:47 pm

Super hvala, sad cu da procitam loveshower
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Bety Black Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black EmptyUto Maj 10, 2011 7:23 pm

Sandor Bercek je banovan i sa ovog foruma na jako dug period kao neodgovorni odgajivac i linije su mu vrlo rizicne . Nije neosnovana kritika koju si videla.Nikada ovde nikome ne preporucujemo da kupi pse iz njegivih linija jer ih ima tesko obolelih posebno u zadnjim generacijama. Ovde na frumu su dva psa sa FSF , od toga mislim da jedna devojka eutanazirana i jos par sa displazijom. Nadam se da si imala srece sa tvojom devojcicom Sandra i da ce dugo i sretno ziveti kraj tebe. Sta god da se dogodi, ne daj Boze.......imace tebe. Odlicno sto je od malo starijih roditelja cheers nadam se da ce sve biti o.k. Ljubi njuskicu a cip je obavezan kao identifikacija psa(nesto poput obavezne licne karte) kao sto je i rodovnik "izvod iz maticne knjige rodjenih"...pa i mnogo vise od toga Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Bety Black Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black EmptyUto Maj 10, 2011 7:37 pm

Cip joj se ubacije kod veta, brzo se obavlja, kao kad nama buse usi Smile
Ljubi crnu njuskicu
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Bety Black Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black EmptyUto Maj 10, 2011 8:58 pm

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Bety Black Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Bety Black
Nazad na vrh 
Strana 1 od 23Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 12 ... 23  Sledeći
 Similar topics
-
» ARI-BLACK
» Dalara Black

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Dobrodosli :: Upoznajmo se-
Skoči na: