Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Bety Black - Page 3 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Bety Black - Page 3 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Bety Black - Page 3 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Bety Black - Page 3 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Bety Black - Page 3 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Bety Black - Page 3 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Bety Black - Page 3 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Bety Black - Page 3 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Bety Black - Page 3 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Bety Black - Page 3 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Bety Black

Ići dole 
+35
veljko
AGA GOLD
sharpi
Zorana
Inna
Ishler
Zoya
djordje9
thealimovic
Han
Ana i Bojan
nesa151
sharpei hr
Beauty Hana
Saymon
kud
rugievithus
Jasna
Nesha
DENI BOY
Murphypei
igor34
Blaze
neron
unaltraina
Vladica
Skarfi
AhKin
Dacha
vesnacikos
hektor
Blabry
Big Mazi
Heavenwho
sandra1000
39 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 23  Sledeći
AutorPoruka
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Bety Black - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 3 EmptyNed Maj 15, 2011 2:22 pm

Super sto si je iznela na vazduh Smile ipak je nemoj pustiti da seta, u naseljima ima mnogo lutalica i pasa i macaka i bolestina po tlu koliko ti dusa zeli. Neka prodje karantin pa ces biti mirna Smile. Drugacije je kada se ima dvoriste gde ne prolaze lutalice...i moji su imali vrtic na otvorenom i setkali napolju u dok je trajao karantin ali dvoriste je neuporedivo sigurnije od javnih povrsina.
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Bety Black - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 3 EmptyNed Maj 15, 2011 3:35 pm

Nisam verovala da je neko toliko tuzan kad je unutra. Nazalost nemam dvoriste, da ga imam gde bi nam bio kraj, od cveca, patuljastih koka, paunova, vestackog jezerceta, eh... imali smo dvoriste i sve to o cemu "ponovo" sanjam, nego moj stric, vise voleo pare nego svoje ukucane, al dobro, zivi smo i zdravi smo, na svu srecu imamo veliki stan sa terasom, ispred zgrade imam bastu sa cvecem pa i nije mi tuga velika.

Vi ste divni ljudi, dobri ko duse i da mi nije vas ne bih znala sta i kako, sve je ovo za mene novo.
Nazad na vrh Ići dole
DENI BOY

DENI BOY


Muški Broj poruka : 38
Godina : 40
Datum upisa : 12.01.2010

Bety Black - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 3 EmptyNed Maj 15, 2011 6:03 pm

jako smo medeni :* od Denija
Nazad na vrh Ići dole
Heavenwho

Heavenwho


Muški Broj poruka : 65
Godina : 38
Lokacija : Kikinda
Datum upisa : 02.05.2010

Bety Black - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 3 EmptyNed Maj 15, 2011 6:28 pm

Basketball kiss
Nazad na vrh Ići dole
http://facebook/rajko.popov
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Bety Black - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 3 EmptyPon Maj 16, 2011 2:35 pm

kiss kiss kiss kiss kiss kiss kiss kiss kiss kiss kiss kiss


I mi vama saljemo mnoooooooooooogo poljubaca dogwalk

Evo napokon da je lepo upecam, ovo je nas problem sa ocima scared

[img]Bety Black - Page 3 Dsc00046aa [/img]
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Bety Black - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 3 EmptyPon Maj 16, 2011 3:17 pm

Sandra, ja i dalje ne mogu da verujem da ti ne insistiras kod veterinara da odradite bris oba oka !!!! Jer koliko vidim , njene okice i dalje suze i to bas jako...vidim i da se dlaka oko ociju dosta proredila....a to je idealna podloga za razne baketrije.
Ako taj veterinar nece, pronadji drugoga...ti za svoje pare biras najbolje za svog psa....
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Bety Black - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 3 EmptyPon Maj 16, 2011 5:29 pm

Ne, ovo defintivno nije u redu, pravac veterinar da pogleda te trepavice ...ako se one ne uvrcu onda bris i lecenje infekcije po antibiogramu. Kao sto Skarfi rece ako nece ovaj...kod drugog koji je veci strucnjak za oci, nije sramota traziti vise misljanja za problem koji neko ne resava, cak naprotiv...kod drugog veterinara je odlazak u ovom slucaju sasvim opravdan.
Te oci su u problemu definitvno...ona je ocelavila oko ociju od vlage i nekih uljeza koji su na kozi!!! Sad Sad Sad
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Bety Black - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 3 EmptyPon Maj 16, 2011 7:57 pm

Moj prijateljski savet, ili veterinar da pogleda te trepavice kako treba ili novi veterinar koji će opet pogledati te trepavice kako treba. U 90% slučajeva suženje oka kod ovako malih pasa je izazvano entropijumom (uvrtanjem trepavica i grebanjem po rožnjači) rešava se prostim zatezanjem koje iskusan veterinar odradi za manje od pola sata, nema nikakvog sečenja, oblikovanja, jednostavno podigne kapke i usmeri trepavice van oka. Kada postoji infekcija krmelji koji se pojavljuju ne budu providni i ne teku suze nego budu tamno zelene ili u gorem slučaju braon boje, u slučaju entropije oko se brani tako što suzi više i tako što se povlači u očnu duplju. Nezahvalno je komentarisati sa slike, ovakve stvari mora da pogleda iskusan veterinar i da odredi u čemu je problem. Bilo je slučajeva na forumu gde je bukvalno jedna trepavica pravila problem i gde je pas morao na zatezanje.
Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

Big Mazi


Muški Broj poruka : 1713
Godina : 51
Lokacija : Obrenovac
Datum upisa : 17.04.2010

Bety Black - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 3 EmptyPon Maj 16, 2011 10:14 pm

Sandra ne bi bilo loshe da u shto kracem periodu,ako mozesh vec sutra, odvedesh svoga ljubimca kod veta.Kada on to sve lepo ispregleda i savetuje te opushtenije i mirnije cesh se osecati.Hajde uradi to pa sutra javi shta je rekao bash me interesuje da li je neshto ozbiljno u pitanju...iskreno se nadam da nije.
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Bety Black - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 3 EmptyUto Maj 17, 2011 1:57 pm

Veterinar dolazi sutra poslepodne pa cu vam javiti sta je rekao. Ovaj veterinar je jako cenjen u Beogradu i on je rekao da treba da se koriguju kapsi, mada... odgaivac kaze da to nije vrsta Shar peia kojima se radi lifting, vec da je Bety nadrljala zbog promaje. Uradicemo taj bris, a i veterinar je rekao da je da "oboji oko" kako bi utvrdio da li ima nekakvih ostecenja ako trepavice grebu okice.

Brinem, brinem i brinem, nikad slicno nisam imala. Ne razumem se a sutra cu da resim taj problem, NAPOKON!
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Bety Black - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 3 EmptyUto Maj 17, 2011 2:16 pm

[img]Bety Black - Page 3 Dsc00065ta [/img]

[img]Bety Black - Page 3 Dsc00076q [/img]
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Bety Black - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 3 EmptyUto Maj 17, 2011 2:18 pm

[img]Bety Black - Page 3 Dsc00063r [/img]
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Bety Black - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 3 EmptyUto Maj 17, 2011 2:20 pm

Love Is In The Air thumbup hearty
Nazad na vrh Ići dole
Heavenwho

Heavenwho


Muški Broj poruka : 65
Godina : 38
Lokacija : Kikinda
Datum upisa : 02.05.2010

Bety Black - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 3 EmptyUto Maj 17, 2011 3:23 pm

photo kiss kiss hehe
Nazad na vrh Ići dole
http://facebook/rajko.popov
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Bety Black - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 3 EmptyUto Maj 17, 2011 3:33 pm

sandra1000 ::
Veterinar dolazi sutra poslepodne pa cu vam javiti sta je rekao. Ovaj veterinar je jako cenjen u Beogradu i on je rekao da treba da se koriguju kapsi, mada... odgaivac kaze da to nije vrsta Shar peia kojima se radi lifting, vec da je Bety nadrljala zbog promaje. Uradicemo taj bris, a i veterinar je rekao da je da "oboji oko" kako bi utvrdio da li ima nekakvih ostecenja ako trepavice grebu okice.

Brinem, brinem i brinem, nikad slicno nisam imala. Ne razumem se a sutra cu da resim taj problem, NAPOKON!

Odlično što će veterinar da je pogleda mislim da je bio u pravu što se tiče kapaka i prvi put.

Za ovo boldovano zaista nemam komentar, samo da mi je znati o kakvim vrstama on priča, verovatno misli na podelu na dva tipa američki i kineski što opet nema nikakve veze sa kapcima i da li će nekom psu trebati zatezanje-entropija.

Na slikama je malecka preslatka ovde gde spava sa mačkom deluje kao beba. Krzno joj je lepo, sija se.
Obavezno javi šta kaže veterinar.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Bety Black - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 3 EmptyUto Maj 17, 2011 4:37 pm

Eeeeeee, stvarno cemo svasta procitati na ovom forumu !!!!!!
Sandra, odvoji malo vremena i iscitaj teme po forumu, pa se cuj sa odgajivacem i objasni mu sta je Shar pei rasa...mozda on i ne drzi ovu rasu, pa je u zabludi !!!! ljuta

Sto ti duze odlazes odlazak kod veterinara, Betty ce imati duzi oporavak sa ocima....taj tvoj veterinar je stalno negde odsutan...svaki put napises da on dolazi iz nekog pravca....nema veze da li je veterinar cenjen ili ne, bitno je da poznaje ovu rasu i njihove zdravstvene probleme...Ako nije tajna kako se zove ambulanta, ima dosta ovde peia iz BG, mozda oni mogu da ti preporuce veterinara za Betty ?
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Bety Black - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 3 EmptyUto Maj 17, 2011 4:48 pm

sandra1000 ::
odgaivac kaze da to nije vrsta Shar peia kojima se radi lifting

wc
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Bety Black - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 3 EmptyUto Maj 17, 2011 7:23 pm

Ja sam vama najiskrenije rekla da ja nemam pojma sta i kako sa Shar peima. Doduse, ja se zivotinjama posvecujem kao deci. Ona kraj mene nikad nece patiti to je sigurno. Veterinar je prezauzet, ja nemam poverenja u druge, kad dodje i vidi sta i kako javljam da znate kako stvari teku dalje. Sad mi je cilj da se uzme bris iz okica i da se okice oboje kako bi se utvrdilo da li ima nekakvis ostecenja na roznjaci. Kad se utvrdi u cemu je problem u sto kracem mogucem roku bice zapoceto lecenje.

Citam ja sve i svasta, misljenja se kose i nisu uvek ispravna, Vi koji ste cesce na mojoj temi kapiram kao najmerodavnije u davanju saveta vezano za moju Bety.

Bety je juce prvi put okupana, krzno joj je kao ogledalo. Nisam smela ranije da je kupam jer je bila mala, a i cekala sam da se oslobodi i navikne na mene. Kupanje je proteklo kao da je 101. po redu, svidelo joj se. Posle je jela i zaspala sto se i da primetiti na slikama gde spava pored Cice s kojom je na distanci.

Okice ne suze stalno Shocked
To me cudi.
Kad mazem hloramphenikol one se smire, kad napravim pauzu one opet pocnu, sve trepavice su joj lepo uvijene ka gore ( normalne). Ovo sto se krzno proredilo oko okice je zato sto kad smo je doveli kuci istog dana je imala problem sa ocima, a veterinar nam je dosao 4-5 dana kasnije, kad je imala temperaturu i krvav proliv.

U startu je pas da se izrazim kako sam sad raspolozena bilo s*eban od strane odgaivaca, bio je hranjen hlebom i mlekom, grizom, kacamakom i nekim no name granulama ok kojih joj je kaka bila zelena sto znaci da su granule neka trava, a da meso nisu videle.

Slagani smo da je ociscena od parazita i sta sve jos. Kada sam se cula sa izvesnim gospodinom on je rekao da joj mazem nedelju dana Kornere gel za oci 3 x dnevno i da ce problem nestati.
A JA NEMOGU DA GA NADJEM, NEMA GA NIGDE, CEO BEOGRAD SAM ZVALA I KAO I U SVAKOJ KAZU "NESTASICA"

Mnoooooooooooooooooooooooogo sam je zavolela, divna je i divna je i divna je, ja nocima ne spavam i svaki cas proveravam daj je ona ok. Ugadjam joj i igramo se po ceo dan. Sve su dati od sebe da joj pomognem.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Bety Black - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 3 EmptyUto Maj 17, 2011 7:58 pm

Hajmo redom:
1. hloramfenikol je mast koja je na zapadu zabranjena za upotrebu u većini država jer izaziva aplastičnu anemiju čak i kada se koristi na malim površinama. Životinje koje se koriste za ishranu ne smeju da budu tretirane hloramfenikolom jer je štetan čak i kada je životinja mrtva. I kod nas su veterinari malih životinja počeli da ga izbegavaju jer znaju za ovu njegovu štetnu posledicu iz najnovijih istraživanja. Skoro sam imao u kancelariji veterinara sa kojim sam imao sličnu debatu jer je preijatelju na pitanje šta da koristi za mešanca kome oči krmeljaju rekao kao iz topa hloramfenikol. Uglavnom je starija garda veterinara ona koja prepisuje ovu mast.

2. ukoliko si joj mazala hloramfenikol bar nedelju dana pre ovoga svaki bris koji uradiš neće imati nikakvog smisla jer će rezultat biti lažan gotovo uvek lažno negativan. Ovo govorim pod uslovom da je u pitanju infekcija.

3. kada se štenetu uvrću kapci (trepavice) to može da bude i jedna trepavica ili 2 koju retko kad može da primeti i iskusan veterinar. Evo Nesha ovde na forumu je imao sliččan problem sa Betty kada je iskusna veterinarka primetila entropijum na drugom oku tek kada je uspavala Betty za zatezanje kapaka na oku koje je bilo oteklo od bubuljice na kapku i tada dobilo sekundarnu entropiju.

4. svaka mast podmazuje oko i daje osećaj olakšanja tako da je logično da u trenucima kada joj namažeš oko momentalno se vraća u prvobitan položaj daje potporu mišićima i nema potrebu da se povlači u duplju jer ne grebe i ne iritira rožnjaču.

5. sam kornere gel nema svrhe ako se ne otkrije uzrok, ne vredi lečiti posledicu nema smisla zaista, a i on ne bi trebalo da se koristi predugo iz razloga što je i na bazi steroida.

Znači potrebno je pregledati oči što pre i najverovatnije zategnuti kapke i osloboditi je bespotrebnog bola. Niko ovde ne sumnja u ljubav prema psu, svi mi ih volimo beskrajno, naravno daleko manje nego što oni vole nas, ali ih ipak volimo beskrajno. Wink
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Bety Black - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 3 EmptyUto Maj 17, 2011 8:49 pm

Hvala na ovom konkretnom objasnjenju. Ovo mi niko do sad nije rekao. Nisam imala pojma za hlopamphenikol da je stetan.
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Bety Black - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 3 EmptyUto Maj 17, 2011 9:14 pm

Sandra, vrati se na stranicu broj 1 u Bettynoj temi i procitaj koliko clanova ti je napisalo pre nekoliko dana da je hloramfenikol stetan i da ga ne stavljas na svoju ruku psu u oci !!!!
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Bety Black - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 3 EmptyUto Maj 17, 2011 10:48 pm

Sandra, niko se nije naucen rodio, ali osobe koje su ti dale savet treba poslusati, jer pored ogromne ljubavi koju pruzamo nasim zguzvancima, nega je najpreca.Ja sam danima citala, ispitivala, rovarila,kada sam imala problem i shvatila da uz ovakve forumase i veta koji zna ovu rasu, sada mogu mirno da spavam Smile
Lepo je sto imas poverenja u svog veta, vidi sta ce ti reci kada dodje, ako treba zatezanje, odradi ga, mnogima je uradjeno i problemi su reseni.
Slicice su prelepe, njubav sa macom, pa makar dok spavkaju sleepy
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Bety Black - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 3 EmptySre Maj 18, 2011 1:40 pm

Scarfi za hloramhenikol mi je rekao veterinar. Nisam ja nista na svoju ruku radila jer neznam sta je u pitanju. Danas ce nam biti sve jasno.


A ovo sto mama od Nerona kaze je tacno. Citam sve i svasta. Veterinar kao veterinar ma koliko ga ja cenila nemora da znaci da je uvek u pravu
Neutral

Sta god bude trebalo da se radi, liftig, bris, revakcinacija (ona nam je sad na redu) bice odradjeno. Ne bezim od problema, stavim sebe u Betynu pozociju pa se pitam kako bi meni bilo da mi nesto drlja po oku stalno. Nebi da je mucim i u stanju sam na veterinarski fakultet da idem da joj pomognu. Samo sto bi mi tesko pala odvojenost od nje, jer u vecini slucajeva tamo psa ostavljaju da prenoci. Veterinar kad je pominjao "lifting" naglasio je da ce da joj koncima podigne kapke, nema nista da sece, pa kad pas stasa i kad joj se zategne koza glave onda da to skine, pa tad ako bude bio problem da joj koriguje kapke. To nije nista strasno, to se radi pod anesteziom za pola sata i onda je vracam kuci, nemogu da se odvajam od nje, nema sanse.
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Bety Black - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 3 EmptySre Maj 18, 2011 1:50 pm

murphypei ::
Moj prijateljski savet, ili veterinar da pogleda te trepavice kako treba ili novi veterinar koji će opet pogledati te trepavice kako treba. U 90% slučajeva suženje oka kod ovako malih pasa je izazvano entropijumom (uvrtanjem trepavica i grebanjem po rožnjači) rešava se prostim zatezanjem koje iskusan veterinar odradi za manje od pola sata, nema nikakvog sečenja, oblikovanja, jednostavno podigne kapke i usmeri trepavice van oka. Kada postoji infekcija krmelji koji se pojavljuju ne budu providni i ne teku suze nego budu tamno zelene ili u gorem slučaju braon boje, u slučaju entropije oko se brani tako što suzi više i tako što se povlači u očnu duplju. Nezahvalno je komentarisati sa slike, ovakve stvari mora da pogleda iskusan veterinar i da odredi u čemu je problem. Bilo je slučajeva na forumu gde je bukvalno jedna trepavica pravila problem i gde je pas morao na zatezanje.


Trepavice su joj van oka. Sto znaci da moze da bude jedna-dve da prave problem. A nemora da znaci. Krmelj joj je mutnjikav, belicast, a okice sam svako vece pre spavanja ispirala fizioloskim rastvorom i mazala hloramphenikol i one sada nesuze uopste puno. Mozda jedna suzica ako napravi putanju ka njusci ili na jednom ili na drugom oku, nikad na oba u poslednje vreme.

I to kad se vide suzice je uglavnom kad ona nesto hoce sto nemoze, pa sam pocela da tripujem da place. Inace dok se igra i kad smo non-stop zajedno nema nikakvih suza. To mene buni. Da je trepavica problem stalno bi oci suzile. Necu da nagadjam vise, kad dodje danas veterinar javljam sta i kako.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Bety Black - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 3 EmptySre Maj 18, 2011 3:02 pm

Ima te 2 opcije za proveru da li neka trepavica smeta prva je da se podigne kapak gore pa se pusti i prati se kako se trepavice spuštaju npr. desi se da u trenutku kad se kapak spušta dole trepavica ipak dodiruje rožnjaču ali se na samom kraju ipak postavi u dobar položaj, a slična priča je i sa donjim kapkom i trepavicama na njemu. Kad je teško proceniti kao u onom slučaju gore što sam pominjao gde su se bukvalno 2 trepavice uvrtale može i da se ukapa boja za oči i onda se tačno vidi da li postoji mehaničko oštećenje i na kom mestu.
Po temama ovde na forumu uglavnom se trudimo da objasnimo ljudima šta da traže od veterinara da urade jer nema šanse da iko od nas može da zna šta se tačno dešava sa psom samo na osnovu objašnjenja. Oči spadaju u taj deo.
Za bris opet da napomenem ukoliko si joj nedelju dana pre vađenja brisa stavljala hloramfenikol rezultat će biti lažan tako da je bezveze da ti uzimaju pare na to. Nek prepiše veštačke suze pa stavljati njih pa onda ako se i dalje nastavi a nema potrebe za zatezanjem tad uraditi bris i ciljano pobiti napasnika ili napasnike. Wink
Javi obavezno šta kaže vet danas.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Bety Black - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Bety Black
Nazad na vrh 
Strana 3 od 23Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 23  Sledeći
 Similar topics
-
» ARI-BLACK
» Dalara Black

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Dobrodosli :: Upoznajmo se-
Skoči na: