Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Bety Black - Page 2 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Bety Black - Page 2 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Bety Black - Page 2 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Bety Black - Page 2 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Bety Black - Page 2 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Bety Black - Page 2 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Bety Black - Page 2 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Bety Black - Page 2 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Bety Black - Page 2 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Bety Black - Page 2 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Bety Black

Ići dole 
+35
veljko
AGA GOLD
sharpi
Zorana
Inna
Ishler
Zoya
djordje9
thealimovic
Han
Ana i Bojan
nesa151
sharpei hr
Beauty Hana
Saymon
kud
rugievithus
Jasna
Nesha
DENI BOY
Murphypei
igor34
Blaze
neron
unaltraina
Vladica
Skarfi
AhKin
Dacha
vesnacikos
hektor
Blabry
Big Mazi
Heavenwho
sandra1000
39 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 12 ... 23  Sledeći
AutorPoruka
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Bety Black - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 2 EmptySre Maj 11, 2011 4:14 pm

Super, sad mi je jasnije.

Taj mikrocip je dobra stvar. Raspitacu se kako i sta pa cu da ga regulisem i to.

Nemogu da verujem za ovog Sandora da je prevarant. Ma takve sto muce zivotinje bih ja na robiju. I prva sam za to da se uvedu zatvorske kazne za napustanje ljubimaca, mucenje i ubijanje zivotinja i drzanja u nenormalne svrhe ( borbe ).

Ja nemam komentar kako se Sandor branio na optuzbu da izrabljuje zivotinje, pretio je sudom i svasta jos. I drago mi je sto je suspendovan, netreba ni da ga vracate. Koji ce nam djavo k*eten koji em sto unistava zivot psima vec i nama njihovim vlasnicima, jer nije samo pas taj koji pati vec i mi koji se kidamo od sekiracije sto su nam bolesni.

Necu da se nerviram.

Bety moja cigancica je spavala da neverujete celu celcatu noc, kao beba. Legle smo oko 3 h i ja kad sam ustala u 11 h ona je jos spavala. Od ove Cibau hrane je neverovatno zivnula.

Piskenje se regulisalo koliko toliko, pocela je da piski na novine, a kaki na terasi. Tako da, sve se polako ali sigurno stabilizuje. Juce je plakala da je podignem da gleda kroz prozor, ko penzionerka je izgledala, skroz je smesna. Jos samo malo pa idemo u zivot

kiss
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Bety Black - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 2 EmptySre Maj 11, 2011 4:39 pm

bravo kiss
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Bety Black - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 2 EmptyČet Maj 12, 2011 2:00 pm

Ponovo se vracam u fazon....
Tako je divno imati psa, prelep je to osecaj, kad su mali ponasaju se kao deca.

Cudnovato kako ispustaju koje kakve zvuke kad se pravimo da ih ignorisemo. Bety je sinoc bila toliko smesna da me je stomak boleo koliko sam se smejala lol2

Ja jos od sredine prosle godine tragam za psom, pocevsi od Maltezera, Civave, Si cu-a, pa buldog engleski, pa francuski, pa sam gledala onaj film "Hachiko" (legenda o psu) plakala sam ceo dan, nikad u zivotu nisam gledala tako osecajan film, koji budi i one uspavane emocije u nama, e tad sam pozelela i Akitu, pa Haski ma svasta mi je padalo na pamet. O njima sad mogu da drzim predavanja jer sam ih toliko upoznala daaaaaaaaa.... mislim kad bi me neko u pola noci probudio da bih od reci do reci sve ponovila.

... Odjednom se desio preokret. Moj decko i ja smo otisli do njegovog druga da vidimo nesto i na ulaznim vratima ugledala sam Shar peia loveshower to je bila ljubav na prvi pogled.

Danonocno traganje za tom rasom me je dovelo do moje Bety. Mislim da nikad bolji izbor nisam napravila. Iskreno, malo znam o njima, citam i citam ali vecina misljenja nije svugde ista, pa mi je ovaj forum naj merodavniji sto se mog skolovanja tice.

Prepametna je, a svi su govorili da su Shar pei gluperde, nemaju pojma niocemu i tesko uce. Bety je drugi-treci dan cim se malo privikla na novu sredinu naucila, sedi, ne ( misleci da nesto nesme da se radi, tipa opomena ) donosi lopticu, ma divna je.

Vi naj bolje znate o cemu ja govorim hugs kakva je to ljubav.... eh

Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Bety Black - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 2 EmptyČet Maj 12, 2011 2:21 pm

hearty
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Bety Black - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 2 EmptyČet Maj 12, 2011 2:57 pm

Evo napokon i slicica cheers

Ovo je prvih sat vremena kad smo stigli kuci, umorni smo od puta


[img]Bety Black - Page 2 Dsc00008yo [/img]

Evo slikica gde polako zauzimam tudju teritoriju, Sandrin krevet je sada moj

[img]Bety Black - Page 2 Dsc00030o [/img]


A ovako su macke kolo vodile i sirile se dok Bety nije dosla

[img]Bety Black - Page 2 Dsc01288e [/img]

[img]Bety Black - Page 2 Image0003i [/img]
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Bety Black - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 2 EmptyČet Maj 12, 2011 7:06 pm

Odlicna je, kako se uvalila u krevet Smile
Kako njene oci ? Sta ste se ti i veterinar dogovorili, jel radis lifting na Betty ?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Bety Black - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 2 EmptyČet Maj 12, 2011 8:54 pm

photo kiss kiss1 kiss
Nazad na vrh Ići dole
igor34

igor34


Muški Broj poruka : 98
Godina : 48
Lokacija : vrbas
Datum upisa : 30.04.2011

Bety Black - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 2 EmptyČet Maj 12, 2011 8:58 pm

photo kiss kiss
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Bety Black - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 2 EmptyČet Maj 12, 2011 9:52 pm

Skarfi ::
Odlicna je, kako se uvalila u krevet Smile
Kako njene oci ? Sta ste se ti i veterinar dogovorili, jel radis lifting na Betty ?

Ma mala uziva. Okice su super. Ne suze nimalo. Veterinar tu nebi nista dirao, sad mu je skroz ok.
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Bety Black - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 2 EmptyČet Maj 12, 2011 10:38 pm

photo uzivancija Smile
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Bety Black - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 2 EmptyPet Maj 13, 2011 1:01 pm

[img]Bety Black - Page 2 Dsc00033tiw [/img]


Nesto mi nije jasno....

Mi smo primili Nobivac puppy... vakcinu, odgaivac nam je rekao da se revakcinise kad napuni tri meseca, a ja sam ovde nasla da je prva vakcina sa 7 nedelja, druga sa 10, a treca sa 15 nedelja starosti. Po ovome sto ovde pise onaj k*eten koji mi ju je priodao je preskocio drugu vakcinu....

Ja bi da je sad revakcinisem, u ponedeljak. Pa me zanima koliko posle vakcine treba da bude jos u kuci? I kad mogu da je okupam, nismo je kupali od kad je dosla kuci?

A da, jos nesto me zanima, posto je hranim sa Cibau hranom za stence, neznam da li treba da joj dajem bareno povrce, jogurt, jaje... to sam isto procitala negde ali da nesme stalno.

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Bety Black - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 2 EmptyPet Maj 13, 2011 1:08 pm

I sve vreme razmisljam i zaboravih da vas pitam....


Moje kuce uopste nema plav jezik, samo je plav sa donje strane, da li je to normalno za njihov uzrast, hoce li poplaveti kad bude porasla ili....?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Bety Black - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 2 EmptyPet Maj 13, 2011 1:26 pm

Sandra hajde mi molim te prepiši raspored vakcinacije iz njene knjižice (datum i koja vakcina) i napiši mi kad je tačno rođena (datum). Znači tačno onako kako piše u knjižici koju si dobila sa njom kad si kupila. Tada ću ti reći da li postoji problem.
Rekoh dole u temi da se raspored vakcinacije promenio u odnosu na ono što piše ovde na forumu jer su jednu od vakcina prestali da uvoze ili prizvode to ne znam tačno. U svakom slučaju reći ću ti kad šta treba da se primi, a ti proveriš sa veterinarom.
Što se tiče hrane u tu vrstu jedino meso možeš da dodaš jer je to ono što toj hrani najviše nedostaje, sve ostalo je čist višak, po mom mišljenju hrana i nije baš neka. Jogurt možeš da joj dodaš isto tako i jaja, meso je glavna stvar koja je potrebna psima, moj savet je da to bude poseban obrok nikako u granule.

Za plav jezik sačekaj još malo, pas crne boje mora da ima bukvalno crn jezik posebno sa gornje strane.
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Bety Black - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 2 EmptyPet Maj 13, 2011 4:13 pm

Evo ovako...
U knjizici pise:

15.04.2011. Kikinda - Nobivac Puppy DP - Dr. Strujic Ante Tanja ( Diplomirani veterinar)

To je Murphypei sve sto ovde piste. Ja sam imala mesanca, njega sam vakcinisala kad god je trebalo imala sam izuzetnog veterinara, on nije imao knjizicu i zato nemam crno na belo sta je isprimao, ja za ovo novo zgepce imam sve papire a nemam pojma kako i sta. I neverujem nikom dal to bio veterinar ili lekar opste prakse, vise poverenja imam u one koji su prosli kroz ono kroz sta ja sad prolazim, Vas ljudi koji imate Shar peia.

Inace da te podsetim ona je rodjena 22.02.2011.


Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Bety Black - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 2 EmptyPet Maj 13, 2011 4:37 pm

Evo ti i slika da vidis da je samo to u pitanju.

[img]Bety Black - Page 2 Dsc00040di [/img]
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Dacha


Muški Broj poruka : 825
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2010

Bety Black - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 2 EmptyPet Maj 13, 2011 4:48 pm

Pa da,primila je prvu vakcinu sa 8 nedelje Smile Sto znaci da se za 2 dana spakijes i odvedes je kod veta da primi revakcinu.Obicno ide tacno mesec dana posle prve.Stim posto pada nedelja,mozes je odvesti sutra ili u ponedeljak,nece joj nista faliti Smile
- A sto se tice jezika, ona sad ima 3 meseca i generalno bi joj jezik vec trebao biti plav. Sto pedja kaze pogotovo sto je ona crna. Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Bety Black - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 2 EmptyPet Maj 13, 2011 8:09 pm

Super. Ma i da ostane roze bas me briga. To mi je naj bitnije da znam kad da je revakcinisem. Koliko posle revakcine nesme napolje?
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Bety Black - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 2 EmptySub Maj 14, 2011 10:07 am

Ja nisam izvodila svog psa jos 7 dana napolje nakon revakcine...a ti se konsultuj sa veterinarom....jer veterinar koji je nama dao poslednju bocku je rekao da moze odmah napolje...a znam da to nije tacno...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Bety Black - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 2 EmptySub Maj 14, 2011 10:31 am

Ok malo je kasnije primila tu Puppy vakcinu, ali to ništa ne znači kad je štene sa majkom ima sasvim dobar imunitet (najbolji) koji je nasledilo dok je sisalo.
Znači 3-4 nedelje posle te (Nobivac Puppy) prima još jednu i posle toga opet 3-4 nedelje prima buster (polivalentnu-petovalentnu) i 10-14 dana posle toga može tek napolje do tada je u karantinu. Nije odgajivač napravio glupost sve je ok, ja lično bih tu puppy vakcinu možda dao nedelju dana ranije i štene poslao kod novih vlasnika tek posle druge vakcine, al ovo nije strašno, sve je ok.
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Bety Black - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 2 EmptySub Maj 14, 2011 2:31 pm

Super. U utorak se revakcinisemo. Sta i kako pitacu veterinara. On je neverovatno dobar veterinar mnogo je zivotinja spasao kojima je bila zagarantovana eutanazija. Macka koji je na limu presekao noge, drzale su se na kozi samo, obe je "sastavio" i macak je ziv i zdrav kao da nista nije bilo, isto tako od krpelja je spasao mnogo pasa koji su maltene bili na samrti.

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Bety Black - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 2 EmptySub Maj 14, 2011 7:24 pm

Danas smo bili malo ispred zgrade, uzasno nam se dopalo Wow

[img]Bety Black - Page 2 Dsc00044gk [/img]
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Dacha


Muški Broj poruka : 825
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2010

Bety Black - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 2 EmptySub Maj 14, 2011 7:32 pm

E super,da i ona oseti malo svezeg vazdu Smile Karantin zna biti tezak za nase ljubimce. Ma da sad iznosim svoje misljenje o tom karantinu Smile po meni je to i preveliki karantin sto vi radite. Ja sam imao do sada 2 legla i oba sam drzao u karantinu.ali taj karantin je bio da stenad ne pustam u kontakt sa drugim psima ,mackama, ali su oni izlazili napolje stalno kad god su oni hteli,pa cak i onog dana kad su primili vakcinu Smile i hvala bogu nikakvih problema nisam imao Smile Ali naravno,svako sa svojim ljubimcem radi sta misli da je naj bolje za njega,tako i vi za vaseg Smile Zelim vam puno,puno lepih i veselih trenutaka sa vasim malim crnim ljubimcem Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
igor34

igor34


Muški Broj poruka : 98
Godina : 48
Lokacija : vrbas
Datum upisa : 30.04.2011

Bety Black - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 2 EmptySub Maj 14, 2011 7:44 pm

dogwalk
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Bety Black - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 2 EmptySub Maj 14, 2011 8:09 pm

sunny sloboda bounce
Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

Big Mazi


Muški Broj poruka : 1713
Godina : 51
Lokacija : Obrenovac
Datum upisa : 17.04.2010

Bety Black - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 2 EmptySub Maj 14, 2011 8:39 pm

photo party jump wave rodeo
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Bety Black - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bety Black   Bety Black - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Bety Black
Nazad na vrh 
Strana 2 od 23Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 12 ... 23  Sledeći
 Similar topics
-
» ARI-BLACK
» Dalara Black

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Dobrodosli :: Upoznajmo se-
Skoči na: