Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Koža, Alergije... EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Koža, Alergije... EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Koža, Alergije... EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Koža, Alergije... EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Koža, Alergije... EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Koža, Alergije... EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Koža, Alergije... EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Koža, Alergije... EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Koža, Alergije... EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Koža, Alergije... EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Koža, Alergije...

Ići dole 
+12
onesin
sandra1000
Mea
PetarD
PAŠA
Rooney_Pei
marjan2255
Skarfi
Murphypei
unaltraina
neron
KONN
16 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
KONN

KONN


Ženski Broj poruka : 31
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 17.06.2011

Koža, Alergije... Empty
PočaljiNaslov: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... EmptyUto Jun 21, 2011 10:56 am

Juce sam slucajno cula da frontline moze da smeta izrazito osetljivim psima, da dobiju alergijsku reakciju na njega i da pocne jako da im opada dlaka... Da li neko zna nesto vise o tome ?
Ja sam Konu stavila prosle nedelje i posle 2 dana pocela je nenormlno da mu opada dlaka, prvo sam pomislila da je poceo da se linja, ali kada sam to juce cula,zabrinula sam se s obzirom da je na sve alergican, tako da sutra idemo kod veterinara...
Ako neko zna nesto o ovome neka mi pise, hvala...
pozz, Nadja Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Koža, Alergije... Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... EmptyUto Jun 21, 2011 11:11 am

Nadja, ne mora da znaci da je alergija, jer se sada nasi zguzvici linjaju, pa je mozda koincidencija da je linjanje pratilo stavljanje front line-a. Ako mislis da ces biti mirnija, ako posetis veta, ok je, bolje tako, bar ces znati sta je u pitanju. Bitno je da vidis, da li ima promene na kozi, da li gubi dlaku u pecatima ili??
kiss za Konna
Nazad na vrh Ići dole
KONN

KONN


Ženski Broj poruka : 31
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 17.06.2011

Koža, Alergije... Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... EmptyUto Jun 21, 2011 11:18 am

neron ::
Nadja, ne mora da znaci da je alergija, jer se sada nasi zguzvici linjaju, pa je mozda koincidencija da je linjanje pratilo stavljanje front line-a. Ako mislis da ces biti mirnija, ako posetis veta, ok je, bolje tako, bar ces znati sta je u pitanju. Bitno je da vidis, da li ima promene na kozi, da li gubi dlaku u pecatima ili??
kiss za Konna

Na nekim mestima se malo crveni, npr ispod pazuha, jesam laik ali mi deluje kao da je tu upaljena dlaka, ne bi da rizikujem tako da cu svakako sutra da odem. Koliko sam shvatila znaci ta prica je tacna mogu da budu alergici na frontline?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Koža, Alergije... Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... EmptyUto Jun 21, 2011 11:21 am

Da, mogu biti alergicni i na njega kao i na ogrlice i druge slicne otrove protiv parazita. To nije cesta pojava ali dogadja se.


Poslednji put izmenio unaltraina dana Uto Jun 21, 2011 11:27 am, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
KONN

KONN


Ženski Broj poruka : 31
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 17.06.2011

Koža, Alergije... Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... EmptyUto Jun 21, 2011 11:23 am

unaltraina ::
Da, mogu biti alergicni i na njega kao i na ogrlice i druge slicne otrove protiv parazita. To nije cesta pojava ali dogadja se.

kako smo baksuzni sigurno je i na to alergican ...
I sad ako se ispostavi da jeste, tako ce mu odpadati dokle god ne prodje dejstvo frontline ili se resava nekom terapijom?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Koža, Alergije... Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... EmptyUto Jun 21, 2011 11:26 am

U svakom slucaju poseti veterinara mada sve alergije kod nasih pejaca su obicno mnogo burnije od lakog crvenila ...ipak verujem da je samo linjanje u pitanju.
Nema druge terapije sem steroida koji ce smiriti reakciju organizma a to mu bas i ne treba bez preke potrebe. Videce vec veterinar.


Poslednji put izmenio unaltraina dana Uto Jun 21, 2011 11:31 am, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
KONN

KONN


Ženski Broj poruka : 31
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 17.06.2011

Koža, Alergije... Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... EmptyUto Jun 21, 2011 11:27 am

unaltraina ::
U svakom slucaju poseti veterinara mada sve alergije kod nasih pejaca su obicno mnogo burnije od lakog crvenila ...ipak verujem da je samo linjanje u pitanju.
Nema druge terapije sem steroida koji ce smiriti reakciju organizma a to mu bas i ne treba bez preke potrebe. Videce vec veterinar.

Ok hvala, videcemo sutra sta je...
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Koža, Alergije... Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... EmptyUto Jun 21, 2011 11:31 am

Naravno javicete nam sta je ustanovljeno. Za sada imamo na forumu samo jednog psa sa alergijom na FrontLine ali reakcija je bila mnogo burnija.....daleko jaca sa svrabom, crevenilom, oticanjem i cvorovima po kozi.
Nazad na vrh Ići dole
KONN

KONN


Ženski Broj poruka : 31
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 17.06.2011

Koža, Alergije... Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... EmptyUto Jun 21, 2011 11:49 am

unaltraina ::
Naravno javicete nam sta je ustanovljeno. Za sada imamo na forumu samo jednog psa sa alergijom na FrontLine ali reakcija je bila mnogo burnija.....daleko jaca sa svrabom, crevenilom, oticanjem i cvorovima po kozi.

Naravno, javljamo sutra sta je bilo, hvala jos jednom sunny
Nazad na vrh Ići dole
KONN

KONN


Ženski Broj poruka : 31
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 17.06.2011

Koža, Alergije... Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... EmptyČet Jun 23, 2011 7:15 pm

Evo nas, bili smo juce kod veterinara... Ipak nije alergija na frontline, vec nam se vratio demodex, posto Kon ima problem sa njim... Kaze nam veterinarka da ce se kod njega javljati alergijski u odredjeno doba godine, jer je i prose imao u ovo vreme i da cemo se verovatno stalno muciti sa time. Dobili smo ampulice da se natapamo od kojih cemo jako da smrdimo i jednu bocu, a 5. narednu... i takoo Sad
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Koža, Alergije... Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... EmptyČet Jun 23, 2011 7:35 pm

Hm, na koji način je utvrđeno da je demodex u pitanju? Ako je na osnovu onog od ranije i odokativnom metodom onda se ne slažem sa dijagnozom. Demodex ima ponajviše veze sa imunitetom, pojavljuje se bez crvenila i bez svraba u vidu opadanja dlake u pečatima i bez promena boje kože osim ako nije iskomplikovan sekundarnom infekcijom (bakterijska ili gljivična) tada sve izgleda daleko drugačije. Pretpostavljam da ste dobili taktik (amitraž) da ga sređujete u njemu, a od injekcija ukoliko nije dat ivermektin (koji je čist višak u slučaju tretiranja taktikom) onda je dobio kortikosteroid koji će da napravi više problema nego koristi. Ovo su one stvari koje ne volim kad veterinari urade, prepišu terapiju, a ne odrade analize i još najverovatnije daju kortizon povedeni pričama da shar-pei boluje od alergija. Bilo bi super da ste postavili neku sliku kako to sve izgleda vrlo lako može da se desi da je u pitanju najobičnije linjanje koje je kod svih trenutno pojačano, a tad umeju da izgledaju veoma čudno, u najmanju ruku mogao se odraditi skarifikat i otkriti sa čime se ima posla. A da, da ne zaboravim šta on jede?
Nazad na vrh Ići dole
KONN

KONN


Ženski Broj poruka : 31
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 17.06.2011

Koža, Alergije... Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... EmptyČet Jun 23, 2011 8:15 pm

murphypei ::
Hm, na koji način je utvrđeno da je demodex u pitanju? Ako je na osnovu onog od ranije i odokativnom metodom onda se ne slažem sa dijagnozom. Demodex ima ponajviše veze sa imunitetom, pojavljuje se bez crvenila i bez svraba u vidu opadanja dlake u pečatima i bez promena boje kože osim ako nije iskomplikovan sekundarnom infekcijom (bakterijska ili gljivična) tada sve izgleda daleko drugačije. Pretpostavljam da ste dobili taktik (amitraž) da ga sređujete u njemu, a od injekcija ukoliko nije dat ivermektin (koji je čist višak u slučaju tretiranja taktikom) onda je dobio kortikosteroid koji će da napravi više problema nego koristi. Ovo su one stvari koje ne volim kad veterinari urade, prepišu terapiju, a ne odrade analize i još najverovatnije daju kortizon povedeni pričama da shar-pei boluje od alergija. Bilo bi super da ste postavili neku sliku kako to sve izgleda vrlo lako može da se desi da je u pitanju najobičnije linjanje koje je kod svih trenutno pojačano, a tad umeju da izgledaju veoma čudno, u najmanju ruku mogao se odraditi skarifikat i otkriti sa čime se ima posla. A da, da ne zaboravim šta on jede?

Vec je ranije ima demodex i radili smo analize svaki put kada se nesto desi. Tako da ga vec dobro poznaju i uvek ga pregledaju uv lampom. Sad vec i ja znam da je demodex jer smo ga prosle godine dugo lecili, tada smo i uveli Trenerovu hipoalergenu Zecetina i pirinac koja je sve poboljsala. Krene ispod njuske, na tom vratnom delu, gde izgubi dlaku i koza postane nekako ljubicaste boje...tako da sam za to bila sigurna da jeste... Ali mi je ispod pazuha bilo cudno i drugacije nego to na vratu, gde je kad povucem rukom nenormalno opadadala dlaka i crvenelo se, a oko svake dlake je bilo kao nateceno, pa sam slucajno cula tu prici za frontline i pomislila da mozda nije i na njega dobio alergiju.
Ne znam sta je dobio od inekcija, pitacu kada ode, pa cu ti reci. Da sada smo dobili taktik, ali ranije nismo njega koristili.
Kon inace ima problema sa alergijom i savsta smo od hrane isprobavali, ali mu ta trenerova najvise odgovara, pored toga sada stalno pije Viacutan i kada se kupamo uvek koristimo Dermilen...
Nazad na vrh Ići dole
KONN

KONN


Ženski Broj poruka : 31
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 17.06.2011

Koža, Alergije... Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... EmptyČet Jun 23, 2011 8:27 pm

Evo ovako to izgleda
Koža, Alergije... P6230054
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Koža, Alergije... Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... EmptyČet Jun 23, 2011 10:04 pm

Veoma je retko da odrastao pas ima demodex koji se tako vraća, uglavnom kako pas sazri tako se problem sa demodexom sredi i sam od sebe osim ako nije u pitanju generalizovani demodex. Kod shar-peia je veoma česta i malasezija koja menja boju kožu (koža postane tamnija nego inače) ona ima običaj da se vraća ukoliko je terapija pogrešna, pretpostavljam da su nju onda isključili. Druga stvar koju mogu da predložim je da mu proverite rad tiroidne žlezde, izgurajte ovu terapiju do kraja po savetu veterinara, a onda ako se slučajno ovo bude ponovilo krv na analizu i proveriti T3, T4 i THS kod njih i veoma nizak nivo nekog od ovih hormona može da pravi problem sa kožom. A na tržištu ima nova Farminina hrana N&D formula koja je bez žitarica (nema ni pirinač) pa je u rangu hipoalergijskih. Trainer je solidna hrana al ima i bolje, ovo samo kao sugestija. Wink
I da uvedite mu omega 3 perle svakodnevno, moja Kalla ih dobija od kako je štene jednu dnevno, a savetuje ih Linda Tintle za sve peieve i one najzdravije zbog održavanja hijalurona http://blagoleks.net/strana.php?id=85 ove mi koristimo koštaju nekih 700din znam da mogu i u NS da se nađu jer je Ivana (Skarfi) skoro uzela za svog crnog. Smile
Nazad na vrh Ići dole
KONN

KONN


Ženski Broj poruka : 31
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 17.06.2011

Koža, Alergije... Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... EmptyČet Jun 23, 2011 10:18 pm

murphypei ::
Veoma je retko da odrastao pas ima demodex koji se tako vraća, uglavnom kako pas sazri tako se problem sa demodexom sredi i sam od sebe osim ako nije u pitanju generalizovani demodex. Kod shar-peia je veoma česta i malasezija koja menja boju kožu (koža postane tamnija nego inače) ona ima običaj da se vraća ukoliko je terapija pogrešna, pretpostavljam da su nju onda isključili. Druga stvar koju mogu da predložim je da mu proverite rad tiroidne žlezde, izgurajte ovu terapiju do kraja po savetu veterinara, a onda ako se slučajno ovo bude ponovilo krv na analizu i proveriti T3, T4 i THS kod njih i veoma nizak nivo nekog od ovih hormona može da pravi problem sa kožom. A na tržištu ima nova Farminina hrana N&D formula koja je bez žitarica (nema ni pirinač) pa je u rangu hipoalergijskih. Trainer je solidna hrana al ima i bolje, ovo samo kao sugestija. Wink
I da uvedite mu omega 3 perle svakodnevno, moja Kalla ih dobija od kako je štene jednu dnevno, a savetuje ih Linda Tintle za sve peieve i one najzdravije zbog održavanja hijalurona http://blagoleks.net/strana.php?id=85 ove mi koristimo koštaju nekih 700din znam da mogu i u NS da se nađu jer je Ivana (Skarfi) skoro uzela za svog crnog. Smile

Hvala u svakom slucaju za brigu i savete... Izguracemo ovo do kraja, pa ako se ponovo dogodi onda se definitivno nesto mora menjati. On je dosao kod nas sa demodexsom a tada je vec imao 2 i po god , sada se ovo 2 put desava, i stvarno se iskreno nadam da vise nece. Smile Rekla mi je Ivana za Omega 3, e sad ja sam pitala veterinara, rekli su mi da je Viacutan to isto i da je ok da njega pije, sad sta mi je ciniti... probacu sa Omega 3 mozda ce mu vise prijati...
Hvala pozz... Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Koža, Alergije... Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... EmptyČet Jun 23, 2011 10:33 pm

Samo dodaj na taj Viakutan i Omega 3 perle, tacno je da i on ima omega 3 ali nedovoljno za ovu rasu ...ulje je nosac za ostale komponente koje su u njemu, ako se dobro secam, ima tu i vitamina E, kurkume i zelenog caja pride, mozda jos ponesto. Sve je to odlicno za kozu ali nakon propisanog vremenskog perioda terapije viakutanom nastavite sa Omega 3 perlama jer su za zdravlje koze i neko opste zdravlje nezamenljive kada je ova rasa u pitanju i trebali bi svi piti ceo zivot ako ne jedu dovoljne kolicine plave morske ribe Smile Mnogi na forumu, ukljucujuci i mene uz njih svojim psima dodaju i kurkuma zacin u hranu jer je veoma jak antioksidant Smile Sve o obaveznim suplementima za ovu rasu....posebno kada imaju problema sa hijaluronom, zdravljem koze itd.je ovde http://www.sharpei-balkan.com/t561-shar-pei-i-hijaluron ...pa ako nisi do sada,pazljivo procitaj o suplementima i njihovom znacaju za ovu rasu Smile. Moji nemaju nikakvih problema sem jedne zenke sa povremenim blagim limfedemima na zadnjim "carapicama" i svi uglavnom sve piju povremeno a Omega 3 unose u propisanim kolicinama svakodnevno, bilo kroz ribu bilo kroz Omega 3 perlice Smile Uz pravilnu ishranu ovo bi na duge staze moralo resiti i njegov problem sa kozom.


Poslednji izmenio unaltraina dana Pet Jun 24, 2011 4:57 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
KONN

KONN


Ženski Broj poruka : 31
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 17.06.2011

Koža, Alergije... Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... EmptyPet Jun 24, 2011 3:44 pm

Very Happy sad mi je sve dosta jasnije... hvala za sve... ubacujemo onda i omega 3, sve zarad toga da nam bude bolje... a probacemo i sa zacinom ako mu se bude svidjalo, da li njega mogu da pospem po granulama ili ?
pozz Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Koža, Alergije... Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... EmptyPet Jun 24, 2011 3:53 pm

Kurkuma ima malo opor ukus pa je najbolje pomešati je u jogurt ili u pavlaku. Ja dodajem na vrh kašičice Kalli u hranu, uglavnom uz malo jogurta ili pavlake joj umešam da ne oseti. A da, ukoliko primetite da mu je izmet žuto-narandžaste boje i tečniji znači da ste preterali sa kurkumom. Wink
Nazad na vrh Ići dole
KONN

KONN


Ženski Broj poruka : 31
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 17.06.2011

Koža, Alergije... Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... EmptyPet Jun 24, 2011 3:56 pm

murphypei ::
Kurkuma ima malo opor ukus pa je najbolje pomešati je u jogurt ili u pavlaku. Ja dodajem na vrh kašičice Kalli u hranu, uglavnom uz malo jogurta ili pavlake joj umešam da ne oseti. A da, ukoliko primetite da mu je izmet žuto-narandžaste boje i tečniji znači da ste preterali sa kurkumom. Wink

Ne znam da li mu smem davati mleko ili jogurt, posto kada smo se mucili sa tim alergijama prosle godine, sve mu je ukinuto i jede samo gradnule i po koju vocku...???
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Koža, Alergije... Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... EmptyPet Jun 24, 2011 4:04 pm

Onda ništa, ubacite mu Omega 3 perle i pokušajte da nekako raspršite kurkumu da ne bude baš koncentrisana na jednom mestu da ne oseti ukus (valjda sam rekao normalno Smile ). A za voćke, ukidajte šećeri mu ne trebaju uopšte od njih buktaju neželjeni gosti na koži.

P.S. Promeniću naziv teme u Koža, alergije... i prebaciti u deo "Zdravlje" Wink
Nazad na vrh Ići dole
KONN

KONN


Ženski Broj poruka : 31
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 17.06.2011

Koža, Alergije... Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... EmptyPet Jun 24, 2011 4:20 pm

murphypei ::
Onda ništa, ubacite mu Omega 3 perle i pokušajte da nekako raspršite kurkumu da ne bude baš koncentrisana na jednom mestu da ne oseti ukus (valjda sam rekao normalno Smile ). A za voćke, ukidajte šećeri mu ne trebaju uopšte od njih buktaju neželjeni gosti na koži.

P.S. Promeniću naziv teme u Koža, alergije... i prebaciti u deo "Zdravlje" Wink

Ok, Very Happy probacemo onda tako, valjda ce mu se svideti, s obzirom da pojede krisku limuna, valjda ce i ovo hteti Very Happy Very Happy . Znaci i vocke precrtavamo Crying or Very sad a tako ih voli... Pravimo promene, pa cemo kroz neki period da vidimo kako ce koza i imunitet reagovati, nadam se najboljem
(ok za promenu naziva teme, i onako se razvila drugacije od zapocete)
P.S.Jos jedno pitanje da li mozda znas nesto ko radi i gde lasersku operaciju katarakte od peia, posto je definitivno ustanovljeno da je katarkta na okicama?
pozz sunny
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Koža, Alergije... Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... EmptyPet Jun 24, 2011 5:18 pm

Za mleko u redu zbog laktoze ...ali nije mi jasno zbog koje pameti je neko od veterinara ukinuo jogurt? Jogurt, posebno onaj probiotik. kefir takodje je nesto sto balansira crevnu floru i sprecava prerazmnozavanje gljivica i nepozeljnih bakterija u sistemu za varenje...a zna se da zdravlje iz stomaka stize...ako ima poremecenu crevnu floru, toksini kao otpad razmene materija gljivica odlaze u krv i remete ceo organizam, toksikuju ga, a uz to stvara se nepovoljna kiselost organizma koja je odlicna sredina za razvoj gljivica i bakterija i na drugim mestima posebno na kozi i u usima.Da bi se imuni sistem podigao mora se organizam detokiskovati. To se postize pravilnom ishranom i suplementima. Znaci bez voca,povrca i zitarica jer imaju puno prostih secera. Granule iskljucivo bez zitarica i bez previse voca mada najzdravija ishrana sirovim bi za njega bila pravi lek. Za prirodni balans kiselosti ....u vodu za pice supenu kasiku prirodnog jabukovog sirceta na 5 l vode a te vocne secere kao sto i Pedja rece.......dok se orgaizam dovede u normalu sve izbaciti. Voce im i inace nije neophodno uopste, sta vise, svako preterivanje u unosu secera bilo koje vrste mnogo vise steti od to malo vitamina koje psi mogu da usvoje iz sirovog voca i povrca jer uopste ne luce enzime za varenje biljnih vlakana. Jedino sitno mleveno voce i povrce pa uz hranu ali potpuno zdravim psima i to ne previse. Limun hoce da jede zbog toga sto mu je organizam bazan i jedino limun mu mozes davati ponekad ako ga bas voli Smile. Kad smo kod limuna, da napomenem i obavezan vitamin C koga psi ne mogu da unesu nikad u dovoljnim kolicinama. Svaki dan 500mg C vitamina (onog sa produzenim dejstvom) podeljeno u dve doze i obavezno uz hranu.
Pas ne moze da ima zdrav organizam i stabilan imuni sistem ako je organizam prinudjen da se non-stop bori pritiv previse toksina i raznih disbalnsa.Posebno ova rasa ciji je organizam hiljadama godina unazad u Kini bio hranjen samo prirodnom hranom(sirovim ili kuvanim otpatcima od ljudske hrane i onim sto su uspeli sami sa ulove jer svi znamo koliko i kako si Kinezi hranili pse i druge zivotinje uopste, ako nisu gajene za njihovu ishranu, kao nasi ljudi u ruralnim sredinama pa jos malo gore) a uz to jako retko je izlagan hemikalijama ....cak ni lekovima. Period kako je rasa van Kine nije dovoljan da se njihov metabolizam i organizam u celosti navikne na hemiju, hranu i sve ono sto drugi psi sa ovih podrucja podnose. Sar Pei preko 2000 godina nije pojeo kukuruz ili zito recimo(nije dobro ni za ostale pse a kamoli za Shar Peia), mogao je jesti samo pirinac od zitarica jer je to zitarica koja se tamo masovno koristi u ishrani ljudi.... a o granulama punim toksina od vestackih materija koje trpaju u njih i da ne govorim. Kakve god da su te kuglice iz sarenih dzakova....raznovrsna prirodna sirova (pa i kuvana)hrana je uvek bolja. Otud silne alergije i svi problemu sa kozom najcesce.....iz stomaka.....40ak godina je malo da pas sa istoka pocne da podnosi sve sto unese u organizam a nije do tada kroz svoju istoriju uopste.Plus......da se ne zaboravi na mutaciju i preveliku kolicinu hijalurona koje je dobio pride uz "spasavanje" na zapadu.


Poslednji put izmenio unaltraina dana Pet Jun 24, 2011 11:24 pm, izmenio ukupno 15 puta
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Koža, Alergije... Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... EmptyPet Jun 24, 2011 5:22 pm

Evo ti link http://www.vetnovak.com/oftalmološka_hirurgija.asp pa ih kontaktiraj i vidi koji su uslovi Smile
Nazad na vrh Ići dole
marjan2255




Muški Broj poruka : 10
Godina : 54
Lokacija : Vitez
Datum upisa : 06.07.2012

Koža, Alergije... Empty
PočaljiNaslov: Alergija ili ...   Koža, Alergije... EmptyPon Jul 16, 2012 10:43 am

Poz, Oskar je nedavno bio na uklanjanju treceg kapka i naravno mazao sam oko mascu koju sam dobio od vet. nakon nekoliko dana sam uocio da na tom oku ima kao plavicastu opnu i nakon razgovora sa vet. sada mu mazem sa Tobrex masti jer ima dva sava i vjerovatno ima malu infekciju. Vec je proslo desetak dana i malo mu je bolje, ali problem je u tome sto mu dajem po vet. humani kkoseroid Nizon 5mg ( radi alergije ) svaki dan vec desetak dana, mada mu dajem po pola tablete i dalje se puno cese . On mu ublazi alergijsku rekciju ali isto tako usporava djelovanje analgetika i nisam pametan sta da radim. Puno se cese po regrima i predjelu leda tako da se na suncu vidi koza koliko je dlaku prorijedio sa leda, ispod vrata i naravno dosta gricka korijen repa, vrhove butina, butine opcenito i prednje sape ( analne zlijezde su mu ociscene prije operacije ). Svakodnevno dobija Omega 3, Vitamin D3, Vitamin C 500mg, piletinu nejede vec mjesec dana, a hranu mu kuham i nesto dobija sirovo pogotovo kosti. Sta da pokusam za alergiju?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Koža, Alergije... Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... EmptyPon Jul 16, 2012 11:24 am

Od kada je počeo da se čese?Alergije na vrstu mesa su vrlo retke, obično je to nesto od unetih hemikalija, ili iz spoljne sredine,takodje i ektopraziti,ugrizi insekata i sl..Treba pokusati utvrditi sta je uzrok alergije, ako je uopste alergija u pitanju, a to je ponekad vrlo tesko. Može biti spoljni faktor...neka hemikalija u okruzenju pa cak i omeksivač za rublje, recimo jedan od mojih pasa se českao kad god podove prebrisem i najblazim rastvorom u kome ima sredstva za dezinfekciju Domestos, ni jedan od njih ne podnosi omeksivač Lenor, isto se povremeno českaju ako ga stavim prilikom pranja prekrivačaa za namestaj ili njihovih presvlaka jastuka za spavanje. Smile.... sinteticka podloga na kojoj spava ako je sinteticka?, neka trava ili sredstvo za tretiranje zelenih povrsina...povrce, voce iz hrane ako ih dobija, poslastice, začini? i sl. Pokusajte se setiti da li je bilo nekoh promena u okruzenju neposredno pre pojave alergije,. Buve?...i samo jedna moze praviti ogroman problem ako je alergican na ugriz, mravi i njihovi ugrizi ako lezi na nekoj travnatoj povrsini ali isto tako i sredstvo za zastitu od ektoparazita, ne podnose svi sve preparate. Ono sto je takodje moguce je da se čese na nervnoj bazi zbog stresova ili anksioznosti ali to je uvek zadnja opcija posto se utvrdi da nema drugog razloga.Takodje je moguce da je alergican na nesto od lekova ili vitamina koje je dobio od veterinara?Injekcioni multivimini posebno!Recimo kao mala jedna od mojih kuja je odreagovala i to burnom alergijom na D3 koji je dobila nakon opracije entropijuma...ali D3 proizvodjaca koji u njegov sastav dodaje i Selen! Taj D3 mislim da mu nije potreban svakodnevno, on moze praviti problem(mada retko kao sam D3) i ukinite ga.Proverite sastav Omega 3 koji mu dajete, mora biti čist, bez dodatog E vit ili sl.Ako imate mogucnosti uradite alergo testove...jedini najbrzi nacin da se utvrdi alergen ako je alergija u pitanju uopšte.... a Nizon, treba ga izbeci ako se moze kao i sve lekove sa steroidima... konsultujte se sa vasim veterinarom i pokusajte sa oralnim antihistaminicima , Loratidin( Presing i sl., ima ih pod različitim nazivima)Nizon se mora postepeno ukidati bez obzira sto je niska doza i to veterinar zna pretpostavljam.Ako sam nesto propustila vec ce se ukljuciti jos neko.


Poslednji put izmenio unaltraina dana Pon Jul 16, 2012 12:51 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Koža, Alergije... Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Koža, Alergije...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 7Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: