Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Koža, Alergije... - Page 6 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Koža, Alergije... - Page 6 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Koža, Alergije... - Page 6 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Koža, Alergije... - Page 6 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Koža, Alergije... - Page 6 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Koža, Alergije... - Page 6 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Koža, Alergije... - Page 6 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Koža, Alergije... - Page 6 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Koža, Alergije... - Page 6 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Koža, Alergije... - Page 6 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Koža, Alergije...

Ići dole 
+12
onesin
sandra1000
Mea
PetarD
PAŠA
Rooney_Pei
marjan2255
Skarfi
Murphypei
unaltraina
neron
KONN
16 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Koža, Alergije... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 6 EmptyNed Feb 16, 2014 5:10 pm

Ne znam sve tacno. Kamenko me je zvao kuci. U utorak idem opet kod njih da pokupim nalaze i da usput svratim u vasu Vet. apoteku da kupum Hlorheksidin jer Beogradska "gospoda" ne zna da postoji sampon. Ima da bude moja devojka kao lutka... Ih...  kiss  Hvala sto ste uz mene i Beti, ja ne bi mogla sama  hearty
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Koža, Alergije... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 6 EmptyNed Feb 16, 2014 5:59 pm

Hlorheksidin od firme Diafarm ti je najbolji, nema dodatne hemije i dlaka i koza budu fantasticni posle njega, Virbakov im  isusi kozu i samo od jednog kupanja.Bar mojima.
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Koža, Alergije... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 6 EmptyNed Feb 16, 2014 7:18 pm

A to ima kod tebe u vet. apoteci... onoj kod pijace?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Koža, Alergije... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 6 EmptyNed Feb 16, 2014 7:57 pm

heheh pa zaboravio je da ti kaže najbitnije. hehe
Bez specifične gustine i bez proteina se ne može znati da li su bubrezi u krizi ili ne, ovo sve je solidno i odražava njeno stanje u kojem je bila kada je vađena krv. Da je neki ozbiljniji slučaj urea i kreatinin bi bili još viši. Sačekaj da vidiš kako koncentrišu bubrezi urin. Jel' si ti nju testirala na srčanog crva ikada?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Koža, Alergije... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 6 EmptyNed Feb 16, 2014 8:10 pm

sandra1000 ::
A to ima kod tebe u vet. apoteci... onoj kod pijace?
Da u toj kod zelene pijace, Zoo shop i vet. apoteka "Libero"
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Koža, Alergije... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 6 EmptyNed Feb 16, 2014 8:24 pm

Nisam je Pedja testirala. Ali kad smo primljeni hitno u cetvrtak zbog povracanja i proliva, izvadjena je krv i pogledana na mikroskopu. Kazu da nema nista sto bi ukazivalo na srcanog crva. Pouzdano 70%. Sad na netu trazila podatke o Ipakitinu i izasla mi je Bukina slika, ponovo sam luda i ne mogu da se smirim. Sve sam citala, NEDAJ BOZE nikome, ali ja cu skrenuti. Ujutru cu da zovem da pitam za proteine i gustinu, sad sam se bas ubedacila. Dzaba sto vi mene umirujete kad je to jace od mene. Uzasan me strah. Veceras za klopu bataci i pirinac. Od sutra prelazim na 3x dnevno da bi se ocistila od uree... Prolom ili Rosu... sve cu da promenim. Ljiljo... htela sam da te pitam za tu ozonizovanu vodu sto je Blue pila... moze li preventivno da se daje, gde da je kupim? A onaj Naturoplex, da li je otrovan za nasu rasu? Ljudi su prezadovolji, ko ga je koristio vise nema problema sa bakterijama
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Koža, Alergije... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 6 EmptyNed Feb 16, 2014 9:18 pm

Sad ću da naručim kod nekog od tvojih da te namlati. hehe Mani se zamišljanja najgoreg scenarija ova krv uopšte nije tako loša. Viđao sam pse sa daleko gorim vrednostima kod akutnih stvari, da vidiš samo koje su vrednosti bubrega nakon babezioze da se onesvestiš i psi se oporave. Ljiljin slučaj sa Buki nije čest i vrlo je specifičan. Marfiju sam održavao bubrege godinama sa daleko gorim konstantnim vrednostima uree i kreatinina. Opusti se i bez stresa i ona je pod stresom kad si i ti. Wink
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Koža, Alergije... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 6 EmptyNed Feb 16, 2014 9:19 pm

Ma daaj Sandra daleko je Betty od Blue, ne treba joj nikakva druga voda sem malo mekse i cistije ...jesi li videla ureu i kreatitin od Buki, ako si propustila vrati se i procitaj. Kad budes saznala specificnu tezinu urina znaces da li su uopste bubrezi u pitanju, videla si Nia kolike je vrednosti imala pod piometrom, enzimi jetre uzas i kreatinin isto tako malo povisen i evo je, kao da se nista nije dogodilo a nista nisam manjala sem sto sam skinula njoj malo masnocu zbog jetre i ubacila malo prirodne biljne podrske...dobro kaze Pedja, i ja potpisujem peticiju da te neko malo umlati kiss
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Koža, Alergije... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 6 EmptyNed Feb 16, 2014 9:34 pm

Hahhaha  Very Happy  Pa ja vas obozavam, Sta bi da mi nije vas, eh... nasmejaste me  Very Happy Sad mi lakse, bitno da to nije ono da ce iz dana u dan biti sve gore, znaci leci seeeeeeeee  cheers  party
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Koža, Alergije... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 6 EmptyPon Feb 17, 2014 1:12 pm

EVO GA!!!

u-Urin (kvalitativno sa sedimentom)
izgled, boja: SLABO ZAMUCEN, ZUT
reakcija: KISELA
relativna gustina: 1,028
proteini: +-
glukoza: -
askorbinska kis: -
katoni: -
bilirubin: -
hemoglobin: -
nitriti: -
urobilinogen: -

leukociti: 12 - 15
eritrociti: 2 - 3 BLEDA
epitelne celije: 2 - 3 PLOCASTIH
cilindri: -
bakterija: MALO
kristali: -
ostalo: MALO SLUZI I GLJIVICA
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Koža, Alergije... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 6 EmptyPon Feb 17, 2014 9:32 pm

Urin je dobar. Sve je ok sa bubrezima. Ovo dole označava da je bilo neke zapaljenske reakcije u organizmu, nikakvi lekovi za bubrege joj nisu potrebni.
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Koža, Alergije... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 6 EmptyUto Feb 18, 2014 10:47 am

Uf koje olaksanje  cheers  Ovi su se resili da joj prepisu nesto za bubrege, ali cemo probati sa drugacijom ishranom da sve sredimo. Bakterije koje ima jos mi nisu javili, ali i to ce se resiti brzo. Tako da pridrzavamo se ove ishrane i za mesec dana ponovicemo sve analize. Sinoc sam je okupala Mikosebom dok ne odem u Pancevo po Hlorheksidin, da bar koliko toliko zaustavim da se ovo ne siri. Inace sam se spremila za sve, Ipakitin lek ako nekom treba ima ima u Beogradu ul. Milesevska 9 i u Novopazarskoj 4. Hvala vam puno...  hearty  kiss
Nazad na vrh Ići dole
MitaBG

MitaBG


Muški Broj poruka : 707
Godina : 48
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2012

Koža, Alergije... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 6 EmptyUto Feb 18, 2014 11:22 am

Very Happy  Very Happy  Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Koža, Alergije... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 6 EmptyUto Feb 18, 2014 2:04 pm

Wink 
Nazad na vrh Ići dole
Petar91

Petar91


Muški Broj poruka : 247
Godina : 33
Lokacija : Srbija-Beograd-Vozdovac
Datum upisa : 29.03.2013

Koža, Alergije... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 6 EmptyUto Feb 18, 2014 3:02 pm

party   Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Koža, Alergije... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 6 EmptyUto Feb 18, 2014 5:41 pm

cheers  hearty
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Koža, Alergije... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 6 EmptyPet Feb 21, 2014 2:01 am

Nisam sigurna, ali izgleda da raste nova dlaka. Kad sam je okupala Mikosebom sprala sam Sertifekt pa su buve opet pocele da rade po svom... ali, zeznule smo ih sa ogrlicom koju skidamo kad se kupa  Razz 
...Inace dobro je, srecna, vesela, lepo jede, prija joj hrana. Evo je Beti, kao da je prezivela Fukusimu 

Koža, Alergije... - Page 6 Nq0d
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Koža, Alergije... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 6 EmptyPet Feb 21, 2014 9:06 am

zar nije proslo tri dana od stavljanja certifekta do kupanja?
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Koža, Alergije... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 6 EmptyPet Feb 21, 2014 9:35 am

Proslo je 15 dana. Pise da je vodootporan, ali nije, cim sam je okupala pocele su rane opet da se otvaraju. Juce sam jos stavila ogrlicu i evo je miruje, ne cese se.
Nazad na vrh Ići dole
Mea




Ženski Broj poruka : 74
Godina : 39
Lokacija : Zagreb, Hrvatska
Datum upisa : 14.10.2013

Koža, Alergije... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 6 EmptyPet Jul 11, 2014 11:59 am

Pošto ima brdo tema i odgovora, možda postavljam već negdje postavljeno pitanje ali da li se netko susreo sa alergijom na travu, te da li postoji koje alternativno liječenje a da nije medikamentozno sa upotrebom kortikosteroida kortizona il slično. Naime Aron ima kontaktnu alergiju na travu pri čemu su mu šape crvene i stalno ih liže jer ga vjerovatno svrbi pa se lagano upale. Svrbi ga i trbuh, te se liže i oko anusa pa mu i to malo crveno (prznimo analke redovno). trenutno peremo šape plivaseptom i mažemo betrionom dva puta dnevno, ali mene zanima da li postoji nešto poput homeoterapije ili nečega da spriječi uopće da dođe do tog crvenila.
Trudim se da izbjegava travu maksimalno osim za korištenje u svrhu wca jer je tako naučem, a igra nam je na kamenčićima ili betonu :-/. Ima li netko nekakve informacije za alternativne lijekove.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Koža, Alergije... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 6 EmptyPet Jul 11, 2014 12:39 pm

To je u suštini teško rešiti osim da se drži pod kontrolom antihistaminima i kortikosteroidima. Imunitet se kasnije malo sredi pa se lakše izbori sa tim, ali uglavnom nakon nekoliko godina tek. Ono što može da se proba je da se pronađe prirodni med od pčelara u okolini. Bitno je da je lokacija pčelara što bliže lokaciji gde se pas kreće i onda mu svakodnevno davati po jednu kašičicu meda. Nešto kao autoimunizacija. Jako je bitno da je med prirodni, da ne bude sa gomilom šećera što danas znaju često da naprave.
Nazad na vrh Ići dole
Mea




Ženski Broj poruka : 74
Godina : 39
Lokacija : Zagreb, Hrvatska
Datum upisa : 14.10.2013

Koža, Alergije... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 6 EmptyPet Jul 11, 2014 12:53 pm

Da znam  :-( veterinar nam je preporucio da probamo izdrzati bez kortikosteroida jer jako lose djeluju na organizam. Antihistaminik smo vec neki koristili al nije 100% ucinkovit tako sam bi probala nesto na prirodnoj bazi bas cu probati ovo s medom :-) hvala na info :-) da li ima jos nesto za jacanje imuniteta? Hrani se trenutno granulama pro plan sensitive pojede tu i tamo komad voca jabuka lubenica banana il kruska bez kostica i to je to
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Koža, Alergije... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 6 EmptyPet Jul 11, 2014 1:05 pm

A što ne probate da ga hranite BARFom? Tu u Hrvatskoj ima odličan, koliko sam pročitao na prirodi pasa hvale ga mnogi. Uveo bih tu i ostale suplemente obavezne za šar-pejeve, omega 3, vitamin C sa produženim dejstvom, kurkuma začin. Granule i pas sklon alergijama nisu baš najbolje rešenje jer sa jedne strane pokušava se skloni neki alergen, a sa druge se unosi hemija koje uvek ima u granulama.
Nazad na vrh Ići dole
Mea




Ženski Broj poruka : 74
Godina : 39
Lokacija : Zagreb, Hrvatska
Datum upisa : 14.10.2013

Koža, Alergije... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 6 EmptyPet Jul 11, 2014 1:21 pm

Sad sam uzela neku nizozemsku kao isto jako dobru Prins za pse s problematicnom kozom da mu polako probam promjeniti ako nam bude ok i nece toliko punit analke ostat cemo na njoj a ako ne probat cemo BARF onda nabaviti
Nazad na vrh Ići dole
nesa151

nesa151


Muški Broj poruka : 843
Godina : 80
Lokacija : Sr.Kamenica-Novi Sad
Datum upisa : 16.05.2011

Koža, Alergije... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 6 EmptyPet Jul 11, 2014 3:20 pm

Ajd mozda i ja pomognem savetom !
Naime ja sa boletom nemam nikakvih problema(puj da ne ureknem ,puj( sem kad pokosim travu onda mu se pojaci alergija u vidu crvenila izmedju prstiju u niogu kao i izmedju dva dela noznog jastucica !
to ga svrbi i nekad mi dodje i pokaze sapu (ima 4 godine ) jer smo navikli na neke njegove signale ,pa il je trn od Ruze ili je svrab .Ali cesce svrab i crvenilo tako da je u kuci obavezno 2 tube FLUGOCID masti .
Operem mu uvece pred spavanje sape obicnom vodom  (tad je najveci efekat) ili preko dana popodne ako ga svrbi i,osusim brisanjem krpom i namazem prvo (savijem unazad sapu) izmedju jastucica u prstiju ,pa onda izmedju svih prstiju .To deluje oko dva dana i vise ako ne kosim travu ali cim je pokosim eto opet .A vama savetujem da to probate dva puta dnevno u tri dana ,trebalo bi da nestane crvenilo .
To bi vazilo isto za bilo gde na kozi ali za Anus prvo mu dajte pilule za ciscenje od glista jer moguce je da zbog njih vuce zadnji deo po zemlji i betonu (to je najsigurniji znak da ima parazitr) .
Eto pokusajte tako jer FLUGOCID mast mozete kupiti u svakoj humanoj apoteci !Pozzz Nesa151 i Bole  sunny
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Koža, Alergije... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 6 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Koža, Alergije...
Nazad na vrh 
Strana 6 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: