Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Koža, Alergije... - Page 2 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Koža, Alergije... - Page 2 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Koža, Alergije... - Page 2 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Koža, Alergije... - Page 2 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Koža, Alergije... - Page 2 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Koža, Alergije... - Page 2 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Koža, Alergije... - Page 2 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Koža, Alergije... - Page 2 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Koža, Alergije... - Page 2 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Koža, Alergije... - Page 2 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Koža, Alergije...

Ići dole 
+12
onesin
sandra1000
Mea
PetarD
PAŠA
Rooney_Pei
marjan2255
Skarfi
Murphypei
unaltraina
neron
KONN
16 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
marjan2255




Muški Broj poruka : 10
Godina : 54
Lokacija : Vitez
Datum upisa : 06.07.2012

Koža, Alergije... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 2 EmptyPon Jul 16, 2012 11:48 am

Omega 3 je cisti bez ikakvih dodataka, zivotni prostor je isti od kada je kupljen i supruga koristi otprilike iste deterdente, i kada je dosao u nasu obitelj prije tri i pol mjeseca pomalo se ceskao, a sto se tice uboda i ugriza to moze biti od svega jer se svakodnevno igra na pokosenom travnjaku, svakodnevno se pregleda od krpelja tako da od njih nema problema. Od voca jedino dobije po koji komad banane radi kalija i nista drugo, hrana mu se kuha pa i juneci stomak koji tako smrdi ali se on sanjim "udavi" i to sam mu posao davati tek prije dva dana.
Poz,
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Koža, Alergije... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 2 EmptyPon Jul 16, 2012 12:03 pm

želudac je odlican, posebno ako je u sirovom stanju i sigurno nije od njega...banana ne....pitajte veterinara sta mu je i da li nesto dao od multivitamina ako je alergija počela nakon operacije....zaista je tesko utvrditi uzrok takvim stvarima. Da li ste laboratorijski proveravali uzorak sa kože na mestima gde se najintenzivnije čese?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Koža, Alergije... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 2 EmptyPon Jul 16, 2012 12:20 pm

Imam i ja nekoliko pitanja: Da li je urađen samo treći kapak ili je rađeno i zatezanje? Obično postoji određeni uzrok zašto se pojavila cista na trećem očnom kapku, najčešće je to primarna entropija pa je potrebno odraditi i zatezanje kapaka, posebno kada se nakon uklanjanja pojavi taj plavičasti sloj na rožnjači meni sugeriše da negde trepavice dodiruju i nadražuju još više je izraženo kada se ukloni suzna žlezda jer se količina suza koje podmazuju oko smanji.
Za kožu i alergije: Da li je odrađen bris i skarifikat? Skarifikat da se isključi demodeks koji se obično premnoži kao posledica pada imuniteta usled stresa organizma, a uglavnom je tu pratilac i neka bakterija koja izaziva svrab, može da bude i gljivica što u suštini bris odredi. Znači ja bih tim redom išao, skarifikat i bris pa ciljano rešavao napasnika. S obzirom na to da koristite kortikosteroid i da se on i dalje češe mene sve to navodi na pomisao da postoji nešto skriveno ili bakterija ili gljivica. I da, Marfi posle rađenja ciste na trećem kapku i zatezanja nije dobijao analgetike, Kalla posle operacije kuka dobila jednu injekciju analgetika tako da mislim da je suvišno davati mu analgetik, plus kortikosteroid se ponaša anti-inflamatorno i umanjuje bol.
EDIT: sad sam video da je i Ljilja gore pitala isto za bris i skarifikat. Wink
Nazad na vrh Ići dole
marjan2255




Muški Broj poruka : 10
Godina : 54
Lokacija : Vitez
Datum upisa : 06.07.2012

Koža, Alergije... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 2 EmptyPon Jul 16, 2012 3:09 pm

Kada je uklonjen treci kapak veterinar je rekao da je morao uraditi dva sava na kapku, kojem ? suzna zlijezda je ostavljena i oko normalno suzi, a analgetik je u Tobrex-u nista drugo.Nije radeno zatezanje, znat ce mo sta dalje poslije kontrole koja je ubrzo. Kada mu dajem cijelu tabletu od 5mg Nizona onda se gotovo i ne cese, nego veterinar je preporucio da mu postepeno smanjivam dozu na pola kao sto je sada, da bi nakraju skroz izbacio. Nije raden bris niti skarifikat, to cu sada prvo da uradim.I da nabavio sam Virbacov antialergijski sampon po cu i sa njim da probam.
Hvala puno, Marjan
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Koža, Alergije... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 2 EmptyPon Jul 16, 2012 10:41 pm

Aha nije mu odstranjena suzna žlezda nego je samo vraćena nazad na mesto i zašiveno gde je bio prolaps, to i ja savetujem pre nego odstranjivanje.
Kad dobijete rezultate skarifikata i brisa javite šta ima (ako ima išta) i kako je mališa.
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
marjan2255




Muški Broj poruka : 10
Godina : 54
Lokacija : Vitez
Datum upisa : 06.07.2012

Koža, Alergije... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 2 EmptyPet Jul 20, 2012 10:26 pm

Poz, evo napokon da se javim u cemu je bio problem. Nasao sam koju buhu u samom repu i ujutro smo zavrsili kod vet. (sampon nije pomogo) tako da sam po preporuci vet. natopio Oskara rastvorom neopitruita i mogu reci da je OK. Normalo ponovo sam utrljao zastitu protiv parazita i za sada je sve uredu. Oskar se puno, puno manje cese i gricka, vauu kada ce sreca buhe su krive za sve! Za oko smo dobili novu mast MAXITROL pa se nadamo da ce biti bolje.I da sto je dobro sa ovim rastvorom sto sam odma mogao naspricati zivotni prostor protiv buha.I ako moze savjet svakih koliko dana mu mogu dati vitamin D3 400UI?
Hvala!!
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Koža, Alergije... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 2 EmptyPet Jul 20, 2012 11:29 pm

Odlično što ste otkrili srž problema, odmah će sve biti bolje. Što se tiče tog vitamina D3, tačno je da shar-pei često ima manjak jer je proizvodnja poremećena povećanom količinom hijalurona, al ne bih toliko brinuo oko suplementiranja njime. U letnjem periodu tj. kada ima sunca, daleko je lakše da organizam odradi prelazak provitamina D u vitamin D tako da mu i nije toliko potrebno suplementiranje. Psi na komercijalnim hranama (granulama) dobijaju minimum vitamina D kroz hranu, malo je veći problem sa psima koji se hrane kuvanom hranom ili sirovim ukoliko se ne radi redovno rotiranje mesa i namirnica koje ulaze u obrok. Kalla npr. jede sirovo i kuvano, ali ne dobija vitamin D dajem joj dnevno omega 3, vitamin C sa produženim dejstvom i kurkumu. Linda Tintle savetuje od 50-475 IU vit. D3 na nekih 5kg dnevno, ja ne bih toliko davao ukoliko nema nekog problema. Mislim da bi jednom nedeljno bilo dovoljno u zavisnosti od toga kako se hrani.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Koža, Alergije... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 2 EmptyPet Jul 20, 2012 11:53 pm

Razz dobro je da su one , sa alergijom na njih je najlakse izaci na kraj Smile...pobijes napasnike i gotovo cheers sve drugo se teze utvrdi i ukoliko ikada budete menjali nesto u kuci ili direktno vezano za njega(ishrana, sredstva za negu,suplementi i sl) obratite paznju da li kod njega ima nekih promena tipa ceskanja i sl Wink Oralni steroid nadam se da ukidate, i to sto pre ali postepeno a D3 od 400UI je malo vise za stene s obzirom da je preporucena doza za odrasle pse od 50 do 500 kao preventivni unos za opste zdravlje. Slazem se sa Pedjom da je 400 i vise nego dovoljno za sedmicni unos sada kada ima sunca, mozete tu tabletu izdeliti na cevrtine pa recimo svaki drug-treci dan..D3 je prvenstveno za zdravlje kostiju i ucestvuje u izgradnji kostanog tkiva a u sinergiji sa kalcijumom... i pretrivanje moze imati isto negativni efekat kod stenaca po razvoj kostiju kao i nedostatak.Hranite ga dobro i zdravo i nece biti potrebe za dodatnim D3 a ni kalcijumom. Oke nadam se da ce biti sasvim O.K.uskoro. hearty
Nazad na vrh Ići dole
Rooney_Pei

Rooney_Pei


Ženski Broj poruka : 75
Godina : 37
Lokacija : Varaždin, Croatia
Datum upisa : 15.07.2012

Koža, Alergije... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 2 EmptyČet Avg 30, 2012 2:24 pm

Pozdrav!!!!!

Evo,da ne otvaram novu temu štose tice alergija.... Nas Rooney ima probleme sa okicama, kasljem, curenjem iz nosa.... Bili smo kod veterinara vec valjda 15 puta, dobivao je antibiotike za kasalj, ali on i dalje kaslje. Mjerimo mu temperaturu svaki dan, nema povisenu temperaturu, uvijek negdje oko 37,9 - 38,3. Trazili smo i drugo misljenje od jos dva veterinara. Jedan mi je rekao da je to jer je shar pei... Ali ja cujem da on kaslje, pogotovo po noci i ujutro. Drugi mu je dao antibiotik i to je proslo za par dana, ali se kasalj opet vratio. E, sad, treci mi je rekao da je to alergija na pelud jer su mu okice dobro, nema uvrtanja kapka i trepavice ne grebu po okicama.

A meni ga je toliko zao sto se muci s tim kasljem.... Sad Dajem mu sirup Prospan i vidim da mu je dosta lakse kad ga popije. To je za produktivni kasalj, ali i za suhi kasalj.

Nosic mu uglavnom non-stop prokisnjava kao i okice. Vidim da kad smo vani i kad ide obaviti nuzdu u travicu da pocne jako kihati kad zabije njuskicu u travu da prosnjofa prije nuzde.

Jos jedna zanimljiva stvar.... Oci mu jako suze dok jede, gricka kost....

Ja vise ne znam kako da mu pomognem.... Dajem mu vitamin C, mega 3, sad mi je vetrinar dao immunoboost pastu da mu podignemo imunitet....

Ima tko kakvo iskustvo s tim alergijama na pelud? I sto mi savjetujete?

Koža, Alergije... - Page 2 418565 Koža, Alergije... - Page 2 418565 Koža, Alergije... - Page 2 418565
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Koža, Alergije... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 2 EmptyČet Avg 30, 2012 3:38 pm

Porazgovarajte sa veterinarom da ga stavi na neki antihistamin dok je ovaj period alergija. Verovatno ima problem sa sezonskim alergijama, pretpostavljam da je pelud kod nas polen ako dobro kopčam Embarassed
Verovatno ste primetili kad mu pogledate u uši da je i unutra naboran, slična stvar je celim njihovim telom, bukvalno nabore imaju svuda da se tako izrazim. Kada dođe do nekog problema npr. alegijska reakcija telo proizvodi više hijalurona i on još više otekne, može da bude da mu i to smeta pri disanju pa zato kašlje. Ukoliko je veterinar siguran da nema nikakvu infekciju ili virus (zarazni pseći kašalj) onda bi možda mogao da mu da mačiju dozu kortikosteroida da vidite kako će to uticati na kompletno stanje.
Dešava se da kako rastu reše te imunološke probleme sami od sebe, ali isto tako može da se desi da svaki put kad je sezona alergija (proleće i jesen) ima slične simptome.
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Koža, Alergije... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 2 EmptyUto Nov 19, 2013 8:26 am

Jutros smo se probudili sa iznenadjenjem, samo sto ne znam od cega je posto jede sve uobicajeno, samo je probao dve granule Belkando lamb & rice i sinoc se zamotao oko nekog žbuna kada smo bili u šetnji. Bio nam je veterinar i dao je bocu i vec je bolje.
Koža, Alergije... - Page 2 Dsc0399
Koža, Alergije... - Page 2 Dsc0400
Koža, Alergije... - Page 2 Dsc0401
Koža, Alergije... - Page 2 Dsc0402
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Koža, Alergije... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 2 EmptyUto Nov 19, 2013 10:02 am

Ujeo ga je insekt! Pauk verovatno i to za ovu desnu stranu usne rekla bih, nije to od hrane, treba mu antihistamin da spadnu ti histaminski cvorici
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Koža, Alergije... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 2 EmptyUto Nov 19, 2013 10:06 am

daj mu odmah 1000 mg simeceg Sandoz kalcijuma, izmrvi tu veliku tabletu i rastopi u malo vode, ne vise od 20 ml i kada prestane da susti i rastopi se sasvim spricem mu saspi u dzep usne..... i jedan Presing odmah iza toga, za 12 sati ponovi Presing......ili ga vodi veterinaru da dobije injekciono antihistamin
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Koža, Alergije... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 2 EmptyUto Nov 19, 2013 10:11 am

A ta inekcija sto je dobio jel moze da bude losa kombinacija sa tim kalcijumom i presingom?
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Koža, Alergije... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 2 EmptyUto Nov 19, 2013 10:18 am

A taj kalcijum jel sa razlogom samo taj proizvodjac ili moze neki drugi?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Koža, Alergije... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 2 EmptyUto Nov 19, 2013 10:24 am

Sa razlogom Sandoz, najcistiji je i najbrze se resorbuje. ima samo C vit kao dodatak i bez vestackih aroma je
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Koža, Alergije... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 2 EmptyUto Nov 19, 2013 10:25 am

ok...odoh u apoteku...hvala
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Koža, Alergije... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 2 EmptyUto Nov 19, 2013 10:26 am

PAŠA ::
A ta inekcija sto je dobio jel moze da bude losa kombinacija sa tim kalcijumom i presingom?
Previdela sam da je vec dobio injekciju, prskocila tekst posle fotografija :DAko je vec dobio injekciju onda Presing tek za 24h a kalcijum mozes mada nema potrebe ni za njim ako je vec bolje...on nije nepohodan sada ali ce malo dodatno ubrzati razlaganje tih cvorica.U svakom slucaju kupi oba i imaj u njegovoj apoteci da mozes i sama reagovati ubuduce jer je alergican na ugrize insekata Very Happy


Poslednji izmenio unaltraina dana Uto Nov 19, 2013 10:34 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Koža, Alergije... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 2 EmptyUto Nov 19, 2013 10:33 am

Bio je veterinar kod nas pre dva sata i dao mu je injekciju, sada Pasa miruje mada on i ovako samo spava, koliko treba da prodju cvorici?
Rekao mi je veterinar da preskocim jutarni obrok, da mu nedam hranu do veceras.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Koža, Alergije... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 2 EmptyUto Nov 19, 2013 10:36 am

daj mu hranu, 99% sam sigurna da nije od hrane vec insekt a cvorici dosta sporo prolaze i vracaju se, ponekad danima, bitno da ga ne svrbi i ne bujaju dalje po telu a povuci ce se svakako i nekoj meri i to vec za nekoliko sati
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Koža, Alergije... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 2 EmptyUto Nov 19, 2013 10:40 am

Hvala puno na objasnjenju, celo jutro lupam glavu sta je mogao da pojede, mada ne jede nista napolju.
Pozdrav od mene i Paše flower
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Koža, Alergije... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 2 EmptyUto Nov 19, 2013 11:02 am

ili je uznemirio nekog pauka u tom grmu gde je zavlacio nos sinoc ili ga je nocas ugrizao dok je spavao ako ih imate u kuci...a svaka kuca ih ima, sada je hladno i jedino su pauci donekle aktivni od insekata koji bi mogli ovo da izazovu
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Koža, Alergije... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 2 EmptyUto Nov 19, 2013 11:39 am

Pa sinoc pre spavanja sam videla jedan plik na celu pored uveta ali ko je mogao da zna da ce biti ovakav haos, za ubuduce cu znati Wink  i cula sam ga nocas da vrti glavu ali sam mislila da ga svrbe usi posto ima uske kanale pa cistimo bukvalno svaki drugi treci dan, ali mi je bilo sumnjivo kada se popeo na nas krevet posto od kada smo ga isterali popne se samo kada mu je lose, jednom kada je pokvario stomak i sada....dusa moja mala evo vec su spali neki plikovi  hearty
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Koža, Alergije... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 2 EmptyUto Nov 19, 2013 4:45 pm

e tu gde je prvi izasao tu je i ugriz Very Happy...proci ce hearty ...ali sutra uvece mu daj Presing uz veceru...da se ne bi opet podigli cvorici ili plikovi kako ih ti zoves, hoce to da potraje
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Koža, Alergije... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 2 EmptyUto Nov 19, 2013 5:21 pm

Jos jedno pitanje Embarassed koji presing da uzmem sirup, tabletu ili sumecu tabletu i koju dozu da mu dam da ne pogresim, nisam imala kontakt sa tim lekom pa vidim da postoje te tri opcije  confused i jel potrebno uz to da mu dam kalcijum.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Koža, Alergije... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koža, Alergije...   Koža, Alergije... - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Koža, Alergije...
Nazad na vrh 
Strana 2 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: