Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 SHAR PEI & ZIMA

Ići dole 
+24
Sheere Khan
sandra1000
hektor
thealimovic
nesa151
Saymon
unaltraina
Vladica
sharpei hr
neron
Lea<3
Buba_mara
pati
Kesten_Pire
EMA
sloti
sharpi
Skarfi
kud
Nesha
Siniša
ivana&bane
Bora
Murphypei
28 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Kesten_Pire

Kesten_Pire


Ženski Broj poruka : 589
Godina : 46
Datum upisa : 21.05.2009

SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI & ZIMA   SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 EmptyNed Dec 20, 2009 9:18 pm

Mi samo izbegavamo izgazeni sneg. Onaj sto se pod nogama oseti kao brasno. Cak i ja tesko po tome hodam. Sve ostalo je ok:)
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI & ZIMA   SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 EmptyNed Dec 20, 2009 9:23 pm

Evo mi smo se sad vratili sa ovih -16 C Verujte deluje uz vetar kao da je -30 a ovde inače uvek duva. Iskreno mi je muka. Nije nam smetalo kad je palo onako lepo,tad je skakao i trčao vidi se na slikama,ali na ovom minusu em smeta njemu em smeta meni. Ponovo je šetao na 3 noge,inače Marfija nikada nisam čuo da cvili tako da stvarno ne znam koji je njegov prag bola.
Još koji dan nastavim da ga nosim gore-dole sa petog sprata mislim da ću izgledati kao Stalone (ako je to u mom slučaju moguće) Smile
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI & ZIMA   SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 EmptyNed Dec 20, 2009 10:05 pm

Don je polarni pas..SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 Icon_smileSHAR PEI &  ZIMA - Page 3 Icon_smile
On uživa u snegu,toliko je srećan kada izađemo da vam to ne mogu opisati...SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 Icon_smile
Danas smo bili u šetnji više od sat vremena..i jedva sam ga odvukao kući..hteo je još.Ja idem po utabanom a on pored po dubokom snegu..Tako mu se sviđa,ludak..SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 Icon_smile Inače faca mu bude sva od snega jer zaranja glavu pa jede sneg..SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 Icon_smile SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 Icon_cool
A u dvorištu SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 Icon_eek Pa on nije normalan kakve sve akrobacije pravi u snegu..SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 Icon_smile
Nazad na vrh Ići dole
kud

kud


Broj poruka : 1143
Godina : 56
Datum upisa : 11.08.2009

SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI & ZIMA   SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 EmptyPon Dec 21, 2009 4:44 pm

Peđa,maži mu šapu jer moguće da mu je so koju su bacali po trotoarima nagrizla šapu i zato je crvena i ojedena.Pantenol mast(ne krema) bi mogla biti dobra.Probaj.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI & ZIMA   SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 EmptyPon Dec 21, 2009 10:27 pm

I mi svi kući tipujemo na so koju bacaju tada,pošto mu je koža bukvalno pojedena dole između prstiju. I meni je pao Pantenol na pamet,ali nisam siguran da li da mažem pošto stalno liže,pa mi je bilo sigurnije da mu stavim Hemel. Mada mislim da se neće rešiti dok se sneg ne otopi ili da razmislim o patikama Smile Mislim da bismo bili hit u kraju. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Buba_mara

Buba_mara


Broj poruka : 246
Godina : 41
Datum upisa : 13.01.2009

SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI & ZIMA   SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 EmptyUto Dec 22, 2009 12:04 pm

mi smo loredi nabavili kabanicu/jaknu. ni najmanje se nije bunila kad smo izasli napolje u tome, ali kad smo se vratili, odmah je pocela da je vuce. vjerovatno joj je postalo jako toplo. problem sa sapama jos uvjek nemamo,ali to je vjerovatno jer nasa ulica i nije bas prioritet u ciscenju,pa nema mnogo soli:)
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI & ZIMA   SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 EmptyNed Jan 03, 2010 10:38 am

jeeeee.....pada sneg...SmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile
moj pas je najsrecniji pas na svetuuu:)SmileSmileSmile:SmileSmileSmileSmile jutros smo trcali, ronili po snegu...ma uzivanje....SmileSmileSmileSmileSmileSmile nije bitno sto je meni od vetra otpalo lice.....moj Skare je presrecan:)SmileSmileSmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI & ZIMA   SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 EmptyČet Feb 11, 2010 9:35 am

Mi smo sinoc po onoj vejavici bili u parku sa Skarfom..pravili smo haos....trcao je kao nikada...dosli smo svi troje kuci nacisto mokri i beli...mislim da ce moj pas patiti kad otopli napolju:)SmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
sloti

sloti


Muški Broj poruka : 257
Godina : 46
Lokacija : Zrenjanin, www.sharpei.iz.rs
Datum upisa : 06.04.2009

SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI & ZIMA   SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 EmptyČet Feb 11, 2010 9:53 am

Juce pre onog velikog snega smo isli Amb i ja u setnju. Moja zelja je bila da hoda po kamenicicima, ali on ni da mrdne... Samo gleda kako da se dokopa snega... i onda je najsretniji, za razliku od njegove mame, kojoj bi bukvalno treba ocistit putic da bi izasla napolje...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sharpei.iz.rs
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI & ZIMA   SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 EmptySre Dec 29, 2010 10:03 am

Ne znam kako vasi psi, ali Skarfi ove zime ne podnosi sneg Crying or Very sad
Izadje u setnju, sve nabrzinu obavi i trcanje u stan...Svakih par minuta dize po jednu nogu i preklinje cviljenjem da mu grejem sape i vadim sneg i onu glupu so izmedju prstiju...uzas...
A nakon NG su javili da ce biti i do minus 20....
Nazad na vrh Ići dole
Lea<3

Lea<3


Ženski Broj poruka : 167
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 27.12.2010

SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI & ZIMA   SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 EmptySre Dec 29, 2010 4:48 pm

Lea bi mogla da ostane i ceo dan u dvoristu pa da se baca i valja po snegu. Smile Valjda joj je zanimljivo sad jer ga prvi put vidi. Inace kisu bas i ne voli mnogo. Prvi put kad je izasla po kisi samo se vratila trceci nazad,ali sad kad bas mora da obavi nuzdu onda izlazi. Smile
Skarfiju sigurno smeta ta so. Bolje da hoda po snegu nego po ociscenim stazicama jer su one posute solju. A da mu kupis one patikice ? Smile
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI & ZIMA   SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 EmptySre Feb 02, 2011 5:58 pm

Evo i nas, da dodamo koju rec o zimskim carolijama.
Nerona je prvi sneg u njegovom kratkom zivotu odusevio, i ako samo se ja plasila da ne ishejtuje sneg pa da ne izlazi. Obozava, sto dublje to bolje, skace kao zec iz smeta u smet, nema sanse da ga obuzdam.
Citala sam od pocetka temu i vidim da ne oblaci svako svog mezimca a ja sam se zeznula sto ga nisam oblacila pa je zakacio pneumoniju zbog te promene temperature kuca- van... , tako da sad glasam za jaknicu Smile
Sada ne izlazi bez jakne, i ako nije taaako hladno i ritual je ne oblacenje vec svlacenje.
Shvatio je da bez nje ne ide van, bez problema zavlaci glavu dok mu je navlacim, ali kada mu je svlacim, on odskoci u rikverc da je sto pre svuce Smile ... hm .. izgleda da ipak vise voli da je nudista Smile ali kako god, bice maneken dok ne otopli, za njegovo dobro.
a da, mi so nemamo u kraju gde zivimo, nismo u centru tako da problemcic nemamo Smile
Nazad na vrh Ići dole
Lea<3

Lea<3


Ženski Broj poruka : 167
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 27.12.2010

SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI & ZIMA   SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 EmptySre Feb 02, 2011 10:04 pm

Slazem se da je za njih to velika promena temperature,napolju je minus nesto a u kuci 20 i nesto...Uopste nije bezazleno ...Tako je Lea meni zakacila tu upalu,od hladnoce,a pogotovu ovih poslednjih dana kada je bilo nenormalno hladno...Pa kad se ja smrznem a imam hiljadu slojeva na sebi,kako li je njima tek?
Tako da sam resila da i ja kupim tu jaknicu,videla sam u Pet centru imaju,postavljena je nekom kao vunom od ispod,a preko je vodootprona,tako da ce joj biti divno... Smile
Samo da saznamo sta nam je,pa da se zalecimo i opet krecemo u setnjice... Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
sharpei hr

sharpei hr


Ženski Broj poruka : 797
Godina : 34
Lokacija : Hrvatska
Datum upisa : 14.09.2010

SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: SHAR PEI & ZIMA   SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 EmptyUto Okt 04, 2011 1:30 pm

Evo da malo popričamo i o ovoj temi !
Kakva su vaša mišljenja što se tiče Shar pe-a i zime?
Viktoru bude sad ovo prva zima koju će provesti vani,da paće ima kučicu u kojoj je izolacija od 10 cm stiropora i s nutarnje strane 10 cm spužve,dva velika jastuka i dvije tople deke..Na vratima ima gumu da mu ne puše hladan vjetar unutra..
Zanimaju me i vaša mišljenja!
Znam da je 90 % pasa u stanu,ali oni koji su vani da li im nije pre hladno??? santa
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI & ZIMA   SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 EmptyUto Okt 04, 2011 2:21 pm

Generalno,ne bi rebalo da bude problema ako je izolazija na kucici ok i ako ima gumu na vratima...Jos bolja varijanta je da se vrata ne nalaze na sredini vec pomerena u jednu stranu,kako bi on uvek mogao da nadje ugao koji ce mu odgovrati gde mu nikako nece prolaziti vetar...
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI & ZIMA   SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 EmptyUto Okt 04, 2011 6:32 pm

U principu ne bi mu trebalo biti hladno sem ako temperature nisu u velikom minusu. Odgajivaci koje ja licno znam (ne znam licno nikoga ko ljubimca drzi napolju u kucici zimi) i videla sam uslove u kojima drze pse imaju za zimu i neku vrstu dogrevanja prostora u kojima psi spavaju, podno grejanje, lampe za dogrevanje i sl.Viktor je pas duze dlake tako da mislim da mu nece biti hladno sve dok ne pocne jako da mrzne Smile...ne smem da tvrdim no videces vec i sama Smile
Nazad na vrh Ići dole
Saymon

Saymon


Muški Broj poruka : 143
Godina : 39
Lokacija : Kragujevac- Jagodina
Datum upisa : 15.03.2011

SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI & ZIMA   SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 EmptyPet Okt 07, 2011 8:57 am

citajuci ove postove jedva cekam kada ce da padne sneg hehe da pustim sayka thumbup
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/profile.php?id=100002192151627
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI & ZIMA   SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 EmptyPon Feb 06, 2012 9:57 am

Drugari, ovo je neverovatno.
Kako vasi psi izdrzavaju setnju?

Skarf i ja smo preksinoc krenuli u stenju, malo duzu. Nakon nepunih 15 minuta, poceli su da mu otkazuju tockovi...prvo je digao zadnju nogu, pa prednju, pa je u jednom trenutku hteo da digne tri noge....mrznu mu sape.
A ja pljas , zaboravila da mu namazem sape....prosle godine nismo imali ovakvih problema.
Isto tako sam zapazila da ovogodisnje zimske carolije bas i nisu zanimljive mom crncu. Istrci, skoci u sneg, malo pronjuska i gleda kako da me zezne da krenemo u topao krevet blush
Nazad na vrh Ići dole
nesa151

nesa151


Muški Broj poruka : 843
Godina : 80
Lokacija : Sr.Kamenica-Novi Sad
Datum upisa : 16.05.2011

SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI & ZIMA   SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 EmptyPon Feb 06, 2012 10:49 am

hehe thumbup bravo Skarfi ,krevet je krevet peace
Nazad na vrh Ići dole
thealimovic

thealimovic


Muški Broj poruka : 457
Godina : 37
Lokacija : Surcin Beograd
Datum upisa : 28.11.2011

SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI & ZIMA   SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 EmptyPon Feb 06, 2012 11:48 am

Ja sam sinoc bio u setnjicu sa kericima i smucio mi se zivot.Posle 15-20 min. Lara je skakutala po meni i trazila da je podignem.Imala je jaknicu i mislio sam da je dovoljno,ali njoj se smrzle sapice.Cistio sam joj sneg koji joj se uvukao izmedju prstica i pustio je dole,ali nije htela da hoda.Brown je okolo trckarao i jeo sneg i od jednom je i on dosao i pokazivao mi desnu sapu...ja reko pa zar i tebe da nosim?Aj ova mala ima 12 kg,al ovaj 25.Ali njemu sam samo ocistio sapicu i on je nastavio da trckara.Ubrzo je i ona trazila za njim.Pustio sam je i trcao sa njiima po snegu od 30-40 cm nekih 200 m.Kad sam usao u kucu bio sam mokar do gole koze.Al opet mala je konacno zaspala u 10 i ustala 8...
Nazad na vrh Ići dole
nesa151

nesa151


Muški Broj poruka : 843
Godina : 80
Lokacija : Sr.Kamenica-Novi Sad
Datum upisa : 16.05.2011

SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI & ZIMA   SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 EmptyPon Feb 06, 2012 12:01 pm

e to ti je cena za drzanje kucnog ljubimca geek
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI & ZIMA   SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 EmptyPon Feb 06, 2012 1:15 pm

Kalla odlično izdržava i ovako polusakata. Šetnje traju bar sat vremena jutarnja i večernja u rolkici, a popodnevna bez. Ove prve dve je puštena na njivama da jurca pa je valjda to razlog što se ne smrzava (vidi se na slikama), a večernju šetamo po kraju. E sad, možda treba uzeti u obzir i to da Ruma nije klasično čišćena bacanjem soli pa je i to olakšavajući faktor. Marfi jeste imao probleme ranijih godina i to baš kad bace so.
Nazad na vrh Ići dole
hektor

hektor


Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 55
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI & ZIMA   SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 EmptyPon Feb 06, 2012 2:06 pm

Za Hekija nema zime,definitivno obozava sneg i zimske igrarije Smile
U nase pasivne krajeve nema bacanja soli,njiva nam je u neposrednoj blizini tako da je to omiljeno Hekijevo mesto za jurcanje i surfovanje po snegu Smile
Nase setnje se zavrsavaju tako sto ja premrznem a on ludak bi hteo jos da jurca Smile
Heki je definitivno snezni pei santa
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI & ZIMA   SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 EmptyPon Feb 06, 2012 2:32 pm

Moji su odlucili da manje budu snezni pejici hehe videli, probali i dosta je Razz ...sve manje su raspolozeni da budu u snegu, kada zelim da se brzo vrate pustim ih neobucene....brzo obave sta imaju i lete u kucu hehe
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI & ZIMA   SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 EmptyPon Feb 06, 2012 3:18 pm

xexe..I ja imam sneznog pei-a... Very Happy
Evo upravo se spremamo za dugu setnju... Very Happy Obucicu joj jaknicu, a kad je pustam da trci onda idemo bez jakniceee.. Razz
Snezni pozdrav iz zavejanog Lazarevca... Razz topla kuca :snow2: grudvanje
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI & ZIMA   SHAR PEI &  ZIMA - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
SHAR PEI & ZIMA
Nazad na vrh 
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» ZIma
» Zima
» americki i kineski tip
» Shar-pei - 24h
» Shar-pei

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Ostalo-
Skoči na: