Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Treci kapak - Cherry eye - Operacija EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Treci kapak - Cherry eye - Operacija EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Treci kapak - Cherry eye - Operacija EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Treci kapak - Cherry eye - Operacija EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Treci kapak - Cherry eye - Operacija EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Treci kapak - Cherry eye - Operacija EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Treci kapak - Cherry eye - Operacija EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Treci kapak - Cherry eye - Operacija EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Treci kapak - Cherry eye - Operacija EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Treci kapak - Cherry eye - Operacija EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Treci kapak - Cherry eye - Operacija

Ići dole 
+9
Nesha
Skarfi
neron
vesnacikos
nesa151
Murphypei
unaltraina
Vladica
dule891
13 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
dule891

dule891


Muški Broj poruka : 36
Godina : 30
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 09.12.2011

Treci kapak - Cherry eye - Operacija Empty
PočaljiNaslov: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija EmptyNed Dec 11, 2011 11:41 pm

Pozdav svima... Nov sam na forumu i ovo je jedini super forum na kome ima dostupnih stalno , sto mi se svidja... Imam Sar Peja , 5 meseci starog, veseo , poslusan i lep. Pre neki dan kada sma se vratio iz skole primetio sam nesto crveno na levom oku , sto me je zabrinulo veoma.. Kao i uvek odmah sam seo na Google i trazio i trazio i nasao dosta toga , ali ne i iskustva raznih vlasnika iste rase.. Sutra ima opraciju koja kosta 5000 .. Mozete li mi reci (znam da ima vec otvorena tema ali ja msm da je bolje) nesto malo vise o tome, o vasim iskustvima , sta posle jel ce mu trebati i za drugo oko.. Zanima me sve cega se setite...

P.S. Posto sam veoma zainteresovan za Rasu i veoma pazljiv nadam se da necu biti dosadan preterano sa pitanjima , ali ipak imacete sta da pisete.. Pozdrav veliki od mene i nadam se da cemo sklopiti neka prijateljstva...
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

Treci kapak - Cherry eye - Operacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija EmptyPon Dec 12, 2011 12:08 am

Crvena kuglica u uglu oka koju si najverpvatnije video jeste cherry eye...U principu operacija je rutinska...Ne traje dogo...Samo pre uvedjenja psa u anesteziju teba ispostovati savete veterinara koje si nadam se dobio (24 h bez hrane,i 6-8 h bez vode)... Sta je rekao vet jel u pitanju samo cherry eye ili je prisutan i entropijum(uvrtanje trepavica)?...obicno su ova dva povezana...Nego,obicno se kada je u pitanju cherry eye ceka par dana,jer ciste na 3. kapku uglavnom izlaze jedna za drugom na oba ok (nije pravilo,ali se cesto dogadja...)
U principu,nemoj da brines,nije nista opasno... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Treci kapak - Cherry eye - Operacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija EmptyPon Dec 12, 2011 12:10 am

welcome Dule...Vladica je sve rekla Smile....Otvori temu i odeljku "upoznajmo se" i predstavi nam svog zguzvanca Smile...puuuno slika naravno Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Treci kapak - Cherry eye - Operacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija EmptyPon Dec 12, 2011 9:03 am

Treci kapak - Cherry eye - Operacija 466478 Dule, javi kako je prošlo sve, Vladica je rekla ono što bih i sam rekao.
Dobro je što si zainteresovan za rasu, pitanja nisu problem, ima već dosta pokrivenih oblasti na forumu, uvek se nađe neko ko je spreman da odgovori Wink
Nazad na vrh Ići dole
nesa151

nesa151


Muški Broj poruka : 843
Godina : 80
Lokacija : Sr.Kamenica-Novi Sad
Datum upisa : 16.05.2011

Treci kapak - Cherry eye - Operacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija EmptyPon Dec 12, 2011 10:59 am

welcome i uspesnu operaciju zeli mu Bole sunny
Nazad na vrh Ići dole
vesnacikos

vesnacikos


Broj poruka : 675
Godina : 59
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 12.02.2011

Treci kapak - Cherry eye - Operacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija EmptyPon Dec 12, 2011 1:56 pm

welcome
Nazad na vrh Ići dole
dule891

dule891


Muški Broj poruka : 36
Godina : 30
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 09.12.2011

Treci kapak - Cherry eye - Operacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija EmptyPon Dec 12, 2011 10:59 pm

EeE hvala Vam ljudi puno na pozdravima i podrsci..Smile)0 Proslo je super malo smo se uplasili (malo vise) i takoc... Jeste Vladice morace i da se operise i entropijum... Nadam se da posle toga vise nece biti nikakvih problema sa ocima koliko sam upucen...Smile)) Hocu , postavicu slike samo da otkrijem kako se stavljaju...Smile)) Veliki pozdrav...
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Treci kapak - Cherry eye - Operacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija EmptyUto Dec 13, 2011 12:44 am

bravo zelim mu brz oporavak...a zasto to nije odmah uradio pod istom sedacijom?i zatezanje kapaka? za decaka kiss ...za slike
http://www.sharpei-balkan.com/t630-slikoviti-prikaz-postavljanja-fotografija
ili
http://www.sharpei-balkan.com/t934-dodajrs-jos-jedno-slikovito-upustvo-za-postavljanje-slika
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Treci kapak - Cherry eye - Operacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija EmptyUto Dec 13, 2011 1:12 am

Ljubimo da sto pre bude bolje Smile
Cekamo slike !
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

Treci kapak - Cherry eye - Operacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija EmptyUto Dec 13, 2011 2:19 pm

Veeeeeeliki kiss za malisu ...Ja i Tia mu zelimo brz oporavak... Very Happy U narednom periodu vam sledi nosenje okovratnika...xixi...kako su slatki sa njima,lampice male.. Very Happy
E,da,ovo sto rece Unaltraina,cudi me da vet nije sve odjdednom uradio,da se pas ne bi dva puta dzabe uvodio u anesteziju...
Nazad na vrh Ići dole
dule891

dule891


Muški Broj poruka : 36
Godina : 30
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 09.12.2011

Treci kapak - Cherry eye - Operacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija EmptyUto Dec 13, 2011 2:24 pm

Sad ce slike jos malo...Smile)) Nije, zato sto mi je rekao da sacekam jos jedno 15 dana i ako mu se pojavi na drugom oku , a verovato hoce da ce da mu radi obe operacije valjda.... Pominjao je da ce da mu skrati malo vise da ne bi dolazili stalno na zatezanje , jer kako mu glava raste vise bora i onda zato.. Pa vas pitam za misljenje jer sam procitao negde da to ne sme tako... Smile)) Pozzz i hvala vam...
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Treci kapak - Cherry eye - Operacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija EmptyUto Dec 13, 2011 2:30 pm

welcome i zelimo vam brz oporavak Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Treci kapak - Cherry eye - Operacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija EmptyUto Dec 13, 2011 2:34 pm

upravo obrnuto...kako glava raste manje bora, i lakse bore jer se koza zateze.....i nemoj dozvoliti da mu ista sece dok ne odraste, sada samo zatezanje. Bolje je sacekati pa i uz jos zatezanja ako opet uvrne trepavice...nego imati psa koji ce do kraja zivota imati problem zbog greske veterinara dok je stene.On sada ne moze da zna niti proceni da li je secenje potrebno ili ne...i nemoj to dozvoliti.
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Treci kapak - Cherry eye - Operacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija EmptyUto Dec 13, 2011 2:47 pm

dule891 ::
Pominjao je da ce da mu skrati malo vise da ne bi dolazili stalno na zatezanje , jer kako mu glava raste vise bora i onda zato...
censored Taj vet nema pojma!
Nema sečenja pre min 8. meseca!
Ne dozvoli da ga unakaže i napravi velik problem!
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

Treci kapak - Cherry eye - Operacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija EmptyUto Dec 13, 2011 2:55 pm

sta da ti kazem,sem da menjas vetaaa..i to sto pre dok nije napravio neko sr*nje i problem tvom psu..Odakle si?
Nazad na vrh Ići dole
dule891

dule891


Muški Broj poruka : 36
Godina : 30
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 09.12.2011

Treci kapak - Cherry eye - Operacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija EmptyUto Dec 13, 2011 6:38 pm

Iz Kragujevca... Ma odakle znam da l nema pojma svi mi pricaju da je odlican i svi u gradu idu kod njega pa sam mislio da je dobra... to me je malo zacudilo ... E da samo da znate da mu je odstranio 3 kapak... I ja posle pitam kazem procitao sam i savetovao se sa nekim ljudima o tom trecem kapku i cuo sam da ne bi trebalo da se sece nego samo da se vrati jer on ima tu neku zastitnu uloghu ne znam sad tacno... a kaze vet ma ne bre nema to pojma super mu je ... Sto me je malo i zabrinulo.. Sad smo se vratiili od njega gde je primio antibiotik... Bice dobro valjda.. Videcu nesto..
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Treci kapak - Cherry eye - Operacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija EmptyUto Dec 13, 2011 7:07 pm

Eto.. cim je vet rekao/la da kako raste bice vise bora, trebalo je biti dovoljan alarm da istog promenis.. Ne volim kad ljudi osljare..
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

Treci kapak - Cherry eye - Operacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija EmptyUto Dec 13, 2011 7:20 pm

Dule,vec ocigledno nema iskustva sa nasom rasom...Mozda je za neke druge rase dobar ali za pei-a ocigledno nije...Ne bih se ja igrala sa zatezanjem kapaka...
Nazad na vrh Ići dole
dule891

dule891


Muški Broj poruka : 36
Godina : 30
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 09.12.2011

Treci kapak - Cherry eye - Operacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija EmptyUto Dec 13, 2011 9:57 pm

Nije bas tako rekao , i ja malo izmisljam , verocatno sam jos pod utiskom od sinoc i toliko toga mi je receno ne mogu sve bas da popamtim...Smile)) Izvin'te...Rekao je samo da ce vise skloniti tj odseci bora oko ociju da ne bismo morali ponovo da dolazimo da mu se to zateze.. Znam da se ta opetracija radi tek posle 8. meseca ali sta ako je hitno tj. ako mu je sto je u njegovom slucaju vec izrazen Entropijum...Smile) Onda nema cekanja...Smile) zato mi je i to rekao..


Za slike moram da cekam nedelju dana...Sad ali bice...Smile
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

Treci kapak - Cherry eye - Operacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija EmptyUto Dec 13, 2011 10:10 pm

Nisi nas razumeo..Ne radi se operacija posle 8 meseci...Nego se do 8 meseci radi iskljucivo zatezanje (bez odstranjivanja delova koze),a ako je pas extreeemno naboran onda se kada mu se glava skroz formira po potrebi odstranjuje deo koze.. Very Happy Vet ne moze sada da predvidi koliko ce biti potrebno zatezanja jer ce glava tvog psa jos rasti.. Very Happy Znaci,nemoj da dozvolis nikakvo seckanje,nemas pojma kako sve moze da se iskomplikuje...Pretpostavljam da ce se Pedja (Murphypei) javiti,jer je imao taj problem sa 1. psom...Radjen mu je pravi entropijum (secenje koze) sa tri meseca ...I ceo zivot je vukao probleme sa ocima..
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Treci kapak - Cherry eye - Operacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija EmptyUto Dec 13, 2011 10:19 pm

Prava entropija se ne radi kod štenaca! Da bi se radila slučaj mora da bude ekstreman i to da štene od količine nabora uopšte ne može da otvori oči. Problem entropije nije u naborima nego u mišićima i trepavicama. Zatezanje se radi tako što se trepavice usmere van oka. Ukoliko veterinar nije siguran kako se radi zatezanje i kada se radi zatezanje neka kontaktira one koji to znaju (oftamologe). Iseče li previše kože oko očiju (a ne može da zna koliko je isekao dok se glava ne razvije) može da napravi psu doživotni problem. Ukoliko nisi siguran u to što veterinar priča (a po ovome što pišeš ni ja nisam siguran o čemu priča) onda traži hitno drugog veterinara!

Problem naših veterinara (ne svih, čast izuzecima) je u tome što nemaju VOLJU i ŽELJU da uče dalje nego se drže onog što su pročitali u knjigama koje su napisane pre 20 godina. Ja sam imao psa kojem su isekli kapke kad je imao 4 meseca i završio je sa ektropijumom, konstantnim infekcijama očiju, krmeljima, suzama, jer su "odvaljeni" kapci sakupljali sve živo i sušili oko.
Evo kako izgleda kada veterinar napravi glupost:
Treci kapak - Cherry eye - Operacija DSC00770
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Treci kapak - Cherry eye - Operacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija EmptyUto Dec 13, 2011 10:31 pm

Skloniti i odseci su dve razlicite stvari.....bolje je otici i par puta na zatezanje nego do kraja zivota imati psa kome se stavljaju kapi, masti, vestacke suze.... i vecite infekcije zbog ektropijuma(previse otvorenih ociju)..a ne bi bio prvi.... i ja sam imala jednog takvog, krivog oka i delom otvorenog i kad spava Sad isto zbog "velike strucnosti" veterinara koji je secenje radio u njenom 5 mesecu....Kod tvog psa posebno sada kada je pametnjakovic odstranio treci kapak koji sluzi da zastiti oko...sada neka jos odsece i milimeter vise nego sto ce lobanja povuci u razvoju i pas ce ti spavati ne zatvorenih ociju i izlozenih za sve vrste baktrija sve vreme. Kako hoces ...ovo su saveti u interesu psa. Ako nista drugo.... bar potrazi misljenje od drugog strucnijeg veterinara.Ja imam trenutno 4 psa ove rase i ne bih prekoracila prag te ambulante ni sa jednim od njih...kao sto rekoh...tvoj izbor, tvoj pas. Evo ti jos jedna glupost napravljena u 5 mesecu psa(njeno levo oko...na slici sa desne strane)
Treci kapak - Cherry eye - Operacija Scaled.php?server=860&filename=33816441


Poslednji izmenio unaltraina dana Sre Dec 14, 2011 1:03 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
dule891

dule891


Muški Broj poruka : 36
Godina : 30
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 09.12.2011

Treci kapak - Cherry eye - Operacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija EmptyUto Dec 13, 2011 11:24 pm

Ok ljudi hvala vam svima na podrsci i na savetima .. Mnogo znace.. I ja sam od nedavno krenuo sa interesovanjem o ovoj rasi, citanjem , istrazivanjem i dosta saznao iako nista ali nista nisam znao pa cak ni sta je to Sar Pej.. Videcu sta cemo sa njim ali necu da dozvolim da mu to sad odsece, ne posle ovakvih slika i problema... Svasta se danas radi , ne bi me cudilo , za pare sve... Videcu da nadjem nekog strucnijeg , i da barem odemo na lifting , pomocice mu nadam se, dok se ne razvije...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Treci kapak - Cherry eye - Operacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija EmptyUto Dec 13, 2011 11:38 pm

Potpuno te razumem, mene su prvi put uspeli da zalude na štetu psa, al tada se o shar-peiu kod nas znalo jako malo. Sada je već stanje malo drugačije i ima ih skoro na svakom ćošku. Kad sam tek uzeo Marfija forum nije ni postojao, nijedan na našem jeziku, a strani forumi su imali dobrih saveta al su njihovi veterinari nekoliko koraka ispred naših (bar ovih na koje sam ja naletao ovde).
Moj moto je da je pas moja odgovornost, ja plaćam i ja odlučujem šta je za njega dobro, ako znam da postoji nešto bolje onda ću da pronađem ko to bolje može da uradi. Wink
Znači samo zatezanje bez ikakvog sečenja kože oko ili na očima, rutinski zahvat koji iskusan vet uradi u roku od 10 minuta.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Treci kapak - Cherry eye - Operacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija EmptySre Dec 14, 2011 9:32 am

Nazalost i u danasnje vreme se mora kod veterinara ici sa psima ove rase sa osam pari otvorenih ociju i sa puno znanja o rasi koju imamo.Vecina veterinara nema, kako i murphypei rece, ni zelju ni volju da uci od strucnjaka za rasu cije je znanje dostupno cak i na Internetu i spremni su da odgovore i na e-mail poruke kada neko zatrazi misljenje, ili bar boljih veterinara ovde sa znanjem o ovoj rasi.Jeste pas, pas,....... ali Shar Pei ima specificnosti vezane za zdravlje i ishranu koje bi SVAKI veterinar morao znati kada mu se pas ove rase nadje na stolu. Da ne govorim o osnovnom znanju o corsoskaku u kome se rasa nasla genetski i da bi znanje veterinara moglo mnogo, mnogo pomoci u bar delimicnom kontrolisanju ovog nesretnog stanja u kome rasa danas jeste sa svim svojim problemima ...bar davanjem sugestija vlasnicima koji su u interesu ovih pasa, kako vetrinarska etika to i nalaze.....Ne tako komplikovana operacija entropijuma je pravi pokazatelj koliko pojedinci nemaju zelju da se usavrsavaju. Jedan od "dobrih" primera imamo i u slici i reci pod nazivom"Veterinarska Stanica Dimic" ,Zrenjanin, koji na FB javno pokazuju svoje "znanje" kada je operacija entropijuma u pitanju koje se moze nazvati : "odseci psu pola kolicine koze sa glave da bi video". Odstranjivanje delova koze sa cela se radi...ali samo u ekstremnim slucajevima naboranosti glave kada se reoblikovanjem kapaka nece dobiti rezultat trajnog otklanjanja problema entropijuma. Niko me ne moze ubediti da je to kod ovog psa bio slucaj.
Onima sa slabijim stomakom ne preporucujem da otvaraju ovaj link Sad

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.181146698637023.48025.100002250817831&type=3

Toliko o "znanju" pojedinih veterinara Sad Sad Pitam se sta uopste znaju o ovoj rasi i kako lece pse ove rase sa ozbiljnim problemima specificnim za rasu Sad Sad Da li znaju sta je SharPei Groznica i kako je dijagnostikovati. Da li znaju sta je Autoinflamatorni Miozitis,inflamarona bolest creva koja je tako cesta a mnogo puta pogresno dijagnostikovana, i koja je terapija, STTS, CM?......i da ne nabrajam dalje a ima toga jos... Sad Zaista tuzno. pretuzno sta su veterinari u stanju da urade psu i uz to ubede vlasnika da to jeste jedini nacin da se psu pomogne Sad Sad


Poslednji put izmenio unaltraina dana Sre Dec 14, 2011 5:26 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Treci kapak - Cherry eye - Operacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Treci kapak - Cherry eye - Operacija
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Bolesti pasa-
Skoči na: