Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Treci kapak - Cherry eye - Operacija

Ići dole 
+9
Nesha
Skarfi
neron
vesnacikos
nesa151
Murphypei
unaltraina
Vladica
dule891
13 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 EmptySre Dec 14, 2011 11:00 am

Mnogima bih ja zapalila diplome ili ih ogranicila na rad sa stokom, mada i tu prave gomile propusta,ali se ide na vec poznato "zivotinja je to, cemu sad tragedija?" Retki su oni koji placu za svinjom ili kravom, sem kada im je ista izvor prihoda. Nedavno sam cula za slucaj krave koja je uginula ,ne zna se od cega, a vet nije ni krv uzeo, vec roknuo antibiotike i sacekao sa vlasnicima da ugine, jbg desava se Sad . Da ne bude zabune -odakle sad krava? njih lece u mnogim mestima u Srbiji isti veterinari koji treba da znaju za FSF i slicne bolesti!!!
Zalosno je da je u 21.veku, u vreme dostupnosti interneta,tudjih iskustava doslo vreme da vlasnici moraju znati vise od veterinara, da im ljubimac ne bude osakacen!
Nedavno sam upoznala veterinara pre penzijom,koji mi se kroz razgovor, veoma ogorcen, priznao da nema na koga da prenese svoje znanje, dugogodisnje iskustvo i steceno znanje kroz novu literaturu i istrazivanja.. Mladi su puni sujete i jednostavno odbijaju nova znanja, vec se fakultetski naucenog drze kao" pijan plota"! Sto bi se cimali, kad ima posla (slovima -para) za svakog!!!
Ovaj slucaj sa iskasapljenim psom je za nauk svima !! Pazite svoje ljubimce, nije svaki vet i strucnjak!
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 EmptySre Dec 14, 2011 11:13 am

Predlažem otvaranje nove teme za ovako nešto. Zaista mi je dosta eksperimentisanja na ovim psima, ovako ekstremne stvari ne idu na čast ma koliko se vadili na to da su pomogli psu. U prvom broju Zgužvanog magazina je u osnovnim crtama objašnjeno rađenje entropije kao reference su korišćeni tekstovi sa sajtova DVM Linde Tintle i DVM Jeffa Vidta koji nigde ne pominju ovakve ekstremne zahvate, nikakav problem da pitam na velikom forumu da li je Linda Tintle ikada uradila kompletan lifting glave shar-peiu.
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 EmptySre Dec 14, 2011 11:51 am

Slazem se po pitanju nove teme, jer je iskustava onoliko. Tako cemo bar malo (nadam se ) pomoci nekom u buducnosti.
Nazad na vrh Ići dole
dule891

dule891


Muški Broj poruka : 36
Godina : 30
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 09.12.2011

Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 EmptySre Dec 14, 2011 1:31 pm

Iamm jos nesto da vas pitam.. Car mi nesto nije dobro od one operacije , istraumirao se mucenik , prvi put se vozi u kolima i ide kod veta, ceo dan je mrzovoljan u kucici ne izlazi i to kad izadje uspore je ko puz.. Jel se to desavalo i vama ?? Nesto sam malo zabrinut. I pojavile mu se dve kuglice na stomaku , sto mi je vet rekao da je od vakcine i da mu masiram.. Kako je bilo vama , jel se odmah oporavio ili kao ovaj moj bolesnik... Izgleda mi kao neki bolestan covek , kao da osecam da mu je tesko ...
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 EmptySre Dec 14, 2011 2:11 pm

Izmeri mu odmah tempreaturu....digitalni toplomer i 1.5-2 cm u anus..Nadam se da nije povisena Sad.....ili ga vodi vetu Sad... Verujem da nije posle anestezije spavao napolju u kucici po ovom hladnom jer je pod dejstvom anestezije tokom faze budjenja koja traje i po 6-7 sati(nakon otvaranja ociju i osvescivanja kod veta) pa i duze u zavisnosti od vrste anestetika koji je dobio, mogao da se podhladi(ne moze se pas dovoljno ugrejati).I to ti je veterinar morao reci takodje posebno ako ti pas inace boravi napolju.Pas se drzi u toplijem ili utopljen nakon operacije . ...te kuglice(abscesi) bi trebale biti na mestu uboda vakcine ako su se pojavile Sad .. i one nisu veliki problem ali dogodi se i to nazalost. Pas ti sada ne bi smeo imati temperaturu i to je prvo sto moras proveriti i to sto pre. Ukoliko je nema, predpostavljam da jeste u tom stanju samo zbog traume i bola kog oseca u oku Sad


Poslednji put izmenio unaltraina dana Sre Dec 14, 2011 5:31 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
dule891

dule891


Muški Broj poruka : 36
Godina : 30
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 09.12.2011

Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 EmptySre Dec 14, 2011 9:05 pm

Odaljili ste se od teme ali ja ipak imam jos nekoliko pitanja.. Jos uvek se cese po onom oku ... Nisam mu merio temperaturu , nemamo toplomer , slomio se, pa sutra cu da vidim nesto... Oko mu je zatvoreno , stalno ga zatvara , cese se i vidim da mu nije prijatno, sta li je to , sta mislite...?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 EmptySre Dec 14, 2011 9:28 pm

Zar nije dobio zastinu kragnu!????????????????...Pa on ne sme da ga takne prljavom sapom niti cese i osteti sveze operisano oko !!!!!!!!Sad Ni malo mi se ne dopada kako se sve odvija sa tvojim psom Crying or Very sad Ako nema zatitnu kragnu neka ga neko cuva i nedgleda da ne dira to oko Sad Sad
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 EmptySre Dec 14, 2011 9:40 pm

Dule hajde ispočetka:
Operisana je cista na trećem očnom kapku, a pas ima i entropiju znači uklonjena je posledica, a uzrok je ostao!
Jel si dobio neke kapi i/ili masti da mažeš oči? Jel si dobio zaštitnu kragnu za psa? Da li ti je objašnjeno kako se ponašati posle operacije? Jel pas i dalje nevoljan i ne jede?
Mi na forumu možemo da damo samo upute šta i kako a sve obavlja veterinar i vlasnik.
Nazad na vrh Ići dole
dule891

dule891


Muški Broj poruka : 36
Godina : 30
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 09.12.2011

Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 EmptySre Dec 14, 2011 10:12 pm

E ovako sad... Znam ja sve to.. Sutra cu da odem do veta i svasta da mu kazem... Odakle sam ja znao da treba kragna...Nista mi nije rekao... Cese se to stoji oko mu je zatvoreno stalno zmirka valjda mu smeta svetlost, ne znam ni ja... Nije mi nista objasnjeno samo me je pustio tako .. Jede super , nije bas da nije nevoljan onako ali nije kao pre ok to je od operacije strah i to ali me brine to oko.. Ma znam da ste vi tu za to ali i vi mi dosta pomazete a i ja se blamiram ovde nista ne znam , dosadjujem...
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 EmptySre Dec 14, 2011 10:19 pm

Nije problem sto pitas, to govri o tome da brines za svog psa....bitno je da mu ne dozvolis da dira to oko i dalje do sutra....I kad odes sutra kod njega i slucajno ti opet kaze "ma ne zna to" ili da mu stavljas mast Hloramfenikol u oko....reci mu slobodno da je imbecil...izvini ali jako sam ljuta posle tvog i jos jednog slucaja nestrucnosti i neodgovrnosti vetrinara kada su kapci ovih pasa u pitanju Sad
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 EmptySre Dec 14, 2011 10:31 pm

dule891 ::
E ovako sad... Znam ja sve to.. Sutra cu da odem do veta i svasta da mu kazem... Odakle sam ja znao da treba kragna...Nista mi nije rekao... Cese se to stoji oko mu je zatvoreno stalno zmirka valjda mu smeta svetlost, ne znam ni ja... Nije mi nista objasnjeno samo me je pustio tako .. Jede super , nije bas da nije nevoljan onako ali nije kao pre ok to je od operacije strah i to ali me brine to oko.. Ma znam da ste vi tu za to ali i vi mi dosta pomazete a i ja se blamiram ovde nista ne znam , dosadjujem...

Ako ti ja sad kažem da sam pre 6 godina bio u tvojoj koži poverovaćeš mi? Smile A jesam zaista. Isto tako sam kao i ti pitao na velikom forumu i dobijao odgovore. Wink
Znači, sutra na kontrolu i lepo sve ispitaš, tražiš kapi i/ili masti za oči da se olakša psu (naravno kao što unaltraina reče ako ponudi hloramfenikol kažeš neću to da mu stavljam). Pitaš za kragnu (ne treba da je nosi dugo bremena), i da ti lepo objasne šta i kako dalje. Wink
Ovi naši zgužvani se oporavljaju od svega veoma brzo, ma koliko bili lilavi psi poprilično brzo zarastaju, nije kasno i nije napravljena nepovratna šteta, ovo sve dalje je da se psu olakša. Wink
Javi obavezno kako je sve prošlo.
Nazad na vrh Ići dole
dule891

dule891


Muški Broj poruka : 36
Godina : 30
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 09.12.2011

Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 EmptySre Dec 14, 2011 10:39 pm

Ej hvala vam puno na podrsci... Bas tu mast mi je preporucio da kupim i majka kao i svaka majka me nagovara da kupim tu mast kako sam neodgovoran kako ce to da mu smirii oko ali eto sad saznajem da nece .. Sta bi mu bilo ako bih mu stavljao tu mast.. ? Oticicu sutra pa cu da vidim , kragnu sigruno kupujem a verovatno i kod nekog drugog veta
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 EmptySre Dec 14, 2011 10:54 pm

Hloramfenikol ume da bude nezgodan jer može da izazove aplastičnu anemiju, svi ga izbacuju iz upotrebe jedino kod nas ga još preporučuju. Ima drugih masti i kapi koje su daleko bolje za ova stanja.
Jel si mu uopšte danas mazao oči?
Nazad na vrh Ići dole
dule891

dule891


Muški Broj poruka : 36
Godina : 30
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 09.12.2011

Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 EmptySre Dec 14, 2011 11:12 pm

Aha okey.. Nisam ,nismo kupili mast , koju mi preporucujete da znam... Samo sam mu cistio oci ceo dan ... Videcu sve sutra...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 EmptySre Dec 14, 2011 11:20 pm

Zato je i zatvorio oko. Mora nešto da mu podmazuje oko jer sada mu fali ta jedna suzna žlezda, a i iziritirano je usled zahvata. Eto gde si napravio grešku. Sutra ujutru odmah kod veterinara i traži neku drugu mast ili kapi, ja ne volim po forumu da govorim javno šta da se koristi od lekova da je moj pas znam šta bih al za sve ostale mora veterinar.
Nazad na vrh Ići dole
dule891

dule891


Muški Broj poruka : 36
Godina : 30
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 09.12.2011

Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 EmptySre Dec 14, 2011 11:29 pm

Pa sta cu , kad ne znam nisam samo ja kriv... Hocu Marfi obavezno , nadam se da ce mu biti bolje, mnogo se brinem, i mnogo smo ga svi zavoleli...Pozdrav od mene i cujemo se sutra pa javljam kako mu je.. Mazacu mu to pa ako mu bude bilo bolje , videcu da nekako preskocim da ga vodim do veta ponovo , mnogo novca iziskuje a mi smo daleko od veta.. Veliki pozdrav i laku noc..
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 EmptySre Dec 14, 2011 11:37 pm

Pročitaj privatnu poruku koju sam ti poslao. Wink gore desno pored log out sija crveno Messages kad stigne privatna poruka. Wink
Nazad na vrh Ići dole
dule891

dule891


Muški Broj poruka : 36
Godina : 30
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 09.12.2011

Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 EmptyČet Dec 15, 2011 4:21 pm

Ej ljudi samo da se javim... Car je odlicno , jutros sam mu kupio kapi i stavljali smo i odmah je zivnuo... Nadam se da ce ubuduce biti bolje tj da nece biti problema , bili smo u manjoj setnji da se povrati malo aktivnost i takoc... Pozdrav svima i hvala..Smile)
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 EmptyPet Dec 16, 2011 2:26 pm

bravo lick
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 EmptyPet Dec 16, 2011 2:28 pm

Super ! bravo
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 EmptySub Dec 17, 2011 12:17 am

thumbup
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 EmptySub Dec 17, 2011 12:47 am

bravo thumbup
Nazad na vrh Ići dole
MilenaNenad

MilenaNenad


Ženski Broj poruka : 15
Godina : 31
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 17.01.2013

Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 EmptyPon Feb 04, 2013 4:34 pm

Pozz svima! Bas danas sam svom sar pei-u uradila zatezanje i plus odstranjivanje tog treceg kapka. Posto se veterinar smatra jednim od boljih veterinara odlucila sam se za odlazak kod njega... Tedi je stene , ima nepunih tri meseca.Medjutim veterinar nam je rekao da smo uhvatili zadnji voz sto smo ga doveli , da mu to sada uradi jer bi kasnije bilo vec kasno! Koliko je u pravu i da li postoje izuzeci, gde mora i ranije da se odstranjuje deo koze?
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 EmptyPon Feb 04, 2013 4:52 pm

Možda je mislio u smislu da ste trebali ranije da dođete jer je imao već neko vreme problem? To se nikad ne zna kada će trebati i da li će uopšte trebati. Odstranjivanje dela kože.... nadam se da njemu nije to urađeno, već samo končićima podignuti kapci. Wink
Nazad na vrh Ići dole
MilenaNenad

MilenaNenad


Ženski Broj poruka : 15
Godina : 31
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 17.01.2013

Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 EmptyPon Feb 04, 2013 5:17 pm

Prisustvovala sam zahvatu, bio je delimicno opijen.Zavrtanjem donjeg kapka makazama je izvukao neki ''beli'' deo koze, ili cega vec ... I skalperom odstranio i lemelicom zapekao... I plus zategao gornji kapak sa dva konca isto tako i donji sa dva ?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Treci kapak - Cherry eye - Operacija   Treci kapak - Cherry eye - Operacija - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Treci kapak - Cherry eye - Operacija
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Bolesti pasa-
Skoči na: