Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
pecati na kozi EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
pecati na kozi EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
pecati na kozi EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
pecati na kozi EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
pecati na kozi EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
pecati na kozi EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
pecati na kozi EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
pecati na kozi EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
pecati na kozi EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
pecati na kozi EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 pecati na kozi

Ići dole 
+15
slavkan73
Big Mazi
Sonja Kukic
cici.mici
AvgustCezar
Saymon
Blaze
Skarfi
mikibobona
Murphypei
unaltraina
Dacha
neron
Vladica
leica
19 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
leica




Broj poruka : 49
Godina : 47
Datum upisa : 19.03.2011

pecati na kozi Empty
PočaljiNaslov: pecati na kozi   pecati na kozi EmptySub Mar 19, 2011 3:01 pm

Pozdrav svima,
mi smo pre 2 nedelje kupili kucu,stara je 9 meseci, Lea. Super je i vesela. Juce smo primetili kod uha pecat velicine 2cm, koza je bez promene boje i malo perutasta (a mozda je takva i normalna, a da mi ne znamo). Dlake su joj se proredile i na uhu i deluje kao ocerupano. Danas smo videli jos jedan pecat izmedju usiju, taj je manji ali i crvenkast, a da i rep joj je pomalo ocerupan.
Hranimo je granulama (Pedigre i Friskas mislim da se tako zovu) u kombinaciji sa pirincom, palentom (rekla nam veterinar), junecim mesom (kupim joj kost sa mesom pa ima i masnoce) i iznutricama, sardine, nadrobimo malo hleba, bareno jaje...
U dvoristu imamo neku odvratnu macku lutalicu, da li je mogla da zapati nesto i od nje?
Interesuje me jos i da li moze da jede svinsku kost od rostilja?
Moj muz kaze da se previse opterecujem ali procitala sam Vase tekstove i gledala fotke i izgleda mi bas zabrinjavajuce.
Tamo kod uveta gde je ocerupano uvo , nahvatali smo dve buve , da li je moguce od toga?
Kuca se ceska .
Hvala svima unapred. Dragana
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

pecati na kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi EmptySub Mar 19, 2011 3:49 pm

Jeste joj stavljli nesto protiv buva..?
Nazad na vrh Ići dole
leica




Broj poruka : 49
Godina : 47
Datum upisa : 19.03.2011

pecati na kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi EmptySub Mar 19, 2011 3:53 pm

nismo nista stavljali , ali imamo nameru da stavimo ogrlicu protiv buva. A u ponedeljak hocemo da je odvedemo kod veterinara.
Pretrazilimo smo kozu koliko smo mogli i nahvatali smo samo dve buve. Kuca se povremeno ceska ....
E 1 buva je bila na tom uvetu i zato smo i pomislili da je mozda i zbog buva tako ocerupana koza.
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

pecati na kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi EmptySub Mar 19, 2011 4:07 pm

Pozdrav!
Sve je moguce da su buvice krive, ali bitno je sve - kako je tretirana pre nego sto je dosla kod vas, da li je ikada zasticena od buva, u kakvom joj je stanju dlaka (posto kazete da joj je rep ocerupan).
Za hranu - ovde se o granulama, pogotovi pedigre , ne misli najbolje, jer su bombasticno reklamirane, a pune "djubreta" . Imate na forumu deo gde je nabolje objasnjeno kakve se granule preporucuju, zbog sastava. Za dodatke - palentu i hleb izbacite jer nasim zguzvanima smetaju zitarice. Sardine su slane , pa i to izbacite zbog soli.
Na forumu nadjite deo ' upoznajmo se " gde mozete da nam predstavite svoju kucu, slikate je, pa i te pecate, da i ostali vide kako izgleda, jer mnogi forumasi znaju dosta vise od mnogih veterinara Smile , mislim na prakticno znanje o nasoj specificnoj rasi Smile
Pozdrav i kiss za Leicu
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Dacha


Muški Broj poruka : 825
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2010

pecati na kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi EmptySub Mar 19, 2011 4:08 pm

Sto se tice ta 2 pecata nije to nista strano,jedino sto se treba naci uzrok njihovom pojavljivanju. Iz vaseg teksta se moze zakljuciti iz 2 razloga.Prvi je buve a drugi israna. Prvo sto trebate uraditi je da pod hitno izbacite hleb,hleb i sar pey ne idu jedno sdrugim Smile Sto se tice granula,te dve vrste su naj losije granule na nasem trzistu.ima boljih koji su za nijansu skuplji a mnogo bolji. Ovo sto ostalo da jete od hrane je ok,fino Smile ovde na forumu ima postova sa receptima pa mozete posetiti i malo procitati Smile E sad ne bi bilo lose da kupite sampon Mikosep koji se kupuje u humanim apotekama i kosta negde oko 320din i da je prvo okupate sa tim i onda da joj stavite nesto protiv buva. Smile I verujem da ce onda sve doci na svoje Smile
I naravno dobro dosli na forum.Ocekujemo da ubrzo otvoite temu sa svojom kucom,da vidimo slike kako lepotica izgleda Smile Jedno imajte na umu,ovde slika nikad nije dosta Smile
Veliki pozdrav za vas i malu guzvu od mojih 8 bandita i mene Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
leica




Broj poruka : 49
Godina : 47
Datum upisa : 19.03.2011

pecati na kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi EmptySub Mar 19, 2011 6:35 pm

Hvala Vam svima,
izmamili ste mi osmeh na lice, sa toliko ljubavi se ovde prica o kucama.
Postavicemo slike da vidite koliko je slatka.
Pozdrav, zahvalna Vam je i Lea.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

pecati na kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi EmptySub Mar 19, 2011 8:35 pm

welcome Leice Smile
da dodam jos ponesto mada je iznad vecina stvari vec recena Smile
Shar Pei je specifican po nekim stvarima u svom imunom sistemu i razlikuje se od drugih pasa u nekoliko stvari. Jedna od njih je ta njihova na toliko losem glasu koza. Sustina je u pravilnoj i zdravoj ishrani i dobroj higijeni. Tih buva se podhitno resite, ishrana mora biti bez zitarica i ostalih prostih secera, sto manje toksina i hemijskih supstanci(znaci, ne samo taj hleb vec i taj kukuruz koji je jos gori sasvim izbacite),nazalost vecina veterinara nije upoznata sa specificnim stvarima vezanim za zdravlje rase pa tako i nisu bas najbolji savetnici sto se ishrane tice Sad, cast izuzetcima Smile
Cakamo slike u Leicinoj temi!!
Nazad na vrh Ići dole
leica




Broj poruka : 49
Godina : 47
Datum upisa : 19.03.2011

pecati na kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi EmptyPon Mar 21, 2011 10:46 am

pecati na kozi Dsc03576j
Evo slika da vidite Leicim problem.
Poslusali smo Vase savete, izbacili smo neodgovarajucu hranu. Skuvala sam joj lavandu, procitala sam na forumu, pa smo se brisali juce.
Jako se linja.
Sto se tice kupanja zanima me kako se susi?
Imamo i krmeljcice (curi joj braonkasta tecnost iz ociju), umivam je kamilicom redovno i cini mi se da joj je bolje.
Postavili smo jednu fotku na upoznavanju da vidite kako je slatka, a bice jos.
Pozdrav svima i hvala.
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

pecati na kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi EmptyPon Mar 21, 2011 11:23 am

Ja ti preporucujem da kod veta odes i zahtevas da se uzmu brisevi i skarifikat, da budes sigurna da li je sve to bilo zbog buvica ili je neka mikoza umesala prstice Smile
Sta je sigurno, sigurno je. Kada je ovako hladno, nije ih lako osusiti posle kupanja ni pametno pustati ih napolje. Ako si je obrisala lavandom koja je i antiseptik, ne vidim razlog zasto bi je kupala. Jedino ako ti vet preporuci micoseb samponom , onda je ok. Ali za sada, nista na pamet Smile
Nadam se da imas dobrog veta koji ima praksu sa nasom specificnom rasom Smile
loveshower
kiss za Leicu lepoticu lolol
Nazad na vrh Ići dole
leica




Broj poruka : 49
Godina : 47
Datum upisa : 19.03.2011

pecati na kozi Empty
PočaljiNaslov: vet   pecati na kozi EmptyPon Mar 21, 2011 3:30 pm

Preporucite nekog dobrog veterinara u Novom Sadu
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

pecati na kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi EmptyPon Mar 21, 2011 4:23 pm

Posalji p.m. Skarfi (Ivani), ona je iz N.S. da ti preporuci svog Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

pecati na kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi EmptyPon Mar 21, 2011 9:47 pm

Mene samo interesuje u kakvom su stanju uši? Jel su prljave? Ono što bih ja tražio od veterinara je pregled ovog pečata pod UV lampom pa ako se ne pokaže ništa onda skarifikat i bris (mada meni ovo liči na gljivicu), ovo mesto na njenom uhu levom može takođe biti od gljivica, ali može biti i od parazita pa ne bi bilo loše da pregledaju uzorak pod mikroskopom čisto da vide šta se krije, ako nema ništa onda i to lečiti na osnovu brisa.
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
mikibobona

mikibobona


Ženski Broj poruka : 78
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 28.04.2010

pecati na kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi EmptyPon Mar 21, 2011 11:21 pm

I Skarfijeva i Cecina ambulanta je PET VET, u Ćirpanovoj 40 (ugao Ćirpanove i Bore Prodanovića), br.tel 021 6546 998. Oba veterinara su dobra, rešiće sigurno Leicin problemčić, ne brinite!
Poljubac od Cecike. kiss
Nazad na vrh Ići dole
leica




Broj poruka : 49
Godina : 47
Datum upisa : 19.03.2011

pecati na kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi EmptyPon Mar 21, 2011 11:32 pm

Usi smo cistili, bile su joj prilicno prljave kad je stigla kod nas.
Vodicemo je sutra, PET VET nam je u komsiluku.
Hvala svima.
Pozdrav i za kucece drustvo.
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

pecati na kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi EmptyUto Mar 22, 2011 12:00 am

poslala sam vam pm Smile
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

pecati na kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi EmptyUto Mar 22, 2011 10:21 am

Sta je bilo kod veta, kako je Leica?
loveshower
Nazad na vrh Ići dole
leica




Broj poruka : 49
Godina : 47
Datum upisa : 19.03.2011

pecati na kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi EmptyUto Mar 22, 2011 6:18 pm

Vratili smo se od veterinara, sto se tice koze, kaze da je zbog promene, idemo sledece nedelje na kontrolu.
Ali... kuca je dobila kritike, a i mi sto smo uzeli kucu od 9 meseci, sitna je za svoj uzrast. Nama je bilo vazno da je volimo i ona nas, a za poreklo (nadam se da se postovaoci ove rase nece naljutiti) bas i nije. Izgleda da je Leica kao 13 prase. Tako sam se razalostila da mi je doslo da placem.
Mi smo imali vise od 10 godina napuljskog mastifa, prvaka razreda mladih, poreklo sampionsko, sav po standardu. Sad smo hteli kucu milu i dragu da sin moze da se igra, a Lea nam je bas takva. Nama je preslatka i obozavamo je valjda je to i najvaznije.

Pozdrav svima.
Pozdrav Cezaru, drugaru iz ambulante.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

pecati na kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi EmptyUto Mar 22, 2011 6:28 pm

Uh ja uvek moram da budem prvi ali mene veterinari izvode iz takta svojim izjavama. Šta ima veze što ste je uzeli sa 9 meseci ako joj pružate ljubav (u šta ne sumnjam) onda nije mogla doći na bolje mesto. Ljudi po svetu usvajaju pse ove rase iz skloništa neki od tih pasa imaju i po 7-8 godina i super se uklope sa svojom novom porodicom. Ljubav je najbitnija.
Jel ste dobili nešto konkretno kao odgovor na te pečate na glavi, na krmeljanje očiju ili je to bilo samo da vas kritikuje bez osnova?
Nazad na vrh Ići dole
Blaze

Blaze


Broj poruka : 742
Godina : 55
Datum upisa : 07.03.2010

pecati na kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi EmptyUto Mar 22, 2011 7:07 pm

Meni licno ne lici na linjanje zbog promene. Svima je promena ali se ne linjaju svi na taj nacin. Mozda je trebao da odradi briseve umesto sto je bio " pametan ". Mi smo promenili veterinara vise puta a jednog i zbog izjave jaooo pa to je sar pej sto niste uzeli normalno kuce. Ja bi tog vaseg istog trenutka promenila. yell
Nazad na vrh Ići dole
leica




Broj poruka : 49
Godina : 47
Datum upisa : 19.03.2011

pecati na kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi EmptyUto Mar 22, 2011 7:18 pm

Sledece nedelje kontrola i da ubacimo vitamine, a verovatno je zbog promene, bila je kod prethodnih unutra, a nama je u dvoristu, spava u kuci i preko dana ulazi i izlazi, pa kaze da je verovatno to razlog ali konkretno nista.
Kolika kuca treba da bude teska i visoka sa 9 meseci? Bas sam se zabrinula.
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

pecati na kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi EmptyUto Mar 22, 2011 7:25 pm

Nema potrebe da se uzbudjete zbog izjave veterinara, ali zaista...oni ce svasta reci, ali bitno je da dobro brinu o vasem psu.
Znam vec i ko vam je to rekao, ali nemojte njega uzimati za ozbiljno, on vam zaista ne misli nista lose.....i ja sam od njega dobila razne kritike i potrudila sam se da sve ispravim.
Najvaznije je da ojacate imuni sistem Lei, da je lepo i zdravo hranite, i videcete kad se ona malo oslobodi ima da bude naj pei Smile
Puno ljubavi i paznje i nemate problema Smile
Ja imam psa starog 2 godine i 9 meseci...Skare ima 22,5 kg i sastoji se od misicne mase.... mislim da je to individualno od psa do psa...u zavisnosti od konstitucije
Koliko je Lea teska ?
Nazad na vrh Ići dole
leica




Broj poruka : 49
Godina : 47
Datum upisa : 19.03.2011

pecati na kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi EmptyUto Mar 22, 2011 7:37 pm

Lea je dosla kod nas sa 10kg, za ove dve nedelje je vidno napredovala, izmericu je sutra.Sad dremucka.
Pozdrav. lick
Nazad na vrh Ići dole
Saymon

Saymon


Muški Broj poruka : 143
Godina : 39
Lokacija : Kragujevac- Jagodina
Datum upisa : 15.03.2011

pecati na kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi EmptyUto Mar 22, 2011 9:11 pm

drugari

primetio sam da se Sayko cesa...mazio sam ga i kod zadnjih nogu oko kureta ima neke sitne crne tackice i par bubuljica...da li znate sta bi moglo biti


pecati na kozi IMG00023-20110322-2107-1
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/profile.php?id=100002192151627
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

pecati na kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi EmptyUto Mar 22, 2011 9:18 pm

sitne crne tackice si prljave pore a te sitne gnojnice su od te iste pljavstine u porama koja se potpari na podlozi koja ne dise dok spava ili lezi i inficira se. Prebrisi mu i ocisti kozu stomaka jakim cajem od lavande i potrudi se da spava na podlozi koja je od pamuka ili ciste vune, najbolje neki peskir na mestima gde spava, njega ces najlakse i oprati kada menjas.Te bubuljicice mozes par puta isprskati "Octenisept" rastvorom za dezinfekciju, imas ga u apotekama za ljude Smile...nije nista strasno...malo je strokav po stomaku Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Saymon

Saymon


Muški Broj poruka : 143
Godina : 39
Lokacija : Kragujevac- Jagodina
Datum upisa : 15.03.2011

pecati na kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi EmptyUto Mar 22, 2011 9:23 pm

uh,.....tnx.... pocinjem odmah

Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/profile.php?id=100002192151627
Sponsored content





pecati na kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
pecati na kozi
Nazad na vrh 
Strana 1 od 5Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Pecati po kozi
» pecati po kozi sar peja
» Mali pecati na kozi kao da opada dlaka
» Prvo linjanje,pecati i jos nesto...
» HITNOOOO!!! STENCE JE LOSE! IMA PECATE PO KOZI I TEMPERATURU

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Bolesti pasa-
Skoči na: