Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Prvo linjanje,pecati i jos nesto... - Page 3 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Prvo linjanje,pecati i jos nesto... - Page 3 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Prvo linjanje,pecati i jos nesto... - Page 3 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Prvo linjanje,pecati i jos nesto... - Page 3 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Prvo linjanje,pecati i jos nesto... - Page 3 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Prvo linjanje,pecati i jos nesto... - Page 3 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Prvo linjanje,pecati i jos nesto... - Page 3 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Prvo linjanje,pecati i jos nesto... - Page 3 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Prvo linjanje,pecati i jos nesto... - Page 3 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Prvo linjanje,pecati i jos nesto... - Page 3 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Prvo linjanje,pecati i jos nesto...

Ići dole 
+13
Skarfi
neron
Nesha
vesnacikos
hektor
thealimovic
nesa151
Han
Murphypei
djura
unaltraina
Vladica
dule891
17 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
rugievithus
technical support
technical support
rugievithus


Muški Broj poruka : 1561
Godina : 41
Lokacija : 13. galaksija 2. međuplanetarnog sistema
Datum upisa : 25.08.2010

Prvo linjanje,pecati i jos nesto... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvo linjanje,pecati i jos nesto...   Prvo linjanje,pecati i jos nesto... - Page 3 EmptySre Feb 29, 2012 11:57 pm

Bruno Djela ::
Ljudi Bruno se linja vec 3 nedelje, to je strasno.... Prvo je krenula dlaka da mu opada zbog bakterije koju je imao (nije denodeks), lecili smo to i jos uvek lecimo, i bolje mu je nema vise one ogromne pecate.... Medjutim sad ima male tufnice po telu, rekose da je to normalno za njih....

Linja se uzas, svaki dan po par puta usisavam sobu, ne izlazi nigde sem napolje kad vrsi nuzdu, ne znam sta da radim sa tolikim dlakama.... Tata mi je rekao da se psi linjaju na prolece, al koliko ja znam prolece jos nije Very Happy

Ne znam sta da radim, imam malu decu u kuci, a da ga izbacim napolje ne mogu jos je mali.... Tj ima 7 meseci....

Koliko dugo traje linjanje? I kada ce prestati posto se ja i usisivac mrzimo!!!!! Kada ga kupam klupce dlaka izvadim iz kade Sad

Vrlo individualno je i vrijeme i dužina linjanja. To se može vidjeti čitajući razna iskustva. Generalno, linjaju se na smjeni zime i proljeća. Kalendarski svakako da još nije proljeće ali je ono polako došlo. Kod mene je neki dan bilo 18C

Pomaže redovno četkanje i to Furminator četkom koja vadi tzv. mrtvu dlaku, tj. ona koja je opala i ona koja se lijepi po tepihu i sl. Ja koristim tu četku i odlična je. Svaki dan izvučemo JEDNU najlonsku kesu. Opet ima dlaka po kući ali da to ne radim, vjerovatno bi me zatrpale Smile

Preporuka da nađeš tu četku i vidjećeš koliko je djelotvorna.

Furminator četka:

Prvo linjanje,pecati i jos nesto... - Page 3 5327691043_36f9c3f19a

Demonstracija:

https://www.youtube.com/watch?v=UzHEEpGaTWA
Nazad na vrh Ići dole
Bruno Djela

Bruno Djela


Ženski Broj poruka : 28
Godina : 34
Datum upisa : 15.02.2012

Prvo linjanje,pecati i jos nesto... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvo linjanje,pecati i jos nesto...   Prvo linjanje,pecati i jos nesto... - Page 3 EmptyČet Mar 01, 2012 12:00 am

Mislim da je i nasa cetka te marke.... Verujem ti sto se tice dlaka.... Samo molim Boga da prestane linjanje vec jednom muka mi je vise od dlaka, imam osecaj da sam i ja pocela da se linjam zajedno sa njim.... Very Happy Very Happy Very Happy

Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support
rugievithus


Muški Broj poruka : 1561
Godina : 41
Lokacija : 13. galaksija 2. međuplanetarnog sistema
Datum upisa : 25.08.2010

Prvo linjanje,pecati i jos nesto... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvo linjanje,pecati i jos nesto...   Prvo linjanje,pecati i jos nesto... - Page 3 EmptyČet Mar 01, 2012 12:04 am

I prihvati usisivač kao svog najboljeg prijatelja ... Smile))) Ja jesam.
Nazad na vrh Ići dole
Bruno Djela

Bruno Djela


Ženski Broj poruka : 28
Godina : 34
Datum upisa : 15.02.2012

Prvo linjanje,pecati i jos nesto... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvo linjanje,pecati i jos nesto...   Prvo linjanje,pecati i jos nesto... - Page 3 EmptyČet Mar 01, 2012 12:10 am

Hahahahahahahahahaha definitivno cu morati... Em sto usisavam svoju kucu, pocela sam i deckovu posto kad god odem kod jega vodim i Bruna... Very Happy
Nadam se da necu umreti od tolike kolicine njegovih dlaka.... Cebence na kome je spavao je postalo klupce, (dovoljno ima dlaka za jos jednog sharija Very Happy )

Sad ne moze da se navikne da cebenceta nema vise i non stop ga trazi Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Bruno Djela

Bruno Djela


Ženski Broj poruka : 28
Godina : 34
Datum upisa : 15.02.2012

Prvo linjanje,pecati i jos nesto... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvo linjanje,pecati i jos nesto...   Prvo linjanje,pecati i jos nesto... - Page 3 EmptyČet Mar 01, 2012 1:12 am

POMOC!!!!!!

NE ZNAM GDE OVO DA POSTAVIM TJ POD KOJU TEMU ALI MI TREBA POMOC...
SAD SAM USLA U SOBU I STREFIO ME JE SLOG!!!!!
POVRACKA NA SVE STRANE, I TO SVETLO ZELENA, KIKIRIKI (jeo je pre mesec dana i to mozda 3), neke kosti podsecaju na zube....
Uzasno smrdi..... Sve sam pokupila i ocistila, izvela sam ga napolje i imao je proliv....

Sredila sam ga ocistila mu usta sa mokrom krpom....

Sta da radim? Sta da mu dam?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Prvo linjanje,pecati i jos nesto... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvo linjanje,pecati i jos nesto...   Prvo linjanje,pecati i jos nesto... - Page 3 EmptyČet Mar 01, 2012 8:08 am

Kuvani pirinac sa malo kuvanog belog mesa. Sta je jeo kao poslednji obrok? Predpostavljam da je bilo kostiju cim ima nesvarenih delica. A proliv. "Smecta" prah iz apoteke za ljude i pola kesice sada u taj dijetalni obrok, drugu polovinu u vecernji. Prokuvanu, ohladjenu vodu za pice i to je to. Ako slucajno odbija da jede. ostavi ga i nemoj terati na silu,vec pola kesice Smecte u malo vode i to mu daj spricem(bez igle naravno) u dzep usana kod kutnjaka da proguta. Glavicu malo podigni na gore da i to ne bi ispljunuo, izmeri temperaturu i ako je povisena pravac veterinar,ako je proliv izuzetno vodenast i sutra se ne umiri nakon Smekte, opet veterinar mada po opisu predpostavljam da je u pitanju samo praznjenje viska zelucanih sokova zbog zaostalih koscica ili hrskavice ako ih bilo u obroku ali je glockao kost?Sutra isti dijetalni obroci i uz njih malo jogurta u koji je umucen prah iz kapsule"Probiotic" od Ivancic i Sinovi.Trebala si da pogledas sta je to belo sto lici na zube Smile...mozda i delici neke plastike ili neceg sto je pojeo a nije za jelo.Mozda je i zub progutao ako ih menja ali to bi onda bio mali zubic i obicno ih izbace na drugom kraju ako i progutaju dok jedu...i ne bi ih bilo vise od 1 ili 2 Smile
Nazad na vrh Ići dole
dule891

dule891


Muški Broj poruka : 36
Godina : 30
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 09.12.2011

Prvo linjanje,pecati i jos nesto... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvo linjanje,pecati i jos nesto...   Prvo linjanje,pecati i jos nesto... - Page 3 EmptyPet Mar 09, 2012 2:04 pm

Da ne bih otvara novi post mogu i ovde da pitam.,..Smile)) E sad.. Ja sam procitao negde ali ne mogu da se setim gde da psi balave kad ih bole noge ili nesto e sad kad setam Cara uvek pocne da balavi e sad ne znam dal je zbog nogu ili necega drugog ili je to samo normalno.. I jos nesto .. Nesto su m cudne prednje noge kad hoda kao da mlatara u stranu sa njima ne znam mozda i izmisljam i trazim po netu ono displazija kuka lakta ne znam vise al nema neki znacajan tekst planiram da odem do veta da vidim to. on normalno sve trci sedi hoda.sve je ok.. Jel oni tako samo hodaju ili moze da bude nesto drugo..>>???
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

Prvo linjanje,pecati i jos nesto... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvo linjanje,pecati i jos nesto...   Prvo linjanje,pecati i jos nesto... - Page 3 EmptyPet Mar 09, 2012 2:24 pm

Very Happy Sto se balavljenja tice,prilicno sam sigurna da nema veze sa nogama.... Very Happy Nasi zguzvanci balave malo vise nego ostali psi (po vrucini narocito),ali to nije nista neuobicajeno... Very Happy
Evo ovaj text vezan za displaziju... http://www.sharpei-balkan.com/t216-displazija-kuka-i-lakta
Znaci,displazija se utvrdjuje samo putem snimaka... Nesto vise o tome ce ti reci clanovi foruma kojima je ili,nazalost, postavljena dijagnoza displazije, ili su snimke radili da bi proverili stanje kod svog psa... Znaci veterinar ne moze ´obicnim´ pregledom utvrditi da li ti pas ima displaziju ili ne....
A ovde je link sa spiskom koji sadrzi veterinarske ambulante sa licencom za citanje snimaka
http://www.sharpei-balkan.com/t1022-veterinarske-ambulante-licenca-za-hd-ed?highlight=licenca ....
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Prvo linjanje,pecati i jos nesto... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvo linjanje,pecati i jos nesto...   Prvo linjanje,pecati i jos nesto... - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Prvo linjanje,pecati i jos nesto...
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Prvo linjanje
» linjanje
» Kal-Elovo pretjerano rezanje i reagovanje kada mu se nesto b
» Pecati po kozi
» pecati na kozi

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: