Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Pecati po kozi EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Pecati po kozi EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Pecati po kozi EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Pecati po kozi EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Pecati po kozi EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Pecati po kozi EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Pecati po kozi EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pecati po kozi EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Pecati po kozi EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Pecati po kozi EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Pecati po kozi

Ići dole 
+16
Qele
dacadixi
unaltraina
Big Mazi
Joe Banana
Vana
Bora
Hana
Nesha
sharpi
kud
ivana&bane
slavkan73
Shila
Murphypei
Skarfi
20 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Pecati po kozi Empty
PočaljiNaslov: Pecati po kozi   Pecati po kozi EmptyČet Maj 07, 2009 8:31 am

Nasem guzvancu se nekoliko dana pojavljuju pecati na nogama, njega to svrbi, cesao je kao blesav zubima, ja sam mislila da ce odgristi sebi noge.....
ja kada pogledam na kozi nema nista, nije cak ni crvena....poceli smo da mu stvljamo sinoderm N, i nesto je kao bolje....
juce smo setali i sreli smo komsiju sa njegovi shar peom, i njegov ima iste pecate po nogama, s tim da je njemu preslo i na rebarni deo....oni su isli kod vet, imamo isto vet, i rekli su im da je to neka gljivica i da to brzo prolazi....
da li ste vi imali takvi problema?????


p.s. uz duzno postovanje svima vama, ako to radite, ali ja sam juce poludela od vlasnika pasa koji setaju svoje pse bez povodca....Skarfi i ja smo juce prolazili kroj park kod sajma, i ogroman pas se odjedno zatrcao prema nama i bacio se na skarfijevu glavu i poceo da ga ujeda, ja sam vristala, pokusavala da ih rastavim, a gazda DEBIL se vozao na biciklu i njemu to kao nista.....sta fali malo ga je ostetio....A Skarfi ima 3 rane na licu koje mu je doticni gospodin napravio i to bas dobre rane....
Nikad necu razumeti zasto se to radi, jer vi nikad ne znate kako ce taj pas da reaguje, a uglavnom je gazda jako daleko od situacije!!!!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Pecati po kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Pecati po kozi EmptyČet Maj 07, 2009 7:59 pm

Ivana nemoj da brineš ako mu dlaka opada u pečatima Skarfi sad prelazi u onaj period linjanja o kome smo pričali,a oni umeju poprilično strašno da izgledaju tada,a nije im ništa. Sve dok je koža na tim mestima normalne boje i nema rana i crvenila sve je u redu. Marfi je prve godine bio strašan,a evo prošle i ove nema nikakvih problema. Ne znam kuda ga šetaš,ali ako idete preko trave,a prskali su je protiv krpelja ili nekih drugih štetočina može da ima neku reakciju na to pa ga malo svrbi,proveri da li mu na tim mestima raste nova dlaka i to može da ga svrbi. Ja ne verujem da su tu u pitanju gljivice one imaju neke druge propratne reakcije (crvenilo, neprijatan miris...). Mada,i gljivice je lako držati pod kontrolom,nama ovaj jogurt čini čuda više ni ne čistim Marfiju uši tako često. Smile

Što se tiče drugog dela tvog posta,mislim da bi za to trebalo otvoriti posebnu temu. Smile Naši gužvanci prosto privlače ostale pse da ih napadnu,meni se često dešava da kučići iz čista mira izlete iz dvorišta i napadnu Marfija,a on je ekstremno glup i ne zna da se brani samo beži kod mene,trenutno ima ranu na guzici kako ga je NO ćapio,a kapija na dvorištu bila otvorena. Ja lično Marfija puštam samo na njivama što se vidi na slikama,a kad god je u ''javnosti'' uvek je na povodcu igra se sa psima koje poznajem isto na njivama. Mi smo imali problem sa drugarovim rotom koji je tri puta cepao Marfija pa sam ja na kraju reagova,a i Marfi sad kad ga vidi upada u borbeni mod i to je jedini pas kojeg napada bez upozorenja,a od svih ostalih beži kao zec. Iskreno više volim da psi budu na povodu pa ako ima mesta i prilike i ako se lepo slažu da se puste da se istrče ovako ti nikako ne možeš znati kako će koji da reaguje. Zamišljam scenu da je taj moj drugar šetao rota i da je taj pas što je napao Skarfija napao njega bilo bi gadne štete,baš iz tog razloga treba biti oprezan. Mislim da oni koji puste svog psa bez nadzora,a ne znaju kakav im je pas,dovode ostale vlasnike pasa u negodan položaj i zato se stalno vodi hajka na vlasnike i na pse i to ne izgleda baš lepo,a može da se spreči.
pozz
Peđa
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Pecati po kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Pecati po kozi EmptyPet Maj 08, 2009 11:42 am

Hvala ti Pedja....
setila sam se juce sto si mi pisao o tim pecatima u periodu menjanja dlake....
verovatno je onda to, jer Skarfi se ne cese vec dva dana i nije nista crveno....

pozz
Ivana
Nazad na vrh Ići dole
Shila

Shila


Ženski Broj poruka : 3
Godina : 40
Datum upisa : 27.07.2009

Pecati po kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Pecati po kozi EmptyUto Jul 28, 2009 11:48 am

Zdravo svima. Moja Shila ce u avgustu imati punu godinu. Prvi put imam shar pei stene, i pokusavam da se snadjem i da naucim sto vise o njima.
Dovela sam je na more u maju, a poslednjih 10 dana pocela sam da primjecujem male pecate po nogama i donjem dijelu ledja. Shila non-stop ceshe ta mjesta, i opala joj je dlaka. Nema crvenila i pocinje da joj raste nova dlaka. Prvo sam mislila da je to od vrucine, al sad vise nisam sigurna.
Posto ovdje i ne mogu da nadjem dobrog veterinara, da li bi trebalo sa necim da joj namazem ta mjesta?
hvala vam unaprijed.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Pecati po kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Pecati po kozi EmptyUto Jul 28, 2009 12:26 pm

Dobrodošli.... Smile
Hajde sad gomila pitanja.... Jel ulazila u vodu na moru? Jel imala teranje? I najbitnije,šta jede? Ja ne bih ni sa čim mazao dok se ne vidi tačno šta je,a to bi mogao da odredi samo veterinar. Ukoliko nema crvenila i dlaka raste moguće da je obično linjanje jer tad mogu da izgledaju grozno. Bilo bi super kad bi postavio/la neke slike pa bih mogao bolje da vidim ovako može samo da se nagađa...
pozz
Peđa
Nazad na vrh Ići dole
Shila

Shila


Ženski Broj poruka : 3
Godina : 40
Datum upisa : 27.07.2009

Pecati po kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Pecati po kozi EmptyUto Jul 28, 2009 1:09 pm

Imala je tjeranje u osmom mjesecu. (to smo pregurali Smile)
Kupala se samo jednom u moru, i to kada sam je ja unijela. Cistim je rastvorom vode i sirceta. Tri puta sam je samo okupala od kada sam je dobila, to jest od novembra.
Hranila sam je granulama Hills i Royal (njih bas i ne voli). Onda je prije dva mjeseca prehladila zeludac, i pocela da povraca. Primala je inekcije 4 dana, i poslije toga je pila pola ranisana dnevno 10 dana. Od tada odbija gotovu hranu. Kuvam joj piletinu, rizu, sargarepu, palentu, brokoli, mada najvise voli da jede tunjivinu ili sardinu i sir.
Trenutno sam na poslu, pa kad dodjem kuci slikacu je i postaviti slike. Pozz sa mora... Hvala Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Pecati po kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Pecati po kozi EmptyUto Jul 28, 2009 2:08 pm

Vrlo lako može da bude da je obično linjanje,ali mogu i da postoje neki drugi problemi koji izazivaju češanje i opadanje dlake. Kad je u pitanju neka bakterija onda uglavnom bude crvenila i svraba,ali u većini slučajeva nema neprijatnog mirisa. Gljivice pored svih ovih simptoma uvek budu praćene neprijatnim mirisom. To najlakše proveri veterinar tako što zagrebe kožu na više mesta i pogleda pod mikroskopom (bitno je tražiti da zagrebe na više mesta). Ukoliko je dobijala antibioik širokog spektra prilikom prehlade želudca moguće da joj je malo ''pomerio'' imunitet jer antibiotici umeju da budu nezgodni kod njih pa ostave prostora da se namnože razni paraziti. Kakve su joj uši? Bez analize veterinara,ono gde mogu da pomognem je da joj se uz hranu dodaje jedno 2 kažike supene nekog od ovih novih jogurta (probiotici Bio Aktiv npr.), ukidanje palente totalno i svega što je na bazi žitarica posebno kukuruza, smanjenje ugljenih hidrata (voće ukinuti), u vodu dodati malo jabukovog sirćeta,ako oseti u vodi dodati malo u hranu (nekoliko kapi), kokosovo ulje za kuvanje je odlično za pojačavanje imuniteta i prirodni je ''ubica'' gljivica i bakterija.
Pošto je to sad period kada se njima dešavaju svakakve promene (negde oko godinu dana) moguće i da joj smeta piletina (ima ih stvarno jako puno alergičnih na piletinu), junetina i jagnjetina su odlične u tim slučajevima.
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Pecati po kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Pecati po kozi EmptySre Jul 29, 2009 9:15 am

Verovatno je to sastavni deo linjanja....
tako sam se i ja uplasila za Skarfija, ali na kraju je to ispalo linjanje....
i sad ima na par mesta na nogama pecate...ali ne cese ih....tacno se vidi kako mu raste nova dlaka....uh to linjanje...nikad da prodje...eto sad ce i zima i opet ce menjati dlaku
Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

slavkan73


Muški Broj poruka : 384
Godina : 50
Lokacija : Novi SAd
Datum upisa : 25.08.2009

Pecati po kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Pecati po kozi EmptySre Avg 26, 2009 12:50 am

Moja BEBA ima jedanaest meseci i trenutno je sva u pečatima. Po čitavom telu gubi dlaku u pečatima. Pošto nisam bio siguran šta se dešava, odveo sam je kod tri veterinara i dvojica su rekli da je to redovno linjanje koje se kod njih ispoljava tako što im dlaka otpada u vidu pečata a jedan mi je rekao da je to neka opasna infekcija - ali sam mu po faci video da je neki prevarant i da pokušava da nas navuče na kao neka komplikovana lečenja da nam mazne parice na foru . . . Hahahaha, ali mi smo na sreću pametniji nego što on misli. Ne mogu da verujem da postoje i takvi ljudi . . . Svi su uzeli uzorke kože na analizu i ova dvojica su rekli da je sve uredu i da je nec kupam dok je ne prodje malo i da će sve biti uredu. Inače najviše volim da je vodim kod državnog veterinara jer se vidi koliko ti ljudi vode brigu i nenormalno se trude da pomognu a pošto rade za platu - nema razloga da nas bilo šta lažu . . . Pozdrav za sve . . .
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Pecati po kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Pecati po kozi EmptySre Avg 26, 2009 10:01 am

Crisp je svoje prvo linjanje pregurao da smo mislili da je bolestan kako je izgledao-skroz u pecatima. Ima cak negde i slika na forumu. Od tada je dobio nadima-Buba mara Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Pecati po kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Pecati po kozi EmptySre Avg 26, 2009 12:29 pm

Kad zagrebu kožu i pogledaju i vide da nema ništa povećano od parazita znači da je sve u redu. Tu ne može niko da te laže jednostavno postoji naučni dokaz. Smile Sestrina drugarica ima odgajivačnicu zgužvanaca i posle štenjenja kaže da ženka izgleda apsolutno strašno. Shar-pei nema podlaku i svaka manja promena na dlaci se vidi posebno u periodu linjanja.
Nazad na vrh Ići dole
kud

kud


Broj poruka : 1143
Godina : 56
Datum upisa : 11.08.2009

Pecati po kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Pecati po kozi EmptySre Avg 26, 2009 6:36 pm

Mrki nije imao te pečate možda zato što smo ga posle svake šetnje četkali ali njegova mama je jadna sva bila u pečatima posle tog okota.A to je i Peđa rekao za kuje iz odgajivačnice.Iz toga se može zaključiti da je to povezano i sa padom imuniteta jer sve kuje kada imaju štence koji sisaju imaju loš imunitet.
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

Pecati po kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Pecati po kozi EmptySre Avg 26, 2009 7:51 pm

Lili nedavno je zavšila linjanje.Ali njoj je krenulo od butine i postepeno gubila dlaku do sredine leđa.Na kraju joj se olinjala guzica i rep... Smile Ali pečate nije imala,odmah je imala novu kratku dlaku umesto bebeće...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Pecati po kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Pecati po kozi EmptyČet Avg 27, 2009 11:19 am

Citat :
Iz toga se može zaključiti da je to povezano i sa padom imuniteta jer sve kuje kada imaju štence koji sisaju imaju loš imunitet.

Odličan zaključak. Većina nas je imala taj problem sa pečatima prilikom prvog linjanja tj. kada im je imunološki sistem izazvan raznim promenama,posebno time da prelaze iz štenećeg u pubertetski period. Većina bolesti kože izazvana je padom imuniteta pa posle na to dolaze oni dosadni pratioci (gljivice,bakterije) i ostali paraziti koji u normalnom broju žive na koži. Ono što možemo da učinimo,po mom mišljenju, je da im pojačamo imunitet posebno u tom periodu. Dokle god raste normalna dlaka i koža je normalne boje bez mirisa i izlučevina pečati ne bi trebalo da predstavljaju problem. Četkanje im sigurno pomaže i to svakodnevno,odstrani se gomila mrtve dlake,pojača cirkulacija na koži. Mi se i kad prođe linjanje i dalje četkamo svaki dan.
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

Pecati po kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Pecati po kozi EmptyČet Avg 27, 2009 1:58 pm

Pre par dana nam je nestalo ulje za poboljšanje rasta dlake i za regeneraciju kože (mešavina ribljeg i biljnog ulja). Otprilike trajalo je mesec dana i svaki dan su dobili 2 ml. Sudija na izložbi je rekao da im je jako lepo krzno... Godišnje 2 puta dobijaju od ovog preparata.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Pecati po kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Pecati po kozi EmptyČet Avg 27, 2009 3:31 pm

sharpi da nije slučajno to ovaj Biotin Forte?
http://www.canina.rs/biotin_forte.php
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Pecati po kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Pecati po kozi EmptyČet Avg 27, 2009 5:32 pm

murphypei ::

http://www.canina.rs/biotin_forte.php

Ovo Don jede svaki dan. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Pecati po kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Pecati po kozi EmptyČet Avg 27, 2009 10:48 pm

Citat :
Ovo Don jede svaki dan.

A što svaki dan? Mislim,nije štetno,osim što sadrži kvasac pa u prekomernim dozama može da izazove mekšu stolicu,ali ako toga nema sve je ok. Nemoj da zameriš mene sve interesuje. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Pecati po kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Pecati po kozi EmptyČet Avg 27, 2009 11:08 pm

Joj Peđa HVALA TI Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Very Happy Very Happy
Nemaš pojma koliko si mi pomogao!Na kutiji lepo piše za mlde pse ispod 10kg davati 1/2 tablete.Don je od samog starta dobijao 1 celu.Često je imao mekanu stolicu.Mi budale mislili da ima jako osetljiv stomak i šta god novo pojede dobije mekanu stolicu.Kad mu se to desi uvek kažemo "a to je od smokve","od novih granula","jao opet"..........Nadam se da toga više neće biti! Hvala još jednom! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Ali me sad ovo muči "Predoziranje nije moguce jer se višak biotina izlucuje iz tela." To piše na kutiji.A na koji način su mislili.Preko mekane stolice?


Poslednji izmenio NEBOYSHA dana Ned Sep 13, 2009 3:58 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
kud

kud


Broj poruka : 1143
Godina : 56
Datum upisa : 11.08.2009

Pecati po kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Pecati po kozi EmptyPet Avg 28, 2009 5:01 pm

Kad piše da se nešto izlučuje obično se misli preko mokraće ili stolice.U svakom slučaju ništa mu se nije moglo desiti što si mu davao više sem mekše stolice.
Da li taj preparat vole da jedu kao Cafortan ili im se mora na prevaru dati?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Pecati po kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Pecati po kozi EmptyPet Avg 28, 2009 5:18 pm

Nebojša nemoj da brineš nije to ništa strašno. Obavezno čitaj kad kupiš te proizvode šta piše o načinu doziranja i naravno sastav. Mene je zainteresovalo to što si rekao da mu daješ svaki dan.
A odgovor na pitanje o izlučivanju si dobio gore. Smile
pozz
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Pecati po kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Pecati po kozi EmptyPet Avg 28, 2009 9:07 pm

Hvala vam. Smile Od danas sam počeo da mu dajem pola tablete.Svako jutro mu dajem i pojede je u trenutku.Obožava to. Smile A osim toga dobija i tabletu kalcijuma. Smile Smile http://www.canina.rs/welpenkalk_tablete.php
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Pecati po kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Pecati po kozi EmptyPet Avg 28, 2009 10:02 pm

Skarfi nece nista od toga da uzme ako nije dato na prevaru...upakovano uomiljenu hranu ili izdrobljeno...
ali slazem se da im treba davati takve stvari, pogotovo dok se razvijaju
Nazad na vrh Ići dole
Hana

Hana


Muški Broj poruka : 472
Godina : 111
Lokacija : tu i tamo
Datum upisa : 16.05.2009

Pecati po kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Pecati po kozi EmptySub Avg 29, 2009 2:38 am

Stara prica oko vitamina Laughing
Ako hranite pse granulama nema potrebe za dodatkom vestackih vitamina,
a ako ih hranite u domacoj radinosti i ako niste bas sigurni dali ste bas dobro izbalansirali odboke onda moze.
Preterano davanje raznih tableta,kalcijuma ,cofortana, i ostalih zezalica moze vise da steti nego da koristi.
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Pecati po kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Pecati po kozi EmptySub Avg 29, 2009 8:44 am

Slazem se sa Hanom. Crisp je dobio mozda dve,tri tablete kalcijuma do nam veterinari nisu rekli da nema potrebe da mu dajemo extra kalcijum kad vec jede kvalitetne granule. On je od samog starta jeo Rojal i Bento,ali uglavnom je rastao na Bentu. Nikada nikakve tablete nije dobijao uz hranu. Jednom kada smo primetili da jede zid Shocked Shocked Shocked tj nedostajao mu je kalcijum,uz granule je jednom nedeljno dobijao malo mladog ne masnog sira i to je bilo to ( u periodu razvijanja ). Sada,kao sto sam vec rekao,jede granule+grkljane i nemamo nikakvih problema. Jednom nedeljno uz granule dobije i dobro preprzene girice.

Koliko sam ja upucen u te stvarni ( ne mnogo ),visak kalcijuma moze da dovede do krivljenja kostiju i do problema sa bubrezima. Ako neko zna bolje,neka me ispravi.

Opet se ponavljam,svaki pas je jedinka za sebe. Nekome uz kvalitetne granule treba jos kalcijuma,nekome ne...

Inace,sto kaze Nebojsa-rekao mu odgajivac,ne moze da mu skodi ako se da veca doza... To nemam komentar... Jak mi je to odgajivac...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pecati po kozi Empty
PočaljiNaslov: Re: Pecati po kozi   Pecati po kozi Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pecati po kozi
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» pecati na kozi
» pecati po kozi sar peja
» Mali pecati na kozi kao da opada dlaka
» Prvo linjanje,pecati i jos nesto...
» HITNOOOO!!! STENCE JE LOSE! IMA PECATE PO KOZI I TEMPERATURU

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: