Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
pecati po kozi sar peja EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
pecati po kozi sar peja EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
pecati po kozi sar peja EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
pecati po kozi sar peja EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
pecati po kozi sar peja EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
pecati po kozi sar peja EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
pecati po kozi sar peja EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
pecati po kozi sar peja EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
pecati po kozi sar peja EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
pecati po kozi sar peja EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 pecati po kozi sar peja

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Bojan Samardzic




Muški Broj poruka : 6
Godina : 31
Lokacija : vrbas
Datum upisa : 31.01.2013

pecati po kozi sar peja Empty
PočaljiNaslov: pecati po kozi sar peja   pecati po kozi sar peja EmptyČet Jan 31, 2013 9:39 pm

na povrsini koze pojavljuju se pecati na kojem mestu opada dlaka,na kozi se pojavljuje crvenilo i otoci poput cvoruka koji nisu vidljivi vec se oseti po prstom......kako to da izlecim..... ? koristio sam 3derm kao i micoseb...ali nista nije pomoglo,vec se siri na druge delove tela....
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

pecati po kozi sar peja Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati po kozi sar peja   pecati po kozi sar peja EmptyČet Jan 31, 2013 9:54 pm

Pozdrav,

Jel urađen skarifikat i bris kod veterinara?
Ko je prepisao triderm i mikoseb i kako je korišćeno tačno? Koliko je star pas? Šta jede?
Nazad na vrh Ići dole
Bojan Samardzic




Muški Broj poruka : 6
Godina : 31
Lokacija : vrbas
Datum upisa : 31.01.2013

pecati po kozi sar peja Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati po kozi sar peja   pecati po kozi sar peja EmptyČet Jan 31, 2013 11:47 pm

nisam radio nikakav bris .... dolazio mi je veterinar kuci i rekao mi je da uzimam taj sampon i da je kupam 2 nedelja svaki drugi dan
da li mi mozete reci sta da radim
i receno mi je da na ta mesta gde je opala dlaka da prskam sprej protiv buva......to je kao dezinfekcija...
Nazad na vrh Ići dole
Bojan Samardzic




Muški Broj poruka : 6
Godina : 31
Lokacija : vrbas
Datum upisa : 31.01.2013

pecati po kozi sar peja Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati po kozi sar peja   pecati po kozi sar peja EmptyČet Jan 31, 2013 11:49 pm

a pas je star nepuni 6 meseci
a jede govedje granule i kuvano povrce iz supe.....i malo vece kosti....male mu ne dajem da se nebu udavio....
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

pecati po kozi sar peja Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati po kozi sar peja   pecati po kozi sar peja EmptyPet Feb 01, 2013 12:24 am

Morao bi psa kod veterinara da uradi skarifikat,bris( i uradi se laboratorijska analiza) samo tako ce se znati sta je u pitanju i kako tacno tretirati jer se po antibiogramu vidi ako su bakterije na sta reaguju i ceme se lece a vidi se vrsta gljivica takodje.. Meni po opisu lici na mesovitu infekciju koze koja se generalizuje(zahvata celu kozu) i tu ce verovatno morati lecenje i iznutra oralno nekim od lekova (ili injekciono) sem sto je potrebno tretirati lokalno spolja. Neka kada vec ispituju kozu i uzimaju uzorak iskontrolisu i na Demodex. Ciljano lecenje i prava terapija koja ce sigurno imati efekta se moze samo kada se tacno zna sta se leci a to veterinar ne moze znati od oka kada je koza u pitanju Smile

Koje granule tacno? 6 meseci..... taman je pas pred pubertetom, i padovi imuniteta su vrlo cesti, posebno ako uz pubrtetlijske hormone ima i neadekvatnu ishranu koja ne daje stabilniji imuni sistem.


Poslednji put izmenio unaltraina dana Pet Feb 01, 2013 3:55 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Bojan Samardzic




Muški Broj poruka : 6
Godina : 31
Lokacija : vrbas
Datum upisa : 31.01.2013

pecati po kozi sar peja Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati po kozi sar peja   pecati po kozi sar peja EmptyPet Feb 01, 2013 1:47 pm

hvala ti puno .......uradicu bris....pa ti javljam ako sta uradim..... jos jednom hvala.. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Bojan Samardzic




Muški Broj poruka : 6
Godina : 31
Lokacija : vrbas
Datum upisa : 31.01.2013

pecati po kozi sar peja Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati po kozi sar peja   pecati po kozi sar peja EmptyPet Feb 01, 2013 4:03 pm

radio sam bris i kazu da ima gliste i zbog toga opada dlaka .....sada da li je to moguce,videcu.kupicu sirup protiv glista....
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

pecati po kozi sar peja Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati po kozi sar peja   pecati po kozi sar peja EmptyPet Feb 01, 2013 4:26 pm

Bojane ko je veterinar?
Hajde molim te opiši šta je tačno rađeno i šta je tačno rekao da ne počnem bezraložno da pljujem čoveka. Evil or Very Mad
Od glista ne opada dlaka posebno ne u pečatima i uz crvenilo. Crvenilo je znak da se nešto nalazi na koži. Ili su gljivice ili bakterije, sad je pitanje koje... Može da se desi i da ima još nešto na koži (demodeks npr.)
Skarifikat se radi tako što veterinar zagrebe kožu izuzetno duboko kod šar-pejeva skroz do krvi i to na nekoliko mesta i svaki uzorak pogleda pod mikroskopom. Tako će da primeti da li postoje paraziti i demodeks. Onda uzme štapić za bris i pokupi uzorak sa kože (može da istrlja isto to mesto koje je zagrebao) i pošalje na analizu u laboratoriju. Da bi se uzgojile bakterije/gljivice treba daleko više vremena od ovoga što ti pišeš gore, moji brisevi koje sam ja radio bili su gotovi tek nakon 24h, a najčešće 48h!
Za gliste neće pomoći sirup, nego odeš u vet. apoteku i kupiš tablete Drontal Plus, Cestal Plus itd. i daš psu. Drontal Plus i Cestal Plus se doziraju po kilaži, ide jedna tableta na 10kg!

Hajde postavi sliku kako to izgleda i molim te odgovori mi na sva ova pitanja, kao i na ovo u vezi sa markom granula što te je unaltraina pitala!
Nazad na vrh Ići dole
Bojan Samardzic




Muški Broj poruka : 6
Godina : 31
Lokacija : vrbas
Datum upisa : 31.01.2013

pecati po kozi sar peja Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati po kozi sar peja   pecati po kozi sar peja EmptySub Feb 02, 2013 12:36 pm

aj brate ti meni daj ime i prezime da ja tebe nadjem na fb pa cu ti pokazati kako to izgleda....posto ja ovde nzm kako dam postavim slike......
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

pecati po kozi sar peja Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati po kozi sar peja   pecati po kozi sar peja EmptySub Feb 02, 2013 12:54 pm

Pomoć za slike KLIK OVDE Wink
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

pecati po kozi sar peja Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati po kozi sar peja   pecati po kozi sar peja EmptyNed Feb 03, 2013 9:15 am

Nije problem kako izgleda, pomoglo bi da ovde stvorimo sliku šta je u pitanju, al opet bih ti rekao sve isto. Znači, skarifikat, bris pa ciljano lečenje. Ovo što radi veterinar nema smisla jer će problem samo postajati sve gori. U jednom momentu sve će se generalizovati i nećeš moći psa da izlečiš mesecima.
Kad se pojavi na forumu neko sa problemom mi se trudimo da objasnimo vlasnicima šta treba da urade tj. šta treba da traže od veterinara da uradi. Niko ne može izlečiti psa preko foruma, ali ga mi možemo uputiti da za svoje pare traži određene pretrage. Vidim u profilu da si iz Vrbasa, manja mesta uglavnom imaju problem sa veterinarima, ali to ne znači da se i oni ne mogu uputiti da odrade lečenje kako treba. Ukoliko je veterinar baš nezainteresovan za sarađivanje onda ga treba menjati, po cenu da ideš u neki drugi grad kod nekog ko će da uradi sve što treba.
I nisi mi rekao šta tačno jede? Koje granule?
Nazad na vrh Ići dole
SUZA

SUZA


Ženski Broj poruka : 40
Godina : 35
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 26.01.2013

pecati po kozi sar peja Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati po kozi sar peja   pecati po kozi sar peja EmptySub Apr 06, 2013 12:41 pm

Jutros kada sam cetkala Lunu primetila sam mali pecat na kome je opala samo ona duza dlaka a ispod se vide male dlacice ,na kozi nema nikakve promene. Ne znam koliko se vidi na slici,mozda je u pitanju samo linjanje jer je pocela nenormalno da se linja!ako neko zna sta je u pitanju ja bih molila da mi odgovori!pecati po kozi sar peja 906408 pecati po kozi sar peja 139pecati po kozi sar peja 140
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

pecati po kozi sar peja Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati po kozi sar peja   pecati po kozi sar peja EmptySub Apr 06, 2013 12:52 pm

Za sada lici samo na burnije linjanje, ali prati i gledaj, ako bude pecata ostrih jasno ogranicenih ivica i potpuno bez dlake vodi je kod veterinara na bris. Smile


Poslednji izmenio unaltraina dana Sub Apr 06, 2013 9:31 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
SUZA

SUZA


Ženski Broj poruka : 40
Godina : 35
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 26.01.2013

pecati po kozi sar peja Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati po kozi sar peja   pecati po kozi sar peja EmptySub Apr 06, 2013 7:42 pm

Hvala puno na odgovorupecati po kozi sar peja 177848,sad mi je malo lakse u svakom slucaju praticu situaciju!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





pecati po kozi sar peja Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati po kozi sar peja   pecati po kozi sar peja Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
pecati po kozi sar peja
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» HITNOOOO!!! STENCE JE LOSE! IMA PECATE PO KOZI I TEMPERATURU
» pecati na kozi
» Mali pecati na kozi kao da opada dlaka
» Prvo linjanje,pecati i jos nesto...
» Usvojio bih sar peja

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Bolesti pasa-
Skoči na: