Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Podizanje svesti o šar-peju - Page 4 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Podizanje svesti o šar-peju - Page 4 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Podizanje svesti o šar-peju - Page 4 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Podizanje svesti o šar-peju - Page 4 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Podizanje svesti o šar-peju - Page 4 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Podizanje svesti o šar-peju - Page 4 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Podizanje svesti o šar-peju - Page 4 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Podizanje svesti o šar-peju - Page 4 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Podizanje svesti o šar-peju - Page 4 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Podizanje svesti o šar-peju - Page 4 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Podizanje svesti o šar-peju

Ići dole 
+7
Gmu
Dona&Bella
unaltraina
MitaBG
rugievithus
neron
Murphypei
11 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Podizanje svesti o šar-peju - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Podizanje svesti o šar-peju   Podizanje svesti o šar-peju - Page 4 EmptySre Feb 26, 2014 4:36 pm

unaltraina ::
.... nego!!!....treba to hraniti  i lepo cu ja prvo teranje obe(imam i njenu sestru ne losiju od nje) sa krivim(ruzne je gradje ali najblizi a ona je lepa pa sta fali) komsijom koji nije u srodstvu u prva tri kolena pa sve stence za 50...
ih! zaboravila sam da napisem da ce i to odmah biti sampionsko leglo jer Boze moj mama je sampion srbije, a sto je tata krivi Had iz komsiluka ni je vazno(inace jako sladak pas lepe glavice ali uzasne gradje), ni sto ce pola stenaca biti krivo isto tako...toliko ce i da kostaju uostalom,na akciji, posto tesko da ce otici brzo za 100 Rolling Eyes...muka mi je i od samog karikiranja i pomisli koliko bi to upropastilo potomke bilo koje slicne kuje a ima ih jos i ljudi to rade .


Poslednji izmenio unaltraina dana Sre Feb 26, 2014 4:43 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Dona&Bella

Dona&Bella


Muški Broj poruka : 228
Godina : 53
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 23.05.2013

Podizanje svesti o šar-peju - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Podizanje svesti o šar-peju   Podizanje svesti o šar-peju - Page 4 EmptySre Feb 26, 2014 4:42 pm

Lj.veoma vas cenim i pratim vas rad,odgovornost i zalaganje,sto na forumu,sto sa vasim psima.Slazem se sa vama da losa materijalna situacija ne mora biti uzrok,ali je sigurno posledica celokupne situacije o kojoj sada pisemo.Ja nisam,a i necu da parim Donu da bih stancovao,vec kada hocu i ako hocu, zbog razloga koje sam gore naveo.Problem su ljudi koji skupe 50-60eura i (zbog ekonomske krize,posto nemaju posao)misle da ce da naprave biznis ,brzu i laku zaradu,a obicno takvi ne razmisljaju o posledicama,a da ne govorimo tek o moralu, koje one vuku sa sobom,vec se iskljucivo rukovode kako sto pre "lako"zaraditi novac.Tvrdim da 90%(ako ne i vise) ljudi prodaju pse za 50,60 e. zbog sto brze zarade i smanjenju troskova,ne razmisljaju o posledicama za psa,rasu...a o njihovom moralu ne vredi ni trositi reci...Ovo pisem,posto sam bio veoma uspesan u poslu kojim sam se bavio i shvatio sam,da sva prica pada u vodu,bez obzira na trud,znanje,kapital,ako KRAJNJI KUPAC nema novac,kao sto je sada slucaj sa ogromnom vecinom u Srbiji sto ne znaci i obavezno(naravno)da nema morala kod svih,ali oni koji ga imaju(moral)nece sebe ni videti u stancu pasa,vec upravo oni o kojima sada i pisemo.
Nazad na vrh Ići dole
nesa151

nesa151


Muški Broj poruka : 843
Godina : 80
Lokacija : Sr.Kamenica-Novi Sad
Datum upisa : 16.05.2011

Podizanje svesti o šar-peju - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Podizanje svesti o šar-peju   Podizanje svesti o šar-peju - Page 4 EmptySre Feb 26, 2014 4:44 pm

Ljiljo!
nisam imao uopste nameru da Vas u zadnjem komentaru icim uvredim vec samo da posto su komentari mene i D&B bili ukrsteni pojasnim sta je "pisac" hteo da kaze u vezi nabavke uvoznih jedinki ,i  dali ce ili dali bi slao Boleta na  bilo koju komisiju i da mi to bude dokaz da mogu da parim .No ako ste pazljivo a jeste citali moje komentare mislim da ste se trebali prepoznati medju onima kako sam napisao "cenim ih  i postujem iako im je hobi skup" .I predpostavljam kako vam je sa njih 10 jeste ,lepi su ,mili ,dragi ali ipak ih je mnogo .
Strefilo se tako ,a i ljudi su cudni bez obzira sta im pricali imaju predrasude o nasoj rasi i to mene muci .Kad i kako je doslo do toga ,a doslo je onda kada je jedan ili dvojica  nazvacu "neopreznih" u ono vreme "postovani" odgajivaci zarili i palili u prodaji stenaca /Vi ce te znati o komeje rec/ .I to je ono sto je srozalo rasu i to je ono sto mi je krivo gledajuci ovog mog hrkavca pored sebe zasto i cime je zasluzio kad ga iole ko nesto zna ili cuo kaze "iju pa to je onaj sto mu se to i to desava " .E to mene recimo  dovede do toga da ponekad upitam i to malo bezobraznije ,dali doticni-a zna ista drugo o ovoj rasi .
No razumeli smo se sto rekli i da se ne slazemo ipak smo se slozili da smo se razumeli ,ali za sada mi nemozemo mnogo uciniti .Znate supriga ovog mog odgajivca Rotova skoro svaki dan kaze "ne mrzim ljude a sve vise volim pse od ljudi" ! Bice jednog dana bolje ali samo kad i sudije shvate da je Sar Pej isto rasni pas ,sto vecina svojim postupcima negira,kad bude vise odgajivaca u pravom smislu  .Jer ljudi idu na izlozbe i znate kad vidi predivnog crvendaca ,plavca ili sable Sar Peja a sudija mu "zbog manjka nabora" da cetvorku ,cujes komentar "ahaaa a sta sam ti reko/otac -momak/ nije to pas za tebe " a dete ili devojka tuzno ocuti i odustane od ovih predivnih stvorenja .
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Podizanje svesti o šar-peju - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Podizanje svesti o šar-peju   Podizanje svesti o šar-peju - Page 4 EmptySre Feb 26, 2014 7:52 pm

Mislim da se svi dobro razumemo Very Happy Ne vidim razlog zasto bi se iko osecao uvredjenim, ja se drzim price o neodgovornom razmnozavanju ljudi koji prodaju stence za toliko niske cene po raznim oglasima,pre toga pominjala uzgojnu komisju koja bi odobrila rasplod svakog psa kao jedino cini mi se resenje da se to spreci jer morala ima jako malo..... kupovinu uvoznih pasa uopste nisam kometarisala  jer takodje smatram da je u ovakvoj situaciji i uz ovakvo stanje na trzistu pasa u nasoj zemlji potpuno suludo trositi novac na uvoz steneta ili skupe muzjake(mada sam ja bila spremna da ulozim u seme muzjaka od napolje i parila sa muzjakom skupim za nase uslove, imala tu srecu da je vlasnik ponudio sam parenje za stene zbog Duninog kvaliteta i ekstrijera)... Suludo sem ukoliko se to radi samo iz zelje da se ima nesto novo i osveze linije u zemlji novom krvlju kako pretpostavljam razmislja ovih nekoliko ljudi koji su to uradili u poslednje vreme.... pa i ako cena stenaca ili parenja kada uvezeno musko stene stasa za rasplod nece mozda isplatiti ulozen novac... ili ako neko planira ozbiljno time da se bavi i uspe da stence prodaje van zemlje sto podrazumeva izlaganje psa i van nase granice. U sustini moze to biti dobra ideja i danas ako je neko hrabar i ne racuna na zaradu u nasoj zemlji, sve zavisi kakvo se stene uzme prvenstveno po linijama i u kakvog ce psa izrasti. Nisu svi stenci ni u vrhunskim i poznatim linijama sigurna investicija jer se ne mora ni takvo stene razviti u jedinku koju ce neko po lepoti, sem po linijama zapaziti i na drustvenim mrezama i ukoliko se ne pojavljuje na postoljima van zemlje. Ali ima i takvih sigurno. Ljudi vide izuzetnog psa i na slici i na video snimku i rado kupe takvo stene ako mu linije odgovaraju.Veci je problem sto napolju ljudi malo znaju o domacim linijama tako da to malo ogranicava izvoz pasa iz nase zemlje kada stenci u svom rodovniku imaju psa iz domacih linija u vise od 3-4 generacije unazad jer nas skoro pa nigde nema nije bilo sa domacim psima na takmicenjima van zemlje, cast mladim odgajivacima od kojih neki zadnjih nekoliko godina aktivno izlazu za razliku od starih cije pse skoro pa niko ne zna Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Podizanje svesti o šar-peju - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Podizanje svesti o šar-peju   Podizanje svesti o šar-peju - Page 4 EmptySre Feb 26, 2014 9:07 pm

Pardon, nisam se dobro izrazila u jednoj recenici, nisam mislila na zaradu vec da ce moci da vrati ulozena sredstva, u recenici:"U sustini moze to biti dobra ideja i danas ako je neko hrabar i ne racuna na zaradu u nasoj zemlji....."...zbog dobrobiti rase i poboljsanja populacije bi bilo jako dobro da svako ko moze finansijski to da podnese i ako ne vrati sredstva, uveze po nekog finog psa jer smo u zemlji u genetskom corsokaku zbog razmnozavanja jednih te istih linija godinama unazad. Finog, ja kao ja naravno da sam mislila na HC psa  Laughing 
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Podizanje svesti o šar-peju - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Podizanje svesti o šar-peju   Podizanje svesti o šar-peju - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Podizanje svesti o šar-peju
Nazad na vrh 
Strana 4 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Ostalo-
Skoči na: